Autor Wątek: Biblioteka Alexandryjska  (Przeczytany 18897 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Online Alexandrus888

Odp: Biblioteka Alexandryjska
« Odpowiedź #15 dnia: Cz, 10 Luty 2022, 11:50:25 »
Dziś prosisz, dziś masz :D


Offline Midar

Odp: Biblioteka Alexandryjska
« Odpowiedź #16 dnia: So, 12 Luty 2022, 01:43:27 »
Super!

Online Alexandrus888

Odp: Biblioteka Alexandryjska
« Odpowiedź #17 dnia: Pt, 15 Kwiecień 2022, 18:20:17 »
Zakupy luty:


I wsparcie projektu Malarza na KS:

Tu będą jeszcze zdjęcia z PFSK, bo dorwałem autora i uprosiłem o wrysy, ale to w następnym poście ;)

No i marcowe:


Ubogo, bo ubogo ilościowo, ale JAKOŚĆ! (i cena  :'( )
Artbook Miury to 10/10 i wart był każdej złotówki którą rzuciłem by go mieć. Prawie same grafiki całostronicowe, pół na pół czarno-białych i kolorowych, kilka nawet na 2 strony. Zajedwabista twarda oprawa soft touch z tytułem hot-stamping. Grubiutkie. W środku wywiad z autorem (niestety w krzakach)... Tylko się na płacz zbiera, że twórcy już z nami nie ma  :'( :'( :'(

Online Alexandrus888

Odp: Biblioteka Alexandryjska
« Odpowiedź #18 dnia: So, 16 Kwiecień 2022, 18:14:43 »
Podsumowanie PFSK:

Najpierw co zasiliło moją kolekcję. Zinki maści wszelakiej.


Nie mogło też zabraknąć darmowych publikacji! Sporo się ich nazbierało ;)


Zebrałem też w końcu komplet Wyspy Szyszek.

Wciągający jest Pasażer i kontynuacja Prywaciarz. Troche horrorowate, triller, tajemnica. Tworzy too mieszankę wybuchową i syndrom odstawienny gdy się skończy czytać. Wiekowa torba to fajny short, gdzie mamy obrazek i narracyjny podpis. Janek wśród przyjaciół to zbiorek już typowo komiksowych krótkich historyjek z życia Strażnika Szyszek. Humor czrny, ale nie przytłaczający. Z chęcią bym przeczytał jeszcze coś autorsko scenariuszowego Babczyńskiego.
Pochwalę się, że dodruk dwu ostatnich pozycji nieco wymogłem na autorze. Wydrukował na własnej drukarce po 10 sztuk. Szczęśliwa 7 w obu przypadkach należy do mnie  8)

Poszła też w ruch wymiana. Za kilka pozycji, których nikt nie chciał ode mnie kupić dostałem to:

Acz trzeba zaznaczyć, że większość z tego co przyniosłem już było na stanie biblioteki, więc złożyłem te pozycje na świętym ołtarzu wymiany, jako ofiarę dla komiksowego bóstwa.

Troche stuffu

Uprosiłem organizatorów by po zakończeniu imprezy odpalili mi identyfikatory, fajne te grafiki Spella.
Zakupiłem też SpaiderMysza od TOMXYZ i... 2 pocztówki autorstwa jednego z Fangowych twórców. To była w ogóle klawa historia. Że nie lubię dużo wydawać na rzczy nie-komiksowe, szukałem jak najtańszego noclegu. Znalazłem za ~50PLN/noc w pokoju 8 osobowym. Zameldowałem się i trafiłem pod jeden "dach" z Ukraińcem i Białorusinem ( 8) takie chłopy, razem wóde łoiliśmy). Jakie było moje zdziwienie gdy domeldowali się do mojego pokoju jacyś ludzie z komiksami, co już nie dziwota z tej samej imprezy. Od słowa do słowa doszliśmy, że to przedstawiciele Fangi. Pogadaliśmy, pogadaliśmy, chłopak mi pokazuje strone w Drmozinie, bo chce się pochwalić. Świetna stronka o narodzinach smoka. Styl rysunku kupił mnie w 100%. Po czym wyciąga oryginał. Mi szczena opadła. "Ile za niego dałeś?" pytam. A on mi odpowiada "Kilka ołówków... To mój art". Szczena mi przebiła podłogę. Następnego dnia w drodze do biblioteki prześladowały nas kaczki. Poprosiłem więc nowo poznanego kolegę: "Narysuj mi smoka zrzerającego kaczkę." Nie odmówił:



Dobra, to teraz Wrysy. Zaczynając od tych najprostrzych bohomazów: od autorki Przygód Bułki



Kosmiczna Ekspedycja Kekube:








Ponoć ludzie najbardziej umiłowali żaby, ale do mnie przemawia wąsata cegła :v Przyjaciel (ten nieostry w szaliku) też jest fajny, tak samo jak trujnogi stworek (ten z pierwszego zdjęcia).

Wspólne dzieło Kebube i tego artysty od Kiwi w czapce (nie pamiętam jak się zwie):



I wrys w solowym albumie wspomnianego artysty:


Jeszcze TOMXYZ

Z KamikadzeKatem podczas erupcji.


Dalej Zvyrke (która z Tomem zrobiła Rzeźzina)
Wrys w tymże (do opowiadania Pokaż kotku co masz w środku) wygląda tak:

A pozostałe "bohomazy" ze Zvyrkowersym prezentują się następująco:


Głowa oposa, bo nie ma miejsca nigdzie indziej na cokolwiek innego. Aż się przypomina z KW 2021 Czaszka konia ;)

i jego zomby version


No i samo ZŁO, czyli Zło:


Seria portretów Ł. Godlewskiego:





Czy te oczy mogą kłamać? :


Co tam dalej... A, Om-żyd od Nowackiego

Fajna ta niepoprawnośćpolityczna ;D

Wrysunki z wyspy szyszek:






Byłem też na warsztatach z offsetu i wydrukowałem taką planszę:

Rozpoznałem styl tylko Babczyńskiego, więc poprosiłem o autograf. Strasznie mu się spodobał projekt. Zdjęcie jest jego autorstwa, koniecznie chciał mieć fotkę :)

I na koniec: Przygody Mamy Stasia i złego Papierosa!

Offline radioblackmetal

Odp: Biblioteka Alexandryjska
« Odpowiedź #19 dnia: So, 16 Kwiecień 2022, 23:18:36 »
Wrys w Rotmistrzu Polonia trochę mi przypomina Omni-Mana  8)
Tolerancja nie oznacza akceptacji.


The darkness will swallow everything

Offline Death

Odp: Biblioteka Alexandryjska
« Odpowiedź #20 dnia: Nd, 17 Kwiecień 2022, 02:05:24 »
Zebrałem też w końcu komplet Wyspy Szyszek.

Wciągający jest Pasażer i kontynuacja Prywaciarz. Troche horrorowate, triller, tajemnica. Tworzy too mieszankę wybuchową i syndrom odstawienny gdy się skończy czytać. Wiekowa torba to fajny short, gdzie mamy obrazek i narracyjny podpis. Janek wśród przyjaciół to zbiorek już typowo komiksowych krótkich historyjek z życia Strażnika Szyszek. Humor czrny, ale nie przytłaczający. Z chęcią bym przeczytał jeszcze coś autorsko scenariuszowego Babczyńskiego.
Pochwalę się, że dodruk dwu ostatnich pozycji nieco wymogłem na autorze. Wydrukował na własnej drukarce po 10 sztuk. Szczęśliwa 7 w obu przypadkach należy do mnie  8)
Od dawna mnie kręcą te komiksy. Muszę się zabrać za kompletowanie.

Offline misiokles

Odp: Biblioteka Alexandryjska
« Odpowiedź #21 dnia: Nd, 17 Kwiecień 2022, 08:52:56 »
Tak tylko dopowiem, że w Zeszytach Komiksowych 32 (tych o zinach) jest premierowy odcinek, choć krótki.

Online Alexandrus888

Odp: Biblioteka Alexandryjska
« Odpowiedź #22 dnia: Śr, 04 Maj 2022, 17:45:24 »
Mamy już maj, długi weekend się skończył, czas najwyższy na update :P

Sporawa kupka komiksu zach.


I skromniejsza mangowa:

Online Leyek

Odp: Biblioteka Alexandryjska
« Odpowiedź #23 dnia: Śr, 04 Maj 2022, 20:04:29 »
Trochę Ci zazdroszczę pierwszego czytania Calvina ;)

Online Alexandrus888

Odp: Biblioteka Alexandryjska
« Odpowiedź #24 dnia: Cz, 16 Czerwiec 2022, 11:37:03 »
Już polowa czerwca więc wypadałoby wrzucić podsumowanie maja ;)

Najpierw komiks zachodni:


A następnie manga...

Ikigami z promki na gildii, tak samo K. Reszta to preordery.

Na koniec niezal ;D


A, bym zapomniał - wrysiki z KW


Pozdro dla dziewoi z którą rozmawiałem w kolejce. Mówiłem, że chcę robota z wysuwaną twarzą, to podłapała i mi pomysł podjumała. Ale policyjny centaur też zajebisty 8)



Zgaduj-zgadula: jakie padły słowa klucze?




Mucha jest the best xD






Mój portret. Kto mnie widział niech sam oceni czy wyszedł podobny ;P








Nie było gdzie umieścić wrysu więc rysunek na rysunku, ale to nawet fajne




No i Sandovale:







Last but not least:

Kolejny smok jedzący kaczkę. Jak autora jeszcze kiedyś złapie podsunę ten rysunek raz jeszcze, żeby go wycyzelował - miał iść na następne spotkanie i zrobił tylko szybki szkic, by "obskoczyć" wszystkich chętnych.

Online Alexandrus888

Odp: Biblioteka Alexandryjska
« Odpowiedź #25 dnia: Cz, 23 Czerwiec 2022, 18:56:01 »
Pyrkon to niebardzo impreza komiksowa, ale coś wyrwać z wrysów się udało:
« Ostatnia zmiana: Cz, 23 Czerwiec 2022, 19:01:06 wysłana przez Alexandrus888 »

Offline Rodrigues

Odp: Biblioteka Alexandryjska
« Odpowiedź #26 dnia: Cz, 23 Czerwiec 2022, 19:48:43 »
Podoba mi się kreska Pani Katarzyny ;). Możesz powiedzieć w czym ten wrysik i jak oceniasz tytuł?

Online Alexandrus888

Odp: Biblioteka Alexandryjska
« Odpowiedź #27 dnia: Cz, 23 Czerwiec 2022, 21:06:43 »
2 tom Heleny Wiktorii, ale o tytule mogę niewiele powiedzieć - pierwszy tom czytałem lata temu - był na tyle dobry, że postanowiłem zbierać dalej. Teraz czekam na zakończenie serii by pochłonąć wszystko jednym ciągiem. Z rozmowy z Panną N wynikało, że jest bodaj w połowie 3 tomu i planuje nie więcej niż 5. Kiedyś Studio JG (wydawca tego tytułu) wspominał o tempie tom/rok, wyszło jak każdy widzi. vol 1 IX "18, vol 2 XI "20... Ale przynajmniej wciąż powstaje w przeciwieńctwie do większości mangopolo (zaliczam ten tytuł do polskich podrób mang ze względu na wydawce). Chyba tylko jeszcze Katt Latt i Hitohai się to udało...

Online Alexandrus888

Odp: Biblioteka Alexandryjska
« Odpowiedź #28 dnia: Śr, 06 Lipiec 2022, 20:59:52 »
Zakupy czerwcowe (w towarzystwie waifu Amuro)

Mangi:


Komiks zachodni:


Komiks niezależny:


No i crème de la crème na który czekałem przeszło 2 lata :O



Ktoś rozpozna co to za książki stoją na UB? :P

Offline Rodrigues

Odp: Biblioteka Alexandryjska
« Odpowiedź #29 dnia: Cz, 07 Lipiec 2022, 01:03:22 »
Manga to Übel Blatt (nie wiem co to, nie znam ::) )

Po prawo na górze (stoi do góry nogami) Biblia Starego i Nowego Testamentu: Tłumaczenie Literackie

Po lewo również, tylko wersja iluminowana?