Autor Wątek: Bender - kolekcja  (Przeczytany 51852 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline KubciO

Odp: Bender - kolekcja
« Odpowiedź #60 dnia: Pn, 25 Luty 2019, 13:53:35 »
Akira, jak najbardziej, zwłaszcza, że co jakiś czas spada poniżej 100 funtów
Na amazon UK? Ile od nich wysyłka takiego boxa może wynieść (nie kupowałem nigdy na żadnym amazonie)? Bo teraz widzę, że jest poniżej 100 funtów i mnie troszkę korci. :)
Jeśli chodzi o jakość wydania, to moim zdaniem jednak sporo różnica. Płócienna okładka, grubość papieru, jakość drugi i czernie w LE jednak ich mocna przewaga.
Kupuję nasze wydanie. Jednak uwielbiam Hellboy'a i chyba byłbym w stanie zdublować.

Raz jeszcze - nie mogę się napatrzeć na te zbiory. Piękne!

Bender

  • Gość
Odp: Bender - kolekcja
« Odpowiedź #61 dnia: Pn, 25 Luty 2019, 16:17:21 »
Wysyłka oczywiście się różni od wagi, ale możesz to łatwo sprawdzić dodając do koszyka i przejść kroki do przedostatniego. Takie większe możesz brać nawet standardem, w 90% przypadków i tak przyjdzie DHLem.  Mi na ten moment wychodzi 12.90 przy standardzie.

Dzięki. Ale nie ma co zanadto podzwiać, trzeba wrzucać swoje. Bo coś nam się ta sekcja mniej prężnie rozwija niż na Gildii  :(

Offline LordDisneyland

Odp: Bender - kolekcja
« Odpowiedź #62 dnia: Wt, 26 Luty 2019, 17:28:43 »
Się mniej prężnie rozwija, bo po twojej kolekcji nie ma co pokazywać ;) Wpadłem zameldować, że AAmę już kupiłem i po przejrzeniu- wrażenia na plus. Przy okazji "Wojnę okopów"Tardiego i "Nokturno", bo jeden komiks to tak dziwnie kupować :)
Co do Love&Rockets- ja mam tylko "Human Diastrophism", zacząłem lekturę parę miesięcy temu. To sam w sobie dość cięzki tytuł, ale nie dlatego przerwałem- oczy mi wysiadają od tego liternictwa, nie jestem w stanie przeczytać więcej niż kilka stron naraz. Zirytowany sięgnąłem po inne tytuły i tak bidak leży...
« Ostatnia zmiana: Wt, 26 Luty 2019, 17:35:11 wysłana przez LordDisneyland »
,, - Eeeeech.''

Bender

  • Gość
Odp: Bender - kolekcja
« Odpowiedź #63 dnia: Wt, 26 Luty 2019, 20:03:00 »
Etam, pleciesz. Tu koledzy mają takie zbiory, że głowa boli, tylko się tajniaczą. :|   

No tak Gilbert potrafi dowalić z literkami. Ale nie jestem pewiem czy to w ogóle dobry punkt do początku przygody z Palomar i L&R. Może spróbuj jeszcze coś z Locas? Pośpiechu nie ma, bo Fantagraphics systematycznie wypuszcza te zbiorcze trejdy i robi dodruki, więc nie ma pośpiechu, a ta seria zostanie z Tobą na zawsze.

Offline Lou

Odp: Bender - kolekcja
« Odpowiedź #64 dnia: Śr, 27 Luty 2019, 14:50:30 »
Bender, zainteresowało mnie "Young Frances". Czytałeś? Możesz napisać o tym coś więcej? Okładka kojarzy mi się z pracami Lucy Knisley i zastanawiam się czy fabularnie też są to podobne klimaty?

Jeśli chodzi o L&R, miałam kiedyś hc-ka "Locas: Maggie and Hopey Stories". Kupiłam na allegro za jakieś grosze, nigdy nie przeczytałam w całości, potem sprzedałam, teraz żałuję (cała ja xD). Chciałabym spróbować z tą serią, ale patrząc na ilość tomów, spin-offów trochę mnie to przeraża. Mnogość wątków, od czego zacząć, czytać wszystko czy coś sobie odpuścić...
Never trust the friendly ones.
Yuri Daily

Bender

  • Gość
Odp: Bender - kolekcja
« Odpowiedź #65 dnia: Śr, 27 Luty 2019, 17:18:24 »
Young Frances to obyczajówka autora Pope Hats, o młodej asystentce w kancelarii prawnej. (obyczajowe - nie prawnicze ;)  Fajny tytuł. Lucy Kinsley nie znam, ale patrząc na plansze mogą być jakieś wspólne elementy, choć to wydaje się odrobinę lżejsze. Te plansze to wyglądają trochę bardziej jak Fante Bukowski. Tak czy inaczej myślę, że powinnaś być usatysfakcjonowana.

No szkoda, że nie wiedziałem, że sprzedajesz ;) L&R w sumie najlepiej od początku. Samiutki początek Locas jest trochę pokręcony, ale też fajny. Potem wszystko się prostuje i seria wchodzi na "aktualne" tory.

Spinoffów to właściwie nie ma, są poboczne takie, ale nadal w sumie w obrębie 2 głównych serii.

Bender

  • Gość
Odp: Bender - kolekcja
« Odpowiedź #66 dnia: Cz, 28 Luty 2019, 07:57:00 »
Mały up z Atomu




Berserk prezentuje się fajnie z zewnątrz. W środku trochę śmieciowy papier.
Egg Cream strzał w ciemno. Zestaw krótkich historyjek. Wygląda na pierwszy rzut oka trochę Love&Rocketowo. Zobaczymy.

Offline Kalander

Odp: Bender - kolekcja
« Odpowiedź #67 dnia: Cz, 28 Luty 2019, 13:27:04 »
Kusi to wydanie Corto anglojęzyczne (polskie zbyt mnie bolą kolorowaniem), ale jak skończą tę serię mają rzucić w hacekach w powiększonym formacie podwójne albumy. Mam nadzieję, że doczekam :D

Bender

  • Gość
Odp: Bender - kolekcja
« Odpowiedź #68 dnia: Cz, 28 Luty 2019, 16:42:03 »
IDW zapowiadało? No to ładnie.. trzeci komplet Corto mnie czeka ;)

Offline Kalander

Odp: Bender - kolekcja
« Odpowiedź #69 dnia: Cz, 28 Luty 2019, 17:12:50 »
Na początku w ogóle miały wychodzić dwie edycję jednocześnie, ale czytelnicy się oburzyli, że nikt nie będzie wiedział o co chodzi, co jest gdzie etc. No i postawiono na kompromis, że najpierw pojedyncze SC, potem kolekcjonerskie HCki.

Offline roble

Odp: Bender - kolekcja
« Odpowiedź #70 dnia: Cz, 07 Marzec 2019, 10:00:21 »
Kolega Bender usunął konto? :(

Offline komiksowe_warianty

Odp: Bender - kolekcja
« Odpowiedź #71 dnia: Cz, 07 Marzec 2019, 10:06:22 »
Tak to wygląda. Jeżeli jeszcze tu zajrzysz to życzę wszystkiego dobrego :)

Offline Gazza

Odp: Bender - kolekcja
« Odpowiedź #72 dnia: Cz, 07 Marzec 2019, 14:26:12 »
Szkoda... Ale tak nagle, bez słowa? Co się stało?

Offline Mateusz

Odp: Bender - kolekcja
« Odpowiedź #73 dnia: Cz, 07 Marzec 2019, 14:34:19 »
Zapraszamy na https://Filmozercy.com - serwis z najnowszymi newsami ze świata kina oraz ciekawymi filmowymi i komiksowymi artykułami

Offline Aleksandros

Odp: Bender - kolekcja
« Odpowiedź #74 dnia: Cz, 07 Marzec 2019, 14:37:29 »
Gazza, zajrzyj do tematu "Dyskusje światopoglądowe". Szkoda, bo kolega Bender ma jedną z najciekawszych kolekcji, a do tego zapytany był w stanie (i miał na to chęć!) opowiedzieć krótko o każdym z przeczytanych komiksów.