Autor Wątek: Bender - kolekcja  (Przeczytany 51265 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Bender

  • Gość
Odp: Bender - kolekcja
« Odpowiedź #30 dnia: So, 16 Luty 2019, 07:57:10 »
Tak, tak, tak i jeszcze raz tak. :) Pigułki na dłuższą metę są zupełnie nie-peetersowe.

Offline sad_drone

Odp: Bender - kolekcja
« Odpowiedź #31 dnia: So, 16 Luty 2019, 15:53:37 »
zazdro absolutów sandmana, zastanawiałem sie nad nimi przez moment ale doszedłem do wniosku że jestem na to za biedny i kupiłem omniaki :P. Akira box set warty swojej ceny ? Wytłumacz mi tez proszę czemu takie hellboye i bprd masz w dwóch wydaniach, chęc porównania tłumaczenia i oryginalnego tekstu ?
If I Had More Time, I Would Have Written a Shorter Letter.

Bender

  • Gość
Odp: Bender - kolekcja
« Odpowiedź #32 dnia: So, 16 Luty 2019, 16:18:36 »
W sumie tak. Byłem ciekaw jak Egmont to wyda i tak już jakoś poszło.

Akira, jak najbardziej, zwłaszcza, że co jakiś czas spada poniżej 100 funtów

Offline MarcusSz

Odp: Bender - kolekcja
« Odpowiedź #33 dnia: So, 16 Luty 2019, 16:19:32 »
Kolekcja niesamowita.
Szczególnie zainteresowała mnie ta seria "The Art Of....", to są jakieś Artbooki, czy komiksy na podstawie Anime?

Bender

  • Gość
Odp: Bender - kolekcja
« Odpowiedź #34 dnia: So, 16 Luty 2019, 16:24:34 »
Dzięki. Mówisz o Ghibli? Artbooki do filmów. Komiksów jako takich nie było (poza Nauisicaą), tylko takie oparte o klatki z filmów, ale to bardziej dla dzieci chyba.

Offline OokamiG

Odp: Bender - kolekcja
« Odpowiedź #35 dnia: So, 16 Luty 2019, 17:25:46 »
Kolejne zdjęcia tylko potwierdzają,jak świetną masz kolekcje. Skoro masz dwa wydania Hellboya, to jak na tle Library Edition wypada wydanie Egmontu w twoim subiektywnym odczuciu?

Offline sad_drone

Odp: Bender - kolekcja
« Odpowiedź #36 dnia: So, 16 Luty 2019, 19:17:38 »
Wprawdzie nie do mnie pytanie, ale jako że mam wydanie library na półce, i miałem również w rękach wydanie egmontu to też odpowiem. Moim zdaniem trzyma się bardzo dobrze, główną zaletą library oprócz rozmiaru (wiadomo, tu dark horse nie ma konkurencji) są dodatki zawarte w komiksie, sketchbooki, wstępniaki i posłowia które rzeczywiście przybliżają interesujące informacje a nie tylko wychwalają autora pod niebiosa, okładki przed każdym zeszytem jak i również te do tpb, wszystko to jest przeniesione 1:1 w wydaniu egmontu. Nie znam się na papierze i kolorach za bardzo ale moim zdaniem przynajmniej na przykładzie pierwszych 2 tomów nie ma żadnej różnicy w wyglądzie kadrów oprócz oczywistej wynikającej z wielkości stron. Jak nie jest się gotowym wydać ~100zł za tom library to wydanie egmontu to moim zdaniem bardzo dobry substytut.
If I Had More Time, I Would Have Written a Shorter Letter.

Bender

  • Gość
Odp: Bender - kolekcja
« Odpowiedź #37 dnia: So, 16 Luty 2019, 19:27:34 »
Zasadniczo, jak napisał sad_drone. Jeśli chodzi o zawartość. Jeśli chodzi o jakość wydania, to moim zdaniem jednak sporo różnica. Płócienna okładka, grubość papieru, jakość drugi i czernie w LE jednak ich mocna przewaga.

Offline sad_drone

Odp: Bender - kolekcja
« Odpowiedź #38 dnia: So, 16 Luty 2019, 21:03:05 »
te płócienne okładki mi zbierają paprochy z całego otoczenia więc nie wiem czy nie wolę zwykłych wersji :D . Te rzeczy jak grubośc papieru i jakoś druku pewnie masz racje, ja jestem ślepy na takie aspekty ale dla konesera to pewnie robi róznicę.
If I Had More Time, I Would Have Written a Shorter Letter.

Offline Kalander

Odp: Bender - kolekcja
« Odpowiedź #39 dnia: Pn, 18 Luty 2019, 15:08:19 »
Na wstępie: Jest to najfajniejsza, najbardziej różnorodna i najciekawsza kolekcja, jaką dotychczas dane mi było widzieć w Internecie, czapki z głów! Najbardziej chyba zazdroszczę tych czarno-białych albumów Blueberry'ego, niestety jakkolwiek bym tego nie próbował zrobić, przesyłka z Francji wychodzi strasznie drogo i trochę studzi mój zapał :/

Bender

  • Gość
Odp: Bender - kolekcja
« Odpowiedź #40 dnia: Pn, 18 Luty 2019, 15:34:43 »
Dziękuję!
Hmm.. ale zwykłą przesyłka to niecałe 4 EUR... więc to chyba nie aż tak znów drogo. Ryzyko, że dojdzie troche pognieciona jest niestety takie same, przy Expedited .

Online robbirob

Odp: Bender - kolekcja
« Odpowiedź #41 dnia: Pn, 18 Luty 2019, 19:28:14 »
@Bender
Godzinami można patrzeć na te zdjęcia. Normalnie nie miewam takich uczuć- ale kilka razy zazdrość się odezwała 😉

Offline Kielo

Odp: Bender - kolekcja
« Odpowiedź #42 dnia: Pn, 18 Luty 2019, 20:54:54 »
Szacunek. Kolekcja naprawde godna pozazdroszczenia.

Bender

  • Gość
Odp: Bender - kolekcja
« Odpowiedź #43 dnia: Pn, 18 Luty 2019, 20:59:18 »
Pff i kto to mówi! Właściciel większej kolekcji komiksów niż Steven Sansweet i Lucas razem wzięci  :D


Wrzucaj półki Kielo, wtedy dopiero będziemy zazdrościć

Offline komiksowe_warianty

Odp: Bender - kolekcja
« Odpowiedź #44 dnia: Pn, 18 Luty 2019, 21:03:08 »
Oczywiście kolekcja beznadziejna, mała i najgorsza jaką kiedykolwiek widziałem. Poważnie mówię, naprawdę.
Spoiler: PokażUkryj
Całkiem serio to jest rewelacyjna, bardzo zróżnicowana i mocno zazdroszczę takich zbiorów. Mocne 11/10 :)