Autor Wątek: 8azyliszek - kolekcja  (Przeczytany 106199 razy)

0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

Offline donT

Odp: 8azyliszek - kolekcja
« Odpowiedź #45 dnia: Śr, 05 Luty 2020, 13:23:50 »
To juz nastudiowales, ze sie zwozisz?
You know nothing. Hell is only a word. The reality is much, much worse.

Offline Bazyliszek

Odp: 8azyliszek - kolekcja
« Odpowiedź #46 dnia: Śr, 05 Luty 2020, 19:38:33 »
@UP
Nie. Po prostu nie chcę mieszkać w Gdańsku bo to złe miasto do życia.


ramirez82

  • Gość
Odp: 8azyliszek - kolekcja
« Odpowiedź #47 dnia: Śr, 05 Luty 2020, 19:52:49 »
Bazyl, czy ja dobrze rozumiem? Przeprowadzałeś się z komiksami wysyłając je paczkomatem? :o

Ale miło widzieć, że masz w kolekcji nie tylko budżetowe wydania, DC Deluxe, Uncanny X-Force itp  ;)

Offline Bazyliszek

Odp: 8azyliszek - kolekcja
« Odpowiedź #48 dnia: Śr, 05 Luty 2020, 21:12:27 »
@UP
Nawet passat kombi B5 ma ograniczoną pojemność bagażnika. A tyle się gratów nazbierało przez 15 miesięcy mieszkania w Gdańsku, że wysłanie części komiksów paczkomatem było najtańszym rozwiązaniem.

Z Tantisa przyszły na raz dwa duże pudła a nie jedno wielkie. Listonosz nawet nie k****ł za bardzo, bo się znamy nie od dziś. :) Dopijam herbatkę i już rozpakowywuję, bo udało się wreszcie przeorganizować książki i upchnąć wszystkie dotychczasowe komiksy.

ramirez82

  • Gość
Odp: 8azyliszek - kolekcja
« Odpowiedź #49 dnia: Śr, 05 Luty 2020, 21:43:49 »
Nawet passat kombi B5 ma ograniczoną pojemność bagażnika. A tyle się gratów nazbierało przez 15 miesięcy mieszkania w Gdańsku, że wysłanie części komiksów paczkomatem było najtańszym rozwiązaniem.

No chyba że. Nie robiłem tego nigdy, ale nie pomyślałbym, że jest to najtańsze rozwiązanie.

Offline adamarluk

Odp: 8azyliszek - kolekcja
« Odpowiedź #50 dnia: Śr, 05 Luty 2020, 21:58:46 »
Nie. Po prostu nie chcę mieszkać w Gdańsku bo to złe miasto do życia.
Tak z ciekawości, co sprawiło te bolączki?

Offline Bazyliszek

Odp: 8azyliszek - kolekcja
« Odpowiedź #51 dnia: Śr, 05 Luty 2020, 23:03:58 »
@UP
Drogo strasznie. Ceny jak w Warszawie, a zarobki mniejsze. Przez co koszty wynajmu to koszmar. Galeria na galerii i nie ma fajnych bazarków, dobrych antykwariatów, sklepów z przecenioną prasą. Komunikacja miejska szwankuje, a Niemcy często rozbijają tramwaje. Dużo żuli - jak w Łodzi. Miasto jest rozciągnięte jak jelita, więc trzeba się najeździć z jednego punktu do drugiego. Zaletą jest duża lista punktów z prasą, przez co mogłem sprzedawać testy Kolekcji. Ale w Lublinie też sobie dobrze radziłem, więc ten argument nie przeważył za pozostaniem.


Jest unboxing na dzisiaj. W paczce było jednak 50 komiksów, bo 51 pozycją na fakturze były koszty wysyłki, więc tu się o jeden pomyliłem. Można zobaczyć jak wygląda prawie 2000 zł w komiksach. :) Jutro spodziewam się jeszcze dwóch mniejszych paczek, więc dołożę jeszcze 13 pozycji.









« Ostatnia zmiana: Śr, 05 Luty 2020, 23:19:54 wysłana przez Bazyliszek »

Offline marceli

Odp: 8azyliszek - kolekcja
« Odpowiedź #52 dnia: Śr, 05 Luty 2020, 23:07:14 »
Szalejesz chłopie :)

Offline adamarluk

Odp: 8azyliszek - kolekcja
« Odpowiedź #53 dnia: Śr, 05 Luty 2020, 23:26:56 »
@UP
Drogo strasznie. Ceny jak w Warszawie, a zarobki mniejsze. Przez co koszty wynajmu to koszmar. Galeria na galerii i nie ma fajnych bazarków, dobrych antykwariatów, sklepów z przecenioną prasą. Komunikacja miejska szwankuje, a Niemcy często rozbijają tramwaje. Dużo żuli - jak w Łodzi. Miasto jest rozciągnięte jak jelita, więc trzeba się najeździć z jednego punktu do drugiego.
Wiesz, pytałem, bo mam całkowicie odmienne zdanie.
Ceny nieruchomości faktycznie wysokie, ale co najważniejsze szerokie spektrum możliwości spędzania wolnego czasu. Bardzo bogata oferta kulturalna, mnóstwo terenów rekreacyjnych, a miasto dzięki temu, że "rozwleczone" nie ma wielkomiejskiego "dusznego" charakteru jak np. Warszawa, czy Łódź.
Chwalę i choć nie jestem autochtonem nie zamieniłbym na inne miejsce do życia.
ps. Paka robi wrażenie.

Offline kenji

Odp: 8azyliszek - kolekcja
« Odpowiedź #54 dnia: Śr, 05 Luty 2020, 23:46:22 »
mimo tego , że nic z tej kupki którą pokazałeś mnie nie podnieca i ciekawi( poza Hellblazerem) , to jednak 2000zl na komisy - robi wrażenie. szacunek!

Offline Arion Flux

Odp: 8azyliszek - kolekcja
« Odpowiedź #55 dnia: Cz, 06 Luty 2020, 00:01:21 »
No ładnie, Bazyl, teraz to wszystkich tutaj zakasowałeś - cieniasy robią wielkie halo, ze se raptem 5 komiksików zakupili, a Ty 50! Nieźle.

Ale chyba w tym Gdańsku nie było jednak tak źle (pomijając oczywiście te ulice jak jelita, bo kto normalny chciałby żyć w jelitach jak jakiś owsik albo i co gorszego), skoro tyle kasy wyczesałeś, ze takie sterty nakupowałeś. Teraz praktycznie z komiksów mozesz sobie drugi dom wybudować i w nim mieszkać, a ten stary sprzedać i kupic komiksików jeszcze wiecej, zeby jaki stryszek sobie sprawić, by w spokoju lekturze sie oddawać.

A i rączki zadbane, widac z pedikiru prosto, i piercieniami przyozdobione. Chyba w tym Gdansku nie było tak źle...

Bardzo ładnie. Tak trzymaj!

Offline Cringer

Odp: 8azyliszek - kolekcja
« Odpowiedź #56 dnia: Cz, 06 Luty 2020, 00:44:59 »
Od razu widać że uwalenie kolekcji przez TK to był strzał w dziesiątkę i teraz z największego wroga Egmontu stałeś się ich największym fanem.

Offline Bazyliszek

Odp: 8azyliszek - kolekcja
« Odpowiedź #57 dnia: Cz, 06 Luty 2020, 05:40:30 »
@UP
A ja od początku mówiłem, że mi nie chodzi o to kto wydaje, tylko co wydaje. Egmont, Hachette, Mucha itd - to nie ma znaczenia, byle tytuły były dobre i w dobrej cenie. Poza tym ja nie wypowiadam się o Egmoncie nic o nim nie wiedząc. Właśnie dlatego że ich kupuję, wiem o czym piszę i pochwała i krytyka są oparte na moich doświadczeniach. Np. to, że drugi tom Staruszka Logana to tylko 4 zeszyty, za pełną cenę, to jakiś żart. Kupiłem tylko dlatego, że lubię tę postać, ale za cienkiego Hawkmana chyba podziękuję. To samo z Kapitanem Hydrą - specjalne wydanie podwójnego numeru, żeby naciągnąć tych co kupili wydanie Hachette, sprawia, że ja tego pierwszego tomu nie wezmę.

Offline Gazza

Odp: 8azyliszek - kolekcja
« Odpowiedź #58 dnia: Cz, 06 Luty 2020, 08:12:39 »
(...)
A i rączki zadbane, widac z pedikiru prosto, i piercieniami przyozdobione. Chyba w tym Gdansku nie było tak źle...

Bardzo ładnie. Tak trzymaj!
Ah ten wielkomiejski metroseksualizm...

Offline Arne

Odp: 8azyliszek - kolekcja
« Odpowiedź #59 dnia: Cz, 06 Luty 2020, 10:05:13 »


ale za cienkiego Hawkmana chyba podziękuję.

Egmont wydaje jakiegos Hawkmana? Przegapilem cos?