Autor Wątek: 8azyliszek - kolekcja  (Przeczytany 106174 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Bazyliszek

Odp: 8azyliszek - kolekcja
« Odpowiedź #180 dnia: Cz, 31 Grudzień 2020, 07:45:39 »
Czarodziejska skrzynia z Kaczorami Donaldami 1994-2000. Tak ogólnie mnie też skończyło się miejsce. Trzeba będzie zawieszać nowe półki.

Offline Gazza

Odp: 8azyliszek - kolekcja
« Odpowiedź #181 dnia: Cz, 31 Grudzień 2020, 08:05:23 »
 A propos półek - nie chcę wyjść na złośliwego ale ... półki też z jakiejś kolekcji? Każda inna niemal... ;)

Offline amsterdream

Odp: 8azyliszek - kolekcja
« Odpowiedź #182 dnia: Cz, 31 Grudzień 2020, 11:27:57 »
Co tak mało tomów Lucky Luke?

Offline Bazyliszek

Odp: 8azyliszek - kolekcja
« Odpowiedź #183 dnia: Cz, 31 Grudzień 2020, 11:32:25 »
Nie ma Kolekcji Hachette, to po co mam zbierać? Żeby nabijać kabzę Egmontowi a oni i tak to urwą?

Offline amsterdream

Odp: 8azyliszek - kolekcja
« Odpowiedź #184 dnia: Cz, 31 Grudzień 2020, 12:47:18 »
Wydali już 2/3 całości. Jest duża szansa że tym razem będzie komplet.

Offline Lafar

Odp: 8azyliszek - kolekcja
« Odpowiedź #185 dnia: Pt, 01 Styczeń 2021, 19:13:22 »
Jak już takie zbiory są to warto może zrobić miesiąc przerwy w kupowaniu komiksów i zainwestować w półki? Nadgonić można spokojnie w późniejszych miesiącach albo przy kolejnej turze promo w Smyku, u nas mało co staje się trudno dostępne.

Offline Bazyliszek

Odp: 8azyliszek - kolekcja
« Odpowiedź #186 dnia: So, 02 Styczeń 2021, 15:22:03 »
Gonię już dwa miesiące od lipca i dogonić nie mogę. Jak się raz człowiek opuści na dwa miesiące, to potem trzeba trzy tysiaki zostawiać. :) Półki to nie problem - spokojnie sobie mogę dosztukować. Problem jest że tam teraz nie bywam często, a na nowym kwadracie nie mam miejsca. A przenoszę się za może 9 miesięcy dopiero.

Offline Kadet

Odp: 8azyliszek - kolekcja
« Odpowiedź #187 dnia: So, 02 Styczeń 2021, 19:47:11 »
Nie ma Kolekcji Hachette, to po co mam zbierać? Żeby nabijać kabzę Egmontowi a oni i tak to urwą?

To podejście wydaje mi się ryzykowne co najmniej z kilku powodów:

1) Wszystkie tomy "Lucky Luke'a" to samodzielne opowieści, więc nawet jeśli Egmont "urwie", to i tak zostaniesz z wieloma fajnymi, samowystarczalnymi historiami.
2) To, jak często ukazują się "LL" (i czy w ogóle się ukazują), zależy od sprzedaży, więc powstrzymując się od kupowania ich, po części przyczyniasz się do ewentualnego "urwania" serii bądź zmniejszenia jej częstotliwości.
3) Nie jest chyba rozważne czekanie z zakupami, aż wydadzą wszystkie 80 tomów serii - TK zapowiedział podczas MKFiG, że z przyczyn logistycznych mogą po prostu nie być w stanie utrzymywać dostępności wszystkich komiksów jednocześnie i czasami trzeba będzie sporo poczekać na dodruk (jeśli dodruk będzie - moja uwaga).

Biorąc to pod uwagę, jeśli nie powstrzymują Cię jakieś inne czynniki, na Twoim miejscu postarałbym się przynajmniej skompletować tomy autorstwa Goscinnego :)
Proszę o wsparcie i/lub udostępnienie zbiórki dla dziewczynki z guzem mózgu: https://www.siepomaga.pl/lenka-wojnar - PILNE!

Dzięki!

Offline Bazyliszek

Odp: 8azyliszek - kolekcja
« Odpowiedź #188 dnia: Nd, 03 Styczeń 2021, 12:43:48 »
Podstawową przeszkodą jest to, że nie pałam aż taką miłością do frankofonów, jak do superhero. Kupuję jak jest jakaś okazja po taniości. Poza tym jak zwykle nie mam kasy by kupić wszystko, więc inne komiksy schodzą na dalszy plan. Ta sama zasada co przedstawiłeś dotyczy też Kolekcji. Jak ludzie nie będą kupowali SBM, to może nie być przedłużenia, więc na tym trzeba się skupiać. Poza tym wkurza mnie ta opieszałość. Do tej pory mielibyśmy już pełną główną serię LL od Hachette. A miną już 5 rok, a Egmont ciągle się grzebie. I tak jest ciągle - coś zaczynają, robią wielkie zapowiedzi, blokują wszystko wszystkim, a potem i tak urywają i zrzucają całą winą na klientów, którzy mają ich dość.

Offline michał81

Odp: 8azyliszek - kolekcja
« Odpowiedź #189 dnia: Nd, 03 Styczeń 2021, 15:51:18 »
Cóż mogę powiedzieć, dzięki temu ze Lucky Luke wychodzi w tempie jakim wychodzi Egmont może wydawać tez inne tytuły np. Smerfy, których kolekcji nie ma.

I nie mielibyśmy kompletu od Hachette bo kolekcja nie ruszyła, zapominasz o tym.

Offline kenji

Odp: 8azyliszek - kolekcja
« Odpowiedź #190 dnia: Nd, 03 Styczeń 2021, 16:49:53 »
Podstawową przeszkodą jest to, że nie pałam aż taką miłością do frankofonów, jak do superhero. Kupuję jak jest jakaś okazja po taniości. Poza tym jak zwykle nie mam kasy by kupić wszystko, więc inne komiksy schodzą na dalszy plan. Ta sama zasada co przedstawiłeś dotyczy też Kolekcji. Jak ludzie nie będą kupowali SBM, to może nie być przedłużenia, więc na tym trzeba się skupiać. Poza tym wkurza mnie ta opieszałość. Do tej pory mielibyśmy już pełną główną serię LL od Hachette. A miną już 5 rok, a Egmont ciągle się grzebie. I tak jest ciągle - coś zaczynają, robią wielkie zapowiedzi, blokują wszystko wszystkim, a potem i tak urywają i zrzucają całą winą na klientów, którzy mają ich dość.

Mysle, ze bylbys dobrym politykiem. Masz taki dar jak oni. Czyli zaden argument do Ciebie nie trafia. Ba - Ty nawet ich nie sluchasz i nie jestes w stanie wyobrazic sobie ze inny moga miec racje...

Offline Bazyliszek

Odp: 8azyliszek - kolekcja
« Odpowiedź #191 dnia: Nd, 03 Styczeń 2021, 16:56:19 »
Ja szanuję zdanie każdego innego i wiem, że każdy ma swoje poglądy. I mnie one nie interesują za bardzo. Zadano mi pytanie - odpowiedziałem na nie. To jest mój punkt widzenia, którego nikomu nie narzucam. Bardziej to ja jestem atakowany za swoje poglądy, niż że czepiam się kogokolwiek. Też bym chciał kupować jeszcze więcej komiksów, ale mnie na to nie stać. Dlatego nie biorę egmontów z innych serii.

Offline xanar

Odp: 8azyliszek - kolekcja
« Odpowiedź #192 dnia: Nd, 03 Styczeń 2021, 17:08:21 »
To jest mój punkt widzenia, którego nikomu nie narzucam.
Przecież ty to w każdym poście piszesz  :)
Twój komiks jest lepszy niż mój

ramirez82

  • Gość
Odp: 8azyliszek - kolekcja
« Odpowiedź #193 dnia: Nd, 03 Styczeń 2021, 17:27:14 »
Bardziej to ja jestem atakowany za swoje poglądy, niż że czepiam się kogokolwiek.

Kolego, mylisz wygadywanie głupot z poglądami :)

Offline xanar

Odp: 8azyliszek - kolekcja
« Odpowiedź #194 dnia: Nd, 03 Styczeń 2021, 17:37:45 »
Ja szanuję zdanie każdego innego i wiem, że każdy ma swoje poglądy. I mnie one nie interesują za bardzo.
:)
Twój komiks jest lepszy niż mój