Autor Wątek: 8azyliszek - kolekcja  (Przeczytany 106195 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Bazyliszek

8azyliszek - kolekcja
« dnia: So, 09 Listopad 2019, 09:19:45 »
Pozazdrościłem innym forumowiczom własnych tematów, więc zakładam i swój. Spoko, spoko. Na razie będę wrzucał tylko bieżące nabytki, z racji tego, że większości swoich komiksów nie mam pod ręką. Ale po nowym roku jak się zintegruję, to będę wrzucał wszystko w różnych konfiguracjach.

Dorzucam zdjęcie Donaldów z sierpnia z innego wątku.



Oraz 4 pozycje co mi w tym tygodniu z prenumerki przyszły.





Offline gashu

Odp: 8azyliszek - kolekcja
« Odpowiedź #1 dnia: So, 09 Listopad 2019, 19:57:33 »
Koniecznie pamiętaj również o sfotografowaniu plakatów ;)

Odp: 8azyliszek - kolekcja
« Odpowiedź #2 dnia: So, 09 Listopad 2019, 20:23:23 »
Bazyliszku a jakie jeszcze kolekcje zbierasz poza tymi komiksowymi? Chętnie bym popatrzył

Offline stachel

Odp: 8azyliszek - kolekcja
« Odpowiedź #3 dnia: So, 09 Listopad 2019, 23:59:29 »
Wrzucanie zdjęć z Facebooka to nie najlepszy pomysł, Firefox chociażby je wycina obecnie.

Offline Bazyliszek

Odp: 8azyliszek - kolekcja
« Odpowiedź #4 dnia: Nd, 10 Listopad 2019, 05:49:00 »
@UP
Ufffff. Na szczęście używam Chrome

@gashu
Kiedyś miałem dużo plakatów na ścianie, teraz tylko trochę w antyramach.

@Krzysztof_Kuryłło
Nie wiem czy wrzucanie zdjęć czegokolwiek innego niż komiksy nie skończy się upomnieniem. W każdym razie nie zbieram teraz jeszcze nic szczególnego. Oczywiście CDA, bo to będę brał do końca. Trochę wkręciłem się w Kolekcję De Agostini o Kultowych Autobusach PRLu ale biorę tylko numery z egzemplarzami jeżącymi po Polsce. Trochę numerów Kolekcji Mistrzów polskiej Fantastyki ale też nie wszystkie.




« Ostatnia zmiana: Nd, 10 Listopad 2019, 07:44:23 wysłana przez Bazyliszek »

Offline Bazyliszek

Odp: 8azyliszek - kolekcja
« Odpowiedź #5 dnia: Nd, 10 Listopad 2019, 07:57:52 »
Jeszcze raz wrzucam swoje niektóre nabytki z maja.
W sumie ten temat skłania mnie do tego by spisać te wszystkie tytuły co mi się zebrały. Dużo tego jest, mimo wszystko.










Offline Castiglione

Odp: 8azyliszek - kolekcja
« Odpowiedź #6 dnia: Nd, 10 Listopad 2019, 10:33:41 »
Tak patrząc po tych zdjęciach, to chyba tak by wyglądała moja wymarzona kolekcja z dzieciństwa - Donaldy i superhero. Cholera, pamiętam nawet okładki poszczególnych KD i jak kupowałem je w kiosku, aż się chce odgrzebać Kaczory z szafy.

Offline Bazyliszek

Odp: 8azyliszek - kolekcja
« Odpowiedź #7 dnia: Nd, 10 Listopad 2019, 17:35:41 »
To na co czekasz? Odgrzebuj. Ja mam wszystkie w swojej skrzyneczce (do 2001) a resztę (nieliczną) w segregatorach na półkach. Lata 94-97 to najlepszy okres pisma "Kaczor Donald". Kultowe, genialne komiksy Barksa i Rosy, mega genialne kartonowe gry, plakaty, naklejki. Żyć nie umierać, jak się jeszcze dołoży TM Semici funkcjonujące do końca 97 roku.

Cieszę się że udało mi się kupić KD 16/95, bo to był ten jedyny numer którego mi brakowało z tamtego rocznika. Teraz przydałoby się podokupować ostatnie brakujace sztuki z 94 i resztę DD i MM. Ale ponieważ nie chcę przepłacać i mam masę zaległości w Egmontach, to se jeszcze poczekają. W końcu i tak poza 1000 numerem nikt innych kaczorów nie kupuje. :)

Offline PJP

Odp: 8azyliszek - kolekcja
« Odpowiedź #8 dnia: Nd, 10 Listopad 2019, 18:06:06 »
Za kaczki zawsze podbijam :)

Offline Bazyliszek

Odp: 8azyliszek - kolekcja
« Odpowiedź #9 dnia: Nd, 10 Listopad 2019, 18:57:52 »
Z racji tego, że Kaczor Donald numer 1000 stał się taki popularny i pożądany, poszedłem się z nim dziś polansić na molo w Sopocie i pod Grand Hotelem. Oczywiście wzbudzał powszechny entuzjazm. :)







« Ostatnia zmiana: Nd, 10 Listopad 2019, 19:00:45 wysłana przez Bazyliszek »

Itachi

  • Gość
Odp: 8azyliszek - kolekcja
« Odpowiedź #10 dnia: Nd, 10 Listopad 2019, 19:26:51 »
Jak czytasz na kibelku też wrzucisz?

Offline Bazyliszek

Odp: 8azyliszek - kolekcja
« Odpowiedź #11 dnia: Nd, 10 Listopad 2019, 19:50:07 »
Jest 1000 numer KD. Trzeba to przecelebrować porządnie, skoro Egmont zrobił to niedbale. Ale to jednorazowa taka akcja, więcej nie będzie.









ramirez82

  • Gość
Odp: 8azyliszek - kolekcja
« Odpowiedź #12 dnia: Nd, 10 Listopad 2019, 20:07:43 »
Jest 1000 numer KD. Trzeba to przecelebrować porządnie, skoro Egmont zrobił to niedbale.

Taaa... rzeczywiście wyjście na molo z KD 1000 to było porządne celebrowanie... że też Egmont na to nie wpadł.  ::)

Offline Bazyliszek

Odp: 8azyliszek - kolekcja
« Odpowiedź #13 dnia: Nd, 10 Listopad 2019, 20:09:19 »
Floty kosmiczne to jedne z najlepszych gier planszowych w historii (obok Przygoda-Podróże). Ileśmy w to z braćmi i kolegami się nagrali - ho ho.







Offline Bazyliszek

Odp: 8azyliszek - kolekcja
« Odpowiedź #14 dnia: Nd, 10 Listopad 2019, 20:23:13 »
Taaa... rzeczywiście wyjście na molo z KD 1000 to było porządne celebrowanie... że też Egmont na to nie wpadł.  ::)

No nie wpadł. Jeszcze raz dzięki za pomysł z 1000 KD. ;)