Autor Wątek: 8azyliszek - kolekcja  (Przeczytany 108500 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Bazyliszek

Odp: 8azyliszek - kolekcja
« Odpowiedź #405 dnia: Cz, 16 Grudzień 2021, 19:31:54 »
@UP
Przykor mi, że masz problemy ze wzrokiem. Na powyższym zdjęciu najnowszy Thorgal jest jak byk. A to że wychodzi rzadko, to już dawno można machnąć ręką. Bez Rosińskiego to już tylko odcinanie kuponów i pudrowanie trupa. Dawno powinni zakończyć całą serię.

Gorzej, że się chyba nie doczekamy pełnej, głównej serii Lucky Luke'a.

Online michał81

Odp: 8azyliszek - kolekcja
« Odpowiedź #406 dnia: Cz, 16 Grudzień 2021, 19:49:47 »
dobrze widziałem co jest na zdjęciu, to że nie wyłapałeś sarkazmu to już twój problem

Offline Bazyliszek

Odp: 8azyliszek - kolekcja
« Odpowiedź #407 dnia: Cz, 16 Grudzień 2021, 20:19:14 »
Nie narzekam, że jest jeden Thorgal rocznie, bo ta seria skończyła się po Kill'em All :) ale ty oczywiscie mi dorzucasz głupoty, bo nie masz co robić.

Jak w październiku, listopadzie, grudniu kupowałem po 10 pozycji Egmontu a w styczniu i lutym kupię 5 i 6, to dla mnie gołym okiem widać cięcia.

Online michał81

Odp: 8azyliszek - kolekcja
« Odpowiedź #408 dnia: Cz, 16 Grudzień 2021, 20:36:21 »
Chyba u ciebie widać cięcia, a nie u wydawcy.

Online xanar

Odp: 8azyliszek - kolekcja
« Odpowiedź #409 dnia: Cz, 16 Grudzień 2021, 20:36:37 »
No to przecież oczywiste, jak mniej kupujesz od Egmonta to znaczy, że mniej wydaje/zwija się, czego nie rozumiecie. :)
Twój komiks jest lepszy niż mój

Offline adamarluk

Odp: 8azyliszek - kolekcja
« Odpowiedź #410 dnia: Cz, 16 Grudzień 2021, 20:41:44 »
Ziemia kręci się wokół bazyliszka.

Offline Bazyliszek

Odp: 8azyliszek - kolekcja
« Odpowiedź #411 dnia: Cz, 16 Grudzień 2021, 20:54:03 »
Poruszam problemy które choć omawiam tylko tutaj, to potem rezonują na konferencjach TK. :) Jak mi się coś nie podoba, to o tym piszę. Spadek liczby wydawanych tytułów jest widoczny IMO.

Offline Castiglione

Odp: 8azyliszek - kolekcja
« Odpowiedź #412 dnia: Pt, 17 Grudzień 2021, 00:54:39 »
Nawet jeżeli dostrzegasz jakieś rzeczywiste tendencje, to polecam nie popierać swojego zdania przykładami serii, których w żaden sposób nie ograniczono ani nic nie przemawia za tym, że są zagrożone albo się ich nie doczekamy.

Tcoldmeat

  • Gość
Odp: 8azyliszek - kolekcja
« Odpowiedź #413 dnia: Pt, 17 Grudzień 2021, 08:09:16 »
Trochę racji Bazyliszek ma. Zauważyłem, że modnym jest na tym forum niezgadzanie się z nim. No ale wystarczy sprawdzić zapowiedzi Egmontu styczen-luty plus grudzień i wygląda to biednie. Nie mówię o długofalowej prognozie mowie tylko o takiej 3 miesięcznej.

Online michał81

Odp: 8azyliszek - kolekcja
« Odpowiedź #414 dnia: Pt, 17 Grudzień 2021, 09:44:25 »
Trochę racji Bazyliszek ma. Zauważyłem, że modnym jest na tym forum niezgadzanie się z nim. No ale wystarczy sprawdzić zapowiedzi Egmontu styczen-luty plus grudzień i wygląda to biednie. Nie mówię o długofalowej prognozie mowie tylko o takiej 3 miesięcznej.
Porównywałem z poprzednim rokiem styczeń. Jeśli się nie pomyliłem jest o 5 tytułów mniej. Ale przy ilości dwudziestu kilku komiksów ta różnica nie jest tak widoczna jak np w przypadku Hachette, gdzie obecnie została im jedna kolekcja (Transofmersy jeszcze wychodzą bo nawet nie ma gdzie tego sprawdzić?; strona kolekcji jest martwa od kilku lat, a aktualizacje w sklepie tej kolekcji to jakaś kpina - tomy nie mają daty premiery, żadnych danych poza ceną, a tomy pojawiają się z opóźnieniem, albo wcale), ale Bazyliszek tutaj się nawet nie zająknie, że ten wydawca wydaje mniej.
Jakby Bazyl chociaż rzetelnie sprawdzał informacje jak w przypadku Punisher czy Ulitmate Spider-man, czyli w seriach o których pisze, że Egmont zmniejszył częstotliwość ich wydawania, co nie jest prawdą (bo utrzymane są na stałym poziomie wydawniczym na rok), to jeszcze można by dyskutować, że coś Egmont przycina, ale tak nie jest.

Należy zwrócić też uwagę, że obecna sytuacja, zmniejszania o kilka pozycji wydawniczych mniej na początku roku jest podyktowana pewnie sytuacją rynkową. Proponuje zajrzeć na facebooka wydawnictw mangowych, które wydają więcej niż sam Egmont. Tam dopiero widać, że zaczyna być źle skoro wydawca, musi nie dość podnosić ceny to rezygnuje z darmowych wysyłek, aby te ceny nie urosły za bardzo. Tam zaczyna się hardcore powoli. 
« Ostatnia zmiana: Pt, 17 Grudzień 2021, 10:01:32 wysłana przez michał81 »

Offline Gazza

Odp: 8azyliszek - kolekcja
« Odpowiedź #415 dnia: Pt, 17 Grudzień 2021, 09:56:00 »
Trochę racji Bazyliszek ma.
Zgadza się, ale akurat nie w kwestiach w których ma najwięcej do powiedzenia.  ::)

Zauważyłem, że modnym jest na tym forum niezgadzanie się z nim.
Nie wiem czy to kwestia mody czy przez lata nazbierało się i teraz jest jak jest.  ::)

No ale wystarczy sprawdzić zapowiedzi Egmontu styczen-luty plus grudzień i wygląda to biednie. Nie mówię o długofalowej prognozie mowie tylko o takiej 3 miesięcznej.
Kilka pozycji mniej i od razu biednie?  ???

Online xanar

Odp: 8azyliszek - kolekcja
« Odpowiedź #416 dnia: Pt, 17 Grudzień 2021, 10:08:28 »
Znaczy Egmont się zwija bo wydaje w styczniu i lutym mniej superhero, ale w tym samym czasie pojawi się o 14 komiksów więcej niż w tych dwóch miesiącach w poprzednim roku - ma to sens.

Czyli jak Egmont nie wyda superhero, w którymś z miesięcy to znaczy, że przestanie istnieć  :)
Twój komiks jest lepszy niż mój

Offline Castiglione

Odp: 8azyliszek - kolekcja
« Odpowiedź #417 dnia: Pt, 17 Grudzień 2021, 14:57:20 »
Trochę racji Bazyliszek ma. Zauważyłem, że modnym jest na tym forum niezgadzanie się z nim. No ale wystarczy sprawdzić zapowiedzi Egmontu styczen-luty plus grudzień i wygląda to biednie. Nie mówię o długofalowej prognozie mowie tylko o takiej 3 miesięcznej.
Trochę ma. Co nie przeszkadza mu mieszać w to i powtarzać wszędzie swoje typowe wymysły i siać dezinformację:

Punisher - ta sama częstotliwość od 2018 roku - Egmont ogranicza
Deadpool - ta sama częstotliwość od 2018 roku - Egmont ogranicza
Lucky Luke - w 2021 wydane 8 tomów - seria zagrożona

Offline Bazyliszek

Odp: 8azyliszek - kolekcja
« Odpowiedź #418 dnia: Pt, 17 Grudzień 2021, 17:04:01 »
Wchodzimy już w 2022 rok, a dalej wszystkich 96 tomów Lucky Luke'a nie ma. To czyja to wina?
Jeśli teraz na początku roku liczba superhero spadła o 5, czyli o połowę, to oczywiste się robi, że dotychczasowe serie będą miały opóźnienia. Bo jak wydawać na raz Ultimate, Punishera, Deadpoola, Daredevila, Epica, przy zmniejszeniu ilości slotów? A przecież jeszcze trzeba dorzucić zapowiedziany Knightfall i niepotrzebny teraz SCW. Im dłużej wydawanie jednej serii trwa, tym większe prawdopodobieństwo jej niedokończenia.

Odp: 8azyliszek - kolekcja
« Odpowiedź #419 dnia: Pt, 17 Grudzień 2021, 17:10:45 »
Najgorzej idzie Hachette im liczba slotów spadła o 75% a licząc porażkę Spider-Mana jeszcze więcej, czas się chyba zwijać z rynku.