Autor Wątek: UFO istnieje?  (Przeczytany 15314 razy)

0 użytkowników i 3 Gości przegląda ten wątek.

Online misiokles

Odp: UFO istnieje?
« Odpowiedź #30 dnia: Cz, 29 Czerwiec 2023, 22:57:11 »
A co mówią QAnony w kwestii UFO?

Offline Zwirek

Odp: UFO istnieje?
« Odpowiedź #31 dnia: Cz, 29 Czerwiec 2023, 23:07:36 »
  A niby dlaczego nie, skoro to podstawa całej naszej elektroniki?
Teraz wszystko jasne - polak opatentował tranzystor polowy w 1925 roku, niedługo potem na całym świecie obserwowano dziwne niezidentyfikowane obiekty. W 1947 roku, jeden z takich obiektów rozbił się w Roswell, okazało się, że kierowali nim przybysze z obcej planety. W trakcie przeszukania pojazdu znaleziono nielegalne tranzystory. Oczywiście kosmici próbowali się tłumaczyć, że niczego nie ukradli, jednak spodek rozbił się w USA, więc rozbitkowie i pojazd podlegali prawu Stanów Zjednoczonych. Amerykanie zarekwirowali wrak statku, oraz zatrzymali (prawdopodobnie ciała) rozbitków. Od tamtej pory toczy się zaciekły spór prawny, kosmici żądają od nas wydania szczątków.
« Ostatnia zmiana: Cz, 29 Czerwiec 2023, 23:10:07 wysłana przez Zwirek »

Offline HugoL3

Odp: UFO istnieje?
« Odpowiedź #32 dnia: Pt, 30 Czerwiec 2023, 01:08:30 »
Ja wierzę w to, że nie jesteśmy sami.
Niestety, ludzie zawsze zwęszą spisek albo okazja do zarobienia kasy.
Przez pary pomyleńców koncepcja ufo, kosmitów faktycznie stała się żartem. Billy Meier nie przewidział, że powstanie Internet i ludzie zorientują się, że zdjęcie kosmitki, którym podzieli się ze światem to mało znana tancerka.
Ale faktycznie coraz więcej byłych wiceministrów lub innych byłych generałów, profesorów, doktorów mówi głośno o tym, że nie jesteśmy sami.
Na naszym podwórku mamy kilku bardzo znanych dziennikarzy, którzy zajmują się tematyką UFO, prowadzą fundację lub kanały głównej zajmujące się tym tematem.
Dla mnie prawdziwa wydaje się być historia Boba Lazara, gościa który uważa że pracował w Strefie 51 gdzie na podstawie wraku statku kazano mu rozwikłać zagadkę w jaki sposób jest zasilany, zbudowany itd. Gość na tyle mocno brnął w swoich teoriach, że gdy przyszło zeznawać pod przysięgą, to powtórzył wszystkie swoje twierdzenia oraz przyznał się do zarzutów o stręczycielstwo (z kompletnie innej sprawy).

Czy wierzę w to, że ludzie trafiali do spodków kosmicznych? Nie.
Że każdy kraj posiada już swoje UFO? Na pewno nie.
Wydaje mi się, że jesteśmy bardzo malutcy w swoich dokonaniach technologicznych.
Któregoś dnia z nudów zacząłem nawet rozkminiac temat, czy USA naprawdę wylądowało na księżycu - przecież tyle było nieudanych prób i nagle kilku osobom się to udalo, cały świat to oglądał z zapartym tchem itd. Rosja tego nie osiągnęła mimo wielu podejść. Ale to już abstrakcja i mamy dowody na to, że człowiekowi się to udało.

Inżynieria wsteczna to trudny temat, zdajemy sobie sprawę z istnienia pewnych nie do końca zbadanych przez nas pierwiastków, ale naukowcy nie są w stanie sprawić, aby istniały dłużej niż sekundę.

A z czego niby miała wynikać niewiedza ludzkości? Przecież gdyby potwierdzono, że nie jesteśmy sami to jak zareagowaliby ludzie?
Więzień amerykańskich też miało nie być w Polsce. Strefy 51 miało nie być. Na kosmitów też przyjdzie czas.
« Ostatnia zmiana: Pt, 30 Czerwiec 2023, 01:10:08 wysłana przez HugoL3 »

sum41

  • Gość
Odp: UFO istnieje?
« Odpowiedź #33 dnia: Pt, 30 Czerwiec 2023, 08:09:55 »
Co do postepu technologicznego to czesto jest on celowo ograniczany wystarczy spojrzec na slamazarny rozwój silnika spalinowego, przez ostatnie sto pare lat niewiele się zmienilo. Dopiero w ostatnich latach gdy ekologia zaczęła być promowana to sie cos ruszylo.

Czesto jest to zestawiane z rozwojem komputerow ktore doslownie zapieprzaja.

ukaszm84

  • Gość
Odp: UFO istnieje?
« Odpowiedź #34 dnia: Pt, 30 Czerwiec 2023, 08:24:31 »
Co do postepu technologicznego to czesto jest on celowo ograniczany

A jak można go celowo ograniczyć w skali całego świata? Jakiś naukowiec, inżynier, cokolwiek, prowadzi sobie badania i przychodzi do niego rząd USA i mówi "nie prowadź badań"? Albo już coś odkrył i ten rząd mu mówi "nie możesz o tym mówić bo ci rodzinę zabijemy"? I robią tak wszystkie rządy na świecie?

Offline xanar

Odp: UFO istnieje?
« Odpowiedź #35 dnia: Pt, 30 Czerwiec 2023, 08:28:30 »
No elektryczne na pewne lepiej się palą, nie wiecie czy w elektrykach też trzeba mieć obrazkowo gaśnicę  :)

Ekologia promowana = zakazać samochodów spalinowych  ::)
Twój komiks jest lepszy niż mój

Offline HugoL3

Odp: UFO istnieje?
« Odpowiedź #36 dnia: Pt, 30 Czerwiec 2023, 09:39:50 »
Nie chcę krytykować i atakować, bo macie prawo do własnego zdania, ale zasugeruję, że zabijanie w imię uciszenia kogoś w obecnych czasach może narodzić więcej kontrowersji i nowych teorii spiskowych niż faktycznie "uspokojenia" sytuacji.

Nesumi

  • Gość
Odp: UFO istnieje?
« Odpowiedź #37 dnia: Pt, 30 Czerwiec 2023, 09:52:29 »
Co chwilę ginie ktoś, kogo zeznania mogłyby być niewygone lub obciążające w jakiejś śliskiej sprawie.

Bender

  • Gość
Odp: UFO istnieje?
« Odpowiedź #38 dnia: Pt, 30 Czerwiec 2023, 09:55:34 »
Przyspieszanie rozwoju technologicznego nie jest niczym dziwnym i jest całkowicie naturalnym procesem. Opisywanym naukowo wiele razy nie od dziś. 

sum41

  • Gość
Odp: UFO istnieje?
« Odpowiedź #39 dnia: Pt, 30 Czerwiec 2023, 10:02:06 »
A jak można go celowo ograniczyć w skali całego świata? Jakiś naukowiec, inżynier, cokolwiek, prowadzi sobie badania i przychodzi do niego rząd USA i mówi "nie prowadź badań"? Albo już coś odkrył i ten rząd mu mówi "nie możesz o tym mówić bo ci rodzinę zabijemy"? I robią tak wszystkie rządy na świecie?

Odrazu w extreme bo tak bylo w filmach... Gdy chodzilem do Technikum Gorniczego kierunek - pojazdy samochodowe dyrektor szkoly (stary gornik) sam kiedys poruszyl temat ze samochod na wode moze juz dawno byc wymyslony tylko ptent zostal wykupiony i lezy glebokow w jakims sejfie jakiejs firmy paliwowej.

Co do dziwnych smierci - Jeffrey Epstein sam popelnil samobuojstow bo mu sie nudzilo w celi i tesknil za swoim samolotem o niewinnej nazwie " Lolita Express" :)

Online parsom

Odp: UFO istnieje?
« Odpowiedź #40 dnia: Pt, 30 Czerwiec 2023, 10:06:58 »
Co Epstein wspólnego z zabijaniem w celu ukrycia posiadania statków kosmicznych i jaka jest wiarygodność starego górnika, dyrektora samochodówki, w kwestii zawartości sejfów koncernów paliwowych?

Offline eyesore

Odp: UFO istnieje?
« Odpowiedź #41 dnia: Pt, 30 Czerwiec 2023, 10:08:27 »
Aż dziwne że nie nastąpił żaden incydent kałowy po twierdzeniu że boga nie ma/ jest to jakiś obcy czy kosmita  ;D

Offline perek82

Odp: UFO istnieje?
« Odpowiedź #42 dnia: Pt, 30 Czerwiec 2023, 11:11:15 »
Skusiłem i się i zajrzałem tutaj. Co prawda, nadal nie wiem, czy wątek ma charakter żartobliwo-rozrywkowy, czy wręcz przeciwnie, ale się wypowiem. Co tam:)
Uważam, że życie pozaziemskie jest bardzo prawdopodobne (bardziej niż mniej). Moja opinia wynika z mojego rozumienia rachunku prawdopodobieństwa i budowy wszechświata. Jeśli to co mówią naukowcy, że widzimy mały ułamek gwiazd, których mogą być miliardy czy biliony czy jakie tam wartości wchodzą w grę, a wokół nich są jeszcze liczniejsze planety, to jakiś ułamek z nich będzie mieć podobne warunki jak Ziemia. Planety mają księżyce. A tu i tak myślę o życiu podobnym do takiego, jakie znamy. Nawet życie w naszym Układzie Słonecznym (poza Ziemią) uważam, że jest albo było możliwe.
Konsekwentnie uważam, że życie inteligentne również jest prawdopodobne - tu oczywiście moja "pewność" jest mniejsza, bo ileś więcej warunków musi być spełnionych.
A jeśli teoria, że Wszechświat jest nieskończony, jest prawdziwa to wtedy te moje tak określone prawdopodobieństwa zbliżają się do pewności.

Natomiast co do możliwości kontaktu, a tym bardziej fizycznego, to jestem bardzo mocno sceptyczny. Powodów jest kilka:
1) oczywiste jak odległości, ograniczenia dostępnych prędkości itd.
2) "cykl życia" cywilizacji - załóżmy, że nasza ma 10 tys. lat. W tym czasie musielibyśmy zostać zauważeni przez rozwiniętą cywilizację w naszej okolicy i musieliby oni dysponować odpowiednią technologią do takiej podróży. Wszystkie te elementy złożone do kupy są dla mnie tylko kupą.
3) załóżmy, że nas nie zauważono, tylko trafiono na nas przypadkiem - rozwinięta cywilizacja będzie latać po kosmosie na czuja?
4) jest też pytanie, czy jakakolwiek cywilizacja jest w stanie przetrwać tak długo, aby nauczyć się podróżować na tak ogromne odległości (zakładam, że konieczne jest tutaj obejście prędkości światła przez jakieś dziury czasoprzestrzenne itd., co oczywiście trudno sobie nawet dziś wyobrazić, jakby to miało działać)
5) jaki cel miałaby taka cywilizacja, żeby się z nami skontaktować? Można podawać jakieś pomysły, że zwykła chęć eksploracji, poznania, podbicie, surowce itd., ale zupełnie tego nie kupuję
6) z czasem prawdopodobieństwo (i tak nikłe) takiego kontaktu się zmniejsza - gwiazdy się oddalają od siebie. Oczywiście zanim to będzie widoczne w postaci zupełnie ciemnego nieba w nocy, to już śladu po naszej cywilizacji nie będzie:)
7) pewnie jeszcze parę przeszkód mógłbym wymyślić, ale gdzieś tu padł argument, który mnie zrzucił z krzesła - że ktoś potrafi do nas przylecieć i daje się złapać jakimś gamoniom, którzy używają pojazdów napędzanych węglowodorami wydobywanymi spod ziemi, strzelają do siebie kawałkami ołowiu wyrzucanymi z pistoletów i nadal umierają na raka.

Ale też pojawiły się w dyskusji wątki religijne, że niby gdyby się okazało, że w Roswell złapano zielone ludziki, to wtedy byłby to koniec kościoła, czy ogólnie religii. Czy religia (katolicka, albo inne rozpowszechnione po świecie) jakoś dogmatycznie wykluczają życie pozaziemskie? Serio pytam.
Trwa zabawa w wybieranie komiksów, które koniecznie trzeba przeczytać. Jeśli lubisz takie akcje, to zajrzyj tutaj:
https://forum.komikspec.pl/komiksowe-top-listy/100-komiksow-ktore-musisz-przeczytac-(przed-smiercia)/

Offline Zwirek

Odp: UFO istnieje?
« Odpowiedź #43 dnia: Pt, 30 Czerwiec 2023, 11:15:32 »
Co Epstein wspólnego z zabijaniem w celu ukrycia posiadania statków kosmicznych i jaka jest wiarygodność starego górnika, dyrektora samochodówki, w kwestii zawartości sejfów koncernów paliwowych?
To wiedzą tylko wyznawcy kosmitów, którzy uwielbiają wrzucać wszystko do jednego worka, mieszać i mówić - widzisz, to się łączy, udowodnij że nie. Kiedy im udowodnisz, że nie, to klecą nową bzdurną teorię i tak bez końca. Przykład jest kilka postów wyżej, gdzie jeden z wyznawców zasugerował, że tranzystory powstały zaraz po incydencie w Roswell, więc to może być technologia obcych. Kiedy udowodniłem, że tranzystor powstał kilkadziesiąt lat wcześniej, to nawet nie zajrzał do materiału który podlinkowałem, tylko z prędkością kosmicznego spodka, wysnuł kolejną teorię. Ci ludzie nie chcą się czegoś dowiedzieć, oni chcą wierzyć.

Bender

  • Gość
Odp: UFO istnieje?
« Odpowiedź #44 dnia: Pt, 30 Czerwiec 2023, 11:29:39 »
Ale też pojawiły się w dyskusji wątki religijne, że niby gdyby się okazało, że w Roswell złapano zielone ludziki, to wtedy byłby to koniec kościoła, czy ogólnie religii. Czy religia (katolicka, albo inne rozpowszechnione po świecie) jakoś dogmatycznie wykluczają życie pozaziemskie? Serio pytam.


Generalnie naukowcy w większości mówią, że jest znacznie bardziej prawdopodobne, że jest zycie pozaziemskie niż nie jest. Wiec tu pełna zgoda.

Jak się zastanowisz to jednak wyklucza i to na wielu płaszczyznach. Kościół oczywiscie raz na jakis czas nagina się i są kompromisy (uznanli, że jednak był big bang i za "boskie" uznali to co wcześniej). W pewnym momencie jendka to juz przestanie być podobne do wcześniejszych założeń, kiedy się dowiemy, że jednak bóg nie stworzył tylko nas, ale np kilka duzo bardziej zaawansowanych, inteligentnych cywilizacji, z wiele bardziej rozwinieta moralnością (jesteśmy wtedy trochę na niesprawiedliwej pozycji) albo bez moralnosci w ogóle, co wtedy? mamy ich sobie podporzadkować jak zwierzeta  mimo, ze bedziemy względem nich niczym więcej niz nierozumnymi mrówkami? etc etc to wątpliwosci tylko sie mnożyły