Autor Wątek: UFO istnieje?  (Przeczytany 15319 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Zwirek

Odp: UFO istnieje?
« Odpowiedź #15 dnia: Cz, 29 Czerwiec 2023, 20:24:15 »
Bender, z tego co chwilę słuchałem ten materiał na youtube, to sugerują tam, że nie tylko USA ma statki obcych,  inne kraje również. I te statki to już idą w tuziny, a nie sztuki. Plus mówią tam, że projekt jest tak bardzo tajny, że posuwają się do morderstw żeby ukryć prawdę. Oczywiście nie dotyczy to tych wszystkich wysoko postawionych byłych wojskowych, od których to wiemy i których zapomniano zlikwidować ;)

Offline Deg

Odp: UFO istnieje?
« Odpowiedź #16 dnia: Cz, 29 Czerwiec 2023, 20:39:55 »
Weź to na logikę. Badają te ufoki od dobrych kilkudziesięciu lat i co? Gdzie są przełomowe odkrycia, wynalazki, technologia? Po co nam statki obcych, jeśli nie potrafimy z tego zrobić kompletnie żadnego użytku?
Naprawdę nie odnotowałeś żadnego postępu technologicznego w ciągu ostatnich kilkudziesięciu lat? ;)
This is my truth, tell me yours.

Offline Zwirek

Odp: UFO istnieje?
« Odpowiedź #17 dnia: Cz, 29 Czerwiec 2023, 20:44:57 »
Naprawdę nie odnotowałeś żadnego postępu technologicznego w ciągu ostatnich kilkudziesięciu lat? ;)
Odnotowałem, że postęp który trwa od kilkudziesięciu lat jest zasługą zwykłych ludzi, naukowców i wizjonerów, co łatwo udowodnić, bo zwykle pracuje przy tym wiele osób i nie jest to tajne.

Offline Interloper

Odp: UFO istnieje?
« Odpowiedź #18 dnia: Cz, 29 Czerwiec 2023, 21:04:52 »
Taaa. JEŚLI technologia jakichś kosmitów wpadła w ręce ludzkości, to po pierwsze - jest tak utajniona, że naprawdę wąskie grono ludzi ma do niej dostęp. Nie ma wymiany informacji. Dlaczego tak jest? Nie wiem.
Druga sprawa. Jeśli ktoś z teraźniejszości przeniósłby się ze smartfonem w przeszłość do Starożytnego Egiptu... Czy Starożytni Egipcjanie mieliby jakikolwiek SPOSÓB na rozgryzienie czym jest smartfon? Jak działa? Zakładając, że nie uznaliby tego za czarną magię czy co oni tam mieli, zakładając że potrafiliby nacisnąć przycisk uruchamiający smartfona... wciąż nie wiedzieliby do czego służy i jak działa.
Ja uważam, że tak samo jest z technologią kosmitów, która wpadła w ręce naukowców ziemskich.

A swoją drogą sum zapodał świetny kanał YT. Oglądam go regularnie. Jeśli ktoś chce wyskoczyć z argumentem, że zbyt duże odległości są w kosmosie między galaktykami... To proszę się dokształcić w kwestii UAP tak zwanego "tic tac". Zeznania trzeźwo myślących wojskowych (czyli ludzi, którzy się znają w jakimś stopniu na sprzęcie wojskowym) jasno wskazują, że dla tegoż fenomenu jakim jest "tic tac" osiąganie prędkości daleko wykraczających poza nasze możliwości to pikuś.
Ale jasne. Lepiej być głuchym na argumenty i "ojoj, kosmici".

Powiem jeszcze jedno. Cała Biblia, cała wiara chrześcijańska jest oparta na zeznaniach świadków i tych, którzy te zeznania powielali. Dlaczego w takim razie ludzie, którzy byli świadkami lądowań UFO, widzieli kosmitów itp. rzeczy, są uznawani za wariatów? Gdyby odwrócić sytuację, to przecież te bajki o Raju, Adamie i Ewie, Arce Noego to też są wymysły wariatów. Tylko jakoś religia jest czymś, w co należy wierzyć. A kosmici już nie.

Offline Deg

Odp: UFO istnieje?
« Odpowiedź #19 dnia: Cz, 29 Czerwiec 2023, 21:15:27 »
Odnotowałem, że postęp który trwa od kilkudziesięciu lat jest zasługą zwykłych ludzi, naukowców i wizjonerów, co łatwo udowodnić, bo zwykle pracuje przy tym wiele osób i nie jest to tajne.
No, tego to wiedzieć nie możesz, bo nie asystowałeś przy procesach. Poza tym, żeby odtworzyć obcą technologię, też potrzeba naukowców i wizjonerów.

Jeśli ktoś z teraźniejszości przeniósłby się ze smartfonem w przeszłość do Starożytnego Egiptu... Czy Starożytni Egipcjanie mieliby jakikolwiek SPOSÓB na rozgryzienie czym jest smartfon? Jak działa? Zakładając, że nie uznaliby tego za czarną magię czy co oni tam mieli, zakładając że potrafiliby nacisnąć przycisk uruchamiający smartfona... wciąż nie wiedzieliby do czego służy i jak działa.
Ja uważam, że tak samo jest z technologią kosmitów, która wpadła w ręce naukowców ziemskich.

Powiem jeszcze jedno. Cała Biblia, cała wiara chrześcijańska jest oparta na zeznaniach świadków i tych, którzy te zeznania powielali. Dlaczego w takim razie ludzie, którzy byli świadkami lądowań UFO, widzieli kosmitów itp. rzeczy, są uznawani za wariatów? Gdyby odwrócić sytuację, to przecież te bajki o Raju, Adamie i Ewie, Arce Noego to też są wymysły wariatów. Tylko jakoś religia jest czymś, w co należy wierzyć. A kosmici już nie.

Co do smartfona w Egipcie, to chyba jednak za duży skok, ale np. maszynę parową pewnie byliby w stanie rozpracować.

W kwestii religii (każdej) niejednokrotnie pojawiały się teorie, że rozmaici bogowie byli po prostu przybyszami z innych planet. Po prostu pominięto to w interpretacjach :)

Mam nadzieję, że ze względu na charakter wątku rozmawiamy tu sobie pół żartem, bo nie chodzi mi o doprowadzenie do awantury ;)
This is my truth, tell me yours.

ukaszm84

  • Gość
Odp: UFO istnieje?
« Odpowiedź #20 dnia: Cz, 29 Czerwiec 2023, 21:15:45 »
Gdyby odwrócić sytuację, to przecież te bajki o Raju, Adamie i Ewie, Arce Noego to też są wymysły wariatów. Tylko jakoś religia jest czymś, w co należy wierzyć. A kosmici już nie.

To jest całkiem dobre porównanie. Mój (i nie tylko mój) pogląd na ich realność jest w zasadzie taki sam. I nie wiem dlaczego niby religia jest czymś, w co należy wierzyć. Jednak jest też bardzo ważna różnica - religia to nie tylko (mniej bądź bardziej) irracjonalna wiara w siłę wyższą, ale też płynący z owej wiary zbiór zasad moralnych i reguł zachowań, których przestrzeganie według wiernych pozwala oswoić lęk przed śmiercią (bo jak będę się zachowywał dobrze, to po śmierci będę żył lepiej niż żyję teraz). Wiara w kosmitów nie ma tego aspektu. Zresztą ja nie zaprzeczam temu, że organizmy żywe gdzieś tam mogą istnieć poza Ziemią. Chciałbym żeby istniały, byłoby to ciekawe. Ale niestety póki co samo ich istnienie jest fantasmagorią, a co dopiero ich obecność na Ziemi.

Bender

  • Gość
Odp: UFO istnieje?
« Odpowiedź #21 dnia: Cz, 29 Czerwiec 2023, 21:27:43 »
osiąganie prędkości daleko wykraczających poza nasze możliwości to pikuś.

Osiąganie prędkości wykraczajacych poza nasze możliwosci to jest pikuś. Osiągnie prędkości umożliwiajacych podróże między najbliższymi gwiazdami to inna sprawa. I to juz nie jest pikuś.

Nie jestem głuchy na argumenty, ale bardziej wolę słuchać astrofizyków niż nawet najwyżej postawionych wojskowych.

Nawet jeśłi założymy jakieś wormholes to juz nie sa argumenty a jak na razie tylko hipotezy i teorie. I szybciej uwierzę w obce formy życia w zupełnie nienanych nam formach, ale nawet COŚ INNEGO niż życie, niż tradycyjne "statki kosmiczne".

Co do tajemnic, to nie wierzę, zeby udało się coś takiego tyle lat kamuflowac morderstwa i tak dalej. W dzisiejszych czasach przekazanie takij informacji całemu swiatu to jest SEKUNDA. A temu nie można w kazdym przypadku zapobiec morderstem z przyczyn czysto technicznych.

EDIT. Pomijam juz że to troche dziwne,  że obcy którzy dysponuja taką inteligencją, przewyższajacą naszą... za kazdym razem daja sie złapać i zamknać ;) I co więcej, nauczeni doswiadczeniem, za kązdym razem robia dokłądnie to samo ;)
« Ostatnia zmiana: Cz, 29 Czerwiec 2023, 21:30:08 wysłana przez Bender »

sum41

  • Gość
Odp: UFO istnieje?
« Odpowiedź #22 dnia: Cz, 29 Czerwiec 2023, 22:07:20 »
Co jesli kosmici to my z dalekiej przyszłości ktorzy opanowali technologie na tyle aby podrozowac w czasie i sobie ogladac ludzkosc, awarie sie zdarzaja, do Titanica tez mielismy ostatnio podróż i się nie udala. 100lat wcześniej też w głowie się nikomu nie mieściło że da się radę zejść na tak dużą głębokość z tak dużym ciśnieniem.

Co do podróży to podchodzisz konwencjonalnie a co jeśli potrafią załamywać czasoprzestrzeń i tym samy bardzo skracają sobie drogę?

Co do łapania obcych to relacj na przestrzeni dziesięcioleci sa tysiące a statkow to maja tylko 12 wiec marny to wynik.
« Ostatnia zmiana: Cz, 29 Czerwiec 2023, 22:09:27 wysłana przez sum41 »

Offline Zwirek

Odp: UFO istnieje?
« Odpowiedź #23 dnia: Cz, 29 Czerwiec 2023, 22:27:38 »
Druga sprawa. Jeśli ktoś z teraźniejszości przeniósłby się ze smartfonem w przeszłość do Starożytnego Egiptu... Czy Starożytni Egipcjanie mieliby jakikolwiek SPOSÓB na rozgryzienie czym jest smartfon? Jak działa? Zakładając, że nie uznaliby tego za czarną magię czy co oni tam mieli, zakładając że potrafiliby nacisnąć przycisk uruchamiający smartfona... wciąż nie wiedzieliby do czego służy i jak działa.
Ja uważam, że tak samo jest z technologią kosmitów, która wpadła w ręce naukowców ziemskich.

I to jest jedna z większych bzdur powtarzana przez wiele osób. Starożytni budowali monumentalne budowle, byli wspaniałymi projektantami, jednak technologicznie, wypalali glinę, ceramikę i wytwarzali stopy metali. To cała ich technologia.

Trochę się od tamtej pory zmieniło. Znamy układ okresowy pierwiastków, potrafimy zbadać strukturę atomową każdego materiału we wszechświecie. Za pomocą skaningowego mikroskopu tunelowego potrafimy manipulować pojedynczymi atomami. Badamy zjawiska kwantowe, potrafimy tworzyć cząstki w akceleratorach, które nie istnieją w naturze. Ale przez dziesięciolecia nie potrafimy zbadać napędu spodka kosmicznego, ani materiału z którego został wykonany, bo to taka zaawansowana technologia, pewnie jeszcze łamie prawa fizyki ;)

Odp: UFO istnieje?
« Odpowiedź #24 dnia: Cz, 29 Czerwiec 2023, 22:27:55 »
  Skoro się nie udała podróż cztery kilometry w głąb to chyba nie jest dobry przykład na poparcie realności podróży kosmicznej.
  A co do tego, że jakbyśmy znaleźli jakieś UFO to widzielibyśmy rozwój techniki. Niedługo po wydarzeniach w Roswell pokazano pierwszy tranzystor, dalej laser, maser i mikroprocesor. Tak, tak ja wiem, że to codzienność, którą potrafią wyprodukować małe chińskie rączki, tyle że właśnie nie.

EDIT
   Tyle potrafimy niby a jak chcemy wysłać człowieka na orbitę to dalej trzeba posadzić go na bombę i podpalić lont. Nie da się złamać praw fizyki, bo one nie istnieją. To tylko modele opisujące pewne zjawiska, uproszczone i po części teoretyczne. Newton zastąpił Arystotelesa, jego poprawiał Einstein. Może kiedyś ktoś poprawi lub zastąpi i Einsteina. Jakbyś ze swoją wiedzą ruszył do czasów w których ziemia stała na czterech słoniach, które stały na żółwiu to też byś im popsuł prawa fizyki. Trochę głupio byłoby stwierdzić, że wszystko już wiemy.
« Ostatnia zmiana: Cz, 29 Czerwiec 2023, 22:42:05 wysłana przez SkandalistaLarryFlynt »

Bender

  • Gość
Odp: UFO istnieje?
« Odpowiedź #25 dnia: Cz, 29 Czerwiec 2023, 22:31:14 »
Co do podróży to podchodzisz konwencjonalnie a co jeśli potrafią załamywać czasoprzestrzeń i tym samy bardzo skracają sobie drogę?

Oczywiście. Wszystko to jest teoretycznie możliwe. Jak również milion innych rzeczy o których nie mamy pojęcia. Nadal to HI PO TE ZY. Mówimy o faktach i rzekomych statkach kosmicznych w posiadaniu Ziemian.

Offline U.F.O

Odp: UFO istnieje?
« Odpowiedź #26 dnia: Cz, 29 Czerwiec 2023, 22:31:41 »
A wiadomo skąd te wszystkie Ufoki czy tam Uapy przylatują ?

Offline Zwirek

Odp: UFO istnieje?
« Odpowiedź #27 dnia: Cz, 29 Czerwiec 2023, 22:34:49 »
  A co do tego, że jakbyśmy znaleźli jakieś UFO to widzielibyśmy rozwój techniki. Niedługo po wydarzeniach w Roswell pokazano pierwszy tranzystor, dalej laser, maser i mikroprocesor. Tak, tak ja wiem, że to codzienność, którą potrafią wyprodukować małe chińskie rączki, tyle że właśnie nie.
W statkach kosmicznych mają tranzystory  ;D ;D ;D ;D
A Polacy złapali UFO jako pierwsi, bo już w 1925 roku https://pl.wikipedia.org/wiki/Julius_Edgar_Lilienfeld

Offline xanar

Odp: UFO istnieje?
« Odpowiedź #28 dnia: Cz, 29 Czerwiec 2023, 22:42:02 »
I tu na forum też mamy U.F.O  ;D Jak widać UFO jest wszędzie :) To już będzie ze 13  :)

  Skoro się nie udała podróż cztery kilometry w głąb to chyba nie jest dobry przykład na poparcie realności podróży kosmicznej.
  A co do tego, że jakbyśmy znaleźli jakieś UFO to widzielibyśmy rozwój techniki. Niedługo po wydarzeniach w Roswell pokazano pierwszy tranzystor, dalej laser, maser i mikroprocesor. Tak, tak ja wiem, że to codzienność, którą potrafią wyprodukować małe chińskie rączki, tyle że właśnie nie.
Po tym co poczytałem, to nie wiem jak mogła się udać ta podróż pod wodę tym statkiem.

Roswell nie Roswell, ale co takiego się stało przez ostanie 100 lat, że ten postęp technologiczny nagle tak przyspieszył.
Twój komiks jest lepszy niż mój

Odp: UFO istnieje?
« Odpowiedź #29 dnia: Cz, 29 Czerwiec 2023, 22:51:16 »
W statkach kosmicznych mają tranzystory  ;D ;D ;D ;D

  A niby dlaczego nie, skoro to podstawa całej naszej elektroniki?