Autor Wątek: TV do Netflixa i filmów  (Przeczytany 753 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline stab

TV do Netflixa i filmów
« dnia: Śr, 23 Luty 2022, 19:28:13 »
Kończę remont i stoję przed wyborem TV. Przez ostatnie 15 lat miałem zawsze tylko PCta i tak oglądałem filmy, YT czy Netflixa. Obecnie przesiadłem się na lapka więc potrzebny mi normalny TV głównie do Netflixa i czasem jakiś film czy serial z HDD. Czy obecne telewizory ogarniają odtwarzanie filmów czy seriali prosto z hdd czy pendrive’a? Głównie h264. Czy konieczne jest podłączanie lapka do TV? Co warto kupić w przedziale 2000-2700 zł (500-600€)? Wielkość max 43-50 cali. Bardziej zależy mi na możliwości podpięcia hdd czy karty sd z filmami i żeby to chodziło bez udziału lapka, niż na super jakości obrazu.

Offline Murazor

Odp: TV do Netflixa i filmów
« Odpowiedź #1 dnia: Śr, 23 Luty 2022, 19:42:00 »
Chcialem na 2 letnim Philipsie w weekend odpalic cos z pendrive to natywnie tv sobie nie radzil, a to zly kodek, a to nie czyta dzwieku, polskich znakow w napisach etc.

No, ale to android tv, wiec nie bylo problemu i mam 2 apki: MX player i VLC player. Nie wiem, czy sa najlepsze, ale razem odpalily wszystko co potrzebowalem.

Co do tv kupowalem pierwszy raz 2 lata temu, wzialem Philipsa, bo ma fajny amibilight i nie zaluje. Tez kolo 2k kosztowal. Czytalem z tydz specyfikacje i rady, a raczej 90% rzeczy nie zauwaze i tak, bo sie nie znam :) Jedynie 60Hz do konsoli troche brak i pewnie nastepny wezme z wieksza czestotliwoscia.

Offline misiokles

Odp: TV do Netflixa i filmów
« Odpowiedź #2 dnia: Śr, 23 Luty 2022, 19:49:02 »
Na moim pięcioletnim tv LG z webOs idą bez problemu ripy w 4K z pendrajwa z USB 2.0. Czasami zdarzy się jakiś egzotyczny kodem, którego tv nie rozumie, ale bardzo rzadko.

Offline LukCook

Odp: TV do Netflixa i filmów
« Odpowiedź #3 dnia: Śr, 23 Luty 2022, 20:13:35 »
Najlepiej zainwestować w przystawkę AppleTv, niezależnie od telewizora aplikacje śmigają aż miło. Netflix, Amazon etc. Jak jesteś w ekosystemie Apple to możesz wziąć AppleOne, wtedy telewizja, muzyka, gry i chmura w pakiecie za niezłą cenę.

Offline stab

Odp: TV do Netflixa i filmów
« Odpowiedź #4 dnia: Śr, 23 Luty 2022, 20:31:19 »
Dzięki za odpowiedzi :)

Najlepiej zainwestować w przystawkę AppleTv, niezależnie od telewizora aplikacje śmigają aż miło. Netflix, Amazon etc. Jak jesteś w ekosystemie Apple to możesz wziąć AppleOne, wtedy telewizja, muzyka, gry i chmura w pakiecie za niezłą cenę.

Jestem w ekosystemie Apple. Obecnie zmieniłem kompa na MBA M1. Możesz coś więcej napisać o Apple TV? Mogę np do niego podłączyć HDD czy pendrive i będą śmigać filmy czy seriale? Bo Netflixa czy Amazon Prime to chyba każdy tv mi obsłuży. Mam pokaźna kolekcje seriali których nigdzie nie ma, a podłączanie za każdym razem kompa do tv jest męczące. Chyba ze można np streamowac bezprzewodowo z lapka na Apple TV, to już by było spoko :)

Offline LukCook

Odp: TV do Netflixa i filmów
« Odpowiedź #5 dnia: Śr, 23 Luty 2022, 21:20:08 »
Jestem w ekosystemie Apple. Obecnie zmieniłem kompa na MBA M1. Możesz coś więcej napisać o Apple TV? Mogę np do niego podłączyć HDD czy pendrive i będą śmigać filmy czy seriale? Bo Netflixa czy Amazon Prime to chyba każdy tv mi obsłuży. Mam pokaźna kolekcje seriali których nigdzie nie ma, a podłączanie za każdym razem kompa do tv jest męczące. Chyba ze można np streamowac bezprzewodowo z lapka na Apple TV, to już by było spoko :)

Można strumieniować bezpośrednio z Maca do AppleTv: https://support.apple.com/pl-pl/guide/tv/atvbc876df1e/tvos

Jeżeli chodzi o apki (Netflix, Amazon Prime, Youtube, ViaPlay, etc.) to śmigają o wiele szybciej na AppleTv niż zainstalowane bezpośrednio na telewizorze. Poza szybkością i komfortem działania, jeżeli używasz sprzętu Apple to AppleOne to mistrzostwo. Za 39pln mam abonament rodzinny - chmura 200GB, Apple TV+, Apple Music, Apple Arcade. Z przystawką możesz mieć wszystko na telewizorze.