Autor Wątek: Teorie Spiskowe :D  (Przeczytany 9656 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Antari

Odp: Teorie Spiskowe :D
« Odpowiedź #30 dnia: Pt, 10 Kwiecień 2020, 00:02:33 »
Na 1 miliard 400 milionow zachorowalo 81 tys a zmarlo 3,5 tys gdzie w mniejszych ludnosciowo krajach Europy z powszechna opieka medyczna sa coraz wieksze liczby od Chin - warto wierzyc ze chinczycy powiedzieli prawde.

A czemu wydaje ci się to dziwne? Myślisz, że jakikolwiek kraj z EU ma szansę rywalizować ze stopniem dyscypliny i organizacji Chin? To nie w Chinach są małe liczby (to są duże liczby), tylko w krajach Europy z "powszechną opieką medyczną" jak to określiłeś są niewyobrażalnie duże liczby przez brak przygotowania, infrastruktury, dyscypliny, środków na wypadek kryzysu, brak solidarności w działaniu, nastawienie "mam w d*pie zakazy", "wiem lepiej" itd.

Offline xanar

Odp: Teorie Spiskowe :D
« Odpowiedź #31 dnia: Pt, 10 Kwiecień 2020, 00:35:08 »
To chyba podchodzi pod temat  ;)

"Antoni Macierewicz powiedział na antenie Telewizji Trwam, że raport w sprawie katastrofy smoleńskiej jest gotowy, ale jego przedstawienie się opóźni. Poseł ocenił w programie, że prezydencki samolot zniszczyły dwie eksplozje."

https://wiadomosci.onet.pl/kraj/katastrofa-smolenska-antoni-macierewicz-tupolewa-zniszczyly-dwie-eksplozje/prvt0ze
Twój komiks jest lepszy niż mój

Offline parsom

Odp: Teorie Spiskowe :D
« Odpowiedź #32 dnia: Pt, 10 Kwiecień 2020, 00:49:52 »
Wypowiedź Antoniego zdecydowanie można postawić na równi z wypowiedziami ekspertów Radia Wnet. W końcu tytułów ma od groma - poseł wielu kadencji, minister różnych rzeczy, szef wywiadu, działacz, założyciel, mentor, przyjaciel młodych. Bije na głowę niezależnego korespondenta z Sycylii. I jak lekko rzuca faktami! Jakiej przenikliwej analizy dokonuje!

Offline Koalar

Odp: Teorie Spiskowe :D
« Odpowiedź #33 dnia: Pt, 10 Kwiecień 2020, 04:08:22 »
A ja pogrzebałem na temat przyczyn zgonów w Polsce i znalazłem info w temacie korony (najnowsze zalecenia). I tam jest przykład:
Cytuj
Określanie przyczyn zgonu z powodu potwierdzonego zakażenia wirusem SARSCoV-2 u osoby starszej chorującej na POCHP, chorobę wieńcową i nadciśnienie tętnicze
- bezpośrednia przyczyna zgonu -> ostra niewydolność oddechowa (ARDS)
- wtórna przyczyna zgonu -> ostre zapalenie oskrzeli
- wyjściowa przyczyna zgonu -> COVID-19 wywołany zakażeniem wirusem SARS-CoV-19
- choroby współistniejące: POCHP, choroba wieńcowa, nadciśnienie tętnicze

No i jak to wygląda w praktyce? Człowiek ma zapalenie oskrzeli. Trafia do szpitala. Testuje się go na obecność wirusa SARS-CoV-2 (żadnego innego, tylko tego). Człowiek ma wirusa i umiera na ostrą niewydolność oddechową. I w ten sposób okazuje się, że przyczyną jego śmierci był wirus SARS-CoV-2 (a może być zainfekowany innymi wirusami, co nie jest sprawdzane).

Lipna ta strona (rządowa, a byki typu SARS-CoV-19). Ale jest tam dziwne zdanie:
Cytuj
Kod wyjściowej przyczyny zgonu zostanie nadany przez lekarza – kodera (16 lekarzy na terenie naszego kraju).
Niezłe pole do manipulacji.

Co do maseczek, to to jest żenada na maksa. Jeśli wirus się przenosi drogą kropelkową (kichanie, kaszlenie, zwykłe mówienie), a najpierw rekomendują noszenie rękawiczek, a gębę każą zasłaniać o wiele później, to o co tu chodzi?
pehowo.blogspot.com - blog z moimi komiksami: Buzz, Fungi, PEH.

Bender

  • Gość
Odp: Teorie Spiskowe :D
« Odpowiedź #34 dnia: Pt, 10 Kwiecień 2020, 08:00:28 »
najpierw rekomendują noszenie rękawiczek, a gębę każą zasłaniać o wiele później, to o co tu chodzi?

O to, że to nowa sprawa i nie wiedzą o nim wszystkiego. Gdyby wiedzieli sprawy by nie było.

sum41

  • Gość
Odp: Teorie Spiskowe :D
« Odpowiedź #35 dnia: Pt, 10 Kwiecień 2020, 08:06:29 »
A ja pogrzebałem na temat przyczyn zgonów w Polsce i znalazłem info w temacie korony (najnowsze zalecenia). I tam jest przykład:
No i jak to wygląda w praktyce? Człowiek ma zapalenie oskrzeli. Trafia do szpitala. Testuje się go na obecność wirusa SARS-CoV-2 (żadnego innego, tylko tego). Człowiek ma wirusa i umiera na ostrą niewydolność oddechową. I w ten sposób okazuje się, że przyczyną jego śmierci był wirus SARS-CoV-2 (a może być zainfekowany innymi wirusami, co nie jest sprawdzane).

Lipna ta strona (rządowa, a byki typu SARS-CoV-19). Ale jest tam dziwne zdanie:Niezłe pole do manipulacji.

Co do maseczek, to to jest żenada na maksa. Jeśli wirus się przenosi drogą kropelkową (kichanie, kaszlenie, zwykłe mówienie), a najpierw rekomendują noszenie rękawiczek, a gębę każą zasłaniać o wiele później, to o co tu chodzi?

Wielu lekarzy tez podkresla ze z wirusem korony ktory znany jest od lat ludzie majac go w sobie zyja, zachoruja na cos zrobia im teraz test i pyk zakazony ale czy napewno od tego wirusa?

Offline Koalar

Odp: Teorie Spiskowe :D
« Odpowiedź #36 dnia: Pt, 10 Kwiecień 2020, 08:53:26 »
O to, że to nowa sprawa i nie wiedzą o nim wszystkiego. Gdyby wiedzieli sprawy by nie było.

O tym, że to wirus przenoszony drogą kropelkową, wiadomo nie od dziś, a w Polsce takie info było już w styczniu. Więc co, do tej pory nie wiedziano, jak się bronić przed wirusami przenoszonymi drogą kropelkową czy może jednak rękawiczki lepiej chronią w przypadku tego typu wirusów?


Spoko, do listopada będzie luz, bo na ten miesiąc przeniesiono Bonda i Czarną Wdówkę.
pehowo.blogspot.com - blog z moimi komiksami: Buzz, Fungi, PEH.

Offline xanar

Odp: Teorie Spiskowe :D
« Odpowiedź #37 dnia: Pt, 10 Kwiecień 2020, 09:09:13 »
Tydzień temu nie działa a teraz już działają, czego nie rozumiesz  :)
W Czechach mają (chyba od połowy marca) zakaz wychodzenia bez masek, jak wyjdzie bez to kara 10k koron, u nas to nawet prostego zakazu nie potrafią wydać.


news z dzisiaj/wczoraj:
Koronawirus może być reaktywowany u osób, które zostały wyleczone z choroby Covid-19 – donosi Bloomberg, powołując się na koreańskie Centrum Kontroli i Prewencji Chorób.
https://forsal.pl/artykuly/1468301,koronawirus-moze-sie-reaktywowac-u-wyleczonych-pacjentow.html?utm_source=dlvr.it&utm_medium=twitter
« Ostatnia zmiana: Pt, 10 Kwiecień 2020, 09:26:56 wysłana przez xanar »
Twój komiks jest lepszy niż mój

Offline Arion Flux

Odp: Teorie Spiskowe :D
« Odpowiedź #38 dnia: Pt, 10 Kwiecień 2020, 09:28:17 »
Co do maseczek, to to jest żenada na maksa. Jeśli wirus się przenosi drogą kropelkową (kichanie, kaszlenie, zwykłe mówienie), a najpierw rekomendują noszenie rękawiczek, a gębę każą zasłaniać o wiele później, to o co tu chodzi?
Chodzi o to, że rekawiczki mają sluzyc przede wszystkim do ochrony je noszącego (pod warunkiem, że po kontakcie nie będzie dotykał nimi np. swojej twarzy, a dokladniej blon sluzowych), natomiast maseczki po to, żeby noszący je nie zarazali innych. Jesli jestes nosicielem i kichniesz, to wirusy zatrzymasz na maseczce, zamiast tworzyc zainfekowany obszar, w ktorym moga pozarazac sie w przeciagu (prawdopodobnie) najblizszych minut inne osoby. Niemniej jeszcze nie do konca wiadomo, jak dlugo wirus utrzymuje sie w powietrzu (wciaz robione sa rozne mniej lub bardziej wiarygodne symulacje), no i oczywiscie wszystko zalezy od warunkow otoczenia. Tak czy siak, jest to dodatkowe ogranicznie majace na celu zapobiezenie wykladniczego wzrostu zarażen. Proste.

sum41

  • Gość
Odp: Teorie Spiskowe :D
« Odpowiedź #39 dnia: Pt, 10 Kwiecień 2020, 09:33:17 »
Przeciez ci nie powiedza ze sciemniali z maskami bo co z tego ze by je kazali nosic jak nigdzie bys ich nie mogl kupic bo Chiny wtedy jeszcze produkowaly tylko dla siebie, potem jak cos przyszlo dla Wloch to se Niemcy w immie solidarnosci je zatrzymali - ale to pewnie teorie spiskowe :D

Offline xanar

Odp: Teorie Spiskowe :D
« Odpowiedź #40 dnia: Pt, 10 Kwiecień 2020, 09:36:47 »
Tutaj jakiś fiński uniwersytet zrobił symulacje jak roznosi się wirus w markecie :

Twój komiks jest lepszy niż mój

Online misiokles

Odp: Teorie Spiskowe :D
« Odpowiedź #41 dnia: Pt, 10 Kwiecień 2020, 09:40:29 »
Ja mogę zrobić symulację, jak nie roznosi się po hipermarkecie.
Problem z wirusami jest taki, że naprawdę muszą upłynąć długie miesiące zanim pozna się dokładnie jego biochemię, kinetykę i odpowiedź na zmieniające się warunki środowiskowe. Wszystko inne to symulacje z założonymi ad hoc danymi wejściowymi.

Offline xanar

Odp: Teorie Spiskowe :D
« Odpowiedź #42 dnia: Pt, 10 Kwiecień 2020, 09:43:02 »
odnośnie masek - to linia władzy w marcu była taka, że nie działają i jest to głupota.:

https://twitter.com/i/status/1248352882719510528
Twój komiks jest lepszy niż mój

sum41

  • Gość
Odp: Teorie Spiskowe :D
« Odpowiedź #43 dnia: Pt, 10 Kwiecień 2020, 09:46:52 »
odnośnie masek - to linia władzy w marcu była taka, że nie działają i jest to głupota.:

https://twitter.com/i/status/1248352882719510528

Niewierze to napewno teoria spiskowa brak dowodow ze tak bylo przeciez to bylo tak dawno temu kto to pamieta :D

Offline Antari

Odp: Teorie Spiskowe :D
« Odpowiedź #44 dnia: Pt, 10 Kwiecień 2020, 10:03:46 »
Bo maseczki są de facto bez sensu dla ludzi zdrowych jeżeli nie grzebiesz paluchem w nosie ani zębach. To nie jest magiczna bariera ochronna, żeby zabezpieczały trzeba je zmieniać przy każdym wyjściu, inaczej gromadzi się syf i wilgoć. Jeżeli nosisz taką maseczkę cały dzień to są to po prostu lepsze warunki do zachorowania, chyba, że zmieniasz przy każdym wyjściu. Problem w tym, że nie wiadomo kto chory a kto zdrowy, więc łatwiej wprowadzić zakaz, że wszyscy mają nosić.

O wiele ważniejsze jest zasłonięcie oczu, bo masz je otwarte 99,9% czasu ale przecież o tym się nie mówi. Co prawda są już te osłony na całą twarz ale niepopularne lepiej przepychać się o maseczki :)