Autor Wątek: Tenis  (Przeczytany 2691 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Lyricstof

Tenis
« dnia: Śr, 22 Czerwiec 2022, 14:38:11 »
Na kilka dni przed Wimbledonem. Zupełnie na luzie rozpoczynam nowy wątek.  ;D Może będzie o czym podyskutować. A na początek.


No i rozstawienie naszych.  8)



Ech, będą emocje.
Greed is leaking like water. On your way. Hidden lurks lust.

Offline Leyek

Odp: Tenis
« Odpowiedź #1 dnia: Śr, 22 Czerwiec 2022, 17:00:52 »
Oho teraz w Polsce wszyscy się znają na tenisie ;)

Kiedyś, jak się obstawiało na zakładach i był czas pooglądać, to znałem praktycznie wszystkich zawodników z pierwszej 300 mężczyzn i z 200 kobiet. Teraz rodzice oglądają i nieraz jak przyjdę, widzę jakieś nazwisko zupełnie nie znane, a się okazuje, że to ktoś z obecnej pierwszej 10 :)
Ale patrząc na tą 30 facetów to widzę, że oprócz Nadala czy Djokovica ze starej gwardii się jeszcze trzymają Isner (wtedy był słabszy i chyba więcej grał debla) i Monfils.

Offline death_bird

Odp: Tenis
« Odpowiedź #2 dnia: Śr, 22 Czerwiec 2022, 17:09:00 »
Na tenisie to wszyscy powinni się znać od czasów A. Radwańskiej.  8)
Jak teraz od czasu do czasu okiem rzucę na wyniki to wierzyć mi się nie chce jakiego pecha miała Radwańska a jakie Świątkówna ma szczęście. Gdyby pierwsza urodziła się dziesięć lat później to dzisiaj w pierwszej dwójce byłyby dwie Polki, bo poziom tenisa kobiecego w porównaniu z tym co się działo jeszcze jakieś 5-10 lat temu to jest przepaść, depresja i dramat.
Przecież w zasadzie dzisiaj jest Polka i długo, długo nikt.
Na chwilę obecną można się zastanawiać czy Świątkówna przegra jakiegoś seta w turnieju. Dekadę temu pewnie miałaby problemy z wejściem do pierwszej piątki rankingu.
« Ostatnia zmiana: Śr, 22 Czerwiec 2022, 17:11:02 wysłana przez death_bird »
"Właśnie załatwiliśmy Avengers i to bez kiwnięcia palcem".

Offline szulig

Odp: Tenis
« Odpowiedź #3 dnia: Śr, 22 Czerwiec 2022, 17:41:15 »
Wiem że Williams ma swoje lata ale chcialbym zobaczyc jak gra z Świątek, mam nadzieje że spotkają się w okolicy ćwierćfinału.

Offline gashu

Odp: Tenis
« Odpowiedź #4 dnia: Śr, 22 Czerwiec 2022, 17:57:22 »
Sampras i Agassi jeszcze grajo?

Offline Deg

Odp: Tenis
« Odpowiedź #5 dnia: Śr, 22 Czerwiec 2022, 18:49:31 »
Nie wiem, ale podobno Boris Becker zrobił sobie przerwę z przyczyn obiektywnych ;)
This is my truth, tell me yours.

Offline Eyeless

Odp: Tenis
« Odpowiedź #6 dnia: Cz, 23 Czerwiec 2022, 23:44:51 »
Becker i jego pojedynki z Edbergiem i Lendlem ... to były czasy :)

Offline Lyricstof

Odp: Tenis
« Odpowiedź #7 dnia: Pn, 27 Czerwiec 2022, 14:15:24 »
Miało być tak fajnie, a tu burza w Londynie. To i przesunięcia będą.

Plan transmisji poniedziałkowych meczów:

Cytuj
Alejandro Davidovich Fokina - Hubert Hurkacz godz. 12:00 (Polsat Sport, kom. Dawid Olejniczak)

Katerina Siniakova - Maja Chwalińska godz. 12:00 (Polsat Sport Extra, kom. Filip Gawęcki)

Cameron Norrie - Pablo Andujar godz. 12:00 (Polsat Sport News, kom. Michał Krogulec)

Thanasi Kokkinakis - Kamil Majchrzak godz. 14:00 (Polsat Sport, kom. Filip Gawęcki)

Rebecca Marino - Katarzyna Kawa godz. 14:00 (Polsat Sport Extra, kom. Michał Krogulec)

Novak Djoković - Soon Kwon godz. 14:30 (Polsat Sport News, kom. Tomasz Tomaszewski)

Magda Linette - Fernanda Gomez godz. 16:00 (Polsat Sport, kom. Krzysztof Wanio)

Jan Lennard Struff - Carlos Alcaraz godz. 16:00 (Polsat Sport News, kom. Dawid Olejniczak)

Tamara Korpatch - Heather Watson godz. 16:00 (Polsat Sport Premium 2, kom. Maciej Łuczak)

Alison van Uytvanck - Emma Raducanu godz. 16:30 (Polsat Sport Extra, kom. Tomasz Tomaszewski)

Angelique Kerber - Kristina Mladenović godz. 18:00 (Polsat Sport Extra, kom. Marcin Muras)

Maria Sakkari - Zoe Hives godz. 18:00 (Polsat Sport News, kom. Krzysztof Wanio)

Ryan Peniston - Henri Laaksonen godz. 18:00 (Polsat Sport Premium 2, kom. Maciej Łuczak)

Andy Murray - James Duckworth godz. 18:30 (Polsat Sport, kom. Karol Stopa)

Ale chyba wracają do gry.  ;)
Greed is leaking like water. On your way. Hidden lurks lust.

Offline OokamiG

Odp: Tenis
« Odpowiedź #8 dnia: Pn, 27 Czerwiec 2022, 15:40:54 »
Brawo dla Mai, Hurkacz jak zwykle wygrywa pare dni temu z jedynką światową finał turnieju, a dziś najprawdopodobniej kończy na pierwszej rundzie.

Offline Lyricstof

Odp: Tenis
« Odpowiedź #9 dnia: Pn, 27 Czerwiec 2022, 16:00:20 »
Hubert wyszedł z piekła, nabrał wiatr w żagle. A niech to. I zaczęło padać, mecz znowu przerwany. Jest jednak nadzieja, że po przerwie wejdzie na swoje tory. Rzeczywiście dzisiaj wyglądał na zmęczonego lub chorego.  ???
I brakowało szczęścia. Ale zobaczymy, jest szansa.

Maja Chwalińska - brawa, kolejna runda Wimbledonu.  8) Jej rywalką będzie Alison Riske.
Greed is leaking like water. On your way. Hidden lurks lust.

Offline Lyricstof

Odp: Tenis
« Odpowiedź #10 dnia: Wt, 28 Czerwiec 2022, 11:24:37 »
Hurkacz i Majchrzak niestety za burtą. A dziewczyny pięknie, wszystkie w drugiej rundzie.

Plan transmisji wtorkowych meczów:

Cytuj
Polsat Sport
Iga Świątek - Jana Fett, godz. 14:30 (kom. Dawid Olejniczak)
Francisco Cerundolo - Rafael Nadal, godz. 16:30 (kom. Dawid Olejniczak)
Magdalena Fręch - Camila Giorgi, godz. 18:00 (kom. Filip Gawęcki)

Polsat Sport Extra
Matteo Berrettini - Cristian Garín, godz. 14:00 (kom. Tomasz Tomaszewski)
Karolina Muchova - Simona Halep, godz. 16:00 (kom. Karol Stopa)
Alexander Ritschard - Stefanos Tsitsipas, godz. 18:00 (kom. Karol Stopa)

Polsat Sport News
Steve Johnson - Grigor Dimitrov, godz. 12:00 (kom. Krzysztof Wanio)
Coco Gauff - Elena-Gabriela Ruse, godz. 14:00 (kom. Krzysztof Wanio)
Jasmine Paolini - Petra Kvitova, godz. 16:00 (kom. Filip Gawęcki)
Serena Williams - Harmony Tan godz. 18:30 (kom. Marcin Muras)
« Ostatnia zmiana: Wt, 28 Czerwiec 2022, 11:27:34 wysłana przez Lyricstof »
Greed is leaking like water. On your way. Hidden lurks lust.

Offline Lyricstof

Odp: Tenis
« Odpowiedź #11 dnia: Śr, 29 Czerwiec 2022, 10:59:10 »
Wczoraj Iga Świątek pokonała Chorwatkę, a także Magdalena Fręch wygrała.
No i niezły mecz Sereny z Francuzką Tan. Debiutantka nie dała się. No i ciekawe czy Serena zakończy karierę czy jeszcze spróbuje. Jej gra wyglądała bardzo dobrze.

A dzisiejszy wybór meczów:

Cytuj
Polsat Sport
Magda Linette - Angelique Kerber, godz 14:00 (kom. Dawid Olejniczak)
Maja Chwalińska - Alison Riske, godz. 16:00 (kom. Marcin Muras)
Katarzyna Kawa - Ons Jabeur, godz. 18:00 (kom. Karol Stopa)

Polsat Sport Extra
Novak Djokovic - Thanasi Kokkinakis, godz. 14:30 (kom. Karol Stopa)
Carolina Garcia - Emma Raducanu, godz. 16:30 (kom. Tomasz Tomaszewski)
Andy Murray - John Isner, godz. 18:30 (kom. Tomasz Tomaszewski)

Polsat Sport News
Casper Ruud - Ugo Humbert, godz. 12:00 (kom. Dawid Olejniczak)
Jule Niemeier - Anett Kontaveit, godz. 14:00 (kom. Filip Gawęcki)
Maxime Cressy/Feliciano Lopez - Łukasz Kubot/Szymon Walków, godz. 16:00 (kom. Dawid Olejniczak)
Lucie Hradecka/Sania Mirza - Magdalena Fręch/Beatriz Haddad Maia, godz 18:30 (kom. Maciej Łuczak)
Greed is leaking like water. On your way. Hidden lurks lust.

Offline OokamiG

Odp: Tenis
« Odpowiedź #12 dnia: Śr, 29 Czerwiec 2022, 13:54:32 »
Trudne zadania przed naszymi. Serena mnie nie zaskoczyła, trudno wrócić po takiej przerwie.

Offline Lyricstof

Odp: Tenis
« Odpowiedź #13 dnia: Cz, 30 Czerwiec 2022, 11:31:42 »
No niestety szkoda, że dziewczyny odpadły, ale jednak nieźle się zaprezentowały. Dzisiaj Iga Świątek i Magdalena Fręch. No i deblowe rozgrywki, też jest ciekawie.  8)

Mecze czwartkowe.

Cytuj
Polsat Sport
Katie Boulter - Karolina Pliskova, godz. 14:30 (kom. K. Stopa)
Iga Świątek - Lesley Pattinama Kerkhove, godz. 16:00 (kom. D. Olejniczak)
Magdalena Fręch - Anna Karolina Schmiedlova, godz. 18:00 (kom. F. Gawęcki)

Polsat Sport Extra
Cori Gauff - Mihaela Buzarnescu, godz. 18:30 (kom. M. Muras)

Polsat Sport News
Katarzyna Piter/Oksana Kałasznikowa - Marie Bouzkova/Tereza Mihalikova, godz. 12:00 (kom. M. Łuczak)
Alicja Rosolska/Erin Routliffe - Irina Begu/Anhelina Kalinina, godz. 14:00 (kom. M. Łuczak)
Magda Linette/Bernarda Pera - Alize Cornet/Diane Parry, godz. 16:00 (kom. M. Krogulec)
Kamil Majchrzak/Jan Zieliński - Laslo Djere/Dusan Lajović, godz. 18:00 (kom. M. Krogulec)
Greed is leaking like water. On your way. Hidden lurks lust.

Offline Leyek

Odp: Tenis
« Odpowiedź #14 dnia: Cz, 30 Czerwiec 2022, 22:11:51 »
Obejrzałem dziś zdecydowaną większość meczu Świątek i kawałki Fręch.... i przypomniałem sobie dlaczego niezbyt lubiłem oglądać kobiecy tenis, w szczególności w wykonaniu takich zawodniczek jak właśnie nasza Iga. Niby mamy trawę, super szybką nawierzchnię, a tu długie, nudne wymiany przez środek kortu i punkty zdobywane przez w większości przez niewymuszone błędy, jakby mecz był na mączce. Mecz Fręch te kawałki co oglądałem dużo bardziej mi się podobał, szybkie wymiany po całej długości i szerokości kortu + asy serwisowe czy punkty zdobywane serwisem. Szkoda, że za Wimbledon nie będzie punktów do rankingu WTA, bo trochę by pewnie podskoczyła w klasyfikacji.

No a na koniec przełączyłem na kawałek meczu Nadala i to już był kosmos w porównaniu do pań. Mocny serwis, dwie-trzy przebitki i piłka wygrywająca. Aż sobie przypomniałem czasy jak się oglądało w Londynie Ivanisevica, Raftera, Agassiego, Samprasa czy nawet Philippoussisa, a sety kończące się 7:6 to była norma.

Na DSF-ie się oglądało wtedy Wimbledon, bo Eurosport miał tylko 3 pozostałe Wielkie Szlemy, np. ten pamiętny meczyk finałowy:

« Ostatnia zmiana: Cz, 30 Czerwiec 2022, 22:20:36 wysłana przez Leyek »