Autor Wątek: Streaming, Youtuberzy, i wszystko pokrewne  (Przeczytany 14527 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Pan M

Odp: Streaming, Youtuberzy, i wszystko pokrewne
« Odpowiedź #45 dnia: So, 20 Marzec 2021, 13:33:45 »
  Nie sądziłem, że ta postać wzbudza na tym forum jakiekolwiek choćby najmniejsze emocje. Rzadko sięgam po jakieś streamy, vlogi, audycje czy jak to tam się zwie teraz, ale Comics Weekly i ten Stelmach to był Człowiek-Nikt najbardziej niewyraźna postać z ekipy. Zawsze się ze wszystkimi zgadzał i był wiecznie za a nawet przeciw jego ulubione serie to były młodzieżowe najlepiej z jakimiś wątkami homoseksualnymi o których zawsze się wypowiadał identycznie zaczynając od "to jest tak fajnie napisane...". Najbardziej lubiłem Mroowę, miał gust najbliżej do mojego a poglądy raczej konserwatywne z czym czasami się zdradzał, za to jakiś taki mało "medialny" był. Najbardziej rozwalał mnie Pisula Człowiek-Komputer, facet miał pamięć jak jakiś sawant i przerobił tych zeszytów chyba dziesiątki tysięcy, non-stop sypał jakimiś szczegółami których normalny człowiek nie byłby w stanie przenigdy zapamiętać. Wracając do Stelmacha, dla mnie ogólnie mocno się zdziwiłem jak na którymś podkaście okazało się, że on wygłasza jakieś prelekcje na konwentach. Obejrzał kilka filmów Marvela spodobało mu się, przeczytał w 3 lata hurtem kilka tysięcy zeszytów z tego wydawnictwa i nagle specjalista, 3/4 forum ma większe doświadczenie niż ten typ. Powiem szczerze dziwię się mocno że ktokolwiek to ogląda, obejrzałem jakoś na czasie z ciekawości jego dwie recenzje filmowe i tam nie ma co oglądać, on na temat filmów ma jeszcze mniejsze pojęcie niż na temat tych komiksów, to opinie przeciętnego oglądacza przed tv. Nic mu nie zrobią za te oskarżenia "marzy mi się aby ktoś nakręcił film jak podpalają kościół" to żadne nawoływanie do palenia kościołów, tak jak i z nazywania papieżem szmaciarzem może się spokojnie chociażby częściowo wybronić. Natomiast bardziej go zaboli uderzenie po kieszeni, jestem wogóle w szoku że jakakolwiek firma wydała na niego choćby złotówkę. Facet poszedł zdecydowanie w pato-streaming, te komentarze, te zachowania, wulgaryzmy to wszystko autokreacja na hardkorowego bojownika SJW mająca trafić do dzieci przecież, bo normalny dorosły nie będzie tracił czasu na oglądanie lapsa nie mającego nic do powiedzenia. Co oni nie wiedzieli, że płacą? Bardziej niż ten Stelmach powinien być nagłośniony Logitech za płacił za deprawację dzieci kanałem opierającym się na negatywnym "fejmie" prowadzonym w celu zarobkowym.

Też mnie rozbraja Stelmachowe branie się na poważniej za krzewienie komiksowej wiedzy. Ktoś kto bierze się za prelekcje powinien mieć olbrzymią wiedze w temacie. Stelmach zdecydowanie nie sprawia takiego wrażenia, ba jeszcze pięknie wpisuje się w narzekania na "straszne lata 90 w komiksach" i bardziej skupia uwagę na pozycjach z ostatnich kilku lat. Nie mówiąc o tym, że faktycznie jest typem człowieka, który po prostu łapie się na trendy a nie wykazuje autentyczną pasję. Zajawka na Marvela wydaje się bardziej wynikać u niego z  hype'u z powodu MCU- sam podkreśla, że mniej lubi DC jako całokształt, nie tylko filmy, co pewnie wiąże się z mniejszym sukcesem filmów Warnera i praktycznie posypaniem się łączonego kinowego uniwersum. Do tego bardzo nie lubię u Stelmacha wtrącania we wszystko polityki, czasem wręcz groteskowo przerysowuje kontekst. Choćby Black Panther jako jakieś epokowe wydarzenie. No i kompletne pomijanie innych wydawnictw niż wielka dwójka też jakoś zawsze mi nie leżało. Pisula to albo niesamowity pasjonat, albo robi dobry research przed podcastami
« Ostatnia zmiana: So, 20 Marzec 2021, 13:43:33 wysłana przez Pan M »

sum41

  • Gość
Odp: Streaming, Youtuberzy, i wszystko pokrewne
« Odpowiedź #46 dnia: So, 20 Marzec 2021, 13:54:37 »
Co do Pisuli no to niewiem jaka on ma wiedze ale przestalem go lubi gdy recenzowali nowe komiksy DC i na pytanie co sadzi o nowym tomie Green Lantern powiedzial cytuje "gówno". Potem sie dziwic ze sprzedaz spadala, oczywiscie nie obwiniam go o calos spadku sprzedazy ale sporo mlodych napewno potem nie kupilo.

Offline emedzi 12

Odp: Streaming, Youtuberzy, i wszystko pokrewne
« Odpowiedź #47 dnia: Śr, 24 Marzec 2021, 17:10:32 »
Co jest z Mroowa?Goscia faktycznie od dawna nie ma.
Wydaje mi się, że nikt o tym nie pisał, a jeśli kogoś to ciekawi, to Mroowa pojawia się teraz na kanale "Spalmy to", czyli kanale, gdzie Napisy Końcowe grają w RPG-i. Sam jako, że jak większość tu obecnych nie śledzę już twórczości tej grupy, jak również nie jestem fanem oglądania RPG na YT (chyba, że pojawia się odpowiednia grupa graczy i tematyka, a w tym przypadku tak nie jest i obejrzałem tylko 30 minut pierwszej sesji) to nie jestem w stanie powiedzieć, czy zawsze tam gra, ale jest chyba dość często. Najwidoczniej po prostu zrezygnował z twórczości recenzenckiej w większym stopniu, ale jako tako na YT dość dużo się udziela na tym kanale ( w końcu odcinki ponad godzinne co kilka dni).
PS: Argument dla przeciwników Ichaboda - on nie bierze w tym udziału w tym projekcie, bo nie lubi RPG i nie chce mu się nawet spróbować. Możecie to uznać za kolejny argument, że nie jest prawdziwym nerdem, tylko sezonowcem. ;D

Offline SawiK

Odp: Streaming, Youtuberzy, i wszystko pokrewne
« Odpowiedź #48 dnia: Śr, 24 Marzec 2021, 17:27:23 »
Up
Oby topienie katoli i palenie zabytków, też było tylko sezonowe 😅 i chyba jest. Wyszedł Snyder Cat i już leje się hejt atak, a nk jeszcze swojej "subiektywnej" relacji nie wypuściło.
Ps
W związku z tym nawowylanie do ludobujstwa i szerzeniem mowy nienawiści przez stelmacha: Nasza redakcja stanie na wysokości zadania będzie usowac jego filmidła ite z jego udzialem?!

Offline Pan M

Odp: Streaming, Youtuberzy, i wszystko pokrewne
« Odpowiedź #49 dnia: Wt, 04 Maj 2021, 05:56:51 »
Wojna idei nagrywa ostatnio sporo filmików na temat analiz różnych fikcyjnych uniwersów pokroju Star Wars, Marvela i DC









Warte docenienia, ze ktoś analizuje popkulturę pod kątem przekazywanych treści, drugiego dna. Pewnie fanów WW znanej bardziej  z końca 20 wieku i początku 21 odrzuci pierwotna intencja Marstona stojąca za tą postacią o ile jej nie znali wcześniej ;D

Filmiki są ciekawe, chociaż podejrzewam, ze dla bardziej wyrobionego odbiorcy popkultury mają nie aż tak dużą wartość merytoryczną jak dla laika. Takie tylko małe zarzuty. Jednak tytuły niektórych filmików są nieco infantylne, albo zadają pytania na zasadzie czy 2+2=4? Tak jak np "Czy Wonder Woman jest feministką?" Nie za pewne wspierałby kamienowanie kobiet na bliskim wschodzie  ::)  Poza tym zarzutem słucha się tych odcinków przyjemnie i łatwo wchodzą.
« Ostatnia zmiana: Wt, 04 Maj 2021, 06:39:14 wysłana przez Pan M »

Offline Pan M

Odp: Streaming, Youtuberzy, i wszystko pokrewne
« Odpowiedź #50 dnia: Wt, 04 Maj 2021, 21:05:27 »
Jako, że nie mogę już edytować wypowiedzi to piszę post pod postem niestety.

Dokończyłem niedawno słuchać materiały Szymona i jednak muszę zarzucić więcej krytyki z mojej strony.

Dobrze, ze porusza  życiorys Marstona pod kątem związkowym, ale to, że całość jest zbyt usilnie kierowana narracją przez pryzmat seksualnych upodobań oryginalnego twórcy i cała reszta jest naginana pod to, co już jest słabe. Np podaje za przykłady w kwestii orientacji Diany, runy zupełnie innych scenarzystów, w tym przypadku Grega Rucki i Granta Morrisona , tylko po to, żeby zgadzało się to z przyzwoleniem Martsona na lesbijski związek jego żony i niejako tworzyło iluzje, że lesbijska orientacja Diany to jakaś stała. Kompletnie olano  kontrapunkty dając za przykład np postać Steve'a Trevora, czy romantyczne podteksty między Diana a Batmanem w JL TAS. Nie mówiąc już o tym, ze w opozycji do np Earth One Morrisona można by zarzucić Red Son Millara gdzie Diana podkochuje się w Supermanie. Widać, że niestety pod  kątem orientacji postaci film robiony jest pod z góry ustaloną tezę.


Zostaje też olana symbolika państwa izolacyjnego i symbolika Diany, która łączy i inicjuje spotkanie matriarchalnej utopii ze światem zamieszkanym przez mężczyzn.

Analiza "Watchmen", może zachwycić chyba tylko ludzi, którzy tego wcześniej nie znali. Brak punktu odniesienia do całego przemysłu komiksowego i podkreślenia, że to była jedna z pierwszych takich dekonstrukcji. Generalnie parę minut z materiału to po prostu gadanie o fabule komiksu co przy tak krótkim formacie nie daje wglądu we właściwie kompleksową analizę. Słabe, na yt jest nawet ponad godzinna analiza samego intro Watchmen a nie takie ślizganie się po temacie



Jednak musze przyznać, że Wojna Idei w moich oczach robi się co raz bardziej powierzchownym kanałem i wbrew rzekomej bezstronności robi materiały pod określone z góry tezy.
« Ostatnia zmiana: Wt, 04 Maj 2021, 21:19:45 wysłana przez Pan M »

Michael_Korvac

  • Gość
Odp: Streaming, Youtuberzy, i wszystko pokrewne
« Odpowiedź #51 dnia: Pn, 10 Maj 2021, 10:08:09 »

Jednak musze przyznać, że Wojna Idei w moich oczach robi się co raz bardziej powierzchownym kanałem i wbrew rzekomej bezstronności robi materiały pod określone z góry tezy.

Zawsze, ale to zawsze i choćby prowadzący kanał "Wojna Idei" się tego wypierał (chciałbym podkreślić, że jest to moje osobnicze stanowisko), w robionych na tym kanale materiałach, w których tematyka tu poruszana jest mocno problematyczna, dostrzegalny będzie wyraźny wpływ osobistego zdania / przyjętej strony problemu. I tak, odcinek za odcinkiem, materiał za materiałem; powoli to, co "Wojna Idei" przekazuje na swoim profilu YouTube - choć nie mówię, że jest to złe i bardzo nieprzemyślane - robi się na nudne, powielane i powtarzane. Clickbaitowość - tak, takowa tendencja możliwe iż grozi temu kanałowi; cóż, zależy ,,kto co lubi".

Odnalazłem ostatnio - i biję się w pierś, że tak późno - solidny kanał popularnonaukowy, ze skupieniem w tym, co i jak kanał przekazuje na rdzeń ,,naukowy" niżeli ,, popularny". Merytoryczność pierwsza klasa. I nie ma tu zbędnych obrazków, podświetlanych krawędzi i różnych ,,dupsów" koloryzujących treść i wydźwięk przekazu. Treść, wiedza, doświadczenie! Oto i ów kanał:


sum41

  • Gość
Odp: Streaming, Youtuberzy, i wszystko pokrewne
« Odpowiedź #52 dnia: So, 12 Czerwiec 2021, 17:15:00 »
Dlaczego ludzie mają dość polityki w popkulturze?


Online misiokles

Odp: Streaming, Youtuberzy, i wszystko pokrewne
« Odpowiedź #53 dnia: So, 12 Czerwiec 2021, 18:45:16 »
Ludzie nie mają dość polityki w popkulturze.

Michael_Korvac

  • Gość
Odp: Streaming, Youtuberzy, i wszystko pokrewne
« Odpowiedź #54 dnia: Nd, 13 Czerwiec 2021, 11:18:01 »
"Wojna Idei"? Ów kanał popularnonaukowy, podsumowując to, co i jak robi, okazuje się być dość dobrą przestrzenią do przekazywania pewnych treści i poglądów. Mógłbym ku jednak przypiąć pewną tendencję: zbyt - i jest to moje osobnicze stanowisko - narzucające określony tok myślenia / zdanie, zachęcający do niego.

Lubuję się ostatnio w growo-popkulturowych treściach z kanału "arhn.eu"; "TVgry" zblazowało mi mózg: zwyczajnie mi się przejadło, to co ów kanał robi, ot znudziło - choć wciąż chłopaki z redakcji wykonują swoje, realizując mnóstwo ciekawych dla masy geeków materiałów. Hed przynajmniej ma śmiechołka i ,,to coś"; czasami oglądam te jego materiaki, zwłaszcza jeśli stworzy coś ciekawego do serii na kanale, ale nie jest tak, że oglądam wszystko, co zrealizuje. Cóż dla mnie... ich praca, to całe ich ealizowanie się, z na pierwszy rzut oka clickbaitową specyfiką, to zwyczajnie za dużo. Co istotne, przede wszystkim odbywa się to na zasadzie jakby ,,redagowania na swoją modłę podobnych lub tych samych materiałów, tak aby były wyglądały na inne, świeże, nowsze".

"arhn.eu" natomiast przychodzi mi na ratunek. Oj, i to jak.


Damien

  • Gość
Odp: Streaming, Youtuberzy, i wszystko pokrewne
« Odpowiedź #55 dnia: Nd, 13 Czerwiec 2021, 12:38:53 »
Polityka w popkulturze była zawsze, tylko bardziej w stylu np. fabuły ostatniego Terminatora, gdzie nawiązywano do problemów i konfliktu USA z Meksykiem. Dziś nagle ludzie się obudzili, że za dużo polityki, bo akurat dotyczy dość ciężkiego do kompromisów tematu - mniejszości seksualnych i rasowych. Czy w komiksach o Kapitanie Ameryce i Supermanie z lat 40 nie było propagandy wojennej? Ktoś powie, że dobrze, bo uderzała w nazistowskie Niemcy. Każdy się zgodzi, ale co z tego, skoro już wtedy była. Ktoś o progresywnych przekonaniach społecznych powie dziś to samo o prezentacji homoseksualnych postaci w Marvelu i DC, co wtedy o anty-hitlerowskich wstawkach przeciętny Amerykanin. I tak można się licytować.

Można się cieszyć komiksami i kinem mimo tego, jeśli to komuś przeszkadza. Mi też nie wszystko się podoba, z promowanych obecnie w kulturze wartości, nie zawsze mieszczą się w moim pojęciu przyzwoitości, choć jestem dość liberalny, i jako wiecznie zmęczony introwertyk wyznaje zasadę żyj i daj żyć innym.

Dla mnie problem pojawia się jedynie, gdy zaczyna się coś cenzurować. Wychowałem się na sitcomie Married with Childreen (Świat wg. Bundych) który dziś by nie mógł powstać, bo zostałby uznany za zbyt seksistowski, stereotypowy, obraźliwy... ciekawe czy dziś powstałby South Park w takiej formie jak na początku? Jeżeli miałbym wymienić cokolwiek co mi przeszkadza w tym rozdmuchanym i dziś już ciężkim do zdefiniowaniu określeniu "poprawności politycznej", to byłby jedynie fakt, że nie można wszystkiego pokazać, napisać, i przede wszystkim wyśmiać, a nie że prezentowane są jakieś mniejszości.

Offline Pan M

Odp: Streaming, Youtuberzy, i wszystko pokrewne
« Odpowiedź #56 dnia: Cz, 29 Lipiec 2021, 15:19:17 »
Polityka w popkulturze jest ok, o ile nie zmienia się w agitkę o subtelności walenia kogoś cegłą w głowę. Przemycając informację o historycznych wydarzeniach może mieć nawet dodatnią wartość.

Wracając jeszcze do Wojny Idei to ten kanał nie jest po prostu tym czym obiecywał być. Miało być bardziej centrowe, wyważone podejście do zagadnień tymczasem jest mniej lub bardziej ukrywane propagowanie konkretnego spojrzenia na świat. W sumie Szymonowi ostatnimi czasy co raz mniej chcę się chociaż udawać wyważone stanowisko. Mnie to zwyczajnie odrzuca i miałbym do tego taki sam stosunek jakby kanał przemycał bardziej lewicowe podejście do rzeczywistości pod płaszczykiem niby centryzmu.

Najbardziej merytoryczne materiały Szymona to były te gdzie zapraszał faktycznie do dyskusji na kanale ludzi o bardzo różnorodnych poglądach. Była nawet rozmowa z wyznawcą bóstw nordyckich. Kiedy Szymon robi filmiki solo kisi się we własnym sosie.

Do tego jego materiały na tematy kulturalne są nieszczególnie ciekawe. Jak ktoś czytał "Watchmen" i "V for vendetta" to nic ciekawego w materiałach z tego kanału nie znajdzie. Dużo więcej dyskusji o filmach, które w pewnym stopniu spłycają wymowę oryginałów- ach te  sceny pojedynków slow motion w Watchmen  ;D

Jego widownia też kisi się we własnym sosie i czytając większość komentarzy to nie trudno odnieść wrażenie, że dla nich filmiki z yt to jedno z głównych informacji o świecie i to bardziej na zasadzie potwierdzenie własnego światopoglądu niż jego weryfikacji . Chociaż tutaj trudno krytykować mi samego Szymona, który parę razy zachęcał do szukania informacji na własną rękę.

Tak czy inaczej ja jego filmików i tak zbytnio już nie oglądam. Parę widziałem i ot moda na takie filmiki zaczerpnięta od zachodnich tuberów, jakieś liźnięcie tematu, przemycanie konkretnego spojrzenia na świat. Jak ktoś głównie na tym opiera  wiedze o świecie to trochę to biedne. Jednak w dzisiejszych czasach jest to nieco chorobliwe zjawisko, masa ludzi musi mieć pogląd na każdy temat, przy czym  mało kto chce zweryfikować informacje.
« Ostatnia zmiana: Cz, 29 Lipiec 2021, 15:25:14 wysłana przez Pan M »

Offline Pan M

Odp: Streaming, Youtuberzy, i wszystko pokrewne
« Odpowiedź #57 dnia: Śr, 04 Sierpień 2021, 18:33:27 »
Takie coś ostatni znalazłem


Słucha mi się tego naprawdę ciekawie z perspektywy kompletnego ignoranta w sprawach entomologicznych. Facet opowiada z taką pasją o pszczołach, trzmielach i innych latających żyjątkach, że aż chce się słuchać.

Zero polityki i innych generujących flame tematów i przy takich filmikach człowiek odpoczywa.

sum41

  • Gość
Odp: Streaming, Youtuberzy, i wszystko pokrewne
« Odpowiedź #58 dnia: Pt, 20 Sierpień 2021, 09:52:49 »
Logika zmarla w 2020 roku :)

Gosc jest lepszy od niejednego standup era - z sarkazmem ale niestety dobitnie punktuje nasza obecna rzeczywistosc...

« Ostatnia zmiana: Pt, 20 Sierpień 2021, 09:55:43 wysłana przez sum41 »

Offline Pan M

Odp: Streaming, Youtuberzy, i wszystko pokrewne
« Odpowiedź #59 dnia: Pt, 03 Wrzesień 2021, 16:03:14 »

Facet miał nawet gościnne występy w podcaście z Komiskomankiem, Uncle Mroowa i Ichabodem. Myślę, że to też dobra alternatywa dla ludzi, którzy niezbyt trawią Stelmacha.

Swojego czasu miał  konto z większą liczbą subskrypcji , ale niestety ktoś się na nie włamał a po większy perturbacjach konto zostało usunięte.

Powyższy materiał ma sporo spoilerów, więc niech niektórzy czują się ostrzeżeni.