Autor Wątek: Spider-man  (Przeczytany 2795 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Pawlik89

Spider-man
« dnia: Nd, 28 Lipiec 2019, 22:37:39 »
Witam.
Temat skierowany do fanów Spider-mana, nie ograniczających się wyłącznie do komiksów z tą postacią :) Za pośrednictwem tematu chciałbym nawiązać kontakty z fanami będącymi kolekcjonerami. Posiadasz może jakieś klasyczne albumy na naklejki/karty, figurki, czasopisma płyty, kasety etc.. Pisz! ;)
Fajnie będzie przeprowadzić jakąś wymianę, zakupy.. :)

Sam osobiście bez skutku poszukuję albumu na naklejki Panini wydanego w Polsce:
-Kolekcjoner 1/97 (będącym albumem Panini z motywem Spider-man The Animated Series)
-Niesamowity Spider-man 2

Posiadam dużo rzeczy na wymianę. Dyskusje o kolekcjach także mile widziane :)

John

  • Gość
Odp: Spider-man
« Odpowiedź #1 dnia: Cz, 08 Sierpień 2019, 20:10:00 »
Już mi podpadłeś kolego tym tematem, bowiem wywołał we mnie wiele smutku. Miałem kiedyś pokaźny zbiór różnej maści stuffu ze Spider-Manem, który bezpowrotnie utraciłem. Trochę przez wczesną wyprowadzkę od rodziców, przez co musiałem sprzedać praktycznie wszystkie komiksy o Pająku, reszta przez brak szacunku domowników do moich prywatnych rzeczy. Posiadałem sporo figurek, od tych ToyBiz, po filmowe z trylogii Sama Raimiego. Najlepsze były pierwsze dwie serie na podstawie SM1 i SM2, figurki na podstawie Spider-Man 3 były już mniejsze i tak mi się nie podobały. Spróbuje wymienić z pamięci część gadżetów które posiadałem, ale na pewno spokojnie z 40% nie pamiętam i pominąłem:

Figurki:

- Klasyczny Spider-Man z filmu SM1
- Peter Parker bez kostiumu z SM1
- Green Goblin z SM1
- Klasyczny Spider-Man z filmu SM2
- Spider-Man ma motorze z SM2
- Dr Octopus z SM2
- New Goblin z SM3
- Różne figurki z ToyBiz, klasyczny Spider, na pewno miałem co najmniej 4
- Spider-Man w czarno srebrnej zbroi
- Spider-Man w czarnym kostiumie z serii Spider-Man Origins
- Pamiętam figurkę takiego grubego Spider-Mana, z jakiejś serii dla dzieci
- Duży Spider-Man z serii zabawek z lat 90, była seria w których Pająk miał różne stroje typu nurek, strażak. Ja chyba miałem ratownika, bo pamiętam że mój Pająk miał żóltą zdejmowaną kamizelkę. Jak pamięć mnie nie myli, i tak ją zdjąłem i schowałem żeby mieć na półce klasycznego Pająka. W Google spokojnie znajdziesz jeśli Cię to ciekawi.
- Spider-Man którzy strzelał wodą z rąk, podłączałeś pod plecy pistolet i działałeś. Z ToyBiz, ją już kupiłem będąc nastolatkiem jak pamiętam, więc spokojnie do znalezienia w Google.

Pewnie mi nie uwierzysz, ale jako dzieciak posiadałem... adidasy ze Spider-Manem. Ciocia mieszkała w USA, i robiła mi paczki dla swojego infantylnego siostrzeńca, do których wpychała tony ubrań, akcesorii, piórników, z Pająkiem (oraz Batmanem i Harrym Potterem, ale to na inny temat). Szukałem teraz w internecie tych adidasów ale nie mogę znaleźć. To był typ buta jak zwykłe adidasy do biegania, nie żadne trampki czy vansy, dzisiaj takich pełno znajdziesz z Pajękiem. Moje Spider-Adasie były niesamowicie kiczowate i piękne. Na pewno miały dwa srebrne elementy na czubku. Wpisywałem w google "Spider-Man Shoes 90s", ale nic nie ma. Teraz mi uświadomiłeś, jak bardzo chciałbym je znów zobaczyć.

Tak się zastanawiam i szukam we wspomnieniach, ale na razie nic innego mi się przypomniało. Jak mi się przypomni to wrócę do tego tematu. Nie chciało mi się wyszukiwać zdjęć, żeby się nie denerwować ile rzeczy z którymi mam miłe sielankowe wspomnienia przepadło. Zazdroszczę moim znajomym którzy odwiedzają dom rodzinny, i schodząc do piwnicy mają pod nosem wszystkie artefakty z dzieciństwa. U mnie w domu niestety robiło się czyszczenia co jakiś czas, i niewiele mogłem uchować...

Offline Pawlik89

Odp: Spider-man
« Odpowiedź #2 dnia: Cz, 08 Sierpień 2019, 23:21:24 »
No to kolego John tez mi podpadłeś, bo założyłem temat z nadzieją na poznawanie ludzi chętnych na sprzedaże wymiany w celu wzbogacenia swoich zbiorów o jakieś unikaty a tutaj czytam jak to coś w tragiczny sposób przepadło.. :P
Ajj.. swoją drogą to od dzieciaka dostawałem różne rzeczy a coś się niestety pogubiło.. i jakbym miał się cofnąć w czasie i strzec tego wszystkiego to dopiero bym miał skarby ale coż.. :(
Lecz jeszcze nie jest tak źle, aczkolwiek jak to na dzieciaka zwyczajnego bywało, nie miało się pojęcia o wszystkich rzeczach tak jak i kieszonkowe oraz hojność rodziców w robieniu prezentów ograniczała się do jakiegoś tam pola i co za tym idzie nie wszystko dało radę mieć :P Stąd właśnie człowiek tego poszukuje potem..
A historie o tym i,e to komu coś nie poginęło 'ze strychu' czy też nie poszło do kosza to można by naliczać.. i to boli najbardziej bo gdzieś tam się szmera, kurzy taki album którego tak mocno szukam a i tak nic nikt o nim nie wie, być może nawet właściciel, a jak już znajdzie to pójdzie prędzej w kosz.. No cóż, szukam zajadle już ponad dwa lata i jakoś mam dalej nadzieję.. :)
Dzięki za odzew w temacie, powspominać też jest fajnie, cenna rzecz :) Mi wystarczy sięgnąć po nawet jedną rzecz z tą postacią chociażby nową, niedawno nabytą, a już wracam wspomnieniami jak to za dzieciaka wszystko się zaczęło... :)

Offline Adolf

Odp: Spider-man
« Odpowiedź #3 dnia: Cz, 08 Sierpień 2019, 23:50:41 »
Ten album ze Spider-Manem, którego szukasz... Byłem wtedy dzieciakiem, który poznał postać w serialu na TVP2 i gdy go zobaczyłem, to od razu musiałem go kupić. Sprzedawca pewnie się cieszył, bo mu zalegał w kiosku od miesięcy. Kosztował jeśli się nie mylę 29 000, czyli 2,9 zł na nasze. Nie wiem nawet skąd to pamiętam, bo czasy przed denominacją to raczej dla mnie mgliste wspomnienia. Do albumu nawet nie miałem żadnych nalepek, bo już ich nie sprzedawano, ale ten i tak mnie wtedy bardzo cieszył. Niestety, też miałem konserwatywnych rodziców. Tatuś mi regularnie wyrzucał "śmieci". Wśród nich było masę Kaczorów Donaldów, Semików i innego tego typu dobra. Przedmioty to wspomnienia. Rozumiem więc każdego, kto ma do nich jakiś sentyment. Z drugiej strony to tylko rzeczy, bez których można żyć i nie można popadać w depresję że się coś straciło.

Offline Pawlik89

Odp: Spider-man
« Odpowiedź #4 dnia: Pt, 09 Sierpień 2019, 11:07:32 »
U mnie również wszystko się zaczęło od nieśmiertelnego i wspaniałego Spider-man TAS.
Jako dziecko zwyczajnie lubiłem oglądać bajki, jedne mniej lub więcej, w domu posiadało się jakieś 8 kanałów telewizyjnych bez kablówki więc szału nie było. Tata kupował oprócz swojej szarej gazety, cotygodniowy Kurier TV, i ja wołałem do niego kiedy będzie jakaś fajna bajka a on mnie na nią wołał. I tak któregoś dnia pierwszy natrafiony odcinek (był to dokładnie odcinek "Podstępna szóstka"), doskonale pamiętam. Serial tak mi się spodobał, a postać tak utkwiła w głowie, że resztę dnia spędziłem na rysowaniu mnóstwa bazgrołów tego co zapamiętałem z owego odcinka, potem już było tylko szukanie w owym kurierze tv kolejnych epizodów i oczekiwanie jak na na jakieś wielkie wydarzenie. Od odcinka "Plan zajęć mutanta" zacząłem już nagrywać na kasetę vhs... ze wspomnianego kuriera tv zbierałem wycinki z zapowiedzią serialu, które MAM DO DZIŚ! Pierwszym gadżetem ze Spider-manem u mnie była kolorowanka + karteczki do segregatora. Potem pojawiły się dwie figurki toy biz, komiks był nieco później i niestety sporadycznie gdyż było to drogie to raz a dwa Semic już kończył działalność.. Po tamtym czasie Spidera poza figurkami było już baardzo mało aby coś zbierać, więc zbierało się te inne gazetki i duperele nie związane z pająkiem z których teraz bym raczej zrezygnował zwyczajnie na rzecz tych rzeczy których się wtedy nie dało nabyć bo albo w mojej okolicy nie było albo nie było mnie na wszystko stać, aż pojawił się dopiero pierwszy Film i Spider-manowa kolekcja się powolutku powiększała, ale też nie o wszystkie dostępne rzeczy...
Więc teraz co nieco się odnajduje, ale nadal te najbardziej szukane jakoś nie są mi dane się odnaleźć bądź coś przeoczę. Kiedyś istniała strona fanó Spidera (spiderman.org) i tam jakiś kolega zadeklarował, że posiada ten album na etapie negocjacji skurczybyk znikł i nie logował się już do upadku strony. Na OLX pojawiłą się kiedyś oferta w czasie gdzie akurat przeoczyłem i ktoś 'zapierdzielił sprzed nosa'.. :P
Tak to u mnie było i wygląda :)
I jeszcze ten nieszczęsny album "Niesamowitego Spider-mana 2" mam wszystkie naklejki a albumu jakby wydali cholerne kilkanaście sztuk na całą polskę czy co..

Nie miałem szczęścia do tego albumu, sporo rzeczy mnie pominęło.. I szkoda, ze tak przepada, pewnie wiele poszło w śmietnik.. :(
Czytając wiadomość od kolego Adolf już w pierwszej chwili miałem odruch do wyrażenia radości myśląc, ze kolega posiada ten album eh.. :P

Offline Adolf

Odp: Spider-man
« Odpowiedź #5 dnia: Nd, 11 Sierpień 2019, 05:36:00 »
Czytając wiadomość od kolego Adolf już w pierwszej chwili miałem odruch do wyrażenia radości myśląc, ze kolega posiada ten album eh.. :P

Tej, nie zapędzaj się. Nawet gdybym posiadał, to nie pozbyłbym się tak soczystego artefaktu :D

Jako ciekawostkę napiszę także o innych albumach. Posiadane przeze mnie to: Power Rangers i Sailor Moon. To drugie to w sumie siostry, ale wtedy bardzo lubiłem tą bajkę i też się przywiązałem do albumu. Z tymi albumami był taki problem, że brakowało do nich nalepek w sklepach, a jak były to przeważnie wpadało masę dubli, co można przyrównać do obecnych loot boxów. Na szczęście był na to i sposób. Wybrane nalepki zamawiało się bezpośrednio od wydawnictwa, co oczywiście dla dzieciaka tanie nie było. Bodajże 80 groszy na nalepce jeśli mnie pamięć nie myli, plus pewnie jakieś koszty wysyłki (chyba 3.6 zł). Z Czarodziejką z Księżyca był także problem. Jednak z pomocą przyszła... Śmierć babci. To straszne wydarzenie, sprawiło że na pogrzeb jechaliśmy do odległego Głogowa. I tam w jednym ze sklepów zalegały nalepki z Czarodziejką. Siora jak zobaczyła, to zaraz mama musiała jej kupić wszystkie. I nawet były tanie, bo kosztowały jakoś 1,6 zł za paczkę. Za wszystko wyszło coś koło 8 zł, a nawet dzięki przeoczeniu była tam paczka gratis. Dubli było tylko na 1.5 paczki.

We wczesnym dzieciństwie widziałem u kolegi nawet album z Żółwiami Ninja, ale nie wiem nawet czy to było polskie.

Offline Pawlik89

Odp: Spider-man
« Odpowiedź #6 dnia: Nd, 11 Sierpień 2019, 20:57:19 »
Mógło być polskie gdyż ja posiadam ten album z żółwiami, brakuje mi jednej nalepki ;p Oprócz tych Spider-man'owych to mam jeszcze kilka innych tych albumów, kiedyś ciężko było je zapełniać polegając na samym kupowaniu saszetek ale teraz z pomocą przychodzi ebay jak komuś zależy na skompletowaniu ;)

No ale nic, dalej wierzę, że znajdę te których szukam... :)

John

  • Gość
Odp: Spider-man
« Odpowiedź #7 dnia: Nd, 11 Sierpień 2019, 21:05:06 »
Pawlik89, obiły Ci się kiedyś o oczy nagrania Spider-Mana z TVP2? Na Fox Kids dubbingował go Jacek Kopczyński, świetnie swoją drogą, ale byłem ciekaw jak wypadają polscy aktorzy w wersji TVP. Miałem kiedyś kilka płyt DVD z oryginalnym amerykańskim dubbingiem. Był niezły, ale bardzo się przyzwyczaiłem do Kopczyńskiego w tej roli. Chętnie bym sprawdził dubbing z TVP2... niestety podobnie jak odcinki Batman TAS z Andrzejem Ferencem w roli Mrocznego Rycerza, jest nie do znalezienia.

Offline Pawlik89

Odp: Spider-man
« Odpowiedź #8 dnia: Pn, 12 Sierpień 2019, 00:05:29 »
Tak, miałem sporo odcinków ze starym dubem z TVP. Na chwilę obecną może jakaś kaseta się zachowała.. kiedyś także znalazłem pare epizodów w sieci, ale to już nie pamiętam gdzie..
Niestety nie zależało mi aż tak na zachowaniu tego gdyż stary dubbing był po prostu gorszy, najbardziej drażniło w nim tłumaczenie nazw postaci na polski odpowiednik, gdzie Hydro-man był Wodnikiem, Daredevil był Diabłem.. i tak dalej.

Offline nori

Odp: Spider-man
« Odpowiedź #9 dnia: Śr, 14 Sierpień 2019, 08:36:04 »
Jest szansa, żebyście zrobili parę fotek tych cudów? Sam nie zbierałem naklejek i albumów (miałem tylko pierwszy, ze zwierzakami), a fajnie to z Waszych opisów wygląda.
8studs blog o klockach LEGO, komiksach i filmach.

Offline Pawlik89

Odp: Spider-man
« Odpowiedź #10 dnia: Śr, 14 Sierpień 2019, 16:06:17 »
Jest szansa, żebyście zrobili parę fotek tych cudów? Sam nie zbierałem naklejek i albumów (miałem tylko pierwszy, ze zwierzakami), a fajnie to z Waszych opisów wygląda.

Chodzi Ci o zdjęcia wszystkich albumów czy ogólnie kolekcji jakichś konkretnych?
Bo proponuję oddzielny temat jeśli chodzi o te albumy ogółem, tutaj poszukiwania bądź wymiana kolekcjami z motywem Spider-mana ;)
« Ostatnia zmiana: Cz, 15 Sierpień 2019, 10:22:15 wysłana przez Pawlik89 »

Offline nori

Odp: Spider-man
« Odpowiedź #11 dnia: So, 17 Sierpień 2019, 10:44:52 »
Ogólnie ciekawostek z pajaczkiem, nie miałem pojęcia, ze takie cuda wychodziły, a sam mam żyłkę kolekcjonera i lubię wyszukiwać rożne perełki.
8studs blog o klockach LEGO, komiksach i filmach.

Offline Pawlik89

Odp: Spider-man
« Odpowiedź #12 dnia: So, 17 Sierpień 2019, 19:51:07 »
Jak będę miał trochę czasu może cyknę zdjęcia chociaż jakiejś części tych różności.
Póki co niech każdy przeszukuje strych i do mnie wbija jak coś znajdzie :D

Offline Tymon Nadany

Odp: Spider-man
« Odpowiedź #13 dnia: Pn, 19 Sierpień 2019, 21:18:27 »
niestety podobnie jak odcinki Batman TAS z Andrzejem Ferencem w roli Mrocznego Rycerza, jest nie do znalezienia.
ja posiadam 4 odcinki Tasu z Ferencem  na dysku.

Offline Pawlik89

Odp: Spider-man
« Odpowiedź #14 dnia: Pt, 11 Październik 2019, 22:51:51 »
Takie pytanie koledzy..
Czy ktoś z was zbierał kolekcje "Marvel kolekcja figurek" lub "Spider-man Bohaterowie i złoczyńcy"?
W pierwszym przypadku poszukuję kilku czasopism dołączanych do figurek a w drugim oczywiście kart i czasopism.
Jak ktoś coś to proszę do mnie pisać ;)
Pozdrawiam.