Autor Wątek: Shout Box  (Przeczytany 151465 razy)

0 użytkowników i 5 Gości przegląda ten wątek.

Użytkownik usunięty53490

  • Gość
Odp: Shout Box
« Odpowiedź #1185 dnia: Pt, 27 Marzec 2020, 21:29:53 »
Apasz, twojego plucia pisowski trollu to nawet nie czytam.

Nie dziwi mnie to, bo ludzie tacy jak ty w ogóle nie czytają rozsądnych argumentów. Zamiast tego wolą zamknąć się w swoistej bańce informacyjnej i dyskutować wyłącznie z innymi takimi jak ty. A następnie wzajemnie się w tej hermetycznej bańce nakręcać w hejtowaniu ludzi o odmiennym punkcie widzenia.

Tracicie przy tym kontakt z rzeczywistością równie mocno jak ty w tym wątku. Bo nawet nie zauważyłeś, że zarzucasz ludziom na lewo i prawo snucie głupich teorii spiskowych, a sam robisz dokładnie to samo, twierdząc że rząd celowo zaniża liczbę osób zmarłych na koronawirusa. Ale przynajmniej czytanie twoich tekstów jest bardzo zabawne, ja tradycyjnie już mam ubaw po pachy :)

Offline xanar

Odp: Shout Box
« Odpowiedź #1186 dnia: So, 28 Marzec 2020, 00:38:09 »
Twój komiks jest lepszy niż mój

Offline xanar

Twój komiks jest lepszy niż mój

Offline xanar

Odp: Shout Box
« Odpowiedź #1188 dnia: So, 28 Marzec 2020, 12:25:24 »
Tu przykład z polskiego podwórka:

https://tvn24.pl/polska/koronawirus-w-polsce-corka-kasi-kowalskiej-w-szpitalu-apel-piosenkarki-do-mlodych-ludzi-zostancie-w-domu-4516399

Ma 23 lata

Ktoś tam wcześniej napisał "Uważam, że koronawirus jest niezbyt groźny"
Twój komiks jest lepszy niż mój

Offline PJP

Odp: Shout Box
« Odpowiedź #1189 dnia: So, 28 Marzec 2020, 13:10:12 »
Optyka się zmienia, gdy sprawa zaczyna nas bezpośrednio dotykać albo naszą rodzinę...
Coś do pooglądania :)
« Ostatnia zmiana: So, 28 Marzec 2020, 13:28:15 wysłana przez PJP »

Offline Koalar

Odp: Shout Box
« Odpowiedź #1190 dnia: So, 28 Marzec 2020, 15:00:14 »
Chyba zostałem wywołany do tablicy. Na grypę, którą też uważam za niezbyt groźną (ale nie namawiam do jej lekceważenia, wręcz przeciwnie - trzeba ją zwalczyć i wyzdrowieć, bo miewa groźne powikłania takie jak zapalenie płuc albo zapalenia mięśnia sercowego) też umierają dzieci. Ja się opieram na zaraźliwości (da się łatwo uniknąć zarażenia koronawirusem) i śmiertelności (kilka procent, średnia wieku wysoka). Podobnie za niezbyt groźne uważam przechodzenie po pasach, chociaż i tak rocznie w Polsce tysiące ludzi są na nich potrącanych (a setki giną). Jeśli dla Was koronawirus jest (bardzo/śmiertelnie) groźny, to OK, ja nie ma z tym problemu.

Co do Kasi Kowalskiej, to na filmiku w sumie nawet nie mówi, że jej córka ma koronawirusa. Sorry, ale ta sprawa wydaje mi się dziwna. Ta dziewczyna ma 23 lata, więc jest w takim wieku, że nikt nie dzwoni do rodziców z prośbą o zgodę na intubację. Jeśli byłaby w stanie, w którym nie ma z nią kontaktu, to wydaje mi się dziwne, że ktoś dzwoni do rodziny (osoby kontaktowej) z prośbą o zgodę na intubację, zamiast ratować jej życie i zwyczajnie wykonać intubację. Z drugiej strony Kasia Kowalska mówi, że została zainspirowana przez jakiegoś lekarza, żeby przemówiła do rozumu młodym ludziom. Mam nadzieję, że coś mi się ubzdurało, a dziewczynie życzę oczywiście zdrowia.
pehowo.blogspot.com - blog z moimi komiksami: Buzz, Fungi, PEH.

Offline Pawel.M

Odp: Shout Box
« Odpowiedź #1191 dnia: Nd, 29 Marzec 2020, 16:17:05 »
Na grypę, którą też uważam za niezbyt groźną
Grypa - śmiertelność: 0,1%
Koronawirus - śmiertelność od 3 do 11%.

Potrafisz samodzielnie obliczyć różnicę?

Offline Red Fury

Odp: Shout Box
« Odpowiedź #1192 dnia: Nd, 29 Marzec 2020, 16:34:03 »
Ja dodam od siebie to

Raport Intensive Care National Audit and Research Centre, w którym podsumowano pierwsze dane na temat efektów używania zaawansowanych metod podtrzymywania życia wśród brytyjskich pacjentów zakażonych koronawirusem.

Ze 165 pacjentów z potwierdzoną diagnozą koronawirusa, którzy nie są już na oddziałach intensywnej terapii w brytyjskich szpitalach, zmarło 79 (47,9 proc.), a 86 (52,1 proc.) udało się wyleczyć na tyle, by móc wypisać ich z brytyjskich OIOM-ów.

Oznacza to, że budowane w pośpiechu szpitale i oddziały intensywnej terapii nie gwarantują wyleczenia chorych – dostęp do respiratora, tlenu, leków i urządzeń wspierających krążenie daje szanse określone przez jednego z medyków jako „pół na pół”.

Gdy przyczyną choroby nie jest wirus SARS-CoV-2, a „zwykłe” wirusowe zapalenie płuc, śmiertelność spada do 22,2 proc., a żywych wypisywane jest z oddziałów ponad trzy czwarte (77,8 proc.) pacjentów.
It's too late...you had your chance...and I'm just getting started.

Offline turucorp

Odp: Shout Box
« Odpowiedź #1193 dnia: Nd, 29 Marzec 2020, 16:34:49 »
Grypa - śmiertelność: 0,1%
Koronawirus - śmiertelność od 3 do 11%.

Potrafisz samodzielnie obliczyć różnicę?

Idąc dalej,
2905 wypadków śmiertelnych w 2019 roku, na 38 mln użytkowników dróg (tak, niemowlęta w wózkach też się liczą)
20 ofiar (oficjalnie) na 1771 (oficjalnie) zarażonych

Offline Pawel.M

Odp: Shout Box
« Odpowiedź #1194 dnia: Nd, 29 Marzec 2020, 16:48:24 »
turucorp
Absurdalne porównania. Idąc tą drogą, porównaj jeszcze ze śmiertelnością w zamachach terrorystycznych i ogłoś, że terroryzm jest fajny, bo w skali globu ma niską śmiertelność :D

I nie bierz pod uwagę polskich danych, bo są wybitnie zakłamane. Jak dziś lata po twitterze, w samych Kielcach w szpitalu na Czerwonej Górze w zeszłym tygodniu zmarło 21 osób na "zapalenie płuc".

Offline turucorp

Odp: Shout Box
« Odpowiedź #1195 dnia: Nd, 29 Marzec 2020, 16:56:41 »
turucorp
Absurdalne porównania. Idąc tą drogą, porównaj jeszcze ze śmiertelnością w zamachach terrorystycznych i ogłoś, że terroryzm jest fajny, bo w skali globu ma niską śmiertelność :D

I nie bierz pod uwagę polskich danych, bo są wybitnie zakłamane. Jak dziś lata po twitterze, w samych Kielcach w szpitalu na Czerwonej Górze w zeszłym tygodniu zmarło 21 osób na "zapalenie płuc".

Zacznij czytać ze zrozumieniem, proszę :(
Nie ja wyciągnąłem porównanie z wypadkami drogowymi (i to nie pierwsze miejsce, w którym takie porównanie się pojawia).
Przy danych z epidemią BARDZO WYRAŹNIE ZAZNACZYŁEM „OFICJALNIE”.
Wszystko trzeba pisać „drukowanymi”, żeby zostać tutaj właściwie zrozumianym? :/

Offline Koalar

Odp: Shout Box
« Odpowiedź #1196 dnia: Nd, 29 Marzec 2020, 18:19:45 »
Grypa - śmiertelność: 0,1%
Koronawirus - śmiertelność od 3 do 11%.

Potrafisz samodzielnie obliczyć różnicę?

Ale ja przy procentach 3-11% (w które osobiście nie wierzę) nadal uważam, że koronawirus jest niezbyt groźny (także przez zachorowalność - spójrz na Szumowskiego, ani rękawiczek, ani maseczki; gość normalnie pracuje, bo przy odpowiednim zachowaniu ryzyko zakażenia się jest minimalne; jak on zachoruje, to nie zmienię zdania - widocznie nie uważał).
Jeśli w jakiś sposób Wam to pomoże (np. zmniejszy stres związany z panującą sytuacją), to możecie mnie nadal przekonywać, że koronawirus jest (bardzo/śmiertelnie) groźny, ale póki żyjemy we w miarę wolnym kraju, to pozwolę sobie mieć swoje własne zdanie (oczywiście zawsze mogę je zmienić). Tymczasem jednak niestety liczba śmierci z powodu koronawirusa raczej się nie zmieni (cokolwiek bym o nim nie myślał).
pehowo.blogspot.com - blog z moimi komiksami: Buzz, Fungi, PEH.

Offline xanar

Odp: Shout Box
« Odpowiedź #1197 dnia: Nd, 29 Marzec 2020, 18:47:28 »
Fauci mówi, że od 1%
Włochy - 10,84 %
Hiszpania - 8,3 %
Polska - 1,13 %

Jeżeli te dane co podają są prawdziwe.

Jak będziesz chodził bez rękawiczek i nie macał wszystkich ludzi do okola to się raczej nie zarazisz.
Kaczyński też siedział bez maski i rękawiczek i nawet do kościoła poszedł  :)
Twój komiks jest lepszy niż mój

Offline Pawel.M

Odp: Shout Box
« Odpowiedź #1198 dnia: Nd, 29 Marzec 2020, 18:55:44 »
Ale ja przy procentach 3-11% (w które osobiście nie wierzę) nadal uważam, że koronawirus jest niezbyt groźny
No, mniej więcej tak niegroźny jak rosyjska ruletka.

(także przez zachorowalność - spójrz na Szumowskiego, ani rękawiczek, ani maseczki; gość normalnie pracuje, bo przy odpowiednim zachowaniu ryzyko zakażenia się jest minimalne; jak on zachoruje, to nie zmienię zdania - widocznie nie uważał).
Zagrożenie zarażeniem jest minimalne - orzekł na początku epidemii. W DPS w Niedabylu - na 82 osoby, 60 zarażonych (21 z pozostałych jeszcze będzie miało robione testy). Więc wyjaśnij, jak minimalizujesz zagrożenie - nie wychodzisz z domu i nikogo do niego nie wpuszczasz?

Offline komiksowe_warianty

Odp: Shout Box
« Odpowiedź #1199 dnia: Nd, 29 Marzec 2020, 19:41:33 »
Po Twitterze latało też, że Jay-Z to reptilianin i nawet było nagranie z przemiany także tego.