Autor Wątek: Shout Box  (Przeczytany 151512 razy)

0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

Offline parsom

Odp: Shout Box
« Odpowiedź #1170 dnia: Pt, 27 Marzec 2020, 12:11:14 »
Koło amatorskich statystyków medycznych nam się zawiązało.
Macie:
"Jak GIS wpisuje ofiary koronawirusa do statystyk? To pacjenci, którzy zmarli na zapalenie płuc wywołane koronawirusem lub osoby cierpiące na inne choroby, których czas życia znacząco skrócił się w wyniku infekcji. Przyjęta w Polsce metodologia ma kwalifikować więcej przypadków jako "zgon w związku z Covid-19" niż w Niemczech.
Dodajmy, że kraje dotknięte epidemią w różny sposób kwalifikują ofiary epidemii. We Włoszech powszechnie wykonuje się testy pośmiertne. Niemieccy lekarze tego nie praktykują.
Już teraz eksperci analizują duże różnice we wskaźnikach śmiertelności. Najniższy mają Niemcy - przy ponad 39 tys. chorych odnotowali 222 ofiary. Nie wynika to jednak z fałszowania statystyk czy jakości służby zdrowia, ale profilu wiekowego zarażonych. Według Arylyn Addo z Uniwersyteckiego Centrum Medycznego w Hamburgu niemieckie przypadki obejmują tysiące osób młodych z łagodnymi objawami. Testowano ich na wczesnym etapie epidemii. W porównaniu do Włochów Niemcy mieli więcej czasu na przygotowanie wolnych łóżek, zaopatrzenie w sprzęt i redystrybucję personelu."
https://wiadomosci.wp.pl/rzad-ukrywa-statystyki-zgonow-na-koronawirusa-ostra-odpowiedz-panstwowej-inspekcji-sanitarnej-6493104352523905a


Online Szekak

Odp: Shout Box
« Odpowiedź #1172 dnia: Pt, 27 Marzec 2020, 12:49:13 »
Koło amatorskich statystyków medycznych nam się zawiązało.
Macie:
Twój link który dałeś potwierdza teorię o tym, że liczba zgonów związana z koronawirusem jest znacznie zaniżona:
"przyczyny zgonów osób na kwarantannie prawdopodobnie nie zostaną wyjaśnione. Sanepid z Konina zapowiedział, iż nie pobierze próbek od zmarłej kobiety. W czwartek odbył się pogrzeb duchownego z Drwinii."
Piękno jest w oczach patrzącego.

Offline parsom

Odp: Shout Box
« Odpowiedź #1173 dnia: Pt, 27 Marzec 2020, 12:52:59 »
Nie, nie potwierdza. To, że ktoś był zarażony tym wirusem nie oznacza, że wirus był główną przyczyną jego śmierci.

Offline misiokles

Odp: Shout Box
« Odpowiedź #1174 dnia: Pt, 27 Marzec 2020, 12:57:16 »
Twój link który dałeś potwierdza teorię o tym, że liczba zgonów związana z koronawirusem jest znacznie zaniżona
Ale dyskusje rozbijają się nie o to, czy liczna zachorowań czy zgonów jest zaniżona czy nie, tylko czy rząd kłamie i ukrywa rzeczywistą liczbę zgonów, czy jednak przyjęto pewne wyznaczniki, na podstawie których podaje się niezakłamaną ilość przypadków spełniających owe wyznaczniki.

Online Szekak

Odp: Shout Box
« Odpowiedź #1175 dnia: Pt, 27 Marzec 2020, 13:08:10 »
Rząd może ukrywać liczbę zgonów przyjmując takie, a nie inne wyznaczniki. Jedno nie stoi w sprzeczności z drugim. Ja bym chciał liczby wynikające z wyznaczników przyjętych jak we Włoszech, a nie uznaniowe stwierdzanie czy skąpienie testów i np. nierobienie testów zmarłym na zapalenie płuc. Jak mamy coś takiego jak "znaczne przyczynienie się do śmierci" to jest to bardzo uznaniowe i w państwie gdzie wywala się pielęgniarke z roboty w czasach epidemii bo śmiała się pożalić na TT, że brakuje sprzętu zabezpieczającego jest tym łatwo sterować.
« Ostatnia zmiana: Pt, 27 Marzec 2020, 13:11:49 wysłana przez Szekak »
Piękno jest w oczach patrzącego.

Offline parsom

Odp: Shout Box
« Odpowiedź #1176 dnia: Pt, 27 Marzec 2020, 13:24:25 »
Słusznie - jednak osoba niech jednocześnie nabija statystki zgonów związanych z miażdżycą i koronawirusem. Przyczyna zgonu zawsze jest w jakimś stopniu uznaniowa, życie to nie kryminał Agaty Christie.
Skąpienie testów - laboratoria nie wyrabiają, ale Szekak chce, żeby mu się statystki zgadzały z tym co znajomi mówią.

Online Szekak

Odp: Shout Box
« Odpowiedź #1177 dnia: Pt, 27 Marzec 2020, 14:03:04 »
Tylko ja się co do przyczyny zgonu nie odnoszę, a zaznaczam, że liczba osób które zmarły ze stwierdzonym koronawirusem powinna być znana, tymczasem nawet osobom u których w śmierci mógł odegrać kluczową rolę koronawirus nie robi się testów. Laboratoria nie wyrabiają? Czyli minister i politycy pis kłamią. Siejesz teorie spiskowe w tym momencie. Zapas możliwości według oficjalnych informacji wciąż jest bardzo duży, WHO zaleca robienie jak największej ilości, ale tak to przynajmniej mamy ładniejsze liczby. I jacy znajomi coś mi mówią? I czemu odnosisz się bezpośrednio do mojej wypowiedzi, a mówisz o mnie w trzeciej osobie? Dorośnij.
« Ostatnia zmiana: Pt, 27 Marzec 2020, 14:06:57 wysłana przez Szekak »
Piękno jest w oczach patrzącego.

Offline Koalar

Odp: Shout Box
« Odpowiedź #1178 dnia: Pt, 27 Marzec 2020, 14:19:47 »
Pracuję od 15 lat w szpitalu. Takie wytyczne dostały wszystkie oddziały. Niestety nie mogę pokazać skanów wewnętrznych rozporządzeń, prawo i rodo zabrania.

Napisałeś jako fakt:
Gdyż w większość krajów do statystyk wliczają się główne przyczyny śmierci - jeśli przyczyną śmierci jest niewydolność oddechowa - wlicza się śmierć do zgonów w powodu koronawirusa.

Albo więc masz jakieś źródło tego faktu, albo sobie coś wymyśliłeś, czego nie powinieneś robić, nawet jeśli pracujesz w szpitalu od 15 lat (ja czytam komiksy od ponad 25 lat i nie rzucam liczbami typu ponad 95% czytelników komiksów na świecie to mężczyźni, bo takich danych nie mam). Napisałbyś "podejrzewam, że" i OK, ale napisałeś, jakby to był potwierdzony fakt.

Wracając do wytycznych w Polsce. Napisałeś:
Takie wytyczne dostały wszystkie oddziały.

Przyjmuję, że chodzi o oddziały w Twoim szpitalu. Rozumiem, że wewnątrzszpitalne dokumenty są tajne, ale jeśli te wytyczne dla oddziałów opierają się na wytycznych od jakiejś wyższej instancji (a logicznym wydaje się, że dla całego kraju powinny być jednakowe kryteria, aby tak samo klasyfikować podobne zgony), to te wytyczne od wyższej instancji (sanepidu czy ministerstwa zdrowia) nie powinny być tajne. I chciałbym poznać tekst oficjalnego pisma w tej sprawie z wytycznymi dla służby zdrowia (nie mówię, że ty masz mi je przedstawić, może ktoś ma link).

"Jak GIS wpisuje ofiary koronawirusa do statystyk? To pacjenci, którzy zmarli na zapalenie płuc wywołane koronawirusem lub osoby cierpiące na inne choroby, których czas życia znacząco skrócił się w wyniku infekcji.

OK, ale jak było z księdzem? Nie miał innych chorób? Przyjmijmy, że nie miał. W takim razie i tak koronawirus mógł wpłynąć na jego śmierć (zainfekowany organizm próbował pokonać wirusa, osłabł i człowiek zmarł). I takie coś nie jest wliczane do statystyk - OK, ale to dziwne jak dla mnie. Chyba że w ogóle przyjmiemy, że infekcja koronawirusem nie skróciła jego czasu życia (a jednak skoro nie miał innych chorób, to dziwne by było, że akurat zmarł ot tak, kiedy zaraził się koronawirusem).
pehowo.blogspot.com - blog z moimi komiksami: Buzz, Fungi, PEH.

Offline misiokles

Odp: Shout Box
« Odpowiedź #1179 dnia: Pt, 27 Marzec 2020, 14:33:17 »
Laboratoria nie wyrabiają? Czyli minister i politycy pis kłamią.
Ano nie wyrabiają. Test trwa kilka godzin, jest ograniczona liczba personelu i stanowisk badawczych. Pewnie politycy kłamią, ale z drugiej strony z upływem czasu mamy coraz większy 'przemiał'. Tu niestety nikt nie ma rękawicy Thanosa, pstryk i bah! dzięsięć więcej laboratoriów w każdym mieście. Nie bardzo wiem co minister ma powiedzieć. Że wszyscy umrzemy? Że nie powstrzymamy epidemii? Że to wszystko jest bez sensu i odpuścić sobie bo nie jesteśmy w stanie wykonywać tylu testów co w bogatszych Niemczech? Naprawdę sądzisz, że negatywny feedback ze strony rządu będzie jakąkolwiek pomocą? :)

To jest tak, jak z każdą katastrofą - czy to powodzie, czy pożary - czynnik czasowy w organizowaniu coraz nowszych zasobów przeciwdziałających tragediom jest jednym z najważniejszych czynników. Początkowo zawsze gasząc las widzimy z dnia na dzień coraz większe straty, coraz większą moc rozprzestrzeniania się - po pewnym czasie jednak wychodzimy na prowadzenie. Owszem, można krytykować tempo, że mogło być szybciej, wydajniej itd., ale czasami mam wrażenie, że głównym błędem rządu jest brak Reality Stone.

Napisałeś jako fakt:

Zachowam się teraz jak dupek, ale czytając kilka postów wyżej, że swojego czasu dyskutowałeś na temat lądowania na Księżycu mają za jedyne oręże filmiki youtubowe - to po angielsku odpuszczam rozwój wątku. Szkoda i mojego czasu i twojego.
« Ostatnia zmiana: Pt, 27 Marzec 2020, 14:36:25 wysłana przez misiokles »

Online Szekak

Odp: Shout Box
« Odpowiedź #1180 dnia: Pt, 27 Marzec 2020, 14:43:41 »
Nie wiem po co sie rozwodzisz o rekawicy thanosa czy negatywnym feedbecku.  Masz pretensje o teorie spiskowe, a sam siejesz teorie spiskowe stojace w sprzecznksci z oficjalnym stanowiskiem. Tu negatywny feedbeck jest niepotrzebny, ale ten sam argument jakos do ciebie nie orzemawia jezeli chodzi o ilosc zgonow. No ok.

Rzad odpowiada za najwieksza zapasc w sluzbie zdrowia od lat mimo obietnic dla ciemnego ludu i to wyjdzie przy tej epidemii jak nigdy wczesniej, zobaczysz co sie bedzie dzialo za dwa, trzy tygodnie, totalna niewydolnosc.

O zarcie antykryzysowym bardziej wspierajacym banki niz przedsiebiorcow czy pracownikow nawet nie wspominam.
« Ostatnia zmiana: Pt, 27 Marzec 2020, 14:47:10 wysłana przez Szekak »
Piękno jest w oczach patrzącego.

Użytkownik usunięty53490

  • Gość
Odp: Shout Box
« Odpowiedź #1181 dnia: Pt, 27 Marzec 2020, 15:16:52 »
Rząd może ukrywać liczbę zgonów przyjmując takie, a nie inne wyznaczniki.

Rząd ukrywa liczba zgonów? A gdzie są wobec tego bliscy tych osób masowo umierających w kwarantannach? Co twoim zdaniem robi z nimi rząd, morduje i zastrasza żeby się nie wygadali? Bo jeśli nie, to pewnie natychmiast zaczęłoby być o tym głośno, a opozycja i opozycyjne media dostałyby taki prezent, że hoho. Weź ty zacznij trochę myśleć...

Jesteś po prostu człowiekiem chorym z nienawiści do PiS i do każdego kto PiS nie krytykuje, tym samym twoja opinia w sprawie jest kompletnie niewiarygodna. A prawda jest taka, że rząd zachował się wzorowo i to zapewne dzięki temu liczba zachorowań i zgonów jest znacznie niższa w Polsce, niż w innych państwach. Tu oczywiście dochodzi element swoistego szczęścia, bo nie byliśmy na pierwszej linii strzału i dzięki temu mogliśmy wyciągnąć wnioski z błędów popełnionych w innych krajach. Ale o kompetencji rządzących świadczy również umiejętność wyciągania takich wniosków.

Offline misiokles

Odp: Shout Box
« Odpowiedź #1182 dnia: Pt, 27 Marzec 2020, 15:29:36 »
Szekak, już ci się dyskutanci mylą ;) Idź na spacer :)

Offline Koalar

Odp: Shout Box
« Odpowiedź #1183 dnia: Pt, 27 Marzec 2020, 15:31:52 »
misiokles, daj spokój, mnie to nie przeszkadza, że ktoś mi wytyka, że lubię teorie spiskowe (a już najmniej mi przeszkadzają Ci, którzy tych filmików nie widzieli i maja z góry wyrobione zdanie o oszołomach; tak jakby w życiu nie przeczytali żadnej mangi, ale piali o tym, że najlepszy jest komiks amerykański i nabijali się z czytelników mangi). Staram się linkować, jeśli piszę o czymś konkretnym. Ale masz rację, że zachowałeś się jak dupek (próbujesz osłabić swój błąd dyskredytowaniem mnie w zupełnie innej sprawie).
Napisałeś rzecz może prawdopodobną, ale jednak wyssaną z palca i, co gorsza, nie umiesz się przyznać do błędu. Więc to ciebie stawia w gorszym świetle jako dyskutanta (ja tam nie lubię, ale umiem się przyznać do błędu, a nawet przeprosić, jeśli trzeba).
Tyle i sorry dla pozostałych forumowiczów za posty "kto ma rację".
pehowo.blogspot.com - blog z moimi komiksami: Buzz, Fungi, PEH.

Online Szekak

Odp: Shout Box
« Odpowiedź #1184 dnia: Pt, 27 Marzec 2020, 15:38:58 »
Szekak, już ci się dyskutanci mylą ;) Idź na spacer :)
W sensie, ze popierasz teorie o tym, ze liczba zgonow jest celowo zanizana? No ok. BTW, codziennie chodzę na spacery i ćwiczę fizycznie, wiec o moją formę się nie martw. ;)


Apasz, twojego plucia pisowski trollu to nawet nie czytam.
« Ostatnia zmiana: Pt, 27 Marzec 2020, 15:52:22 wysłana przez Szekak »
Piękno jest w oczach patrzącego.