Autor Wątek: Shout Box  (Przeczytany 151395 razy)

0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

Offline PJP

Odp: Shout Box
« Odpowiedź #1125 dnia: Pn, 23 Marzec 2020, 11:39:05 »
Cytuj
Byłem przed chwilą w sklepie - starsi ludzie nie siedzą w domach, także próbuj dalej szczęścia
Błąd wnioskowania. Jaki sklep, jakie miasto? Policzyłeś tych ludzi? ;)
Cytuj
że u naszych zachodnich braci niemców
To nigdy nie byli nasi bracia.
A propos maseczek w necie gdzieś krąży, że drugim materiałem pod względem skuteczności jest wkład, worek do odkurzacza.

Bender

  • Gość
Odp: Shout Box
« Odpowiedź #1126 dnia: Pn, 23 Marzec 2020, 11:40:09 »
W Czechach chodzenie w maseczkach jest OBOWIĄZKOWE.

Neat, tylko jak mam kupić maseczki, skoro nie mogę wyjść do sklepu bez niej ;)
Przy szansie zakupu 0% btw ;)

Offline Szekak

Odp: Shout Box
« Odpowiedź #1127 dnia: Pn, 23 Marzec 2020, 11:41:20 »
Bender - możesz używać komina, apaszki, szaliku. W aptece u mnie jednorazowa maseczka chirurgiczna po 7zł jest, w Nowym Jorku poszedł prikaz by jednorazowe maseczki używać po kilka razy, wiec też możesz tak robić. ;)

Wcześniej 50 maseczek kosztowało 5zł. ;P

@Szekak - ale weź pod uwagę jeszcze kwestię tego kto ten wirus przyniósł.
Jak się czyta informacje nt kolejnych zarażeń to się czyta o ludziach młodych/w średnim wieku/"w sile wieku".
Nadwiślańscy seniorzy rzadko pracują za granicą i chyba równie rzadko jeżdżą na zagraniczne wakacje. Więc na razie po prostu chorują w dużej mierze ci, którzy to cholerstwo przywlekli z wakacji/pracy na zachodzie.
A oni są młodsi i mają większe szanse.

Zresztą. Jeżeli wietrzysz zorganizowany spisek na skalę krajową to napisz doniesienie do prokuratury i weź na wstrzymanie. Bo na chwilę obecną siejesz durne ploty, które mają służyć czemu?
Mógłbym się zgodzić z tym, gdyby nie fakt, że tydzień temu w jeden dzień zmarły cztery osoby, wszystkie w starszym wieku. To mocno podważa twoją teorię. Dla mnie ty siejesz durne ploty podważając moje słuszne i logiczne wnioski, tylko czemu to ma służyć!? Skoro nie jest wiadomym jak to jest liczone, to twoje domysły są w równym stopniu sianiem durnych plot jak moje, z tą różnicą, że moje są logiczne, a twoje nie.

I co by miało zawierać moje doniesienie do prokuratury? Czy puszczenie prikazu by mówić o śmierci z powodu koronawirusa tylko w ewientnych przypadkach jest złamaniem prawa? Gdzie konkretnie, bo nie wiem od czego to pisanie zacząć. .


To nigdy nie byli nasi bracia.
Uuu, nie po chrześcijańsku. Pomodlę się za ciebie.



Co do ilości testów jakie się u nas robi i przypadków śmiertelnych - bum:
https://wiadomosci.onet.pl/kraj/koronawirus-w-polsce-glogow-nie-zyje-mezczyzna-poddany-kwarantannie-nie-doczekal/rvqz578
« Ostatnia zmiana: Pn, 23 Marzec 2020, 11:59:45 wysłana przez Szekak »
Piękno jest w oczach patrzącego.

Offline death_bird

Odp: Shout Box
« Odpowiedź #1128 dnia: Pn, 23 Marzec 2020, 12:11:20 »
Dla mnie ty siejesz durne ploty podważając moje słuszne i logiczne wnioski,

Jakie "słuszne i logiczne wnioski"?
Włosi mają jedno z najstarszych społeczeństw w Europie (o ile nie najstarsze). Mają chińską diasporę, która wyjeżdża na obchody ichniego nowego roku. Mają inne podejście do rytuałów społecznych i mają w dupie zakazy.
Wczoraj czytałem, że rozsadnikiem zarazy na Hiszpanię mógł być mecz Atalanty z Valencią. Hiszpanie mają podobne podejście do Włochów.
Ale Ty wiesz lepiej. Niemcy mają niewiele zgonów więc fałszują (jak już wcześniej podałem link - mogą mieć łagodniejszą wersję wirusa). My wprowadziliśmy wcześniej pewne ograniczenia, mamy najprawdopodobniej wersję niemiecką, jesteśmy mniej skomunikowani z całym światem, mamy inne nawyki niż południowcy, ale też fałszujemy.
Gdzie Ty tu widzisz jakiekolwiek "wnioski"? Siejesz teorią spiskową bez posiłkowania się nawet jakimiś mrocznymi kanałami na YT i tyle.

P.S. Doniesień do prokuratury formułować za Ciebie nie będę. To Ty wietrzysz spisek.
"Właśnie załatwiliśmy Avengers i to bez kiwnięcia palcem".

Offline parsom

Odp: Shout Box
« Odpowiedź #1129 dnia: Pn, 23 Marzec 2020, 12:14:56 »
Szekak - to co piszesz to wręcz modelowy przykład mechanizmów związanych z teoriami spiskowymi:
1. Nie mam danych
2. Widzę że sąsiad coś robi, dostaję jakieś szczątkowe informacje od znajomych i na podstawie tego wyciągam ogólne wnioski
3. Doszukuję się prawidłowości tam, gdzie ich nie ma, a robię to bo nie mogę sobie poradzić z dyskomfortem związanym z brakiem ładu w tym co widzę - muszę więc w jakiś sposób przywrócić sobie poczucie, że rzeczywistość jest zrozumiała i przewidywalna
4. Motywowany określonym nastawieniem do określonych grup tendencyjnie przetwarzam informacje
5. Ulegam szeregowi błędów poznawczych, bo pkt. 1 i 4
6. Przeceniam swoją zdolność rozumienia danej sprawy i uważam, że jestem mądrzejszy niż jestem (efekt Dunninga-Krugera)
7. Mam dostęp do internetu, mogę wyszukać szereg informacji, więc wydaje mi się, że rozumiem rzeczywistość
8. Przypisuję określoną motywację określonym grupom
9. Uważam, że grupy te są jednocześnie wszechpotężne (maskują spisek, zarządzają nim itd.) i nieudolne (ja ich przejrzałem)
10. Każdy element niezgodny z moimi wnioskami uważam za potwierdzenie tych wniosków
11. Nie uznaję, że wielkie skutki mogą mieć błahe przyczyny
12. To nie ja jestem w błędzie - to inni się mylą
I w sumie piszę to bez satysfakcji, bo pomimo różnic poglądów uważałem cię za człowieka rozsądnego.

Offline Szekak

Odp: Shout Box
« Odpowiedź #1130 dnia: Pn, 23 Marzec 2020, 12:19:07 »
Jakie "słuszne i logiczne wnioski"?
Włosi mają jedno z najstarszych społeczeństw w Europie (o ile nie najstarsze). Mają chińską diasporę, która wyjeżdża na obchody ichniego nowego roku. Mają inne podejście do rytuałów społecznych i mają w dupie zakazy.
Wczoraj czytałem, że rozsadnikiem zarazy na Hiszpanię mógł być mecz Atalanty z Valencią. Hiszpanie mają podobne podejście do Włochów.
Ale Ty wiesz lepiej. Niemcy mają niewiele zgonów więc fałszują (jak już wcześniej podałem link - mogą mieć łagodniejszą wersję wirusa). My wprowadziliśmy wcześniej pewne ograniczenia, mamy najprawdopodobniej wersję niemiecką, jesteśmy mniej skomunikowani z całym światem, mamy inne nawyki niż południowcy, ale też fałszujemy.
Gdzie Ty tu widzisz jakiekolwiek "wnioski"? Siejesz teorią spiskową bez posiłkowania się nawet jakimiś mrocznymi kanałami na YT i tyle.

P.S. Doniesień do prokuratury formułować za Ciebie nie będę. To Ty wietrzysz spisek.
Jak to ja wiem lepiej? Wychodzi na to, że ty wiesz lepiej! Czemu nie pozwalasz mi mieć własnej opinii i na siłę starasz się mnie przekonywać? Chcesz wierzyć w przypadki, ok, ale ja nie wierzę i po raz kolejny powtarzam dlaczego - tydzień temu, kiedy stwierdzonych zachorowań było 10 razy mniej zmarły CZTERY STARSZE OSOBY JEDNEGO DNIA. Od tamtego czasu nie zmarła żadna starsza osoba, a przypominam że to STARSZE osoby "powinny" stanowić zdecydowaną większość osób zmarłych i to starsze osoby są narażone najbardziej na zarażenie się wirusem. Jak to jest, że przy 10-krotnie większej liczbie zarażonych nagle osoby starsze okazują się mieć najsilniejsze organizmy i najlepiej znosić wirusa? Argumenty, że nie wychodzą z domu mnie nie przekonują, bo ja wychodzę i widzę kto jest na ulicy.

To nie jest tak jak napisałeś, że Niemcy mają niewiele zgonów więc fałszują, przecież ktoś wspominał na poprzedniej stronie:
Niemcy, z tego co czytałem, w ogóle nie uwzględniają w statystykach ludzi, którzy obok koronawirusa chorowali na coś innego. Inne kraje uwzględniają. Z kolei Włosi piszą na poczet koronawirusa każdego kto miał wirusa i zmarł, bez względu na to, co mu się dokładnie stało.
Także czytaj ze zrozumieniem zamiast wysnuwać nieuprawnione wnioski i zarzuty.

Skoro nie wiesz w jakim punkcie byłoby to złamanie prawa i na czym takie doniesienie miałoby bazować, to pomyśl następnym razem zanim coś napiszesz. :)


parsom - fajny niemerytoryczny pocisk, bardzo rozdądnie.
« Ostatnia zmiana: Pn, 23 Marzec 2020, 12:23:38 wysłana przez Szekak »
Piękno jest w oczach patrzącego.

Użytkownik usunięty53490

  • Gość
Odp: Shout Box
« Odpowiedź #1131 dnia: Pn, 23 Marzec 2020, 12:20:36 »
Nie ma co się czepiać Trzaskowskiego bo go nie ma, facet poszedł na L4.

Ale wrócił na chwilę, żeby podjąć decyzję o utrzymaniu płatnego parkowania w mieście i przestawieniu komunikacji miejskiej na tryb świąteczno-weekendowy, co oznacza, że autobusy i tramwaje jeżdżą rzadziej, tym samym są bardziej zatłoczone, przez co rośnie ryzyko zakażenia się wirusem przez pasażerów. Skrajna głupota tego typa jest groźna już nie tylko dla portfela warszawiaków, ale również dla ich zdrowia i życia. On za to powinien iść siedzieć.

Szekak - (...)
I w sumie piszę to bez satysfakcji, bo pomimo różnic poglądów uważałem cię za człowieka rozsądnego.

Serio? Jak człowieka z obsesjami można uznać za rozsądnego? Jego obsesje totalnie przesłaniają mu zdrowy rozsądek. Przecież jak on pomyśli "PiS" (a robi to często) lub "Apasz", to natychmiast dostaje piany na ustach i myślenie mu się wyłącza. Żeby dopiec jednemu, bądź drugiemu, napisze każdą bzdurę.

Offline Szekak

Odp: Shout Box
« Odpowiedź #1132 dnia: Pn, 23 Marzec 2020, 12:21:42 »
Przyleciał apasz jak zawsze z pianą na pysku. Forumowa tradycja.

BTW, znów o trzaskowskim. :D:D  lecz sie. :D
« Ostatnia zmiana: Pn, 23 Marzec 2020, 12:24:50 wysłana przez Szekak »
Piękno jest w oczach patrzącego.

Offline parsom

Odp: Shout Box
« Odpowiedź #1133 dnia: Pn, 23 Marzec 2020, 12:25:31 »
Nowy objaw koronawirusa - ludzie tracą rozum.

Offline Szekak

Odp: Shout Box
« Odpowiedź #1134 dnia: Pn, 23 Marzec 2020, 12:26:17 »
Nowy objaw koronawirusa - ludzie nie potrafią merytorycznie rozmawiac... a nie, to juz ci wczesniej dolegalo jak miales inny poglad od mojego. Ja przedstawiam swoj poglad i popieram go argumentami, jezeli nie potrafisz go uszanowac to z toba jest cos nie tak, nie ze mna. na jakiej podstawie wgl twierdzisz jak sa liczone smiertelne ofiary koronawirusa w Polsce? Na jakiej? Było jakieś oficjalne info? Była wypowiedź ministra, lekarza, cokolwiek?
« Ostatnia zmiana: Pn, 23 Marzec 2020, 12:31:01 wysłana przez Szekak »
Piękno jest w oczach patrzącego.

Offline parsom

Odp: Shout Box
« Odpowiedź #1135 dnia: Pn, 23 Marzec 2020, 12:29:47 »
Przecież ty nie rozmawiasz merytorycznie, tylko jak mantrę powtarzasz swoją śpiewkę.

Offline Szekak

Odp: Shout Box
« Odpowiedź #1136 dnia: Pn, 23 Marzec 2020, 12:31:37 »
Powtarzam pytanie:
na jakiej podstawie wgl twierdzisz jak sa liczone smiertelne ofiary koronawirusa w Polsce? Na jakiej? przemawiaja za tym jakies fakty? Było jakieś oficjalne info? Była wypowiedź ministra, lekarza, cokolwiek?

I to, że powtarzam swoją śpiewkę jak mantrę, czyli po raz kolejny przytaczam argumenty przemawiajace za moja teza nie wyklucza merytorycznej rozmowy, natomiast twoje posty dotyczace mnie, a nie tematu rozmowy nie sa merytoryczne na pewno.

I jak mantrę będe powtarzał - jezeli nie potrafisz uszanowac zdania rozmowcy, to z toba jest cos nie tak.




https://wiadomosci.onet.pl/opinie/koronawirus-w-polsce-w-europie-jest-jeden-zly-scenariusz-epidemii-koronawirusa/p5y930s

Mocny tekst, pod rozwagę.


Dobra, spina o koronawirus z rana juz byla, teraz czas na czytanie komiksów. Pozdrawiam! ;)
« Ostatnia zmiana: Pn, 23 Marzec 2020, 12:50:37 wysłana przez Szekak »
Piękno jest w oczach patrzącego.

Offline death_bird

Odp: Shout Box
« Odpowiedź #1137 dnia: Pn, 23 Marzec 2020, 13:35:23 »
To tak w kontekście tego co można robić w szpitalu z wirusem na którego nie ma lekarstwa:

"Wrocław. Prof. Krzysztof Simon, ordynator oddziału zakaźnego szpitala przy ul. Koszarowej, odniósł się do skuteczności podawania zakażonym pacjentom leków m.in. na HIV i malarię. - Nikt z pacjentów, którzy przyjmują leki retrowirusowe nie umarł i nie wykazuje pogorszenia. Pacjent, który zmarł u nas w szpitalu, był już w tak zaawansowanym stanie, że żaden lek praktycznie by nie zadziałał w tej sytuacji. Pacjent był obciążony innymi schorzeniami. Pacjentka z OIOM-u, której podajemy te leki, rokuje wyzdrowieniem - podkreślił Simon."
"Właśnie załatwiliśmy Avengers i to bez kiwnięcia palcem".

Offline PJP

Odp: Shout Box
« Odpowiedź #1138 dnia: Pn, 23 Marzec 2020, 13:37:00 »
A propos malarii u mnie w sklepie osiedlowym zniknął tonik Schweppesa ;)
Cytuj
Uuu, nie po chrześcijańsku. Pomodlę się za ciebie
Wszyscy grzeszymy.
« Ostatnia zmiana: Pn, 23 Marzec 2020, 13:40:44 wysłana przez PJP »

Offline death_bird

"Właśnie załatwiliśmy Avengers i to bez kiwnięcia palcem".