Autor Wątek: Shout Box  (Przeczytany 151485 razy)

0 użytkowników i 5 Gości przegląda ten wątek.

Offline Pawelek

Odp: Shout Box
« Odpowiedź #945 dnia: Śr, 11 Marzec 2020, 22:41:55 »
Kolega ostatnio ogląda same filmy katastroficzne i doszedł do wniosku, że w razie epidemii/katastrofy itp. największe szanse mają ci co zachowują się odwrotnie niż wszyscy pozostali. Coś w tym jest bo jak mówią, żeby unikać skupisk ludzi to wszyscy jak jeden mąż lezą do sklepów.

Offline parsom

Odp: Shout Box
« Odpowiedź #946 dnia: Śr, 11 Marzec 2020, 22:44:16 »
Normalny odruch przy strachu - zachowujesz się jak inni, bo to zmniejsza szansę, że zje akurat ciebie.

Offline asx76

Odp: Shout Box
« Odpowiedź #947 dnia: Śr, 11 Marzec 2020, 22:46:17 »
Coś w tym jest bo jak mówią, żeby unikać skupisk ludzi to wszyscy jak jeden mąż lezą do sklepów.

Lepiej teraz niż później, kiedy wirus się rozkręci na całego :P
Poza tym zapasy trza mieć! Same się nie zgromadzą w domu ;)

Odp: Shout Box
« Odpowiedź #948 dnia: Śr, 11 Marzec 2020, 23:28:34 »
mode albo inny adminie kochany weź wydziel osobny wątek o koronawirusie, pięknie proszę. Osiem godzin dziennie mi w robocie gadają i panikują, wieczorem chcę się odstresować i zobaczyć co tam na forum a tu znowu KORONA WIRUS. i to jeszcze w wątku o Egmoncie.

Offline roble

Odp: Shout Box
« Odpowiedź #949 dnia: Śr, 11 Marzec 2020, 23:51:47 »
Myszart w Wenecji - Lipiec 2020

Offline Teli

Odp: Shout Box
« Odpowiedź #950 dnia: Cz, 12 Marzec 2020, 07:21:29 »
mode albo inny adminie kochany weź wydziel osobny wątek o koronawirusie, pięknie proszę. Osiem godzin dziennie mi w robocie gadają i panikują, wieczorem chcę się odstresować i zobaczyć co tam na forum a tu znowu KORONA WIRUS. i to jeszcze w wątku o Egmoncie.

Popieram. Proszę o osobny wątek np. Koronapsychoza czy coś takiego. Też mam tego serdecznie dość. Burza medialno-ludzka wykończy mnie wcześniej niż wirus. Szczerze obawiam się że będę jedną z jego pierwszych ofiar bo mam ochotę strzelić sobie w łeb byle już nie musieć o tym słuchać/czytać/oglądać.

Offline MarcusSz

Odp: Shout Box
« Odpowiedź #951 dnia: Cz, 12 Marzec 2020, 08:17:55 »
Jak tak patrzę na to co się dzieje teraz w Europie - nie mogę się doczekać premiery za dwa tygodnie „Pandemi” od Egmontu. Jest szansa na hit sprzedażowy!
Zaraz będzie że to Egmont wywołał by podnieść sprzedaż  ;D

Offline Gazza

Odp: Shout Box
« Odpowiedź #952 dnia: Cz, 12 Marzec 2020, 11:55:50 »
E tam, polecam BASTION Stephena Kinga! :)) Dostępny od lat, tyle, że koncentruje się na "po epidemii".

Online isteklistek

Odp: Shout Box
« Odpowiedź #953 dnia: Cz, 12 Marzec 2020, 12:34:26 »
U nas politycy i kościół są tacy mocni, bo jeszcze nikogo zarażonego tam nie ma, ale jak się znajdzie, to dopiero będzie panika, kwarantanny, odgrodzenia zamykania i panika medialna z newsami, które będą na bieżąco aktualizowane - co robi X, X to, X tamto i cała historia z prześwietleniem rodziny, znajomych itd., itd. - wtedy dopiero zacznie się spektakl, bo na dziś to same anony zarażone, więc czym się ekscytować? 

Użytkownik usunięty53490

  • Gość
Odp: Shout Box
« Odpowiedź #954 dnia: Cz, 12 Marzec 2020, 18:46:54 »
Ale są pozytywy - paliwo będzie tańsze i może wcześniej skończą sezon ligi polskiej, dzięki czemu Legiunia zostanie mistrzem. Bo coś czuję, że do końca mogą nie dowieźć pozycji lidera. W ubiegłym sezonie też się zaczęło od porażki z Piastem u siebie...

sum41

  • Gość
Odp: Shout Box
« Odpowiedź #955 dnia: Cz, 12 Marzec 2020, 20:17:42 »
Na sars w Polsce zmarlo cos okolo 180 osob i takiej paniki w mediach i na ulicy nie pamietam... czyzby ktos tym sterowal - deep state...

Offline Teli

Odp: Shout Box
« Odpowiedź #956 dnia: Cz, 12 Marzec 2020, 20:45:54 »
Ja rozumiem że trzeba się pilnować ale nie łapię czemu podczas A/H1N1 z 2010 i Eboli  z lat 2013/16 nie było takiej medialnej sieczki. Świńska grypa szalała jeszcze ostrzej niż obecny wirus siejąc spustoszenie na całym świecie a jakoś nikt nie odwoływał imprez (zwłaszcza wtedy bardzo popularnych zgromadzeń pod pałacem prezydenckim) a na ulicy nie czuło się obecnej psychozy (jak kichałeś to mówili Ci "Na zdrowie", a nie szczuli psami i rzucali kamieniami).

Dziwna ta epidemia. Albo media się nudzą, albo ktoś postanowił bez wojny wywrócić światową gospodarkę do góry nogami licząc na późniejsze efekty premii do rozwoju, albo jesteśmy w tej chwili królikami doświadczalnymi w badaniach nad zachowaniami i kontrolą ludności przy pomocy mediów i paniki, albo... zapraszam do konkursu na najlepszą teorię spiskową. Główna nagroda to zdjęcie z autografem Bazyla, dobre słowo od Kaprala i pochwała w wpisem do akt od Apasza :)   

Offline Pawel.M

Odp: Shout Box
« Odpowiedź #957 dnia: Cz, 12 Marzec 2020, 20:56:44 »
Na sars w Polsce zmarlo cos okolo 180 osob i takiej paniki w mediach i na ulicy nie pamietam... czyzby ktos tym sterowal - deep state...
Nie ma jak to dobra spiskowa wizja. Tyle że SARS (epidemia z lat 2003-2004) w Polsce w ogóle się nie pojawił i stąd śmiertelność wyniosła równe ZERO.

181 osób zmarło, ale nie na SARS, a na świńską grypę (A/H1N1) w 2010 roku. Nie robiono z tym aż takiego cyrku - nie wiem czemu, być może przez to, że śmiertelność była znacznie niższa. Jak czytam, w 2010 roku szacowano liczbę chorych na ok. 10 000 osób. To dawałoby śmiertelność na poziomie 0,67%. A koronawirus to jakieś 4%, czyli sześć razy więcej.
« Ostatnia zmiana: Cz, 12 Marzec 2020, 21:12:38 wysłana przez Pawel.M »

Offline Teli

Odp: Shout Box
« Odpowiedź #958 dnia: Cz, 12 Marzec 2020, 21:01:30 »
Sum się pomylił. Do lipca 2010 zmarły w Polsce 182 osoby podczas pandemii AH1N1. Tyle tych robali się w ostatnich latach namnożyło że każdemu może zdarzyć się połyka... zwłaszcza że jak już wspomnieliśmy poprzednie apokalipsy nie były równie medialne jak obecna.

Offline Pawel.M

Odp: Shout Box
« Odpowiedź #959 dnia: Cz, 12 Marzec 2020, 21:13:56 »
Bo Eboli czy SARS w Polsce nie było, a świńska grypa zabija znacznie rzadziej, niż koronawirus.