Autor Wątek: Shout Box  (Przeczytany 151421 razy)

0 użytkowników i 4 Gości przegląda ten wątek.

Kapral

  • Gość
Odp: Shout Box
« Odpowiedź #915 dnia: So, 25 Styczeń 2020, 15:24:41 »
Jasne, to jest że tak powiem "oczywista oczywistość". Jednak co innego ładne opakowanie np. rajstop albo makaronu (które może przedstawiać produkt trochę podkolorowany czy wyfotoszopowany), albo powieści czy płyty z muzyką (gdzie okładka tylko symbolicznie oddaje zawartość opakowania, bo ta zawartość nijak nie wygląda), a co innego np. album z malarstwem Matejki, któremu jakiś dowcipny wydawca dorzuciłby okładeczkę z obrazem Malczewskiego. Możecie sobie to w ogóle wyobrazić?

Ale już komiks Dema z okładką Podolca możecie. Jasne, ładnie wyglądałoby to na półeczce, ale byłoby "trochę" nieuczciwe - zarówno wobec czytelników, jak i samego rysownika komiksu.

Takie chwyty można jeszcze zrozumieć w przypadku serii produkowanych przemysłowo, takiej amerykańskiej albo europejskiej sieczki (superhero, Thorgal), bo jeśli co chwilę zmienia się rysownik, to trzeba jakoś ujednolicić okładki. Albo w przypadku antologii, bo przecież wszyscy okładki nie narysują. Ale w innych wypadkach, zwłaszcza w komiksie autorskim, po prostu nie wypada.

John

  • Gość
Odp: Shout Box
« Odpowiedź #916 dnia: So, 25 Styczeń 2020, 15:29:14 »
Jestem gdzieś po środku w tej kwestii. Nie przeszkadza mi okładka autorstwa innego rysownika, ale żaden przypadek nie jest sobie równy. Gdybym np. dostał komiks pana Mazura z okładką zrobioną przez pana Myszkowskiego, mógłbym się czuć "delikatnie" oszukany :)

Kapral

  • Gość
Odp: Shout Box
« Odpowiedź #917 dnia: Nd, 26 Styczeń 2020, 10:05:52 »
Podsumowując, Twoim problemem jest to, że pewne zjawiska uważane przez ogół za bezproblemowe, Ty interpretujesz jako problemy, a gdy dobrzy ludzie probują Ci wyjaśnić, że tak naprawdę nie to są problemy, nie tylko nie dajesz sobie pomóc, ale jeszcze odpowiadasz im ...     

Rozumiem swój błąd i składam samokrytykę. Tak, byłem wichrzycielem, rewizjonistą, odwetowcem i podstępnym wrogiem ludu. Siałem dywersję, ziałem jadem nienawiści na władzę ludową. Na szczęście aktyw zachował czujność ideologiczną i zdemaskował moją błędną postawę. Od tej chwili będę w pełni popierał zdrowy trzon kolektywu i jego aktualną linię. Niech żyje i umacnia się jedynie słuszny punkt widzenia. Niech żyje zbiorowa mądrość ludu pracującego miast i wsi! Precz z urojonymi problemami!!!


Offline Arion Flux

Odp: Shout Box
« Odpowiedź #918 dnia: Nd, 26 Styczeń 2020, 12:20:56 »
Bardzo mnie to cieszy, Towarzyszu Kapralu, że w końcu poszliście po rozum do głowy i wyrzekliście się swoich urojonych problemów, których zgnilizna przyćmiewała Wam osąd i, niczym te pędzlaki złośliwe, rozsiewała zarodniki defetyzmu na czyste umysły Naszego Kolektywu. Ufam, że teraz, gdy już Wam na duchu lżej, znów chwycicie raźno młot, lecz by wykuwać nim problemy Nasze, a nie samolubnie tylko swoje.
« Ostatnia zmiana: Nd, 26 Styczeń 2020, 12:38:48 wysłana przez KukiOktopus »

Kapral

  • Gość
Odp: Shout Box
« Odpowiedź #919 dnia: Nd, 26 Styczeń 2020, 12:43:21 »
Oh fuck! Chyba zapomniałem dodać emoty na końcu.

Użytkownik usunięty53490

  • Gość
Odp: Shout Box
« Odpowiedź #920 dnia: Pn, 27 Styczeń 2020, 23:13:53 »
Tradycyjnie szkoda czasu na czytanie waszych wypocin, ale po pobieżnym przejrzeniu tego bicia piany stwierdzam, że przecież piszecie o tym samym, tylko inaczej to nazywacie. "Chwyt marketingowy" to jest właśnie "szwindel". Bo marketing to po prostu oszustwo. Polega na 1) wytworzeniu w kliencie potrzeby, której nie ma i 2) ukazanie usługi/produktu jako lepszego, niż jest w rzeczywistości. 100% oszustwa w oszustwie.

Offline PJP

Odp: Shout Box
« Odpowiedź #921 dnia: Śr, 05 Luty 2020, 19:32:37 »
Nie wiedziałem gdzie to zamieścić ale przyśniło mi się, że Egmont wydał integrale Kajka i Kokosza w październiku. Właśnie odbierałem przesyłkę i bam, koniec snu.

Offline misiokles

Odp: Shout Box
« Odpowiedź #922 dnia: Śr, 05 Luty 2020, 20:13:25 »
Mogłeś zastosować patent z Koszmaru z Elm Street - złapać za integral w momencie przebudzenia i byś świeżutki wyciągnął ze snu!

Offline Deg

Odp: Shout Box
« Odpowiedź #923 dnia: Śr, 05 Luty 2020, 20:39:29 »
Nie wiedziałem gdzie to zamieścić ale przyśniło mi się, że Egmont wydał integrale Kajka i Kokosza w październiku. Właśnie odbierałem przesyłkę i bam, koniec snu.
Kajtek i Koko w kosmosie to znam, ale Kajko i Kokosz w październiku? O czym to?  :)
This is my truth, tell me yours.

Offline Bazyliszek

Odp: Shout Box
« Odpowiedź #924 dnia: Śr, 05 Luty 2020, 21:19:41 »
Bzdurą to jest to, co ty wypisujesz i to w każdym możliwym wątku [@michał81], co widać doskonale po tym, że połowę informacji z twoich postów muszą naprostowywać inni użytkownicy. Nikt żadnego zdania nie wyciął, tekst z tego linku jest cały czas taki sam (kłania się twoja umiejętność czytania).

Brawo, brawo Eguaroc. Widzę, że jesteś tu jeszcze dość świeży ale już się poznałeś na michale81/mkolku. On jest coraz starszy, coraz bardziej zapominalski i coraz bardziej zgredziały, ale nie w pozytywno-zakręcony sposób jak ja. :D Nie przejmuj się. Ja jego posty już dawno puszczam mimo uszu i patrzę na nie z pobłażaniem. Zresztą byle doczekać do jego kolejnej przerwy od Forum, bo pisze tak falami. Odchodzi i wraca. :)

Offline Pawel.M

Odp: Shout Box
« Odpowiedź #925 dnia: Cz, 06 Luty 2020, 00:43:56 »
Kajtek i Koko w kosmosie to znam, ale Kajko i Kokosz w październiku? O czym to?  :)
O rewolucji. Kojarzysz z historii: Wielka Rewolucja Październikowa?

Offline PJP

Odp: Shout Box
« Odpowiedź #926 dnia: Cz, 06 Luty 2020, 08:53:15 »
To będzie epicka historia o wojach odwiedzających nowoczesny okręt Waregów - tytułowy Październik 8) Prequel

Online Martin Eden

Odp: Shout Box
« Odpowiedź #927 dnia: Cz, 06 Luty 2020, 09:08:39 »
Jak na zahartowanych marynarzy przystało, nasi bohaterowie podejmą sie wyzwania podniesienia z dna dawnej dumy radzieckiej marynarki - okrętu Czerwony Październik. Odkrycie, że wrak nie spoczywa w głębinach oceanu będzie wstępem do wejścia naszych bohaterów w świat spisków, tajemnic i szpiegowskich intryg wielkich mocarstw.

Info ze strony wydawcy. Koloryzowane.

John

  • Gość
Odp: Shout Box
« Odpowiedź #928 dnia: Wt, 18 Luty 2020, 23:24:54 »
Kapral, z tym prawackim kiepsko trafiłeś, ale doceniam merytorykę i inwencję twórczą ;)

Użytkownik usunięty53490

  • Gość
Odp: Shout Box
« Odpowiedź #929 dnia: Pn, 09 Marzec 2020, 18:39:25 »
Cytat: xanar
Trzeba przeczekać, Bazyl się wygasza tak jak kolekcje i coraz mniej go widać, Apasz też już tylko wpadnie raz na jakiś czas i zrobi jakąś "głupawą wrzutkę", taki Kapral też się wypali i zniknie. Podejrzewam, że coraz więcej osób będzie go ignorować, a że nie będzie atencji to wiadomo.

Bo ja tu wpadam jak się nudzę w/podczas pracy. Nawet by mi do głowy nie przyszło marnować swój bezcenny wolny czas na czytanie tych bezwartościowych rzeczy, które tu wypisujecie. Natomiast bez takich osób jak ja, które wam czasem wprost powiedzą, że piszecie głupoty, już dawno byście odlecieli, zatracili kontakt z rzeczywistością i zatopili się bez reszty w dywagacjach nad zasadnością foliowania komiksów albo porównywaniem białych kropek na 42 stronie kolejnego wydania Egmontu. Kiedyś mi jeszcze za to podziękujecie :)