Autor Wątek: Shout Box  (Przeczytany 151491 razy)

0 użytkowników i 4 Gości przegląda ten wątek.

Offline Arion Flux

Odp: Shout Box
« Odpowiedź #900 dnia: So, 25 Styczeń 2020, 11:30:36 »
Zeby mozna bylo mówic o oszustwie musi byc przynajmniej zamiar oszustwa. Kapral jest zbyt starym komiksowym wyjadaczem, zeby wiedziec, że u podłoza rysowania okładek przez innych autorow niz autorzy zawartosci komiksu taki zamiar nie lezy.

Wniosek z tego taki, ze Kapral probuje nas oszukac, ze to jest oszustwo.

Nie z nami te numery, Kapral, nie z nami!!!

Kapral

  • Gość
Odp: Shout Box
« Odpowiedź #901 dnia: So, 25 Styczeń 2020, 11:45:43 »
Z wami, z wami :)
Rzucacie tak denne kontrargumenty, że aż chce się trollować.

u podłoza rysowania okładek przez innych autorow niz autorzy zawartosci komiksu taki zamiar nie lezy.

To może wyjaśnisz nam, Kuki, jaki to zamiar leży u podłoża takiego kantu. Może wreszcie dowiemy się od ciebie czegokolwiek? Dawaj!

Offline Arion Flux

Odp: Shout Box
« Odpowiedź #902 dnia: So, 25 Styczeń 2020, 12:15:28 »
Dlaczego piszesz w liczbie mnogiej: "dowiemy się"? Czy dlatego, bo Ciebie też jest wielu? Przecież w świetle zamieszczonych wyżej argumentów forumowiczów (z którymi ja się zgadzam, a które Ty zakwalifikowałeś jako denne) wygląda na to, że oprócz Ciebie z tymi okładkami reszta nie ma żadnego problemu. Skoro nikt nie czuje się oszukany oprócz Ciebie, to gdzie tu kant?

Offline SawiK

Odp: Shout Box
« Odpowiedź #903 dnia: So, 25 Styczeń 2020, 12:26:38 »
Cytuj
A jeśli nie autorstwa Ransona, to może te:




Ta Murraya zejdzie pewnie w 2 godziny

Ta z podpisem Lex zdecydowanie dla mnie  8)
Ta Murraya widział bym w któryś kolejnych Kompletnych Aktach.

Kapral

  • Gość
Odp: Shout Box
« Odpowiedź #904 dnia: So, 25 Styczeń 2020, 12:36:07 »
Dlaczego piszesz w liczbie mnogiej: "dowiemy się"? Czy dlatego, bo Ciebie też jest wielu? Przecież w świetle zamieszczonych wyżej argumentów forumowiczów (z którymi ja się zgadzam, a które Ty zakwalifikowałeś jako denne) wygląda na to, że oprócz Ciebie z tymi okładkami reszta nie ma żadnego problemu. Skoro nikt nie czuje się oszukany oprócz Ciebie, to gdzie tu kant?

Ponawiam więc pytanie w lekko zmodyfikowanej formie, zgodnie z prośbą jaśnie pana Kukiego: jakiż to zamiar leży u podłoża takiego procederu?

A pisąłem w liczbie mnogiej, bo nie tylko ja, ale jeszcze nikt na tym forum nie dowiedział się od ciebie niczego konkretnego, mistrzu uników :)

ramirez82

  • Gość
Odp: Shout Box
« Odpowiedź #905 dnia: So, 25 Styczeń 2020, 12:46:31 »
A to jakaś nowość, że okładka ma być wabikiem dla czytelnika, przykuwać jego uwagę, zachęcić do sięgnięcia po komiks? Dlatego często rysunek na okładce jest bardziej wypasiony, od tych w środku. Ale nazywanie tego oszustwem, jest grubą przesadą, nie chcę znów się czepiać, ale to mogła napisać tylko jedna osoba na tym forum.

W ogóle w temacie takich okładek, mocno w pamięci siedzą mi okładki, które trzaskali Kelley Jones i Sam Keith w Batmanie i Detective Comics w czasach Knightfall. Okładeczki full wypas, a w środku Jim Aparo w schyłkowym okresie - niezły zonk  8)

@Kapral, przecież o tym samym pisałem...
« Ostatnia zmiana: So, 25 Styczeń 2020, 12:51:18 wysłana przez ramirez82 »

Kapral

  • Gość
Odp: Shout Box
« Odpowiedź #906 dnia: So, 25 Styczeń 2020, 12:49:07 »
Czytaj ze zrozumieniem, ramirez. Wiem, że masz z tym kłopoty, ale skup się:

Moim zdaniem okładka rysowana przez innego rysownika i w innym stylu niż sam komiks, to lipa i zwykłe oszustwo.

To jest mniej więcej taki przypadek, jakby w reklamie małego fiata dać zdjęcie mercedesa :)
« Ostatnia zmiana: So, 25 Styczeń 2020, 12:52:00 wysłana przez Kapral »

Offline Death

Odp: Shout Box
« Odpowiedź #907 dnia: So, 25 Styczeń 2020, 12:50:01 »
Ten wabik szczególnie działa na mnie w przypadku polskich komiksów. Nasze rodzime okładki są często znakomite. Jest tyle genialnych polskich okładek, że nie wiem czy jestem w stanie tyle samo uzbierać ulubionych okładek wydanych w Polsce komiksów zagranicznych.

Offline celtic

Odp: Shout Box
« Odpowiedź #908 dnia: So, 25 Styczeń 2020, 13:10:55 »
Nie pamiętam gdzie to było dokładnie, ale chyba w 91 lub 92 na łamach Semiców, niestety już nieżyjący rysownik i scenarzysta Thorgal Aegirsson udzielał rad, jak stworzyć komiks. Było tam, że okładka powinna zachęcać do zakupu komiksu. I jest to celowy zabieg marketingowy.
Przykładowo, idąc do McDonalda, też nie dostajesz tak samo wyglądających burgerów jak na banerach reklamowych itp.

Drogie Studio, moglibyście zrobić wizualizacje okładki z trzema Paniami, nie na białym tle, lecz na tle kolorów z okładki standardowej?
Trzy Cienie - 10/10
Opowieści z czasów Kobry -8/10
Twierdzi Pereira -10/10
Bezprawie - 7/10
Locke & Key #1-6 - 9/10
Niezwyciężony - 7/10

Kapral

  • Gość
Odp: Shout Box
« Odpowiedź #909 dnia: So, 25 Styczeń 2020, 13:17:56 »
Przykładowo, idąc do McDonalda, też nie dostajesz tak samo wyglądających burgerów jak na banerach reklamowych itp.

I to jest właśnie szwindel.

Offline Arion Flux

Odp: Shout Box
« Odpowiedź #910 dnia: So, 25 Styczeń 2020, 13:29:49 »
Ponawiam więc pytanie w lekko zmodyfikowanej formie, zgodnie z prośbą jaśnie pana Kukiego: jakiż to zamiar leży u podłoża takiego procederu?

A pisąłem w liczbie mnogiej, bo nie tylko ja, ale jeszcze nikt na tym forum nie dowiedział się od ciebie niczego konkretnego, mistrzu uników :)
Skoro nikt nie widzi w tym problemu, a jedynie Ty, jest to tylko i wyłącznie Twój problem, natomiast z obiektywnego punktu widzenia - problem urojony. Pomimo że jest to tyko Twój problem, koledzy wyżej próbowali Ci z nim pomóc, co skwitowałeś nazwaniem przedstawianych przez nich argumentów dennymi. Dlatego musisz albo sam rozwiązać swój problem, albo z nim żyć. 

Wspomnę jeszcze, że obiektywna dyskusja o problemach urojonych jest bezprzedmiotowa, a jeśli już jest podejmowana, nie może zawierać żadnej treści. Moje odopowiedzi nie są zatem żadnymi unikami, ale jedynymi sensownymi replikami na podstawione przez Ciebie problemy urojone, do których stawiania na tutejszym forum masz zreszta inklinację.

Podsumowując, Twoim problemem jest to, że pewne zjawiska uważane przez ogół za bezproblemowe, Ty interpretujesz jako problemy, a gdy dobrzy ludzie probują Ci wyjaśnić, że tak naprawdę nie to są problemy, nie tylko nie dajesz sobie pomóc, ale jeszcze odpowiadasz im w niewybredny sposob, zniechęcający do dalszej dyskusji z Tobą. Jeśli mogę coś doradzić, to to żebyś od czasu do czasu choć lekko modyfikował ten schemat dyskusyjny, ponieważ duża powtarzalność czyni go na dłuższą metę nużącym.       

Offline celtic

Odp: Shout Box
« Odpowiedź #911 dnia: So, 25 Styczeń 2020, 13:30:03 »
Chwyt marketingowy działający w dziedzinie handlu, rozrywki jaką jest komiks, film, muzyka, sport itp.
Trzy Cienie - 10/10
Opowieści z czasów Kobry -8/10
Twierdzi Pereira -10/10
Bezprawie - 7/10
Locke & Key #1-6 - 9/10
Niezwyciężony - 7/10

ramirez82

  • Gość
Odp: Shout Box
« Odpowiedź #912 dnia: So, 25 Styczeń 2020, 13:33:40 »
...problem urojony. 

Bingo!

Sytuacja z ankietą Ongrysa przypomina się sama. Ale wtedy to podobno ludzie na poziomie prawili sobie "drobne, zawoalowane uszczypliwości". Przyznać się, kto w tej rozmowie jest tym drugim człowiekiem na poziomie Kaprala! ;)

Kapral

  • Gość
Odp: Shout Box
« Odpowiedź #913 dnia: So, 25 Styczeń 2020, 13:48:26 »
Kuki, wiesz oczywiście o tym, że jesteś książkowym przypadkiem mitomana? Kogo ty już nie udawałeś na tym forum? Filozofa, psychologa, fizyka jądrowego, lingwistę, matematyka, krytyka sztuki, ale najrzadziej (o ile w ogóle) fana komiksów. Chyba ci się fora pomyliły.

Offline nekro

Odp: Shout Box
« Odpowiedź #914 dnia: So, 25 Styczeń 2020, 14:28:43 »
Ja traktuję okładkę jak opakowanie, które chciałoby się mieć możliwie najładniejsze. Jesteśmy wzrokowcami - chcemy mieć wszystko co najładniejsze. Thorgal ma okładki genialne, dopracowane i znacząco różniące się od zawartości, więc wielokrotnie częściej się w nie wpatrujemy, niż w poszczególne kadry.