Autor Wątek: Shout Box  (Przeczytany 151594 razy)

0 użytkowników i 4 Gości przegląda ten wątek.

Offline xanar

Odp: Shout Box
« Odpowiedź #840 dnia: Śr, 22 Styczeń 2020, 09:37:31 »
Jeszcze zależy kto gdzie mieszka i jakie ma potrzeby  :)
Twój komiks jest lepszy niż mój

Kapral

  • Gość
Odp: Shout Box
« Odpowiedź #841 dnia: Śr, 22 Styczeń 2020, 09:51:52 »
Takie gadanie jak ktoś nie umie oszczędzać. Jak zaczynałem robotę to miałem średnią krajową, może trochę mniej i spokojnie z 20-30% tego odkładałem, samemu opłacając mieszkanie, potrzeby a czasem nawet zachcianki. ;)

Wyobrażam sobie te zachcianki... Lizaki?

Offline Pawelek

Odp: Shout Box
« Odpowiedź #842 dnia: Śr, 22 Styczeń 2020, 10:06:52 »
Akurat za takimi rzeczami nie przepadam. Ty za to taki cwany jesteś, że pewnie ci dawali polizać za darmo.

Kapral

  • Gość
Odp: Shout Box
« Odpowiedź #843 dnia: Śr, 22 Styczeń 2020, 10:09:26 »
Nie zazdrość. To bardzo nieładnie.

Offline death_bird

Odp: Shout Box
« Odpowiedź #844 dnia: Śr, 22 Styczeń 2020, 14:53:38 »
Terry Jones nie żyje...  :-\

https://www.onet.pl/film/onetfilm/terry-jones-nie-zyje-czlonek-monty-pythona-mial-77-lat/ry8gkdc,681c1dfa

Kolejny Python odwalił kitę, kopnął w kalendarz i wącha kwiatki od spodu...

"Właśnie załatwiliśmy Avengers i to bez kiwnięcia palcem".

John

  • Gość
Odp: Shout Box
« Odpowiedź #845 dnia: Śr, 22 Styczeń 2020, 15:41:07 »
Akurat za takimi rzeczami nie przepadam. Ty za to taki cwany jesteś, że pewnie ci dawali polizać za darmo.

A teraz wróćmy do rzeczywistości:

- Rata kredytu lub wynajem, czyli suma w okolicach 1000 zł. Kawalerka w dużym mieście to ponad tysiak za sam wynajem.

- Rachunki

- Jedzenie

- Komunikacja. Jak autobusem to trzeba doliczyć około 200zł za bilet sieciowy. Jak auto, to doliczyć paliwo, ubezpieczenie raz w roku, i potencjalne naprawy.

- Środki czystości

Wymieniłem tylko podstawy. Ani słowa o fanaberiach i inwestowanie w swój rozwój i poszerzanie kompetencji. Chyba że rzucałeś mamie 5 stówek za możliwość siedzenia jej na głowie, to wtedy rozumiem że miałeś z czego odkładać :) Przypominam że mówimy o sumie 3k, a nie 4k czy 5k. A jeżeli dostałeś w spadku własnościowe to główny wydatek znikał, zostały rachunki, nie zrozumiałeś przesłania posta.

Przedstaw mi swój kosztorys z tamtych czasów, uwzględniając ówczesne ceny i zarobki, to pogadamy poważnie.

Kapral

  • Gość
Odp: Shout Box
« Odpowiedź #846 dnia: Śr, 22 Styczeń 2020, 15:43:40 »
Mówiłem, że zastaje na lizaki, panowie lajkujący :)

Offline Pawelek

Odp: Shout Box
« Odpowiedź #847 dnia: Śr, 22 Styczeń 2020, 16:02:33 »
2008:
- wynajem i opłaty - pokój w mieszkaniu studenckim - 600 zł
- jedzenie - przygotowywane samemu - ok. 600 zł
- sieciówka - 100 zł
- środki czystości - ok. 200 zł
Tylko podstawy - 1500 zł
Z 2500zł zostawało 1000zł na dodatki i odkładanie.

Twoja kolej, możesz się pochwalić jak to teraz wygląda.
Własne mieszkanie, które możesz urządzać jak chcesz, własne auto, w którym grzejesz tyłek w korkach i jedzenie jedzenia, które ktoś ci przygotowuje bo ci się nie chce to dodatki nie podstawy.
« Ostatnia zmiana: Śr, 22 Styczeń 2020, 16:12:37 wysłana przez Pawelek »

Kapral

  • Gość
Odp: Shout Box
« Odpowiedź #848 dnia: Śr, 22 Styczeń 2020, 16:15:19 »
Dlaczego jesteś taki agresywny, Pawełku?

A w ogóle, to w 2008 roku średnie wynagrodzenie wynosiło 2943,88 zł brutto, czyli 2095,65 na rękę. Więc albo zawyżasz swoje oszczędności o jakieś 400 zł, albo jednak zarabiałeś więcej niż średnia krajowa i teraz tylko rżniesz biedaka :)
« Ostatnia zmiana: Śr, 22 Styczeń 2020, 16:26:17 wysłana przez Kapral »

Offline Pawelek

Odp: Shout Box
« Odpowiedź #849 dnia: Śr, 22 Styczeń 2020, 16:24:25 »
Czemu agresywny? Brzydkich słów nie używam, nie plułem podczas pisania posta ;) Nawet buźkę mogę wstawić, żeby nie zostało to odebrane jako agresywny atak :)
Tak napisałem bo mi się przypomniało jak wczoraj mignęły mi newsy w tv z ludźmi żalącymi się na PBSy i teksty w stylu "Nigdy więcej nie będę trzymał pieniędzy w banku" :) Pierwsze zaoszczędzone pieniądze ludzie powinni wydać na jakieś podstawowe szkolenie dotyczące finansów osobistych albo coś w tym stylu bo wiedza w tym temacie w narodzie jest bliska zeru.

John

  • Gość
Odp: Shout Box
« Odpowiedź #850 dnia: Śr, 22 Styczeń 2020, 16:30:01 »
Pawełek pewnie wściekł się, że ludzie dobrze zarabiający woleliby coś innego, niż mieszkanie w wynajmowanym pokoju z hałaśliwą humorzastą studentką za ścianą. Mógłbym teraz wyliczać ale nie ma sensu, wszystko podrożało, ale powiększyły się też zarobki więc powiedzmy jest po równo. Różnica w kwestii mieszkanie jest taka że w 2008 roku za 600zł szło kawalerkę wynająć. Dzisiaj pokój za 600 to już rzadkość, chyba że to cena bez rachunków, wtedy i tak wyjdzie 750-800.

Wszystko jest pompowane przez frajernię, która wynajmuje klitki wielkości garderoby u rentiera za 7 stów. Potrzebne są tu państwowe regulacje, ale w kraju miłośników Korwina jest to niemożliwe, bo chłopaki zadławią się śliną krzycząc "komuuuuunizm!!!".

Cytuj
Pierwsze zaoszczędzone pieniądze ludzie powinni wydać na jakieś podstawowe szkolenie dotyczące finansów osobistych albo coś w tym stylu bo wiedza w tym temacie w narodzie jest bliska zeru.

Pierwszą zasadą na tym szkoleniu powinna być zasada by nigdy nie mówić że samodzielny kąt do życia jest dla wybranych, a mała kawalerka z własną kuchnią i łazienką to coś więcej niż podstawa do życia. Drugą zasadą na takim szkoleniu, prowadzonym zapewne przez orłów pokroju Dr. Metzena, by nie mówić "nie działa? dziwne, u mnie działa".

Cytuj
A w ogóle, to w 2008 roku średnie wynagrodzenie wynosiło 2943,88 zł brutto, czyli 2095,65 na rękę. Więc albo zawyżasz swoje oszczędności o jakieś 400 zł, albo jednak zarabiałeś więcej niż średnia krajowa i teraz tylko rżniesz biedaka

Pawełek Ci powie, że wystarczy zrobić kurs spawacza i spłacisz kredyt 300k w 2 lata ;)

Offline Pawelek

Odp: Shout Box
« Odpowiedź #851 dnia: Śr, 22 Styczeń 2020, 17:02:15 »
Standardowa dyskusja z wami. Najpierw zaczynacie od lizania a na koniec strzelacie focha.  ;)

Kapral

  • Gość
Odp: Shout Box
« Odpowiedź #852 dnia: Śr, 22 Styczeń 2020, 17:07:14 »
Wypraszam sobie. Ja zawsze mam focha.

Offline komiksowe_warianty

Odp: Shout Box
« Odpowiedź #853 dnia: Śr, 22 Styczeń 2020, 17:52:45 »
Wszystko jest pompowane przez frajernię, która wynajmuje klitki wielkości garderoby u rentiera za 7 stów. Potrzebne są tu państwowe regulacje, ale w kraju miłośników Korwina jest to niemożliwe, bo chłopaki zadławią się śliną krzycząc "komuuuuunizm!!!".
Jestem ciekaw jakie regulacje masz na myśli.

John

  • Gość
Odp: Shout Box
« Odpowiedź #854 dnia: Śr, 22 Styczeń 2020, 18:06:09 »
Pawełku, nie denerwuj się. Przyjdzie jakiś empatyczny i dobrotliwy korpo-miszczu jak Dr. Metzen i nas uratuje. Zniesiemy minimalną, po co to komu, prawa pracownika to też jakiś wymysł komuchów. Panowie władcy rentierzy zadbają o gojów jak trzeba i ceny mieszkań :)

W zasadzie po co mieszkanie, skoro to nie jest podstawowa potrzeba. Przecież gdy zbudujemy publiczne prysznice w każdym dużym mieście to i ten pokój nie będzie prawem człowieka, w lato będzie można spać nad jeziorem, w luksusowym namiocie, na zime wynajmie się bagażnik za 600zł w Mercedesie panów rentierów, wliczając w to Vat oczywiście. Ogrzewanie bagażnika dodatkowo płatne.

Death_bird to by skakał ze szczęścia że w końcu prawdziwa wolność zapanuje :)