Autor Wątek: Shout Box  (Przeczytany 151597 razy)

0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

John

  • Gość
Odp: Shout Box
« Odpowiedź #795 dnia: Pt, 27 Grudzień 2019, 21:44:31 »
Pomysł z feminatywami jak i inne złote myśli moralnie obrzydliwej kobiety jaką jest dla mnie pani Sylwia Spurek świetnie się wpisują w brak logiki tej kobiety. Jest to dla mnie identyczny poziom co zakłamanie w telewizji publicznej pod władzą pana prezesa Kurskiego. Pomysły pani Spurek jak i większość jej bezczelnych wypowiedzi najlepiej kulturalnie zapomnieć i zająć się rozmawianiem o czymś innym, mniej żałosnym i kretyńskim. Dawanie uwagi i traktowanie poważnie takich ludzi jak Spurek, doprowadzi nas w końcu do obłędu.

Użytkownik usunięty53490

  • Gość
Odp: Shout Box
« Odpowiedź #796 dnia: Pt, 27 Grudzień 2019, 22:14:48 »
Pomysł z feminatywami jak i inne złote myśli moralnie obrzydliwej kobiety jaką jest dla mnie pani Sylwia Spurek świetnie się wpisują w brak logiki tej kobiety. Jest to dla mnie identyczny poziom co zakłamanie w telewizji publicznej pod władzą pana prezesa Kurskiego. Pomysły pani Spurek jak i większość jej bezczelnych wypowiedzi najlepiej kulturalnie zapomnieć i zająć się rozmawianiem o czymś innym, mniej żałosnym i kretyńskim. Dawanie uwagi i traktowanie poważnie takich ludzi jak Spurek, doprowadzi nas w końcu do obłędu.

Pełna zgoda co do oceny Spurek, ale "pomysł z feminatywami" wyszedł od posłanek Lewicy, a konkretnie od Magdaleny Biejat, która o ile dobrze pamiętam, stwierdziła że uczestnicząc w jakiejś tam audycji telewizyjnej jest "gościnią" a nie gościem ;)

Offline PJP

Odp: Shout Box
« Odpowiedź #797 dnia: Pt, 27 Grudzień 2019, 22:27:14 »
Cały ten pomysł z kretynizmami feminatywami podsumowuje grafika :)

Offline Arion Flux

Odp: Shout Box
« Odpowiedź #798 dnia: Pt, 27 Grudzień 2019, 22:49:15 »
No ta opinia RJP jest niestety nielogiczna, no bo jak można tym samym słowem określać zarówno kobietę wykonującą zawód sędziego, jak i żonę sędziego. Nie zgodzę się również, że słowo "sędzina" miałoby być wyrazem "emancypacji" kobiet w języku - przecież słowo "sędzia" sugeruje samo w sobie rodzaj żeński. Ostatnio lewica w Sejmie błysnęła rozważaniem szalenie poważnego dla przyszłości tego kraju tematem, jakim jest konieczność używania określenia "posłanka" dla kobiet wykonujących zawód (sic!) posła. Czy wobec powyższego nie byłoby właściwą formą określenie POŚLINA?

Bardziej od błędu nie lubię niekonsekwencji... I każdemu polecam przedkładanie logiki własnego myślenia ponad myślenie różnych "mądrych" głów. Również sędzi i sędziów... ;)
Ewolucją jezyka naturalnego nie rządzi i nigdy nie rządziła logika, lecz uzus. A że ludzie nie są logiczni, zatem i językowi naturalnemu, nawet w wersji normatywnie poprawnej, czesto do logiczności daleko. Logika i język naturalny to dwie rózne sprawy.

Co wiecej, nie przedkładałbym logiki nad przyrodzoną jezykowowi naturalnemu "nielogiczność", bowiem w ostatecznym rozrachunku może okazać się, że jako model obiektywnej rzeczywistości (o ile coś takiego jak obiektywna rzeczywistość w ogole istnieje) ten ostatni o wiele lepiej ją odwzorowuje aniżeli jakikolwiek sformalizowany system logiczny.

I pełna zgoda co do oceny p. Spurek, Biejat itd, bo choć nie mam pojęcia o kim mowa, to i tak ich nie lubię, bo ze wszystkich ludzi na świecie lubię tylko dwoje ludzi, a więc reszty nie lubię, i one do tej reszty należą.   

Offline Szekak

Odp: Shout Box
« Odpowiedź #799 dnia: So, 28 Grudzień 2019, 00:18:14 »
Zgadzam sie z powyzszymi stwierdzeniami, konsekwencja przede wszystkim, dlatego mezczyzna wykonujacy zawod kosmetyczki (Kosmetyczka – osoba wykonująca zabiegi z zakresu kosmetyki pielęgnacyjnej, leczniczej i upiększającej. Zawód kosmetyczki należy do grupy zawodów usługowych i rzemieślniczych) powinien byc nazywany panem kosmetyczką i kropka. Z panem bogiem rodacy!
Piękno jest w oczach patrzącego.

John

  • Gość
Odp: Shout Box
« Odpowiedź #800 dnia: So, 28 Grudzień 2019, 01:15:05 »
Ja mogę być panem kosmetyczką jeśli kiedyś zacznę parać się tą profesją, a ze mną to nic nie wiadomo, bo wszechstronny ze mnie gość. Jakby co Szekak masz u mnie 1 darmowy zabieg ;D

Offline gashu

Odp: Shout Box
« Odpowiedź #801 dnia: So, 28 Grudzień 2019, 20:12:37 »
W ramach ciekawostek... słucham sobie kilka dni temu pewnego podcastu, a tam autor rozpoczyna program zdaniem: "Witam słuchaczy i słuchawki [...]" :O.

John

  • Gość
Odp: Shout Box
« Odpowiedź #802 dnia: So, 28 Grudzień 2019, 20:57:25 »
Słuchaczka to już Herstoria. Słuchawka teraz :)

Bender

  • Gość
Odp: Shout Box
« Odpowiedź #803 dnia: Nd, 29 Grudzień 2019, 09:51:20 »
Etam, słuchawki to już były u Niedźwiedzkiego 100 lat temu ;)

Offline kosmoski

Odp: Shout Box
« Odpowiedź #804 dnia: Cz, 02 Styczeń 2020, 16:17:31 »
...Zupełnie jak CDP zrobiło z Sapkowskiego starego ramola, który nie potrafi w umowy. A jest zupełnie inaczej, zawsze trzymałem w tym sporze stronę ASa i miałem rację. Ugoda na 28 mln to i tak niewiele w porównaniu do tego, co dostałby gdyby urodził się w US. Prawo autorskie przewiduje rekompensatę z tytułu znaczącej różnicy w dochodach licencjobiorcy w porównaniu do kwoty licencjodawcy. A Sapek dostał 5,5 tys...

w czystej ciekawości poproszę źródło, bo kwota ugody jest podobno tajna...

Offline xanar

Odp: Shout Box
« Odpowiedź #805 dnia: Cz, 02 Styczeń 2020, 17:03:12 »
Oficjalne info jest takie:

https://www.cdprojekt.com/pl/media/aktualnosci/cd-projekt-podpisal-porozumienie-z-andrzejem-sapkowskim/

Odnośnie Sapkowskiego, tu jest parę cytatów i filmików, także każdy sam może sobie wyciągnąć wnioski co to za "osobowość" jest:

https://www.komputerswiat.pl/gamezilla/artykuly/sapkowski-vs-cd-projekt-red-kto-mial-racje-w-wielkim-sporze-o-wiedzmina/bblp2bj
Twój komiks jest lepszy niż mój

Offline NuoLab

Odp: Shout Box
« Odpowiedź #806 dnia: Cz, 02 Styczeń 2020, 19:21:31 »

Odnośnie Sapkowskiego, tu jest parę cytatów i filmików, także każdy sam może sobie wyciągnąć wnioski co to za "osobowość" jest:


Ale wiesz, że za całą aferą z pozwem stało najprawdopodobniej rozpaczliwe poszukiwanie środków na pokrycie kosztów leczenia chorego na raka syna Sapkowskiego?

Offline Pawel.M

Odp: Shout Box
« Odpowiedź #807 dnia: Cz, 02 Styczeń 2020, 20:35:48 »
Ale wiesz, że za całą aferą z pozwem stało najprawdopodobniej rozpaczliwe poszukiwanie środków na pokrycie kosztów leczenia chorego na raka syna Sapkowskiego?
I dlatego ten mem "Daj pieniążka, mam horom Ciri" jest wybitnie prostacki. Choć autor nie znał pewnie sytuacji Sapka, to jednak dobrze pokazuje, że czasami lepiej zachować umiar.

Co do wypowiedzi Sapka, to on zawsze taki był. Tylko w czasach przedinternetowych nikt tego nie odbierał w kategorii "chamstwo", a raczej żart i prowokacja. Aż jego wypowiedzi nie trafiły w internetach do ludzi do pięt mu nie dorastających intelektualnie, za to z kijami w zadkach.
« Ostatnia zmiana: Cz, 02 Styczeń 2020, 20:38:32 wysłana przez Pawel.M »

Offline Grzmichuj

Odp: Shout Box
« Odpowiedź #808 dnia: Cz, 02 Styczeń 2020, 23:23:53 »

Odnośnie Sapkowskiego, tu jest parę cytatów i filmików, także każdy sam może sobie wyciągnąć wnioski co to za "osobowość" jest:

https://www.komputerswiat.pl/gamezilla/artykuly/sapkowski-vs-cd-projekt-red-kto-mial-racje-w-wielkim-sporze-o-wiedzmina/bblp2bj

O tym właśnie piszę. Że w sprawach finansowych odsyłasz do oficjalnej strony CD Projekt, a wizerunkowych przytaczasz pismo growe, które za dostęp do wczesnej bety, czy inne gratisy umieściłoby nekrolog Sapkowskiego, byleby tylko zadowolić największego reklamodawcę w Polsce.
Jestem więcej niż pewien, że memy o Sapkowskim i wytworzona wokół niego atmosfera to efekt działań PR-owych i być może to dzięki nim ugoda stanęła na połowie kwoty, o którą Sapkowski się ubiegał. Skoro CD Projekt stać na Keanu Reevesa, to uwierz mi, zatrudnienie dwóch chłopaków do memów nie stanowi problemu i okazało się to skuteczne i opłacalne. I potwierdza, że dzisiejsi 30-latkowie wiedzę o świecie czerpią z memów, to jest dopiero katastrofa.

Trochę offtop poszedł, bo case dotyczy Taurusa, ale widzę, że nikt poza nieudaną próba tłumaczenia świata memem w wykonaniu Pawełka i komiksowe_warianty tego nie kwestionuje, choć podkreślam - to przypuszczenia oparte na rozmowie z Kubą (chyba tak ma na imię ten przesympatyczny chłopak z Taurusa). Mimo, iż moja opinia może być negatywnie odebrana i obnażać nieudolność Taurusa w negocjacjach, to jej intencją jest tylko dobro czytelnika, który ma prawo żądać kontynuacji serii, w którą zainwestował. Jeśli wydawca tych żądań nie spełnia - to on podlega negatywnej opinii rynku, utracie zaufania czytelników, a nie obarczona bogu winna kobieta od licencji w Image, której (HELOŁ) Kirkman jest COO. Co za głupi pomysł w ogóle obarczać chciwością kobietę, która bezpośrednio realizuje polecenia twórcy. Czyli Sapek chciwy, bo nie czyta umów, ale jak Kirkman czyta umowy, to też chciwy? Nic tu się nie klei.
« Ostatnia zmiana: Cz, 02 Styczeń 2020, 23:25:31 wysłana przez Grzmichuj »
jeżeli nadal będzie opowiadał takie bzdury, to skontaktuję się z odpowiednimi organami odnośnie pomawiania mnie, Egmontu i jeszcze kilku innych polskich wydawnictw. Ciekawe, czy wówczas będziesz takim kozakiem?

Offline xanar

Odp: Shout Box
« Odpowiedź #809 dnia: Cz, 02 Styczeń 2020, 23:38:55 »
Widzę, że masz problemy z czytanie ze zrozumieniem, napisałem o filmach i cytatach a ty o jakiś memach piszesz. Jakie działania PR'owe, te filmy tam są z 2015 i 2016 r . ::) 
Twój komiks jest lepszy niż mój