Autor Wątek: Shout Box  (Przeczytany 153170 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Online parsom

Odp: Shout Box
« Odpowiedź #675 dnia: Śr, 25 Wrzesień 2019, 13:37:50 »
Kapral - tobie jak zwykle staropolskie "udaj się razem z Lewaczkiem".

Kapral

  • Gość
Odp: Shout Box
« Odpowiedź #676 dnia: Śr, 25 Wrzesień 2019, 14:19:09 »
parsom, nie tobie o tym decydować :)

To kolejny mongoł-prowokator

Prowokator - tak. Ale dlaczego Mongoł?
« Ostatnia zmiana: Śr, 25 Wrzesień 2019, 14:25:41 wysłana przez Kapral »

John

  • Gość
Odp: Shout Box
« Odpowiedź #677 dnia: Śr, 25 Wrzesień 2019, 15:16:13 »
Kapral, przedstawiasz mi patologiczne irracjonalne prawo jako argument. Ktoś może Cie lżyć 10 lat, pisać że jesteś pedofilem, prostytutką (dla kogoś kto nie wykonuje tego zawodu, może być to obraźliwe). Pisarz Marek Kotoński, o kontrowersyjnych dla środowisk feministycznych poglądach jest gnębiony od 11 lat, nazywany pedofilem w internecie, dziwkarzem, jego rodzice dostawali groźby śmierci, jego 65 letnia matka dostawała groźby brutalnego gwałtu, i Ty człowieku bagatelizujesz to, argumentując tym że prawo jest ułomne? I ja o tym mówię, że prawo polskie w tej materii jest ułomne.

I te "kontrowersyjne dla środowisk feministycznych poglądy" to nie jest żadna mizoginia, tylko omawianie psychologii różnych kobiet. Wystarczyło to by rozwścieszyć pewne grupy i go atakować. Ludzie nawet nie potrafią do tego stopnia ruszyć pustymi łbami, że żaden rozsądny wydawca nie wydałby jego książek gdyby miały treść szkodliwą. Do tego facet nikogo nie obraża i używa mocnych przykładów i argumentów, więc pewne grupy dostają wścieklizny. Tępego prostka łatwo zakryć i zgnębić, ale gdy widzą że wiesz o czym mówisz łapią się czegokolwiek by Cię zdeklasować, a prawo jest bezsilne.

Grupka frustratów która ma obsesję na punkcie tego faceta, niszczy mu opinie gdzie może i utrudnia zarobek. To taki przykład, tak jak Twój przykład o emerytowanym żołnierzu półgłówku. W Polsce możesz gnoić ludzi jak Ci się podoba, i żeby doprowadzić ich potem przed oblicze sprawiedliwości, musisz poświęcić lata cierpliwości i ogromne pieniądze.


Online parsom

Odp: Shout Box
« Odpowiedź #678 dnia: Śr, 25 Wrzesień 2019, 15:23:53 »
Pisarz Marek Kotoński... Olaboga...

Kapral

  • Gość
Odp: Shout Box
« Odpowiedź #679 dnia: Śr, 25 Wrzesień 2019, 15:28:11 »
John, jeśli uważasz, że przepis o zniesławieniu jest patologiczny, to zgłoś wniosek racjonalizatorski do Ministerstwa Sprawiedliwości. Tam się tworzy prawo i tam pracują wyjątkowo kompetentne osoby, zajmujące się zawodowo tematem zniesławiania :)

John

  • Gość
Odp: Shout Box
« Odpowiedź #680 dnia: Śr, 25 Wrzesień 2019, 15:40:41 »
Parsom, w czym problem?

Cytuj
John, jeśli uważasz, że przepis o zniesławieniu jest patologiczny, to zgłoś wniosek racjonalizatorski do Ministerstwa Sprawiedliwości. Tam się tworzy prawo i tam pracują wyjątkowo kompetentne osoby, zajmujące się zawodowo tematem zniesławiania

Pojedli, pośmiali :)

Online parsom

Odp: Shout Box
« Odpowiedź #681 dnia: Śr, 25 Wrzesień 2019, 16:02:12 »
W tym, że łatwo się dzisiaj zostaje pisarzem. Wystarczy zacząć blogować i dzielić się ze światem swoją wersją głupoty.

John

  • Gość
Odp: Shout Box
« Odpowiedź #682 dnia: Śr, 25 Wrzesień 2019, 16:05:57 »
Wydał książki które chciał wydać, dostał za to pieniądze, i ma swoich czytelników. W czym problem, by nazywać go pisarzem? Ma otrzymać chrzest od Mickiewicza, żeby można było go tak określać? Sądziłem że jakieś konkretne argumenty usłyszę, a znowu tylko pitu pitu, nie lubię kogoś więc będę mówić że czarne jest białe, a ktoś kto pisze nie jest pisarzem, bo dla mnie to "głupoty". Wydał 7 książek więc nawet nie można uszczypać gościa, że jest "tylko początkującym pisarzem". Scenarzysta komiksów którego nie lubisz też nie jest dla Ciebie scenarzystą? To kim jest? Rysownik komiksów którego nie lubisz nie jest "prawdziwym rysownikiem"?

Offline PJP

Odp: Shout Box
« Odpowiedź #683 dnia: Śr, 25 Wrzesień 2019, 16:10:39 »
Komuś widzę tęskno za starymi "dobrymi" czasami, gdzie miało być jedno słuszne myślenie a reszta była myślozbrodnią ;) M.in. podobne powody skłoniły mnie do opuszczenia większości komiksowych grup fejsbukowych ze wzmiankowaną na czele. Ile można międlić te pierdoły...

Online parsom

Odp: Shout Box
« Odpowiedź #684 dnia: Śr, 25 Wrzesień 2019, 16:35:02 »
Pisarz - ten kto pisze utwory literackie. Ten facet zaś uprawia pseudoporadnictwo. Nawet gdyby napisał podręcznik akademicki, to nie byłby pisarzem.

John

  • Gość
Odp: Shout Box
« Odpowiedź #685 dnia: Śr, 25 Wrzesień 2019, 16:49:15 »
Spłyciłeś i ograniczyłeś perspektywę utworu literackiego tylko po to by wbić szpilkę. Istnieją także takie terminy jak: naukowo-literacki, publicystyczno-literacki. Książki Kotońskiego spokojnie plasują się gdzieś pośrodku tych dwóch. Niech będzie, że to drugie, bo zaraz się wściekniesz że sugeruje, że jego książki mają konotację z "nauką" (też terminem tak szerokim i niesprecyzowanym, ale mniejsza, bo wyniknie z tego kolejna polemika). To nadal nie jest argument. Po prostu nie lubisz tej konkretnej twórczości, wieć próbujesz ją zdyskredytować podawaniem ogólnikowych definicji, które nie udowadniają tego, że Kotoński "nie jest pisarzem". W tym wypadku mówienie że nim nie jest, jest zwyczajnym kłamstwem.

Offline donT

Odp: Shout Box
« Odpowiedź #686 dnia: Śr, 25 Wrzesień 2019, 16:54:27 »
M.in. podobne powody skłoniły mnie do opuszczenia większości komiksowych grup fejsbukowych ze wzmiankowaną na czele. Ile można międlić te pierdoły...

Mam tak samo. Dzis wypisalem sie z KBG. Tam sie nie gada o komiksach, tylko szydzi z ludzi o innych pogladach.
You know nothing. Hell is only a word. The reality is much, much worse.

Kapral

  • Gość
Odp: Shout Box
« Odpowiedź #687 dnia: Śr, 25 Wrzesień 2019, 17:11:49 »
Po prostu nie lubisz tej konkretnej twórczości, wieć próbujesz ją zdyskredytować podawaniem ogólnikowych definicji, które nie udowadniają tego, że Kotoński "nie jest pisarzem". W tym wypadku mówienie że nim nie jest, jest zwyczajnym kłamstwem.

Słownik języka polskiego tak definiuje pisarza:
1. Ten, kto pisze, zwłaszcza prozą, utwory literackie
2. W dawnych urzędach miejskich, kancelariach królewskich itp.: urzędnik pełniący funkcję sekretarza
Chodzi nam oczywiście o tę pierwszą opcję.

Ten sam słownik definiuje literaturę w następujący sposób:
1. Powieści, dramaty, wiersze itp. mające wartość artystyczną
2. Książki i artykuły z zakresu jakiejś nauki, specjalności
Znów odrzucamy drugą opcję, bo chodzi w niej o tzw. literaturę przedmiotu.

A więc w sumie wychodzi, że:
Pisarz to ten, kto pisze, zwłaszcza prozą, powieści, dramaty, wiersze itp. mające wartość artystyczną.

Krótko mówiąc, pisarz to twórca literatury pięknej. Zatem na przykład taka Magda Gessler, choćby napisała i tysiąc książek kucharskich, nie stanie się przez to pisarką, tylko kucharką. Podobnie rzecz się ma z książkami motywacyjnymi pana Marka Kotońskiego. Nie jest to raczej literatura piękna (nie znam, znalazłem tylko wzmiankę w sieci), więc pan Kotoński również nie jest pisarzem.

John

  • Gość
Odp: Shout Box
« Odpowiedź #688 dnia: Śr, 25 Wrzesień 2019, 17:17:35 »
Sprawdzałem też tą definicję, gdy pisałem z Parsomem. I jest ona faktycznie dość wąska, natomiast faktem jest istnienie odłamów które wymieniłem - publicystyczno literacki i naukowo literacki. Skoro pisarzem jest ten, kto tworzy utworcy literackie, a utwory literackie mogą także być publicystyczne i naukowe, ich autorzy również są pisarzami. Więc na moje - Kotoński jest pisarzem, i Magda Gessler również. I Kołcz Majk niestety też. To definicja słownikowa pisarza jest przestarzała i nie uwzględnia poszczególnych kategorii utworu literackiego, które jej przeczą. Lub po prostu zbyt mało klarowna.

Kapral

  • Gość
Odp: Shout Box
« Odpowiedź #689 dnia: Śr, 25 Wrzesień 2019, 17:28:05 »
Definicja słownikowa nie pasuje do Twojej tezy? Tym gorzej dla definicji :)