Autor Wątek: Shout Box  (Przeczytany 151435 razy)

0 użytkowników i 6 Gości przegląda ten wątek.

John

  • Gość
Odp: Shout Box
« Odpowiedź #615 dnia: So, 07 Wrzesień 2019, 22:49:49 »
Nie chcę blokować Kaprala, więc chleje wódę żeby jakoś znieść lekturę jego postów.

Kapral

  • Gość
Odp: Shout Box
« Odpowiedź #616 dnia: So, 07 Wrzesień 2019, 23:16:55 »
Nie chcę blokować Kaprala, więc chleje wódę żeby jakoś znieść lekturę jego postów.

Czuję się zaszczycony. Moje zdrowie!

John

  • Gość
Odp: Shout Box
« Odpowiedź #617 dnia: So, 14 Wrzesień 2019, 15:36:12 »
U mnie nieudanym zakupem jest zawsze elektronika. Laptop Lenovo spalił się po niecałych 2 latach używania, a telefon z Sony, rzekomo takiej elitarnej firmy, zaczął się "wieszać" po nie całym roku. Większość smartfonów szybko mi się psuło. Gdybym miał stabilniejszą sytuację życiowa i stale miejsce zamieszkania to kupiłbym starą nokie i jedynym sprzętem do internetu byłby komputer w domu. Paranoja z tymi smartfonami dzisiaj.

Offline PJP

Odp: Shout Box
« Odpowiedź #618 dnia: So, 14 Wrzesień 2019, 16:19:36 »
A u mnie buty. Na pięć par zwykle dwie czy trzy mają jakieś felery. Później się bujam z reklamacjami. Na szczęście oddają kasę (zwykle). A to podeszwa była źle zamocowana, a to źle sklejone czy zszyte... Mowa oczywiście o markach. I obojętnie czy przez neta czy stacjonarnie. Jak kupuję buty (i sportowe i bardziej wizytowe) "no name" problemów nie ma żadnych, a i buty służą długo ???

John

  • Gość
Odp: Shout Box
« Odpowiedź #619 dnia: So, 14 Wrzesień 2019, 18:48:57 »
A u mnie buty. Na pięć par zwykle dwie czy trzy mają jakieś felery. Później się bujam z reklamacjami. Na szczęście oddają kasę (zwykle). A to podeszwa była źle zamocowana, a to źle sklejone czy zszyte... Mowa oczywiście o markach. I obojętnie czy przez neta czy stacjonarnie. Jak kupuję buty (i sportowe i bardziej wizytowe) "no name" problemów nie ma żadnych, a i buty służą długo ???

Przerabiałem to. Nie ma się czemu dziwić, markowe buty są masowo tworzone przez chińskie dzieci i wysyłane do Stanów/Europy, ciężko przy tak masowej produkcji uniknąć bubli jakościowych. Od dawna już wyposażam się tylko w obuwie jakichś nieznanych marek, i buty swoje wytrzymują, a i też płacę mniej. To jest mit, że markowe buty dłużej wytrzymują, i gdy kupisz tańsze to zepsują się po miesiącu. Kiedyś pewnie tak było, ale nie w tych czasach.

Co do komiksów, to mam kontrolowane zakupy a w ostatnim czasie było ich bardzo mało. Rzadko wyrzucam pieniądze w błoto. Ostatni raz było na MFKIG, gdzie wyrzuciłem 500zł na TM-Semice. I to różne numery różnych serii, chciałem bardzo uzupełnić kolekcję. Szczerze żałuję, mogłem za te pieniądze kupić różne fajne pozycje, a ja dałem się uwieść sentymentowi i presji "kolekcjonowania". I po co mi to było. Chciałem chociaż tego Batmana uzupełnić z Semic, bo Supermanów mam tyle że za jednym festiwalem nie uzupełnię, Spider-Mana i X-Men zostały tylko pojedyncze roczniki. Nadal mi brakuje z 6 zeszytów to kompletu BATMANA >:(

Mogłem wtedy wrócić z fajnymi komiksami od Non Stop Comics, od Kultury Gniewu, ale nie, wolałem wydać pół K na peleryniarzy, i to stare zeszyty, nawet nie jakąś konkretną zbitą miniserie. Wziąłem też na stoisku Egmontu Supermana i Green Arrowa z Rebirth. Mogłem to odłożyć i wziąć coś z DC Deluxe... eh, głupie decyzje na tym festiwalu podejmowałem.

Offline PJP

Odp: Shout Box
« Odpowiedź #620 dnia: So, 14 Wrzesień 2019, 19:08:57 »
Kilka lat temu odkryłem, że buty sportowe Quechua są bardzo przyjemne na sezon wiosna/ lato. Lekkie, mocne i przewiewne. Dorzucamy do tego wkładkę z węglem i śmigamy. To było lokowanie produktu :) Tego typu buty wytrzymują mi dwa sezony i półtora jak biorę na rower. Proste Adidasy i Nike padły mi po dwóch miesiącach na rowerze... Reebok dociągnął do roku.
https://www.decathlon.pl/buty-turystyczne-arpenaz-50-mskie-id_8354268.html
Cytuj
Mogłem wtedy wrócić z fajnymi komiksami od Non Stop Comics, od Kultury Gniewu, ale nie, wolałem wydać pół K na peleryniarzy, i to stare zeszyty, nawet nie jakąś konkretną zbitą miniserie. Wziąłem też na stoisku Egmontu Supermana i Green Arrowa z Rebirth. Mogłem to odłożyć i wziąć coś z DC Deluxe... eh, głupie decyzje na tym festiwalu podejmowałem
Wiosną zrobiłem odwrotny myk. Zrezygnowałem z paru paczek staroci w dobrym stanie żeby kupić trochę nowości. W tym roku mam ambitny plan wydania co najmniej kilkuset złociszy na MFKiG ale znając życie skończy się na paru nowościach i kilkunastu "gigantach" ;)
« Ostatnia zmiana: So, 14 Wrzesień 2019, 19:11:54 wysłana przez PJP »

Syn Gotham

  • Gość
Odp: Shout Box
« Odpowiedź #621 dnia: So, 14 Wrzesień 2019, 21:17:59 »
Nawet nie wiem jak to skomentować...

Homoseksualny Batman nadchodzi. Wkrótce nowy serial

John

  • Gość
Odp: Shout Box
« Odpowiedź #622 dnia: So, 14 Wrzesień 2019, 21:32:34 »
Serwis nazywa się Polona Christiana, to czego się spodziewałeś.

Lubisz takie klimaty, to polecam recenzje filmów komiksowych na KulturaDobra.pl ;D

Syn Gotham

  • Gość
Odp: Shout Box
« Odpowiedź #623 dnia: So, 14 Wrzesień 2019, 21:35:07 »
Nie jestem fanem, ale mignęło mi na jednej z grupek i złapałem się za głowę.

Offline Deg

Odp: Shout Box
« Odpowiedź #624 dnia: Nd, 15 Wrzesień 2019, 21:53:05 »
Z wielką niecierpliwością czekam, kiedy w wątkach "Najbardziej udane sprzedaże" i "Nieudane zakupy" pojawią się kontrahenci tej samej transakcji :)
This is my truth, tell me yours.

John

  • Gość
Odp: Shout Box
« Odpowiedź #625 dnia: Nd, 15 Wrzesień 2019, 21:58:56 »
Lub żony, które po sprawdzeniu wartości kolekcji mężów, doliczyły komiksy przy rozwodzie jako majątek wspólny.

Offline Hans

Odp: Shout Box
« Odpowiedź #626 dnia: Nd, 22 Wrzesień 2019, 11:52:04 »
No to czekam na Twoją ekspertyzę, bo już dwa razy czytałem tu na forum że ja i Krzysztof Tymczyński to ta sama osoba, tylko jakoś nadal w dowodzie osobistym mam wpisane coś innego. Wbij sobie do głowy człowieku, że to iż stoję bardziej po jego stronie niż po Waszej, zwłaszcza po tym co tutaj wyczytuję, nie sprawia iż jestem nim.

Nie napisałem że jesteś tymczyńskim, tylko że wiem kto wypowiada się pod Twoim nickiem.
Inicjały MŁ.

Ba, gdybym nie trafił na działalność Tymczyńskiego, to bym nie trafił na to forum. Może podziękuj mu za reklamę?
No dobra, a teraz proszę przejrzyj jeszcze raz poprzednie podstrony tego tematu i powiedź mi BARDZO DOKŁADNIE co tu jest kłamstwem? Bo ja sądzę że nic. Nawimar napisał, że Kasia Niemczyk "dopiero uczy się rysować", Kapral w co drugim zdaniu pieprzy, że artystka nominowana do Eisnera to nikt szczególnie znany, a ceny ma za wysokie bo wielka pani z USA przyjeżdża i każe sobie płacić stawki z USA. Pal licho, że Kasia Niemczyk mieszka i pracuje we Wrocławiu.
Niektórzy czasami w zbyt przesadny sposób wyrażają swoje opinie, ale jeszcze w bardziej przesadny sposób inni na nie reagują. Rozpętywanie gównoburzy o nic, to domena tymczyńskigo. Może czuje się dzięki temu lepszy i szczęśliwszy. Atakowanie wszystkiego i wszystkich, z których poglądami się nie zgadza - aby tylko przypodobać się pewnej grupie osób, to nie sposób na sukces. Fejmu też mu nie doda, a na galę fejm MMA na pewno nie ma co liczyć - może nadrabia tym swoje kiepskie recenzenckie artykuły i jąkającą audycję. Facet nie jest głupi - ale jego zachowania już tak. Może warto aby zajął się w końcu komiksem a nie szukaniem taniej sensacji,  aby tylko być fajniejszym w komiksowym światku.
Ilu specjalistów, tyle opinii - a my już dawno mielibyśmy po tym temacie. A tak rozciągnięty temat do maksimum.

No i to od autora i TYLKO od niego zależy z jaką kwotą wyskoczy. Jeśli Kasia Niemczyk wyceniła się na 500 złotych za blanka, to gówno nam do tego. Płacić nikt Tobie, mnie i nikomu tu obecnemu na siłę nie każe. Czy 500 złotych to dużo? Tak, dla mnie dużo. I gdybym był w Łodzi w tym roku, to do Kasi Niemczyk zgłosiłbym się co najwyżej po autograf lub jakiś tani wrys. Czy jojczę po Internecie że powinna rypać za półdarmo bo ja tak chcę? Nie, bo doceniam jej pracę i zdaję sobie sprawę z tego, że rysownikom najczęściej należy się taka kasa.
I ponownie proszę o wskazanie tych kłamstw, bo na razie tylko jojczysz, a jakoś żadnego nie przytoczyłeś.
No i przeznaczysz. Może nawet będziesz bardziej zadowolony z innego rodzaju wydania tej kwoty. W czym więc kłopot?
Artystka ma prawo zawołać tyle ile chce za swoją pracę, a ja mam prawo wyrazić swoją opinię. Opinię podpartą na kilkunastu Festiwalach w Europie oraz kilkunastu Comic Conach. Powiedz mi proszę, gdzie napisałem „że powinna rypać na półdarmo bo ja tak chcę”? Podałem ceny, jakie biorą najbardziej rozpoznawalne nazwiska w branży - rozumiem że Katarzyna Niemczyk za taką się uważa, ale chęć sprzedaży prac za wygórowane stawki nie stawia jej obok największych. Nie tędy droga. A kłamstwem jest, że ludzie tutaj uważają że artysta powinien rozdawać wszystko za darmo. Ja tez nigdzie tak nie pisałem.

Jak już było wspominane, szybkie rysunki wykonywane na MFKIG będą płatne i te pieniądze pójdą na Amelkę Włudecką. Nie kwota uzbierana z blanków. A co do kwot to znowu - a skąd wiesz ile czasu ma pani Niemczyk? Skąd wiesz ile czasu zajmie jej wykonanie jednego blanku?
Po raz kolejny starasz się coś wmówić. Czy ja gdziekolwiek wspominałem, że wiem ile czasu dany artysta tworzy swoją pracę??

Na tym poście na Facebooku który tak krytykujesz, możesz przeczytać na przykład komentarz Macieja Pałki, który napisał iż jeden blank robi najczęściej parę dni. Maciej Mazur pisze o 2-3 dniach po 8 godzin. Sam też wspomniałem przykład Krzysztofa Owedyka, który zanim narysuje jednego blanka to tworzy kilka szkiców. Czy Wy naprawdę myślicie, że uczciwą kwotą dla artysty jest w takich przypadkach 300 złotych? Jeśli tak, to gratuluję cebulactwa.
Wyrażenie opinii popartej faktycznymi kwotami - jakie są na międzynarodowych festiwalach uważasz za cebulactwo??
Bardzo kiepska forma dyskusji, obrażanie nie podnosi rangi Twojej wypowiedzi.
Na świecie płaćcie mniej za podobną pracę, ale w Polsce powiedzcie że ta stawka jest troszkę zawyżona - to od razu jesteście cebulakami.
Na tym chciałbym zakończyć tą w sumie już bezsensowną dyskusję, tak bardzo odbiegającą od tematu głównego. Nie ma tez sensu przerzucać się argumentami, bo jak widać są one dalekie od rzeczywistości. A rozpętywanie gównoburz zamiast pomóc środowisku , buduje jeszcze większe podziały. No ale tak jest, jak pewna grupa uważa się za jedyny i nieomylny kierunek naszego komiksowa.
Wróćmy zatem do komiksowa i tematu samego festiwalu.





« Ostatnia zmiana: Nd, 22 Wrzesień 2019, 12:43:03 wysłana przez Hans »

Offline Lewaczek

Odp: Shout Box
« Odpowiedź #627 dnia: Nd, 22 Wrzesień 2019, 17:00:47 »
bla bla bla
Marcinem Łuczakiem też nie jestem, zaliczasz zatem kolejny strzał w stopę.

Cały czas nie podajesz ani jednego konkretnego dowodu na kłamstwa Tymczyńskiego, tylko wycierasz sobie twarz luźnymi przemyśleniami i obraźliwymi wrzutkami.

Kasię Niemczyk krytykujesz tylko i wyłącznie za to, że ośmieliła się rzucić inną kwotą niż profesjonalnie wyliczona przez Ciebie średnia oparta na "bo ja jeżdżę po świecie i wiem", chociaż zarazem przyznajesz że nie masz pojęcia ile czasu spędzi nad każdym blankiem.

Nie podając żadnego LOGICZNEGO argumentu przeciwko moim słowom próbujesz zamknąć dyskusję uznając się za wygranego.

Brawo Ty. Jesteś z zawodu politykiem?

W "komiksowie" jestem od około dwóch lat. Dzięki "jąkającemu się" Tymczyńskiemu przekonałem się, że są w Polsce fajne komiksy niesuperbohaterskie. Dzięki jego "kiepskim artykułom" wszedłem w kupowanie wartościowych komiksów z Image. Dzięki jego tekstom trafiłem też na to forum. I wiesz co? To forum przez ostatnich kilka miesięcy pokazało mi tylko tyle, że pewna część tutejszych użytkowników powinna się skonsultować z lekarzem. Takim od głowy. Ani jednego komiksu nie kupiłem dzięki tutejszemu jojczeniu na wszystko i ta sytuacja się już nie zmieni. Bo w dupie mam czy dostanę bana za to co teraz piszę czy nie - zaglądać tu i tak będę już co najwyżej dla beki o kolejne dramy, które Ty i reszta anonimków będziecie kręcić.
« Ostatnia zmiana: Nd, 22 Wrzesień 2019, 17:08:28 wysłana przez Lewaczek »

John

  • Gość
Odp: Shout Box
« Odpowiedź #628 dnia: Nd, 22 Wrzesień 2019, 17:14:20 »
Mimo wszystko Lewaczek jest tu trochę osób którym też nie podoba się jakim torem zmierzają pewne dyskusje, więc szkoda by było by ktoś ulegał jednej grupie i odchodził. Bender usunął raz konto, ale wrócił. I dobrze, bo jeśli każdy kto ma opozycyjne zdanie do pewnych teorii spiskowych i dram będzie odchodzić, w końcu forum zostanie opanowane przez błędne i toksyczne teorie, forsowane w ofensywny sposób.

Offline Nawimar III

Odp: Shout Box
« Odpowiedź #629 dnia: Nd, 22 Wrzesień 2019, 17:14:52 »
Lewaczek, zrobisz jak zechcesz ale proponuję abyś nie "drapował" się na Rejtana w obronie przykrego indywiduum, którym jest Tymczyński. Po prostu nie warto. Podczytałem sobie te jego wynurzenia na KGBT+ i trzeba przyznać, że gość osobliwie "mistrzowsko" przepoczwarzył się w jeszcze bardziej pojękującą niż do tej pory parodię samego siebie. Zwłaszcza że jeszcze nie tak dawno temu sam smęcił na tę całą Katarzynę (bo Kasią to zdaje się zwykliśmy określać dziewczęta młode i bardzo młode, a to chyba jest już osoba pełnoletnia) Niemczyk i jej gwiazdorzenie przy okazji jakiejś tam imprezy (Pyrconu?). Zdaje się, że wówczas zażyczyła sobie nocowania w apartamencie zamiast "tylko" w osobnym pokoju hotelowym argumentując, że jest "rysowniczką Marvela". To w sumie trochę wyjaśnia skąd tak wywindowane (z mojej rzecz jasna perspektywy) stawki za wrysy u osoby de facto dopiero stażującej w podjętym zawodzie i które niekoniecznie ma szanse i predyspozycje trwale się w nim "zakotwiczyć". Ewidentnie ma natomiast wymagania co do życiowego standardu i daj jej Boże jak najlepiej. Ja natomiast - tak jak już wspominałem - w życiu nie zapłaciłbym jej pięciu stówek. Mało tego; nie zapłaciłbym nawet pięciu dych. Wolałbym nabyć sobie za to pełnowymiarowy komiks. Ale jak ktoś chce to proszę bardzo. Chcącemu nie dzieje się krzywda.
 
Lewaczek, podobnie jak John też jestem zdania, że nie ma sensu abyś się ewakuował. Sori za banał ale tak to już jest, że możemy mieć różne zdania i niekoniecznie się na siebie gniewać i obruszać. To forum to na szczęście nie bańka ideologiczna w typie wspominanego KGBT+ gdzie kasuje się ludzi za inne poglądy niż "właściwe". Z tego co widzę jest tu miejsce dla całego spektrum poglądów i to jest (m.in.) wielka wartość tego miejsca. Tak więc bez spiny.
« Ostatnia zmiana: Nd, 22 Wrzesień 2019, 17:18:45 wysłana przez Nawimar III »