Autor Wątek: Shout Box  (Przeczytany 151454 razy)

0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

JanT

  • Gość
Odp: Shout Box
« Odpowiedź #495 dnia: Śr, 26 Czerwiec 2019, 19:53:53 »
Najmondrzejsze  :)

Ty cały czas wyskakujesz do Bazyla a u mnie dzisiaj nie było żadnej prowokacji.

John

  • Gość
Odp: Shout Box
« Odpowiedź #496 dnia: Śr, 26 Czerwiec 2019, 23:34:42 »
Będziecie na wystawie oryginalnych rekwizytów z filmów DC w Łodzi?

Offline xanar

Odp: Shout Box
« Odpowiedź #497 dnia: Śr, 26 Czerwiec 2019, 23:43:41 »
Najmondrzejsze  :)

Ty cały czas wyskakujesz do Bazyla a u mnie dzisiaj nie było żadnej prowokacji.

Niech będzie, nieświadomie go sprowokowałeś  :)
z tym cały czas wyskakujesz do Bazyla to lekka przesada, ostatnio w ogóle mało się tu udzielam, chciałem żeby jakoś bardziej rozwinął tą swoją spiskową teorię, ale chłopak coś ma jakieś opory.
Twój komiks jest lepszy niż mój

John

  • Gość
Odp: Shout Box
« Odpowiedź #498 dnia: Cz, 27 Czerwiec 2019, 15:37:52 »
Sądziłem że zaraz zleci się tu sporo ludzi i zacznie pisać że będzie na pewno. Może jakimś cudem omineliście te nowinę...

Cytuj
Sztuka DC – Świt Superbohaterów | wystawa
Wystawa "Sztuka DC – Świt Superbohaterów" jest hołdem złożonym wizjonerskiej twórczości, która odcisnęła piętno na współczesności stając się nieodłącznym elementem obecnej kultury i tego, co jest postrzegane jako mitologia naszych czasów.

Wystawa prezentuje oryginale plansze z komiksów o znanych herosach i łotrach ze świata DC. Zobaczymy prace artystów jak Jima Lee, Boba Kana, Neala Adamsa, Franka Millera, Alexa Rossa oraz wielu innych.

Na wystawę składają się również kostiumy z „blockbusterów” osadzonych w świecie DC, w tym peleryna Christophera Reeve’a czy ikoniczny strój Lyndy Carter z serialu Wonder Woman z lat 70. Nie zabraknie również kostiumów i rekwizytów z nowszych filmów Zacka Snydera, Tima Burtona, Joela Schumachera, Christophera Nolana czy misternych prac z filmu Wonder Woman. Znalazły się tu również wyjątkowe prace związane z ostatnimi filmami takimi jak Justice League czy Aquaman.

Przygotowana przez Art Ludique – pierwsze na świecie muzeum zajmujące się współczesną sztuką powiązaną z przemysłem rozrywkowym – oraz DC Entertainment i Warner Bros. Consumer Products ekspozycja to między innymi:
zobacz ponad 160 oryginalnych rysunków i 200 prac poświęconych słynnym herosom i złoczyńcom ze świata DC. Ponad 40 oryginalnych kostiumów i rekwizytów z „blockbusterów” osadzonych w świecie DC
wywiady z artystami takimi jak Neal Adams, Geoff Johns czy Christopher Nolan.
trailer składający się z fragmentów wszystkich filmów poświęconych superbohaterom uniwersum DC.

Polski komponent wystawy „Świt Superbohaterów” pokaże różnego rodzaju związki Polski i Polaków ze światem DC Comics oraz Warner Bros. Zasadniczym elementem będzie część warsztatowa. Zwiedzający zmierzą się z tworzeniem historii obrazkowych oraz poznają rządzące tą sztuką zasady.

W części ekspozycyjnej komponent polski podzielony zostanie na sześć stanowisk. Każde z nich poświęcone będzie innej tematyce. Zwiedzający poznają historię powstania wytwórni Warner Bros oraz losy Kubertów – rodziny słynnych twórców historii obrazkowych z wydawnictwa DC Comics. Jedno ze stanowisko przedstawi serię komiksową „Blackhawk”. Opowie o dowodzonej przez Polaka fikcyjnej załodze samolotu, walczącej z Niemcami podczas II wojny światowej. Na wystawie pokazane zostaną też postaci o polskim rodowodzie, które wystąpiły się m.in. w seriach „Watchmen” czy „Ragman”; miejsca na terenie Polski, które pojawiły się w komiksach DC Comics oraz sylwetki Polaków tworzących dla tego amerykańskiego wydawnictwa.

Jeśli jesteście fanami komiksów to nie możecie ominąć tej wystawy!

Data:
27 września 2019 - 2 lutego 2020
Godzina 10:00

Lokalizacja:
EC1 Łódź | Centrum Nauki i Techniki – Planetarium
ul. Targowa 1/3

Bilety:
Cena od - 20 PLN
Cena do - 40 PLN

Źródło: Pik.Lodz

Offline R~Q

Odp: Shout Box
« Odpowiedź #499 dnia: Cz, 27 Czerwiec 2019, 17:06:25 »
Heh, gdyby Łódź nie była tak daleko, to bym wpadł. Ale widzę, że wystawa aż do lutego, więc może uda się wygospodarować jakiś weekend.

Online donT

Odp: Shout Box
« Odpowiedź #500 dnia: Cz, 27 Czerwiec 2019, 17:10:18 »
to była sprawka Tomasza Kołodziejczaka!  ;D
Ale to tego czeskiego T. Kolodziejczaka!
You know nothing. Hell is only a word. The reality is much, much worse.

John

  • Gość
Odp: Shout Box
« Odpowiedź #501 dnia: Cz, 27 Czerwiec 2019, 19:54:47 »
Sam do Łodzi mam prawie 8 godzin drogi, ale ominąć taką wystawę to grzech śmiertelny.
Nie zdziwię się jak ściągnie to nawet naszych sąsiadów z pobliskich krajów.

Michael_Korvac

  • Gość
Odp: Shout Box
« Odpowiedź #502 dnia: Cz, 27 Czerwiec 2019, 22:02:50 »
Na wszystkie batarangi Batmana! Post napisany przez "Johna" z lekka mnie ożywił; o takiej wystawie istoty komiksów DC, i w ogóle ich wpływu na świadomość kulturalną ludzi, mało co wiedziałem. Gdzieś wiadomości o takim evencie pojawiały się w eterze internetu, przy czym nie zwracałem na to uwagi, a to był mój błąd. Komiksy - inaczej mówiąc sekwencyjne historie obrazkowe, z charakterystycznym stylem i fabułą, nie są już tylko elementem popkulturowej myśli ludzkiej. Komiksy wdarły się głęboko do kultury pięknej - i nie chodzi mi tu o tą klasyczną kulturę, choć to bardzo, ale to bardzo złożone pojęcie. Skoro to wzniosłe dla geeków i miłośników specyficznej sfery kulturowej wydarzenie zamknięte jest w ramach czasowych do lutego 2020r. włącznie, to na pewno wygospodaruję 2 dni wolnego, aby pojechać do Łodzi i obejrzeć tą niezaprzeczalnie istotną dla nas sympatyków komiksów i całej sfery kultury popularnej wystawę. Również jestem tego zdania, że nie doświadczenie tej wystawy na własne oczy, mówiąc łopatologicznie, to dużo gorzej niż grzech śmiertelny. Doszłoby do tego, że Lords of Chaos wymazaliby mnie z egzystencji!

Nie ukrywam również, że gdzieś te moje fanowskie gusta i oczekiwania w kwestii coraz intensywniejszego oparcia segmentu filmowego o historie tworzone w komiksach kierowane są ku ekranizacji - choć z racji trudności problematyki tu zawartej, bardziej przystępne byłoby określenie adaptacji - poruszającej, inteligentnej narracji graficznej: "Maus. Opowieść ocalałego"... Marzenie ściętej głowy... Cóż, może kiedyś ktoś pokusi się o przeniesienia do świata filmu tak ważnego w historii światowego komiksu tworu.   8) 8)

John

  • Gość
Odp: Shout Box
« Odpowiedź #503 dnia: Cz, 27 Czerwiec 2019, 22:07:09 »
Wątpię żebyście mieli inną okazję by w Polsce zobaczyć rekwizyty z hollywoodzkich blockbusterów... Przynajmniej przez najbliższe lata.

Offline SawiK

Odp: Shout Box
« Odpowiedź #504 dnia: Cz, 27 Czerwiec 2019, 22:13:12 »
Cytuj
Sądziłem że zaraz zleci się tu sporo ludzi i zacznie pisać że będzie na pewno. Może jakimś cudem omineliście te nowinę...
Pewnie ze planuje tam pojechać, mimo iz Łudź blisko wcale nie jest  :-\
I niestety nie uda się połączyć tego z festiwalem na który wybieram się od lat i wybrać się nie mogę  :'( Na szczęście mamy czas do lutego wiec jakiś dzionek ugryzę by się tam wybrać ,a i przy okazji odwiedzę starych znajomych  8)

Offline R~Q

Odp: Shout Box
« Odpowiedź #505 dnia: Pt, 28 Czerwiec 2019, 07:29:45 »
Kurde no, przekonaliście mnie, by o tym zacząć myśleć. ;)

Offline Lou

Odp: Shout Box
« Odpowiedź #506 dnia: Pt, 28 Czerwiec 2019, 08:24:00 »
Pewnie ze planuje tam pojechać, mimo iz Łudź blisko wcale nie jest  :-\
I niestety nie uda się połączyć tego z festiwalem na który wybieram się od lat i wybrać się nie mogę  :'(

Ależ jak to? Przeca cały roczny plan ustawia się pod festiwal ;)
Mam do Łodzi rzut beretem, na wystawę się wybieram (pomimo, że superhero jakoś szczególnie mnie nie jara) ale nie w trakcie MFKiG. Celuję w grudzień, bo ludzie będą zajęci przedświątecznym szaleństwem.
Never trust the friendly ones.
Yuri Daily

Offline SawiK

Odp: Shout Box
« Odpowiedź #507 dnia: Pt, 28 Czerwiec 2019, 13:52:35 »
Jaks zawsze mi nie po drodze badz szmalu brak😥
Grudzien tez mi pasuje zrobie sobie prezet na gwiazdke 😉

John

  • Gość
Odp: Shout Box
« Odpowiedź #508 dnia: Pt, 28 Czerwiec 2019, 18:06:43 »
Ja jadę nawet jak z pieniędzmi będzie krucho, byleby kupić kartę do telefonu na setki zdjęć które tam zrobię.
Nie muszę nawet nocować w Łodzi, ale jak będzie możliwość to zostanę na weekeend (Łódź to świetne miasto, dużo jest fajnych miejsc do oglądania). Podobnie jak Lou, myślę o okresie świątecznym. Odpada żebym w trakcie czy po MFKIG tam jechał, będzie za dużo ludzi. A mi bardzo zależy by móc komfortowo wszystko sfotografować i mieć na pomiątke, żeby kiedyś dzieciom pokazywać, że tatuś widział na żywo kostium min. tego słynnego Bena Afflecka, z docenionego dopiero po latach filmu Zacka Snydera :D

Offline R~Q

Odp: Shout Box
« Odpowiedź #509 dnia: Pn, 01 Lipiec 2019, 11:30:56 »
widział na żywo kostium min. tego słynnego Bena Afflecka, z docenionego dopiero po latach filmu Zacka Snydera :D
No teraz to mnie zachęciłeś