Autor Wątek: Shout Box  (Przeczytany 151459 razy)

0 użytkowników i 3 Gości przegląda ten wątek.

John

  • Gość
Odp: Shout Box
« Odpowiedź #420 dnia: Wt, 11 Czerwiec 2019, 23:02:56 »
Nie jest tragicznie. Wstydzić się nie musisz.

Mark Riddle

  • Gość
Odp: Shout Box
« Odpowiedź #421 dnia: Wt, 11 Czerwiec 2019, 23:18:40 »
Nie wiem czy ten temat się nada, ale zaryzykuję. Jako grafik amator postanowiłem stworzyć sobie logo. Pierwszy w życiu kontakt z Inkscapem dał taki oto efekt. Jak bardzo źle to wygląda? Mocne 0/10 czy jest szansa na wyższą notę? Tak, możecie z tego cisnąć bekę i nawet nie będę zdziwiony :D.

Weź to wieko usuń. Nie jest potrzebne w ramach kompozycji.

John

  • Gość
Odp: Shout Box
« Odpowiedź #422 dnia: Śr, 12 Czerwiec 2019, 00:01:18 »
Bez wieka trochę klimat straci.

Mark Riddle

  • Gość
Odp: Shout Box
« Odpowiedź #423 dnia: Śr, 12 Czerwiec 2019, 00:05:58 »
Bez wieka trochę klimat straci.
Bez wieka traci jedynie rozmiar. Klimat jest na okładkach.

Offline Teli

Odp: Shout Box
« Odpowiedź #424 dnia: Śr, 12 Czerwiec 2019, 07:21:37 »
Logo to to nie jest. Będę brutalnie szczery i choć doceniam wkład pracy to rozminąłeś się z zadanym tematem. To jest wizualizacja pudełka na komiksy nie logo.

Taki znak to z definicji jak najmniejsze użycie środków artystycznych przy jak największej mocy przekazu. Popatrz na loga znanych firm nawet w branży komiksowej. Ograniczają się one praktycznie do dobrze skomponowanej czcionki lub bardzo prostego symbolu graficznego. Dzięki czemu są lekkie dla oka i łatwo przyswajalne dla mózgu który lubi proste komunikaty.

Tu, jakby powiedział mój św.p. profesor od liternictwa i znaku, mamy za dużo grzybków w barszczu. Nadmiar użytych środków odwraca uwagę od właściwego przekazu przez co "logo" jest nieczytelne i trudne w interpretacji.

Zanim weźmiesz się za logo poprzeglądaj internet. Obejrzyj loga różnych firm z pewnością wyłapiesz zasadę symbolu. W temacie twojej strony dobre było by oglądnięcie pierwszych sekund "Spidermen Universum" wariacje nad logiem Marvela zrobiły nastawiły mnie pozytywnie na cały film. Postaraj się ograniczyć do płaskiej figury, prostokąta lub koła i w niej zawrzeć kwintesencję tematu. Użyj maksymalnie czterech kolorów i dwóch rodzajów czcionki. Żadnej izometrii czy przestrzenności a już, broń Boże, żadnych gotowych okładek. Takie rady na początek. Zresztą popatrz na swój avatarek. To niemal gotowe logo wymaga tylko nieco szlifu.

Dobra dość tych sugestii jak ja to widzę bo wtedy nie będzie to Twoja praca i nie będziesz miał z tego satysfakcji. Stworzenie dobrego logo to długi proces i czasami potrafi zająć tygodnie. Mówię to jako grafik z dwudziestopięcioletnim stażem - z logo zawsze jest pod górkę. Nie zrażaj się, zagryź zęby i upraszczaj dalej. Będzie dobrze.

Offline komiksowe_warianty

Odp: Shout Box
« Odpowiedź #425 dnia: Śr, 12 Czerwiec 2019, 08:24:21 »
No i dlatego szanuję fora, bo zawsze znajdzie się osoba kompetentna w danym temacie :) Dziękuję bardzo za rady. Oczywiście wiem, że na logo to nie wygląda, użyłem tego słowa z automatu i w sumie nie wiem czemu :P.  Jeszcze raz dzięki za komentarze. 

Offline LordDisneyland

Odp: Shout Box
« Odpowiedź #426 dnia: Śr, 12 Czerwiec 2019, 14:07:40 »
"Dobra dość tych sugestii jak ja to widzę bo wtedy nie będzie to Twoja praca i nie będziesz miał z tego satysfakcji. Stworzenie dobrego logo to długi proces i czasami potrafi zająć tygodnie. Mówię to jako grafik z dwudziestopięcioletnim stażem - z logo zawsze jest pod górkę. Nie zrażaj się, zagryź zęby i upraszczaj dalej. Będzie dobrze." - Teli, udało ci się w tym fragmencie zmieścić wszystko, co najistotniejsze.


Ryba, ja w swoim czasie zapragnąłem stworzyć sobie exlibris - nie dość , że może upiększyć i wyróżnić książkę, to jeszcze pożyczający na wieczne nieoddanie będą [być może :/ ] mieli większe wyrzuty sumienia. Po jakimś czasie doszedłem do wniosku, że czas odłożyć projektowanie, bo moje pomysły odnajdywałem lepiej zrobione w sieci :D A to okazało się, że jeden wzór wymyślili ciut wcześniej goście od Harvarda:

http://www.fundit.fr/sites/default/files/styles/logo_acteur_node/public/actors/1686-universite-harvard.png?itok=BAOQarKW

...a to drugi wzór okazał się takim banałem, że było go w necie pełno:
https://i.pinimg.com/564x/a8/cf/7b/a8cf7be51523cd7ac8973137f62ea405.jpg

To nie jest coś , co można zrobić na szybko, niestety- ale warto uzbroić się w cierpliwość i działąć dalej.
Tylko nie rezygnuj z pomysłu, Ryba!
,, - Eeeeech.''

Mark Riddle

  • Gość
Odp: Shout Box
« Odpowiedź #427 dnia: Śr, 12 Czerwiec 2019, 14:16:51 »
W takim razie warunki krańcowe redukujemy do awataru jakiego używa Komiksowe_warianty.

Offline komiksowe_warianty

Odp: Shout Box
« Odpowiedź #428 dnia: Śr, 12 Czerwiec 2019, 14:19:01 »
I tym samym kończymy temat grafiki kilka postów wyżej :D Dzięki!

John

  • Gość
Odp: Shout Box
« Odpowiedź #429 dnia: Śr, 12 Czerwiec 2019, 14:24:38 »
A pro po pożyczania komiksów/książek, ja nie ufam ludziom i rzadko cokolwiek pożyczam. Gdy jestem pewien że ktoś jest konkretny nie mam problemu, ale większość osób mi czegoś nie oddała albo oddała zniszczone. Ludzie notorycznie zapominają o wszystkim co nie dotyczy ich interesu, a potem ja się denerwuje że nie mogę czegoś użyć, mimo że za to już wcześniej zapłaciłem.

Offline Teli

Odp: Shout Box
« Odpowiedź #430 dnia: Śr, 12 Czerwiec 2019, 14:37:26 »
Jeszcze coś dodam. Tak na przyszłość gdyby ktoś chciał się w grafikę bawić.

Jeśli robisz sobie ex libris do domowej biblioteczki to w sumie nie ma problemu bo robisz to na własny użytek. Co innego logo na stronę internetową które ma w założeniu służyć do identyfikacji i promocji strony, co może już wiązać się z profitami finansowymi, tu lepiej wykazać się własną inwencją lub gotowcami dostępnymi na wszelakiego typu bankach zdjęć. W pierwszym przypadku jest się od początku właścicielem praw autorskich w drugim prawa autorskie nabywa się na zasadzie odpowiednich licencji. Generalnie wyznaję zasadę że strzeżonego Pan Bóg strzeże i jak coś idzie w eter to lepiej być tego na 100% pewnym.

Kilka razy byłem świadkiem że klient mimo moich nacisków "pożyczał" coś z internetu, a potem była akcja wymian całych identyfikacji graficznych lub sprawy sądowe z niezłymi karami że firmy potem się zwijały, bo było nie było dla właściciela praw autorskich wygrana sprawa tego typu to dość łatwy pieniądz.

Ale to nie znaczy że nie można się czymś zasugerować bo co innego ściągnięcie czegoś na chama, a co innego inspiracja, interpretacja lub cytat. Póki co tu jest łatwiej i zrobienie na niebieskim pasku loga firmy "MURVEL" etyczne może nie będzie ale życiu nie zagrozi. Bo to inspiracja i inwencja własna :) Dzięki temu chińskie podróbki mają z czego żyć ;)

Także zachęcam do zabawy w grafika... byle z rozsądnie i z głową.

Offline LordDisneyland

Odp: Shout Box
« Odpowiedź #431 dnia: Śr, 12 Czerwiec 2019, 16:41:21 »
W moim przypadku najpierw umówiłem się ze znajomym grafikiem, exlibrisy miały być tradycyjne, druk na wklejanej karteczce- akwaforta, akwatinta, może litografia. Pozerstwo czystej wody:D ale zawsze można dorobić, jakby się skończyły. Potem pomyslałem o stemplu z grafiką i dopiero gdy wykonujący te rzeczy rzemieślnik pokazał mi gotowe wzory, dotarło do mnie, żeby sprawdzić w sieci. Nie myślałem o konsekwencjach, o jakich wspomina Teli, raczej obawiałem się, że wymyślony przeze mnie wzór będzie identyczny np. z wzorem stosowanym przez jakieś gabinety płukania jelit z Timoru Wschodniego ;)

@komiksowe-warianty
Tak dopytam- te oczy w awatarze to chyba MoonKnight?
,, - Eeeeech.''

Offline komiksowe_warianty

Odp: Shout Box
« Odpowiedź #432 dnia: Śr, 12 Czerwiec 2019, 16:46:03 »
Owszem, oczy są Moon Knighta.

Offline death_bird

Odp: Shout Box
« Odpowiedź #433 dnia: Cz, 13 Czerwiec 2019, 19:08:09 »
Egmont seryjny zabójca.  ;D
"Właśnie załatwiliśmy Avengers i to bez kiwnięcia palcem".

John

  • Gość
Odp: Shout Box
« Odpowiedź #434 dnia: Cz, 13 Czerwiec 2019, 19:09:11 »
To już zakrawa o terroryzm. Bazyl zrobisz coś z tym czy nie?