Autor Wątek: Shout Box  (Przeczytany 151579 razy)

0 użytkowników i 3 Gości przegląda ten wątek.

Online xanar

Odp: Shout Box
« Odpowiedź #210 dnia: Nd, 28 Kwiecień 2019, 09:21:41 »
Masz szczęście, że w Polsce mieszkasz, tutaj tylko biali chrześcijanie i do tego hetero  :)
Twój komiks jest lepszy niż mój

John_

  • Gość
Odp: Shout Box
« Odpowiedź #211 dnia: Nd, 28 Kwiecień 2019, 10:07:15 »
To tylko powierzchowny medialny obrazek. Wystarczy przejść się po centrum Warszawy żeby zobaczyć że to nieprawda. Właściwie to nie rozumiem co to ma do rzeczy Xanar.

Offline turucorp

Odp: Shout Box
« Odpowiedź #212 dnia: Nd, 28 Kwiecień 2019, 11:46:51 »
Osobiście odczuwam to inaczej. Kiedyś wchodząc na strony o komiksie, kinie, telewizji, czytałem o tych właśnie tematach. Dzisiaj widzę non stop przepychanki i aluzje światopoglądowe. Komentarzy nie ma temat treści, tylko tego czy ktoś jest gejem, lub jest niebiały. Naprawdę nie dostrzegasz że ten konflikt jest dzisiaj intensywniejszy niż kilka lat temu? Powszechna paranoja. Jedni doszukują się poprawności politycznej, inni wszędzie się czują uciskani. Czuję jakby kultura nigdy nie była tak podzielona jak dzisiaj.
Nie, nie dostrzegam żeby ten konflikt był intensywniejszy. Praktycznie od mojego pierwszego kontaktu z komiksem, widziałem polaryzację opinii i doszukiwanie się drugiego dna (siedzę w komiksach od 1976 roku). Prorządowe, propagandowe Żbiki czy Pilot śmigłowca vs undergroundowe, niepoprawne politycznie komiksy np. Mleczki, zakamuflowana (słabo) propaganda w TRiA i mniej lub bardziej czytelne aluzje w Funkym Kovalu. I tak praktycznie jest cały czas, prawo, lewo, pro, anty.
I dotyczy to całego świata, a nie tylko naszego rodzimego grajdołka, komiksy od zawsze naszpikowane są odniesieniami do rzeczywistości, a czytelnicy od zawsze pasjonują się ich wyszukiwaniem i interpretacją, dlatego wybacz, ale nie rozumiem, jakim cudem nagle dostrzegłeś, że coś takiego ma miejsce i jesteś zaszokowany.

Offline isteklistek

Odp: Shout Box
« Odpowiedź #213 dnia: Nd, 28 Kwiecień 2019, 11:57:02 »
Zgadzam się, że dyskusja jest ta sama. Jedyne co się zmieniło, to ludzie i podejście do tych dyskusji. Wiele z tych dyskusji jest bardzo emocjonalnych i tylko i wyłącznie na emocjach się opierają, mniej w nich merytorycznych treści, bo ludzie stracili trochę kontakt z rzeczywistością i na dodatek zamiast sami trochę poszukać i do edukować, to wierzą w plotki internetowe lub dają się zmanipulować przez różnego rodzaju sztuczki. Jedyna ewolucja jaka ma miejsce, to można się pozbyć oponenta blokując go lub usuwając ze znajomych, gdy sobie nie radzisz w dyskusji.

John_

  • Gość
Odp: Shout Box
« Odpowiedź #214 dnia: Nd, 28 Kwiecień 2019, 11:57:16 »
Mylisz pojęcia. nic nie ma do rzeczy czy siedzisz w komiksie od lat 70, czy 40 kiedy Superman walczył z Hitlerem, bo ja nie mówię o samym medium a jego ODBIORCACH. @turucorp

A kolega wyżej bardzo dobrze ujął sprawę. Kiedyś nie było aż tyle emocji wkładamych w te przepychanki.
« Ostatnia zmiana: Nd, 28 Kwiecień 2019, 11:59:42 wysłana przez John_ »

Offline turucorp

Odp: Shout Box
« Odpowiedź #215 dnia: Nd, 28 Kwiecień 2019, 12:21:01 »
Mylisz pojęcia. nic nie ma do rzeczy czy siedzisz w komiksie od lat 70, czy 40 kiedy Superman walczył z Hitlerem, bo ja nie mówię o samym medium a jego ODBIORCACH. @turucorp

A kolega wyżej bardzo dobrze ujął sprawę. Kiedyś nie było aż tyle emocji wkładamych w te przepychanki.
Ależ ja cały czas mówię o odbiorcach i ich emocjach. Bardzo wyraźnie zaznaczyłem, że internet zintensyfikował takie dyskusje, ale równocześnie podkreślam, że polaryzacja czytelników ma miejsce praktycznie od zawsze, po prostu teraz bardziej to widać. Dlatego nie bardzo rozumiem Twoje oburzenie, związane z odkryciem, że czytelnicy odczytują treści w różny sposób i wynajdują w komiksach czy filmach rzeczy, które im przeszkadzają.

Offline death_bird

Odp: Shout Box
« Odpowiedź #216 dnia: Nd, 28 Kwiecień 2019, 12:33:39 »
Mam już dosyć że gdzie nie wejdę tam wszędzie polityka. To szambo bez skrępowania opanowało nawet takie moje hobby jak komiksy i filmy.

@John_ - chciałbym tylko zauważyć, że ostatnio była cisza i spokój a teraz sam nakręcasz kolejną debatę. ;)
Polityka wrzepia się wszędzie gdzie tylko może (i robią to sami twórcy komiksów/filmów), dlatego im rzadziej ją tutaj zapraszamy tym zdrowiej żyjemy. :)
"Właśnie załatwiliśmy Avengers i to bez kiwnięcia palcem".

John_

  • Gość
Odp: Shout Box
« Odpowiedź #217 dnia: Nd, 28 Kwiecień 2019, 12:50:38 »
Gdzie nakręcam. Przecież nie mówię o naszym forum. Tutaj jest idealnie, przynajmniej dla mnie.

Offline death_bird

Odp: Shout Box
« Odpowiedź #218 dnia: Nd, 28 Kwiecień 2019, 12:56:24 »
Ale piszesz o tym na naszym forum.  8)
Innymi słowy: zapraszasz do dyskusji. :)
"Właśnie załatwiliśmy Avengers i to bez kiwnięcia palcem".

Offline PJP

Odp: Shout Box
« Odpowiedź #219 dnia: Nd, 28 Kwiecień 2019, 13:03:30 »
Dyskusja światopoglądowa jest bardziej intensywna bo media inaczej przedstawiają nam świat. Podsycają emocje i karmią nas bzdetami 8) Polityka w komiksie była, jest i będzie. Oby tylko nie skończyło się tak, jak w niektórych serialach, gdzie suma wątków "politycznie poprawnych" przyprawia o mdłości. Ale przecież to już było w komiksie... Mainstream-underground-mainstream itd. Jedno z narzędzi masowej indoktrynacji tudzież kształtowania określonych postaw vs. narzędzie buntu i kontrkultury.

John_

  • Gość
Odp: Shout Box
« Odpowiedź #220 dnia: Nd, 28 Kwiecień 2019, 13:34:40 »
Ale piszesz o tym na naszym forum.  8)
Innymi słowy: zapraszasz do dyskusji. :)
To prawa. KomikSpec jest dla mnie jak pierwsza kawiarnia do której wchodzę na mieście, lubię tu zaglądać stąd akurat tutaj chciałem podzielić się swoimi przemyśleniami.

Offline death_bird

Odp: Shout Box
« Odpowiedź #221 dnia: Nd, 28 Kwiecień 2019, 14:55:18 »
To prawa. KomikSpec jest dla mnie jak pierwsza kawiarnia do której wchodzę na mieście

Dbaj tedy żeby atmosfera w niej nie zmieniła się w wiec polityczny prowadzący do zamieszek na ulicach.  ;D
"Właśnie załatwiliśmy Avengers i to bez kiwnięcia palcem".

John_

  • Gość
Odp: Shout Box
« Odpowiedź #222 dnia: So, 04 Maj 2019, 12:40:13 »
https://allegro.pl/oferta/wkkm-167-kapitan-ameryka-steve-rogers-hail-hydra-8040761281

Przesada z tą ceną. Dopiero co ten Tom był w normalnym obiegu.

Offline stachel

Odp: Shout Box
« Odpowiedź #223 dnia: So, 04 Maj 2019, 14:42:04 »
https://allegro.pl/oferta/wkkm-167-kapitan-ameryka-steve-rogers-hail-hydra-8040761281

Przesada z tą ceną. Dopiero co ten Tom był w normalnym obiegu.

I pewnie jeszcze w niektórych Empikach idzie dostać ten numer. Ale ten allegrowicz tak ma od dawna :/

John_

  • Gość
Odp: Shout Box
« Odpowiedź #224 dnia: So, 04 Maj 2019, 15:05:10 »
Żeby go szlag trafił. Pamiętam fajny pomysł użytkownika grupy KKK, by zbiorowo obniżać ceny komiksów by walczyć z cwaniactwem. Gość by nie być gołosłownym zaczął od siebie i wrzucił komiksy po korzystnych cenach. Oczywiście cwaniaki z grupy pojeździli sobie po nim, jaki to głupi nie jest i nic nie rozumie. A kiedy T. Kołodziejczak na MFKIG mówił że będą wznawiać rzadkie komiksy by nie było cwanych handlarzy na Allegro, wszyscy mu bili brawo. Polski fandom :)