Autor Wątek: Shout Box  (Przeczytany 151480 razy)

0 użytkowników i 5 Gości przegląda ten wątek.

Offline Antari

Odp: Shout Box
« Odpowiedź #90 dnia: Pn, 08 Kwiecień 2019, 23:05:35 »
Ano to, że na tym forum są osoby, które mają już trochę lat na karku i mają nieco szersze spojrzenie na pewne sprawy, a nie jak on zafiksowany na swoich kolekcjach i walce z Egmontem. Bazyl zaniża poziom wypowiedzi ale generuje ruch w tematach. Tylko wszystko ma swoje granice. Z początku odniosłem wrażenie, że mu się poprawiło ale to była tylko maska, którą ubrał aby z miejsca nie dostać bana na tym forum. Było dobrze jak pisał raz na jakiś czas, kilka postów tygodniowo. Ale obecnie zaczyna już pisać z częstotliwością jak na Gildii, gdzie potrafił się wypowiedzieć w każdym temacie i przemycić słowo na temat kolekcji czy złego Egmontu.
« Ostatnia zmiana: Pn, 08 Kwiecień 2019, 23:07:24 wysłana przez Antari »

Offline death_bird

Odp: Shout Box
« Odpowiedź #91 dnia: Pn, 08 Kwiecień 2019, 23:06:34 »
@Gieferg:
Rozumiem, że nie przeszkadza Ci sytuacja w której Bazyl wygłasza opinie ocenne nt komiksów, których nie czytał nie informując jednocześnie o tym tycim detalu? Bo jak dla mnie to jest wprowadzanie innych w błąd. Rozumiem, że nie przeszkadza Ci gdy sprzedaje "informacje", które sam sobie wymyślił? Bo jak dla mnie to jest wprowadzanie współforumowiczów w błąd.
Nie przeszkadza Ci, że gość jest w tym wszystkim całkowicie niereformowalny i robi to cały czas w dokładnie ten sam sposób od kilku lat, nie próbując choćby o włos zmienić zachowań, które mogą szkodzić innym? Bo dla mnie osobiście to jest najgorsze możliwe zachowanie pod kątem "wspólnotowym". Czy mam w zw. z jego zagrywkami tzw. "ból dupy"? Zdecydowanie. Dlaczego? Nie ze względu na to, że jest zafiksowany na kolekcjach, nie dlatego, że jeździ po wszelkiej ich konkurencji (w sposób często zwyczajnie niesprawiedliwy) i wreszcie nie dlatego, że się z nim nie zgadzam, ale dlatego, że w warunkach recydywy sprzedaje półprawdy i zwyczajne kłamstwa. Jeżeli widzę, że ktoś kto funkcjonuje w ramach grupy ma serdecznie gdzieś jej (górnolotne sformułowanie) dobro i (z przyczyn, których mogę się raczej tylko domyślać) liczy się dla niego jedynie przeforsowanie swojej absurdalnej nieraz opinii, to przykro mi bardzo, ale mnie osobiście trafia. I nic na to nie poradzę. Taka już moja mentalność pszczoły w ulu. ;)
Wszyscy jak tu jesteśmy, jesteśmy różni - każdy z nas jest indywidualnością i możemy nie zgadzać się na multum tematów. Ale siedzimy tu razem, co więcej, razem zdecydowaliśmy o przejściu z jednego forum na drugie żeby trzymać się w tej określonej grupie i żeby w ramach tejże grupy funkcjonować. I jeżeli ktoś w sposób notoryczny ignoruje interes (kolejne duże słowo) "społeczności", której (nie ukrywam) czuję się częścią, to jak dla mnie szkoda nerwów w imię zbyt daleko posuniętej tolerancji. Zresztą administracja Gildii chyba jednak też doszła swego czasu do tego samego wniosku.
W każdym razie to jest rzecz jasna moja prywatna opinia, z którą oczywiście nikt nie musi się zgadzać.
"Właśnie załatwiliśmy Avengers i to bez kiwnięcia palcem".

Offline Gieferg

Odp: Shout Box
« Odpowiedź #92 dnia: Pn, 08 Kwiecień 2019, 23:07:57 »
Ale obraża kogoś? Czepia się ludzi? Jakieś złośliwe przytyki czy coś? Bo wciąż spotykam się z takimi wymierzonymi  w jego stronę.
Cytuj
zafiksowany na swoich kolekcjach i walce z Egmontem.

I co z tego? Nie można olać? Jak widzę że ktoś pisze tekst w stylu "jak go nie zbanujecie to odchodzę" to w tej konkretnej sytuacji mam ochotę mu powiedzieć "Krzyż na drogę".
« Ostatnia zmiana: Pn, 08 Kwiecień 2019, 23:12:14 wysłana przez Gieferg »

Offline Antari

Odp: Shout Box
« Odpowiedź #93 dnia: Pn, 08 Kwiecień 2019, 23:12:10 »
Odradzał zakup komiksów z Dreddem bo przecież wyjdzie jego wyimaginowana kolekcja. Czy to nie jest Twoim zdaniem szkodliwe działanie na rzecz interesu wydawcy? Nie ma co się dziwić, że wiele osób ma mu to za złe.

Offline Gieferg

Odp: Shout Box
« Odpowiedź #94 dnia: Pn, 08 Kwiecień 2019, 23:13:18 »
Jeśli ktoś pisze coś, co w mniemaniu kogoś innego jest bzdurą, ten drugi może mu to wytknąć i uzasadnić.
I to wszystko co w tej sytuacji powinno zostać zrobione. Ban za fantazjowanie? Serio? Dajcie sobie w sygnaturkę "Bazyliszek gada głupoty" i dorzućcie do ignorowanych.
« Ostatnia zmiana: Pn, 08 Kwiecień 2019, 23:15:36 wysłana przez Gieferg »

Offline death_bird

Odp: Shout Box
« Odpowiedź #95 dnia: Pn, 08 Kwiecień 2019, 23:14:50 »
@Gierferg:
Zadaj sobie pytanie: gdybyś prosił kogoś o opinię (robimy to tutaj ciągle i notorycznie) nt. tomu, który chcesz kupić, ale masz wątpliwości i dostałbyś taką "opinię" od kogoś kto tytułu w rękach nie miał to nie uważasz, że miałbyś prawo do uzasadnionych pretensji?
My tutaj działamy w ramach dosyć sporego zaufania pomiędzy forumowiczami. Jeżeli sam dopytuję o to czy warto coś kupić to nawet jeśli post factum dojdę do wniosku, że dany komiks nie trafił w moje gusta, to jednak i tak wiem, że ktoś kto mi go polecał robił to w jak najlepszej wierze. W przypadku Bazyla wiem, że w imię Swojej fiksacji jest gotów polecić najgorszą szmirę, "bo to kolekcja". Jest gotów sformułować opinię mimo, że czegoś nie czytał. Jak to działa w tej konkretnej grupie? I przede wszystkim: jaki to ma sens?
« Ostatnia zmiana: Pn, 08 Kwiecień 2019, 23:16:22 wysłana przez death_bird »
"Właśnie załatwiliśmy Avengers i to bez kiwnięcia palcem".

Offline Gieferg

Odp: Shout Box
« Odpowiedź #96 dnia: Pn, 08 Kwiecień 2019, 23:17:21 »
Skoro chyba wszyscy znają tu reputację akurat tego gościa, to naprawdę nie widzę problemu. Rozwiązanie masz w poprzednim poście. Agitacja za zbanowaniem kogoś z takich powodów dla mnie się kwalifikuje jako prześladowanie.

Offline OokamiG

Odp: Shout Box
« Odpowiedź #97 dnia: Pn, 08 Kwiecień 2019, 23:17:55 »
Jeśli ktoś pisze coś, co w mniemaniu kogoś innego jest bzdurą, ten drugi może mu to wytknąć i uzasadnić.
I to wszystko co w tej sytuacji powinno zostać zrobione. Ban za fantazjowanie? Serio? Dajcie sobie w sygnaturkę "Bazyliszek gada głupoty" i dorzućcie do ignorowanych.
Tylko to przysłowiowe rzucanie grochem o ścianę. Nawet jak w tym przypadku argumentujesz, wytkniesz błędne rozumowanie, to Bazyl nie przyjmuje tych argumentów ciągle będąc w swojej fantazji.

Offline Gieferg

Odp: Shout Box
« Odpowiedź #98 dnia: Pn, 08 Kwiecień 2019, 23:19:24 »
Nie widzę w regulaminie zakazu fantazjowania i nakazu przyznawania racji większości.

Offline death_bird

Odp: Shout Box
« Odpowiedź #99 dnia: Pn, 08 Kwiecień 2019, 23:22:04 »
Agitacja za zbanowaniem kogoś z takich powodów dla mnie się kwalifikuje jako prześladowanie.

Nie każdy musi znać reputację wszystkich. Forum jest otwarte, rejestrują się tutaj kolejni użytkownicy. W regulaminie należy zapisać "nie wierz Bazyliszkowi"?

"Prześladowanie". Chyba jednak mocne słowo. Zgodziłbym się gdyby chodziło o różnice opinii. Ale w tej konkretnej sytuacji chodzi o coś innego - tutaj chodzi o złą wolę. Na tym polega problem. Nie na różnicy w poglądach.
"Właśnie załatwiliśmy Avengers i to bez kiwnięcia palcem".

Offline Gieferg

Odp: Shout Box
« Odpowiedź #100 dnia: Pn, 08 Kwiecień 2019, 23:23:29 »
Cytuj
W regulaminie należy zapisać "nie wierz Bazyliszkowi"? "

To nie jest zły pomysł :D



Offline death_bird

Odp: Shout Box
« Odpowiedź #101 dnia: Pn, 08 Kwiecień 2019, 23:24:24 »
Czyli jednak dostrzegasz problem. ;)
"Właśnie załatwiliśmy Avengers i to bez kiwnięcia palcem".

John_

  • Gość
Odp: Shout Box
« Odpowiedź #102 dnia: Pn, 08 Kwiecień 2019, 23:25:08 »
Śmiać mi się chcę. Lata mijają i ciągle jest to samo. Antyfani Bazyla nie potrafią kolektywnie się zebrać i go zablokować. Nie da się po takim czasie już tego traktować poważnie. Ździeracie płytę tak samo jak On.

Offline Gieferg

Odp: Shout Box
« Odpowiedź #103 dnia: Pn, 08 Kwiecień 2019, 23:37:39 »
Czyli jednak dostrzegasz problem. ;)

Dostrzegam, że ktoś ma problem i dobrze byłoby go jakoś rozwiązać (przy okazji - dzięki za wyjaśnienie jego sedna), ale tutaj naprawdę są mniej drastyczne rozwiązania, niż wywalenie gościa na zbity pysk. Jak dla mnie się zwyczajnie nie kwalifikuje, a dodam, że na swoim forum bany rozdawałem swego czasu bez większych oporów (na pewno szybciej i bardziej bezwzględnie niż ma to w zwyczaju robić Mateusz). Był co prawda na filmożerach nieco podobny przypadek gostka który nic nie robił poza truciem, że blu-ray jest bez sensu i należy kupować wyłącznie DVD, ale to był koleś, który na forum NIC sensownego nie robił, jego obecność niczemu nie służyła.
« Ostatnia zmiana: Pn, 08 Kwiecień 2019, 23:41:53 wysłana przez Gieferg »

Offline LordDisneyland

Odp: Shout Box
« Odpowiedź #104 dnia: Wt, 09 Kwiecień 2019, 00:05:39 »
@Gieferg- Jak to nic sensownego nie robił, blurej to faktycznie zło :) Propsy dla gościa :D

W postach Bazyliszka nie przeszkadza mi jego krucjata przeciw Egmontowi i religia oparta na kulcie kolekcji. Przeszkadza mi natomiast, ze często wypowiada się na temat tomików, których nie zna. Ja akurat dość często i na tym forum, i na poprzednim, polegałem na opinii użytkowników planując zakup bądź lekturę komiksów. Gdybym był nowicjuszem i oparł się akurat na niesprawdzonych rewelacjach B., pewnie bym się wkurzył, być może po nieudanym a kosztownym zakupie walnął  komiksy raz na zawsze w kąt.
,, - Eeeeech.''