Pozostałe > Na luzie

Shout Box

(1/256) > >>

John_:
Dlaczego Bender skasował konto?

Mateusz:
Tak jak wspominałem w temacie z jego kolekcją. Tu napisał swój ostatni post: https://forum.komikspec.pl/na-luzie/dyskusje-swiatopogladowe/msg7050/#msg7050 Można więc wywnioskować, że nie spodobały mu się posty z wątku światopoglądowego i dlatego poprosił o usunięcie konta.

John_:
To wyjątkowo głupi ruch, bo sam zaczął te dyspute. Powinni zakazać politykowania na forach filmowych i komiksowych.

wonap:
Ja akurat chciałem polubić jego wiadomość ale nie zdążyłem;)
Nie widzę nic złego i żadnego problemu, że ktoś przychodzi zakłada konto czy odchodzi i wyłącza / kasuje konto.
W cenzurze już tak, to to dopiero głupota a nawet więcej;)

tomsawyer:
Z własnych obserwacji wiem, że polityka (podobnie jak religia) dzieli ludzi na forach internetowych. Kultura wypowiedzi szybko odparowuje zostawiając esencję szamba w postaci pyskówek i ogólnie braku wzajemnego szacunku. Byłem przeciwny cenzurowaniu wypowiedzi, więc na prośbę użytkowników stworzyłem na swoim forum, osobny dział z dostępem na hasło (dla każdego kto ma ochotę), gdzie ludzie mogli uskuteczniać swoje erystyczne gierki, brnąć w tym całym światopoglądowym gównie będąc zanurzonymi po uszy.

Co się okazało. Otóż okazało się, że nagle nikt nie chce w tym miejscu manifestować swoich poglądów. Za to pojawiły się głosy o cenzurze na głównym forum, kiedy wątki trafiały do nowego działu. Dodam, że były to głosy osób, które wcześniej same chciały wydzielenia takich tematów z głównego forum. Zapewne chodzi o brak szerszej publiczności, która dotychczas była przypadkowo zmuszona do czytania wynurzeń niektórych delikwentów i niektórym puszczały nerwy, co napędzało pyskówki.

Na forum komiksowym nie da się zupełnie uciec od tych zagadnień. Komiksy takie jak Kaznodzieja, Technokapłani itp. to pozycje, które prowokują do szerszych dyskusji, ale czujne oko moderatora bez sentymentu powinno gasić potencjalne zarzewia konfliktów. Rażąc zdecydowanie tymczasowymi banami, bardziej napuszone misie :-).

Co do kolegi Bendera, to nie wiem czego się spodziewał zakładając ten wątek. Pewnie za jakiś czas pojawi się Zoidberg albo jakiś Nibbler, a może sam Kalkulon :-).

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

Idź do wersji pełnej