Autor Wątek: Shout Box  (Przeczytany 152852 razy)

0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

Offline asx76

Odp: Shout Box
« Odpowiedź #765 dnia: Wt, 22 Październik 2019, 16:44:45 »
A kto to ten Tokarczuk? Ciągle ostatnio słyszę to nazwisko. Coś fajnego napisał?

Napisała kilka bardzo dobrych powieści, np. "Księgi Jakubowe", czy "Prawiek i inne czasy".

Offline parsom

Odp: Shout Box
« Odpowiedź #766 dnia: Wt, 22 Październik 2019, 16:46:42 »
Ej, chłopcy, chłopcy - tacy niby oczytani, a tak łatwo was podpuścić.

Offline asx76

Odp: Shout Box
« Odpowiedź #767 dnia: Wt, 22 Październik 2019, 16:54:20 »
A nie przyszło Szanownemu Panu do głowy, że udając iż uległem podpuszczeniu sam podpuściłem Waszmości? :P
Co prawda nie wiedziałem kogo się uda, ale to nieważne, wszakoż "ofiara" jest :P

Poza tym skoro Pan Apasz nie odróżnia dobrego pakowania od ch.jowego, to i o Tokarczuk może mieć pojęcie mgliste ;)
« Ostatnia zmiana: Wt, 22 Październik 2019, 17:03:55 wysłana przez asx76 »

Offline parsom

Odp: Shout Box
« Odpowiedź #768 dnia: Wt, 22 Październik 2019, 17:28:51 »
Uuuu, aleś ty przebiegły!


Offline PJP

Odp: Shout Box
« Odpowiedź #769 dnia: Wt, 22 Październik 2019, 21:33:59 »
Przykro mi, że być może kogoś urażę, ale dla mnie twórczość O. Tokarczuk jest przekombinowana i zwyczajnie nudna. Szkoda czasu.

Offline Szekak

Odp: Shout Box
« Odpowiedź #770 dnia: Wt, 22 Październik 2019, 21:58:02 »
Cóż za zaskoczenie, nie może być!
Piękno jest w oczach patrzącego.

Odp: Shout Box
« Odpowiedź #771 dnia: Śr, 23 Październik 2019, 15:00:56 »
"Księgi Jakubowe" to męczący, rozpasiony ponad miarę, archaiczny stos papieru z jakże oczywistym wnioskami, że żydowska progresywna sekta jest fajniejsza niż polskie konserwatywne kołtuństwo. "Bieguni" bardziej mi przypadło do gustu, ale to w gruncie rzeczy przeplot nieco banalnych felietonów i scenek z życia bananowych dzieci, które w/g autorki mają reprezentować everypolaka. Nie będę udawał, że wiem z jakiego klucza są przyznawane nagrody Nobla bo z ostatnich lat spośród nagrodzonych znam chyba tylko Grossa i Llosę, ale jeżeli Tokarczuk zasługuje na tę nagrodę to chyba znak, że ze światową literaturą nie dzieje się najlepiej.

Offline Teli

Odp: Shout Box
« Odpowiedź #772 dnia: Śr, 23 Październik 2019, 15:40:37 »
Nie mam nic do Olgi Tokarczkuk ale jej twórczość mi nie podchodzi i Nobel tego nie zmieni. Nie mam zamiaru nagle weryfikować swojego gustu literackiego i nadrabiać jej prozę. Najbardziej bawił mnie w tym całym noblowskim zamieszaniu krótki wywiad radiowy (bodajże na Trójce) z panią reprezentującą Wydawnictwo Literackie jak to ona się niezmiernie cieszy że pani Olga i twórczość została tak doceniona. Szybki rzut oka na topniejące z prędkością lodu w sierpniowe popołudnie stany magazynowe na Bonito pozwolił mi zrozumieć tę wielką radość :)
Ludzie to jednak są dziwne stworzenia...
"Pioter weź mi zamów tego Tokarczuka bo Nobela mu przyznali. Trzeba na półce postawić niech somsiad zazdrości"

Offline parsom

Odp: Shout Box
« Odpowiedź #773 dnia: Śr, 23 Październik 2019, 15:42:59 »
Dlatego dla równowagi za 2019 dostał Peter Handke, na którego już rzuciła się zgraja strażników wrażliwości i otwartości.
Od jakiegoś czasu, o ile nawet nie od początku Nobla przyznają głównie tak, żeby nie był oczywisty. Co oczywiście jak każdy pozamerytoryczny parytet niesie ryzyko pominięcia lepszego kandydata tylko dlatego, że jest znany i każdy się spodziewa, że go nagrodzą. Ale ma to swoje plusy. Np. taki Modiano nie jest pisarzem z list bestsellerów, ale jest bez dwóch zdań wybitny. Z kolei po nagrodzie dla Handkego może go w końcu u nas nadrukują.

Offline PJP

Odp: Shout Box
« Odpowiedź #774 dnia: Śr, 23 Październik 2019, 16:48:41 »
Szekaku, mam ten komfort, że mogę jeszcze nie uwielbiać, jeśli nie muszę ;) I nikt mnie do tego nie zmusi. Ani mody, ani nagrody, ani namowy kogoś tam. Nie zamierzam pisać bzdetów bo ktoś tam akurat jest w cenie. Czytam zresztą różne rzeczy i jeżeli sugerujesz, że kieruję się jakimś uprzedzeniem, jesteś głęboko w błędzie. Np. moim ulubionym reporterem jest Kisch. Znam jego życiorys i poglądy, tak na marginesie.
---
Z O. Tokarczuk jest o tyle ciekawa sprawa, że w typowaniach prawie wszyscy wiedzieli, iż nagrodę otrzyma, tak 80 do 20. I z lewa i z prawa. I wydawnictwa i księgarze. Parę osób przekonywało mnie o tym, co najmniej od miesiąca ;) Przyznawałem im rację, bo doskonale wiemy, że to poszło politycznie nie literacko. Dziwi mnie zatem, że po ogłoszeniu wyników nagle wszyscy są nieprzygotowani i rżną głupa - "panie, nie ma niczego, czekamy". Na początku było to ok. 10 dni, teraz nie mam pojęcia. Zabawne. Ale zrozumiałe - bali się wtopić kasowo. Czuję, że znakomita większość czytelników będzie strasznie kląć - jeśli w ogóle przeczyta chociaż część (zależy oczywiście od książki).

Offline Szekak

Odp: Shout Box
« Odpowiedź #775 dnia: Śr, 23 Październik 2019, 16:55:12 »
Wybacz PJP, naczytalem sie o tym jakim Sledziu jest slabym tworca komiksowym, a Kijuc zaje***, ze ppzwolilem sobie na drobna zlosliwosc.
Piękno jest w oczach patrzącego.

Offline misiokles

Odp: Shout Box
« Odpowiedź #776 dnia: Śr, 23 Październik 2019, 16:55:16 »
Ja nie wiedziałem że dostała z przyczyn politycznych. Na świecie są bardziej lewacko-wegańskie pisarki z krajów gdzie dyktatorskie zapędy są o wiele bardziej wyraźne.

Offline PJP

Odp: Shout Box
« Odpowiedź #777 dnia: Śr, 23 Październik 2019, 16:57:42 »
A tak z innej beczki? Wybiera się ktoś na Targi Książki do Krakowa?

John

  • Gość
Odp: Shout Box
« Odpowiedź #778 dnia: Pt, 01 Listopad 2019, 08:37:59 »

John

  • Gość
Odp: Shout Box
« Odpowiedź #779 dnia: Pn, 04 Listopad 2019, 09:49:56 »
Chciałem sobie odświeżyć Dredda ze Stallonem, bo nic już z tego filmu nie pamiętałem, i trochę żałuje. Strasznie się zestarzał. Przyznam jednak że te kiczowate kostiumy wyjęte prosto z komiksów 2000AD poprzedniego wieku nadal trzymają klasę i są na swój sposób urocze. Ostatecznie nie dokończyłem i będę musiał się zmusić do ponownego seansu.

Pamiętacie jeszcze że ma być serial w uniwersum Dredda?