Autor Wątek: Shout Box  (Przeczytany 153753 razy)

0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

Offline Arion Flux

Odp: Shout Box
« Odpowiedź #1230 dnia: Pn, 30 Marzec 2020, 12:02:28 »
Ale to chyba spisek firm farmaceutycznych z innych układów parlamentarnych albo galaktyk, bo już prawie całą planetę zamknęli.
Nie zdziwiłbym się, gdyby w koncu ta informacja zostala podana do publicznej wiadomości na TVP. Ludzie mają prawo wiedzieć!

Co do wyzwisk od debili itp, to wydaje mi sie, ze zarowno wyzywajacy, jak i ci wyzywani, ktorzy czuja sie takimi wyzwiskami dotknieci, to przede wszystkim osoby, ktore nie znaja granic swoich mozliwości intelektualnych, bo po prostu nie doprowadzaja sie do stanow mentalnych, w ktorych te granice sie ujawniaja - po prostu nie zdaza im sie rozmyslac bardzo gleboko. A granice te u normalnych, przecietnych ludzi roznia sie w niewielkim stopniu. Dlatego mozna powiedziec, ze wszyscy jestesmy mniej wiecej w tym samym stopniu debilami, zatem jesli nazywamy kogos debilem, to tym samym, niejako symetrycznie stwierdzamy rowniez debilizm u siebie.

Ja znam swoje granice, wkurzaja mnie niemal codzienie i sam siebie wyzywam od debili. Jestem do tego przyzwyczajony i nie mam nic przeciwko byciu tak okreslanym. Moglbym nawet powiedziec: "Jestem debilem i jestem z tego dumny", ale nie do konca byloby to prawda, bo moj debilizm po prostu mi przeszkadza, ale nic nie moge na niego poradzic, choc niemal codziennie z nim walcze. Pewnie sie przez to nie zmniejsza, ale niekiedy udaje mi sie z nim wygrac.     

Offline Szekak

Odp: Shout Box
« Odpowiedź #1231 dnia: Pn, 30 Marzec 2020, 12:04:52 »
Pamiętam jak ktoś kiedyś dla beki na TT "w tyle wizji" czy jak to się tam ten szit na reżimowe nazywa, napisał, że jakieś tam korpo specjalnie zakłócają sygnał i w momentach gdy politycy pis walą najlepsze argumenty rozkładające rozmówce na łopatki to u niego w tv wtedy są zakłócenia. xD Już to samo w sobie jest dobre, ale jeszcze lepsze jest to, że normalnie puścili tą wypowiedź na wizji jako opinie wartą uwagi. xDDD
Piękno jest w oczach patrzącego.

Bender

  • Gość
Odp: Shout Box
« Odpowiedź #1232 dnia: Pn, 30 Marzec 2020, 12:06:27 »
@Kuki

Niezależnie od Twoich wewnętrznych przemyśleń istnieją zwykłe podstawowe zasady kultury. I może nie zaprzęgajmy w to psychoanalizy bez potrzeby.


John

  • Gość
Odp: Shout Box
« Odpowiedź #1233 dnia: Pn, 30 Marzec 2020, 13:24:08 »
Ile lat i w ilu redakcjach pracowałeś?

Nie trzeba pracować w redakcji, wystarczy nie być takim ignorantem by wiedzieć że za każdymi mediami stoi jakiś kapitał, który należy do KOGOŚ, jeśli nie jest to państwo to są to biznesmeni którzy mogą popierać konkretne partie lub interesu, lub pochodzić z innych krajów i dbać by "ich" media dbały o interesy "ich" państw. Dlatego niezbędna jest repolonizacja mediów i ograniczenie obcego kapitału w tym segmencie rynku do maks 10%.  Dlatego na TVP masz lizanie PiSu po jajach, a na TVN masz kopanie tylko PiSu po jajach. A zaraz po ustawie o repolonizacji mediów, powołać komisje pozarządową która będzie miała konstytucyjne prawo do dbania o obiektywność mediów publicznych, opłacanych z naszych podatków.
« Ostatnia zmiana: Pn, 30 Marzec 2020, 13:26:24 wysłana przez John »

Offline R~Q

Odp: Shout Box
« Odpowiedź #1234 dnia: Pn, 30 Marzec 2020, 13:26:16 »
Nie trzeba pracować w redakcji, wystarczy nie być takim ignorantem by wiedzieć że za każdymi mediami stoi jakiś kapitał, który należy do KOGOŚ, jeśli nie jest to państwo to są to biznesmeni którzy mogą popierać konkretne partie lub interesu, lub pochodzić z innych krajów i dbać by "ich" media dbały o interesy "ich" państw. Dlatego niezbędna jest repolonizacja mediów i ograniczenie obcego kapitału w tym segmencie rynku do maks 10%.
Wtedy będą wspierać interesy polskich kapitaluchów - z deszczu pod rynnę.

John

  • Gość
Odp: Shout Box
« Odpowiedź #1235 dnia: Pn, 30 Marzec 2020, 13:28:54 »
Zawsze będą wspierać interesy największych i nie ma co się czarować. Wolę by wpływy wywoływali polscy biznesmeni niż zagraniczni, np opłaceni by wyśmiewać każdego kto wspomni o reparacjach niemieckich, lub absurdzie roszczeń Izraela.

Offline parsom

Odp: Shout Box
« Odpowiedź #1236 dnia: Pn, 30 Marzec 2020, 13:33:55 »

Offline xanar

Odp: Shout Box
« Odpowiedź #1237 dnia: Pn, 30 Marzec 2020, 13:34:16 »
Ale jak to w TVN rządzą Amerykanie, którzy są wielkim przyjacielem PISu.
Twój komiks jest lepszy niż mój

Offline Martin Eden

Odp: Shout Box
« Odpowiedź #1238 dnia: Pn, 30 Marzec 2020, 13:53:07 »
Te rozważania przypomniały mi scenę z filmu "Uprowadzenie Agaty" Marka Piwowskiego.

- Dzień dobry, my jesteśmy z niezależnej telewizji.
- Niezależnej od czego?
- Aaa... to zależnej.

Offline parsom

Odp: Shout Box
« Odpowiedź #1239 dnia: Pn, 30 Marzec 2020, 14:02:47 »
W sumie zrobił się zabawny niemal metakomantarz - historia filmu Piwowskiego jest puentą do całej historii nagłaśniania historii córki Kerna, mocno podkręconej i zmanipulowanej przez media i pewnych polityków.

Offline Koalar

Odp: Shout Box
« Odpowiedź #1240 dnia: Pn, 30 Marzec 2020, 15:28:24 »
Nie sądzę, żeby koronawirus był spiskiem koncernów farmaceutycznych, choć zdarzają się takie firmy, które chcą sprawę wykorzystać.

Co do mediów mainstreamowych, to czasem mam wrażanie, że pracują tam totalni debile. Ale raczej skłaniałbym się do tego, że wiele najważniejszych światowych mediów jest zwyczajnie zinfiltrowanych przez agentów rządowych (tudzież całe agencje prasowe są komórkami służb; i nie, nie mam na myśli krajów autorytarnych, ale te, które demokrację zaszczepiają przy użyciu bomb).
Już wklejałem ten dokument i z chęcią robię to znowu (bo jest dobrze opracowany i ogólnie dostępny):

To przykład fałszywej flagi (albo media w USA są głupie, że łyknęły ten "zamach", albo wprost wybierały takie materiały, które miały go urealnić - prędzej).
Pożartuj sobie z tego, Kuki (ale najpierw obejrzyj; choć ja odradzam, lepiej dalej żyj sobie w swojej strefie komfortu).
pehowo.blogspot.com - blog z moimi komiksami: Buzz, Fungi, PEH.

Offline parsom

Odp: Shout Box
« Odpowiedź #1241 dnia: Pn, 30 Marzec 2020, 15:41:36 »
Trzy godziny zdjęć, zrzutów ekranu i prawdy objawionej. I oczywiście autor tego "dokumentu" nie wybierał zdjęć, nie doszukiwał się w nich tego, co chciał tam zobaczyć.

Offline PJP

Odp: Shout Box
« Odpowiedź #1242 dnia: Pn, 30 Marzec 2020, 15:53:47 »
Na szczęście nie byłem pracownikiem mediów, więc mam trzeźwość osądu, chociaż znam ich świat bezpośrednio. Mógłbym oczywiście teraz podać ci jakieś wymyślone liczby, lat czy redakcji ale jak zostawię bez odpowiedzi... będzie bardziej tajemniczo. John chyba wystarczająco napisał o mediach. Od siebie mogę dodać, że obecnie jest... jeszcze gorzej niż 10, 20 czy 30 lat temu. Wtedy faktycznie "bywały" media niezależne. Obecnie, nie wiem czy znalazłbym kilka. Dosłownie. Dlaczego gorzej? Kiedyś służby specjalne jakoś kryły się ze swoimi dwuetatowcami - bywali oni dziennikarzami. Teraz się specjalnie nie kryją i dlatego jest to straszne. Jasne, że byłbym naiwny, gdybym narzekał bo przecież zawsze tak było (różni korespondenci, podróżnicy, towarzysze drogi, używając innego wschodniego określenia) - różnica polega na skali. I kiedyś ci współpracownicy mieli większą klasę. Teraz mediasta tudzież pismak jest po prostu niedouczony i... jest z tego dumny. Idioci byli zawsze. Ale szczycić się byciem idiotą, dla mnie to przerażające i przykład skundlenia.

John

  • Gość
Odp: Shout Box
« Odpowiedź #1243 dnia: Pn, 30 Marzec 2020, 16:05:38 »
Poza tym że niedouczeni do fachu, to prawdziwe dziennikarstwo jest na wymarciu. Większość tych łazęg z obu stron barykady to zwykli felietoniści, a nie dziennikarze. Większości z nich ciężko odróżnić zawodowo od Korwina, który też jest przecież "felietonistą" po godzinach. Prawdziwy dziennikarz nie powinien mieć poglądów wyrażanych publicznie. Być ostry i bezkrompromisowy dla każdego odpytywanego, to jest sensem tego zawodu. Symetryzm i prawdośrodkowizm który tak śmierdzi młodej lewicy, to istota rzetelnego dziennikarstwa.

Niech ludzie w stylu Jareczka Kuźniara czy Krzysia Ziemkiewicza (specjalnie wymieniłem dwóch z przeciwnych bagienek) mają swoje show, skoro jest na nich "popyt", ale nie nazywajmy ich dziennikarzami. To prezenterzy, aktywiści, felietoniści, a nie żadni dziennikarze.  Kondycja polskojęzycznego "dziennikarstwa" to idelne spoiwo patologii jaka dzieje się w mediach na płaszczyźnie korporacyjnej i personalnej.

Offline parsom

Odp: Shout Box
« Odpowiedź #1244 dnia: Pn, 30 Marzec 2020, 16:13:39 »
Ziemkiewiczowi to ostatnio Rafał było.
Media zawsze będą mniej lub bardziej tendencyjne. Rzecz polega na tym, że na rynku powinny istnieć media o rożnych skrzywieniach i powinno być jasne kto za kim stoi.