Autor Wątek: Przywitaj się  (Przeczytany 7468 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline death_bird

Odp: Przywitaj się
« Odpowiedź #15 dnia: Śr, 22 Kwiecień 2020, 17:37:25 »
I... nie wiem. Pytania? Porady? Wnioski? Życzenia? Zażalenia? ;)

Porada.
Jedna.
Uciekaj póki możesz.

Nie uważam się za jakąś wielką komiksową specjalistkę, bo w zasadzie jakieś 98 procent moich zbiorów to wyłącznie Marvele, reszta to DC i jakieś pojedyncze tytuły.

Jak przychodziłem na Forum też miałem Marvele, kilka DC i jakieś pojedyncze tytuły. Po (chyba) sześciu latach nie mam gdzie upychać tej całej makulatury a forumowi zeloci co chwila namawiają na kolejne wydatki.
I na ogół mają rację.  ::)
Toteż wiej póki możesz i póki cokolwiek w portfelu szeleści.  8)

A już tak poważniej to witamy w wesołej wiosce Smurfów. Baw się dobrze i nie walcz z nałogiem, którego objawy się nasilą.  ;)
"Właśnie załatwiliśmy Avengers i to bez kiwnięcia palcem".

Offline LordDisneyland

Odp: Przywitaj się
« Odpowiedź #16 dnia: Śr, 22 Kwiecień 2020, 21:13:58 »
Witajcie w świecie, gdzie głównym problemem jest brak miejsca na półkach :)

@Juby- dawno temu, jeszcze na Gildii, zaproponowałem takie podsumowania lektur- tu wystartowąły dzięki SkandaliścieLarry'emuFlintowi: może tam zamieść swoje wrażenia?
https://forum.komikspec.pl/dzial-ogolny/bo-chodzi-o-to-zeby-plusy-nie-przeslanialy-nam-minusow-sezon-drugi/

@Nyx- nie daj się wciągnąć w dyskusję o kolekcji Spidermana, to taka rada w sam raz na początek ;)
,, - Eeeeech.''

Offline Arion Flux

Odp: Przywitaj się
« Odpowiedź #17 dnia: Śr, 22 Kwiecień 2020, 21:17:54 »
Cześć!
Znakomicie trafiłaś - mamy tu ekspertów w każdym obszarze komiksowa!
I czuj się również dobrze!
Gazza, czemu tak skromnie o tych ekspertach? Przecież każdy wie, że zawsze mieliśmy i wciaż mamy tutaj ekspertów od literalnie WSZYSTKIEGO!!!

Offline Nyx

Odp: Przywitaj się
« Odpowiedź #18 dnia: Cz, 23 Kwiecień 2020, 14:54:36 »
Porada.
Jedna.
Uciekaj póki możesz.

Jak przychodziłem na Forum też miałem Marvele, kilka DC i jakieś pojedyncze tytuły. Po (chyba) sześciu latach nie mam gdzie upychać tej całej makulatury a forumowi zeloci co chwila namawiają na kolejne wydatki.
I na ogół mają rację.  ::)
Toteż wiej póki możesz i póki cokolwiek w portfelu szeleści.  8)
Haha, taki los mi niestraszny (ale może jestem jeszcze młoda i naiwna i przyjdzie czas, że wrócę do tego posta z "a trzeba było uciekać" :D

Witajcie w świecie, gdzie głównym problemem jest brak miejsca na półkach :)
Ten problem już mnie dotyczy! Ale może to kwestia tego, że mam dopiero jeden regał na komiksy.

@Nyx- nie daj się wciągnąć w dyskusję o kolekcji Spidermana, to taka rada w sam raz na początek ;)

Widziałam liczbę stron w tej dyskusji i chyba domyślam się skąd ta rada. Dzięki! :D

Offline R~Q

Odp: Przywitaj się
« Odpowiedź #19 dnia: Cz, 23 Kwiecień 2020, 15:05:09 »
Należy dywersyfikować swój gust komiksowy i czytać czasami DC, czasami marlela, czasami franko, czasami mango.

KOMIKSIARZ

  • Gość
Odp: Przywitaj się
« Odpowiedź #20 dnia: Cz, 14 Maj 2020, 08:40:14 »
A więc tak. Zaczynając ode mnie jeśli ktoś ma jakiekolwiek wątpliwości to jeszcze raz się przedstawię tutaj i to w tym temacie a nie od razu na głównym forum. Chcę jak najlepiej wypaść i nie zawsze mi to wychodzi. Mam nadzieję, że nie ma to nikt za złe. Jeśli chodzi o moje posty na forum to właśnie mogą się wydawać różne, ale staram się żeby były jak najbardziej zrozumiałe a przyznam się, że pierwszy raz uczestniczę w takich rozmowach i chciałem spróbować gdyż od dawna interesuję się komiksami tak jak wy ;) Jeśli chodzi o mój wiek to mogę przecież to zdradzić. Nie stanowi to dla mnie problemu a chcę jeśli i wy chcecie mnie jak najlepiej poznać a napisałem to ile mam lat przy moich pierwszych postach. Mam nadzieję, że tutaj nie ma  takich bardzo starszych osób ode mnie i że są osoby zbliżone do mojego wieku. A więc to prawda, jestem rzeczywiście młody i w tym roku we wrześniu będę miał dokładnie 30 lat. Czyli mój rocznik to 1990 rok. :) Mam nadzieję, że trochę się wyjaśniło jeśli chodzi o moją osobę. Przy okazji chciałbym wszystkich przeprosić za moje posty związane z Kolekcją Spider-Mana, ale po prostu bardzo zależało mi na niej. Mam nadzieję, że jest OK. Nie zrobiłem tego dobrze od razu witając się tutaj i może dlatego. Myślę, że jeśli chodzi o mnie to było na tyle. Chyba, że macie do mnie pytania do pytajcie śmiało. Będę się starał na nie odpowiedzieć jak najlepiej. :)

Kapral

  • Gość
Odp: Przywitaj się
« Odpowiedź #21 dnia: Cz, 14 Maj 2020, 09:30:23 »
Należy dywersyfikować swój gust komiksowy i czytać czasami DC, czasami marlela, czasami franko, czasami mango.

Says who? :)

Offline Random_Hero

Odp: Przywitaj się
« Odpowiedź #22 dnia: Pn, 03 Sierpień 2020, 14:49:19 »
Witam wszystkich!
Jestem nowy na forum i mam nadzieję, że ze swoją aktywnością zawitam u was na dłużej (z natłoku obowiązków wcześniej różnie z tym bywało:)

 

Offline Pan M

Odp: Przywitaj się
« Odpowiedź #23 dnia: Śr, 12 Sierpień 2020, 16:22:08 »

Udzielałem się sporadycznie na forum gildii, przed masową migracją z tamtego forum, a jeszcze dłużej czytałem forum bez aktywnego konta. To forum to bliźniaczy przypadek. Jak czas pozwoli, będę wtrącał swoje przysłowiowe 3 groszy na forum w bardziej systematyczny sposób.

Sam komiks przewijał w moim życiu już za dzieciaka, klasycznie były giganty, asterixy, tytusy. Nie było to co prawda u mnie jakieś przodujące hobby, ale lubiłem sięgać po ten środek wyrazu. Potem komiks zniknął na długie lata i wrócił na stałe dopiero 6 lat temu. Powód? Nie napiszę, że to było cudowne, drugie odkrycie komiksu przez WKKM, bo tak nie było- chociaż nie powiem, że ten hałas dookoła tej inicjatywy też nie intrygował z początku. Przyczyna było bardziej poszukiwanie jakiejś mniejszej niszy, nie tak rozbuchanej co świat elektronicznej rozrywki, ale też na tyle rozbudowanej, żeby nie obcować z czymś z totalnego skraju kultury. Padło na komiks, bo raz, że miałem sentymenty z ww. powodów, a dwa stwierdziłem, że zwyczajnie pociąga mnie sposób opowiadania, poprzez łączenie statycznych obrazów ze słowem tworząc coś unikatowego, innego niż film i książka.

Nie stawiam granicy w poznawaniu gatunkowym komiksu. Interesuje mnie całość zjawiska, więc nie pogardzę rozrywkowym super hero, ale też tymi trochę bardziej ambitnymi przedstawicielami trykotów, frankofonami, mniejszymi wydawcami ze stanów na czele z Image, Dark Horse i nieodżałowanym Vertigo. Jedynie z mangą jestem trochę do tyłu, bo przyznam, że trochę nie nadążam za innym kontekstem kulturowym, ale tu też staram się w miarę czasu nadganiać.

Patrząc co, w jakim formacie i ilości obecnie wydaje się u nas w kraju od paru lat, wybrałem dobrze dla siebie- że, dla portfela trochę mniej to taki szczegół.  :D

Tyle w ramach wstępu  :)

Offline qla

Odp: Przywitaj się
« Odpowiedź #24 dnia: Cz, 13 Sierpień 2020, 08:38:38 »
No i czas na przywitanie.
Witam wszystkich.

Ja to już zaawansowany komiksiarz, wychowałem się na Myszce Miki i Kaczorze Donaldzie oraz na TM-Semicach.

Jak skończyły wychodzić Komiksy z TM-Semic, stwierdziłem, że nic oprócz Donalda już nie ma w Polsce, a na Donalda już za duży jestem i tak jakoś zniknęły komiksy z mojego życia.

 Na szczęście (moje) i nie szczęście (żony, jednej, drugiej, mieszkania, portfela) jakieś 12 lat temu znowu  odkryłem komiksy na nowo. Obecnie jestem na etapie szukania komiksów 1-3 tomowych, (oszczędność miejsca i kasy) i raczej odchodzę od superbohaterów, chociaż mam swoich ulubionych jak Punisher, Batman, czy Spiderman, ale i tak nie kupuję wszystkiego...niestety.

Mam nadzieję, że żona wytrzyma z komiksami, jak i mieszkanie się rozciągnie...:D

Offline grzegorz.cholewa

Odp: Przywitaj się
« Odpowiedź #25 dnia: Nd, 20 Czerwiec 2021, 00:02:31 »
Witam

Kupuję komiksy hurtowo bo nie ma co oglądać w kinie. Kino się skończyło i muszę szukać jakiejś lepszej alternatywy. Nagle zauważyłem, że bardzo lubię historyjki obrazkowe. A jak sam zacząłem własną tworzyć to nie ma bata, trzeba poznać to medium bliżej.

Offline Paquita32

Odp: Przywitaj się
« Odpowiedź #26 dnia: Pn, 05 Lipiec 2021, 16:01:18 »
Cześć. Miło mi do was dołączyć, komiksowy świr ze mnie :D

Odp: Przywitaj się
« Odpowiedź #27 dnia: Pn, 05 Lipiec 2021, 17:44:04 »
Witaj, oby tylko komiksowy bo znajdzie się tutaj kilku świrów bez żadnego przymiotnika i więcej już chyba ich nie potrzeba.

Offline Naomii8

Odp: Przywitaj się
« Odpowiedź #28 dnia: Nd, 18 Lipiec 2021, 11:36:08 »


Heyjka :)

Offline Pan F.

Odp: Przywitaj się
« Odpowiedź #29 dnia: Cz, 29 Lipiec 2021, 19:24:46 »
Witam wszystkich! Uwielbiam komiksy i mangi, więc myślę, że trafiłem we właściwe miejsce :)
6 rozdział już jest !
Aż 22 strony!!! Link poniżej :)

https://webkomiksy.pl/komiks/pomocny?v=vvgnXoSBG6-f