Autor Wątek: Przywitaj się  (Przeczytany 7467 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline PocoNacoLoco

Przywitaj się
« dnia: Cz, 03 Październik 2019, 08:43:27 »
Dzień dobry wszystkim stałym i chwilowym bywalcom. Mimo, że obserwuję forum od dłuższego czasu, to debiutuję na nim mając nadzieję, że uda się nawiązać klimatyczne dyskusje na tematy, które i mnie fascynują, czyli komiksy.
Od 1985 roku nie rozmijam się z żadnym poważnym tytułem na naszym rynku. Tak mi się przynajmniej zdaje😉
Fascynacja jak u wielu z Was, zapędza mnie nieraz w zakamarki mojego portfela, a już z pewnością pcha do poważnych rozmów z moją ukochaną kobietą, kiedy widzi jej efekty... Jak więc wiadomo nie różnicę się zbytnio od nieprzeciętnego, oszalałego na punkcie komiksów, stałego bywalca tego forum. Dlatego do Was dołączam. Witam raz jeszcze i będę próbował znaleźć się w odpowiednim czasie i przestrzeni, abyśmy mogli dalej tworzyć i omawiać wiele ciekawych tematów.

John

  • Gość
Odp: Przywitaj się
« Odpowiedź #1 dnia: Cz, 03 Październik 2019, 11:44:06 »
Witaj PocoNacoLoco. A skąd pomysł na tak oryginalny nick? Mam nadzieje że będziesz się tu dobrze bawić. Z miejsca jednak chciałem Cię ostrzec byś nie wdawał się w dyskusje z dwoma osobnikami - Apaszem i Kapralem. Jest to jedynie prosta droga do zdenerwowania i zawodu nad ludzką naturą. Poza tym, mamy tu całą gamę zróżnicownaych ludzi, o różnych gustach, poglądach, i zainteresowaniach. Mam nadzieje że szybko się zaaklimatyzujesz :)

Online Martin Eden

Odp: Przywitaj się
« Odpowiedź #2 dnia: Cz, 03 Październik 2019, 11:52:50 »
Będziesz miał też monitoring tego, co piszesz i komu lajkujesz, a jak ocena wypadnie niekorzystnie, to zawiadomienie odpowiednich organów czekać będzie w gotowości, o czym poinformowany zostaniesz :)

John

  • Gość
Odp: Przywitaj się
« Odpowiedź #3 dnia: Cz, 03 Październik 2019, 12:03:22 »
To prawda. Lajk dla Apasza lub Kaprala = szczucie i wykluczenie z forum.

Kapral

  • Gość
Odp: Przywitaj się
« Odpowiedź #4 dnia: Cz, 03 Październik 2019, 12:36:23 »
Pamiętaj, Wielki Brat John patrzy. Lajkujesz - nie żyjesz :)

A w ogóle to cześć.

Użytkownik usunięty53490

  • Gość
Odp: Przywitaj się
« Odpowiedź #5 dnia: Cz, 03 Październik 2019, 12:44:47 »
Kapral dostałeś właśnie pierwszego w życiu lajka ode mnie :)

i jednocześnie ostatniego...

Offline PocoNacoLoco

Odp: Przywitaj się
« Odpowiedź #6 dnia: So, 05 Październik 2019, 03:13:26 »
John,
Po co zawalać miejsce na regałach komiksami...?
Na co wydawać tyle grosza...?
Loco, bo trzeba być szalonym, żeby tego nie robić, bo ktoś się dziwi i zadaje powyższe pytania😋
To po pierwsze.
W kwestii lajków, dziękuję wszystkim za uwagi początkowe, ale jednak tata i mama wpoili mi, że świat się poznaje na własnej skórze, po to aby nie być całe życie obojętnym. Warto też być dobrym obserwatorem, aeby nie stać się naiwniakiem✌️
Jeśli ktoś Ciebie zawiedzie raz, to dajesz mu szansę, jeśli kolejny raz to zrobi to kończysz znajomość, a jak się nie chce odczepić, to wtedy go gasisz.
Tak więc carte blanche...

Offline Gazza

Odp: Przywitaj się
« Odpowiedź #7 dnia: So, 12 Październik 2019, 08:19:00 »
True. Nie dyskryminowałbym nikogo. Śledzisz forum więc rozeznanie masz.
Cześć. Baw się dobrze. 😎

Offline PocoNacoLoco

Odp: Przywitaj się
« Odpowiedź #8 dnia: Pt, 18 Październik 2019, 07:54:32 »
Gazza, dziękuję za miłe słowo. Będziemy zatem prowadzić rozmowy na temat słowa pisanego i rysowanego, co niezmiernie mnie cieszy.

Offline Dzidek

Odp: Przywitaj się
« Odpowiedź #9 dnia: Śr, 01 Styczeń 2020, 17:29:54 »
Dzień dobry w Nowym Roku :)
Przeniosłem się z Gildii, na którą dziś zajrzałem po dłuższej przerwie, ale ponieważ w dalszym ciągu tam się nic nie dzieje, to przyszedłem tutaj. Słowem wstępu wyjaśnię, że na Gildii zarejestrowałem się dopiero po reaktywacji forum, kiedy to ponownie wkręciłem się w DC. Pozwolę sobie wkleić fragment swojego posta z Gildii, żebyście wiedzieli, z kim macie do czynienia ;)
Cytuj
Sprawa wygląda tak, że niedawno - trafiając na Odrodzenie - wróciłem do komiksów DC. Po pobieżnym zapoznaniu się z tematem dawna miłość odżyła. Jak dawna? Jako dzieciak miałem wszystkie Supki wydane przez TM-Semic, trochę Batków i sporo innych pojedynczych zeszytów. Po zakończeniu wydawania w Polsce Supka bodajże w 1998 roku moje zainteresowanie komiksami superbohaterskimi stopniowo malalo, aż ostatecznie zanikło.
Do grudnia 2018 w ogóle nie śledziłem niczego, co związane byłoby z tymi komiksami na rynku polskim. Wiedziałem tyle, że komiksów jest bardzo dużo i że są drogie (choć to oczywiście kwestia subiektywna). No ale jak wspomniałem, przytrafiło mi się Odrodzenie, co uznałem za dobry moment żeby ponownie czytać komiksy DC. W konsekwencji dowiedziałem się o Nowym DC i Deluxe. Napaliłem się jak szczerbaty na suchary i stwierdziłem, że chcę mieć je wszystkie  :lol:  I tak sobie powoli kompletuję swoją kolekcję, żeby kiedyś przystąpić do czytania. Na razie skupiłem się na Odrodzeniu, a także na tych Deluxe i N52, które są już niedostępne w sklepowej dystrybucji.
Słowa te pisałem w marcu 2019 r. Od tego czasu nabyłem całe Nowe DC Comics, większość Odrodzenia i z połowę Deluxe. Czytam sobie je na spokojnie, bezstresowo, powoli. I jest mi z tym bardzo dobrze :)
Oprócz DC jestem od dziecka fanem Thorgala. Chyba nieuleczalnym, bo pomimo wyraźnego zjazdu poziomu, wciąż wciągam kolejne albumy. Co jeszcze? Kiedyś uwielbiałem Smerfy, Asterixa i Lucky Luke'a, ale niestety pozbyłem się kolekcji w czasach młodzieńczego buntu. Teraz żałuję i coraz częściej chodzi mi po głowie ponowne nabycie, przynajmniej Lucky Luke'a. Ale to melodia przyszłości, najpierw DC :)
Na początek to tyle. Do zobaczenia na forum!

Juby

  • Gość
Odp: Przywitaj się
« Odpowiedź #10 dnia: Pn, 20 Kwiecień 2020, 11:16:12 »
Witam serdecznie,

Jestem Juby. Znaczna część użytkowników może mnie kojarzyć z forum Filmożerców, lub z BatCave. Komiksy były w moim życiu odkąd skończyłem 5 lat, ale nigdy nie miałem dość kieszonkowego, aby kupować to, co chciałem, albo trudno było z ich dostępnością w moim mieście. Z wiekiem straciłem nimi zainteresowanie (byłem głównie nastawiony na kino), ale co jakiś czas wracałem myślą, że chciałbym ponownie zacząć zbierać i czytać komiksy z moim ulubionym superbohaterem. Najbliżej powrotu byłem w 2017, ale pracowałem wtedy w empiku, więc wszystko co mieliśmy na miejscu (a było sporo) czytałem po godzinach ;) i nie musiałem nic kupować. Później różne zawirowania życiowe nie pozowliły mi wrócić do tego pomysłu, aż do końcówki ubiegłego roku. Od kilku miesięcy znów czytam komiksy (staram się to robić codziennie), a na moim celowniku jest głównie jeden temat - Batman!


To tyle ode mnie. Jeśli mogę jeszcze o coś dopytać, to czy jest jakiś wątek na forum, w którym można zadawać ogólne pytania? Np. w jakim wątku możemy pisać swoje recenzje przeczytanych komiksów? ;D

Offline Mateusz

Odp: Przywitaj się
« Odpowiedź #11 dnia: Pn, 20 Kwiecień 2020, 11:46:50 »
Pytania możesz zadawać w temacie z sugestiami. Co do recenzji, to albo zakładasz nowy temat o konkretnym komiksie, ale wrzucasz do istniejącego tematu na temat konkretnej postaci.
Zapraszamy na https://Filmozercy.com - serwis z najnowszymi newsami ze świata kina oraz ciekawymi filmowymi i komiksowymi artykułami

Bender

  • Gość
Odp: Przywitaj się
« Odpowiedź #12 dnia: Pn, 20 Kwiecień 2020, 13:09:26 »
Siemanko, Juby

Offline Nyx

Odp: Przywitaj się
« Odpowiedź #13 dnia: Śr, 22 Kwiecień 2020, 11:02:59 »
Cześć!

Jestem Nyx i też mam dwanaście nie mam dwunastu lat! Nie uważam się za jakąś wielką komiksową specjalistkę, bo w zasadzie jakieś 98 procent moich zbiorów to wyłącznie Marvele, reszta to DC i jakieś pojedyncze tytuły. Na studiach czytałam też mangę - Fullmetal Alchemist, Black Lagoon, Naruto, Heat, kilka tomów Ikigami (nie polecam czytać kilka tomów naraz, ja tak zrobiłam i do tej pory nie mogę się zebrać by skończyć, a to kilka lat już minęło), czy jakieś tam mniejsze, pojedyncze tomy czegoś innego. No ale miłość do mangi u mnie raczej nie rozwinęła się na wyższym poziomie i od lat żadnej nie przeczytałam.

W każdym razie cieszę się, że tu jestem, mam nadzieję, że będzie mi tu miło spędzać czas, zwłaszcza teraz, gdy wszyscy siedzą w domach i brakuje kontaktu z ludźmi, więc nawet ten wirtualny jest na wagę złota. Mam nadzieję też tu znaleźć fajne polecanki, by w końcu wyjść ze swojej marvelowej niszy i bardziej poznać inne rodzaje komiksów.

I... nie wiem. Pytania? Porady? Wnioski? Życzenia? Zażalenia? ;)

Offline Gazza

Odp: Przywitaj się
« Odpowiedź #14 dnia: Śr, 22 Kwiecień 2020, 11:07:58 »
Cześć!
Znakomicie trafiłaś - mamy tu ekspertów w każdym obszarze komiksowa!
I czuj się również dobrze!