Autor Wątek: Prośba o informacje i ewentualną wycenę komiksów  (Przeczytany 3271 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Użytkownik usunięty53490

  • Gość
Odp: Prośba o informacje i ewentualną wycenę komiksów
« Odpowiedź #15 dnia: Cz, 16 Styczeń 2020, 15:51:42 »
Wypraszam sobie, nie jestem żadnym spekulantem tylko inwestorem. A zarabianie na TM-Semicach wzbudza we mnie pusty śmiech, dla takich pieniędzy nie chciałoby mi się wyjść z domu, żeby nadać paczkę. Przecież to, co napisałem, nie stoi w sprzeczności z sentymentalizmem. Chyba że ktoś odczuwa przyjemność nie z czytania danej historii, którą czytał 25 lat temu, a z obcowania z zeszytem, który przeszedł przez setki nie do końca zapewne czystych rąk. No cóż, fetysze są różne, ale ja sentyment wolę łączyć z byciem pierwszym właścicielem danego komiksu i delektować się raczej zapachem farby drukarskiej, niż zastanawianiem się nad pochodzeniem grudki mazi w rogu okładki. Bo przecież sporo historii semicowych zostało wznowione czy to w ramach kolekcji, czy innych wydań. Albo niedługo będzie.

P.S.: kolega, który nosi się z zamiarem sprzedaży komiksów chyba wie lepiej ile są warte, po co zatem zakłada temat na forum?
P.S.2: liczymy też na linka do aukcji, zobaczymy kto miał rację po jej zakończeniu  8)

Offline pikkier

Odp: Prośba o informacje i ewentualną wycenę komiksów
« Odpowiedź #16 dnia: Pt, 17 Styczeń 2020, 06:35:23 »
He he najśmieszniejsze w tym wszystkim jest to, że dział nazywa się "Na luzie" ;) a co poniektórym"inwestorom" luzu zupełnie brak ;D.

Offline Nawimar III

Odp: Prośba o informacje i ewentualną wycenę komiksów
« Odpowiedź #17 dnia: Pt, 17 Styczeń 2020, 08:52:18 »
To tak dodam od siebie, że zbieracze Semiców, których znam na ogół oczekują komiksów w zdecydowanie lepszym stanie niż te na zdjęciach. Nierzadko zapłacą sporo tyle że za stan kioskowy. Argumenty bazujące na sentymencie czy okoliczności, że komiks ma 30 lat nie przekonają ich. Ma być na wysoki połysk. Wówczas kasa leci.

Offline xanar

Odp: Prośba o informacje i ewentualną wycenę komiksów
« Odpowiedź #18 dnia: Pt, 17 Styczeń 2020, 08:54:49 »
Nie ma jakiegoś polskiego CGC ? :)
Twój komiks jest lepszy niż mój

Offline HugoL3

Odp: Prośba o informacje i ewentualną wycenę komiksów
« Odpowiedź #19 dnia: Wt, 08 Luty 2022, 19:57:33 »
Podepnę się pod ten archiwalny temat, bo w sumie też chciałbym o coś zapytać, zanim przypadkowo moje ogłoszenie z OLX trafi do wątku "niedorzeczne oferty".

Mam dwa komiksy Kaczogrodu, prawdopodobnie z 2006 roku. Raz czytane, wygrane w konkursie karcianym.
Jeden to na pewno jest ten:
https://allegro.pl/oferta/kaczogrod-c-barks-disney-10872266962

a drugi nie pamiętam, ale z tej serii na pewno.
Serio one stoją w takich cenach?

Offline PawelC

Odp: Prośba o informacje i ewentualną wycenę komiksów
« Odpowiedź #20 dnia: Śr, 09 Luty 2022, 19:25:59 »
Stać to mogą w dowolnych cenach, pytanie w jakich schodzą ;). Archiwum Allegro prawdę ci powie.