Autor Wątek: Prośba o informacje i ewentualną wycenę komiksów  (Przeczytany 3270 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline pikkier

Prośba o informacje i ewentualną wycenę komiksów
« dnia: Śr, 15 Styczeń 2020, 06:48:46 »
Witam, wszystkich szanownych forumowiczów. Konto na tym forum założyłem głównie z jednego powodu, a mianowicie chciałbym zapytać się Was o wycenę moich starych komiksów. Od lat nie siedzę już w tym temacie i obecnie nie mam zielonego pojęcia czy są one coś warte. 

Kiedyś za dzieciaka zbierałem komiksy głównie wydawnictwa TM-SEMIC takie jak Spiderman, Punisher, Batman itp. Miałem tego naprawdę pokaźna kolekcję, ale z biegiem lat część komiksów oddałem, część wymieniłem inne pogubiłem przy licznych przeprowadzkach itp. Ostatnio jednak sprzątając strych ze starych gratów trafiłem na dwa pudła swoich komiksów. Jest tam kilka Spidermanów, Batmanów innych komiksów oraz cała kolekcja Punishera od 1990 do 1997 r. Większość komiksów jest w bardzo dobrym stanie, może ze dwa posiadają klejone brzegi taśmą. 

I tu moje pytanie a zarazem prośba, ile realnie można liczyć za cały zestaw Punishera ? Domyślam się, że sprzedając na sztuki wyszłoby więcej, ale czy w ogóle jest obecnie popyt na takie komiksy i ktoś będzie zainteresowany zakupem ? 

Z góry dziękuję za odpowiedź i pozdrawiam,Konrad


Użytkownik usunięty53490

  • Gość
Odp: Prośba o informacje i ewentualną wycenę komiksów
« Odpowiedź #1 dnia: Śr, 15 Styczeń 2020, 12:39:58 »
Warte jest to grosze, możesz sobie popatrzeć na Allegro/OLX. Pełne roczniki w dobrym stanie można pewnie sprzedaż za kilkadziesiąt złotych za rocznik, ale wątpię, żeby po spędzeniu w pudle dwudziestu kilku lat ich stan można określić jako "bardzo dobry". Klejenie taśmą to jest stan fatalny. Zainteresowanie pewnie będzie niewielkie, bo teraz wydaje się bardzo dużo lepszych jakościowo komiksów Marvela i DC. Przez lepszą jakość mam tu na myśli wszystko - od papieru i okładki po treść, bo teraz wydaje się pełne historie, z głową i dobrym tłumaczeniem oraz korektą, a nie jak to miało miejsce w czasach TM-Semic, gdzie historie były poszatkowane i do dziś można turlać się ze śmiechu czytając te tłumaczenia.

Generalnie popytu na to brak.

Offline vision2001

Odp: Prośba o informacje i ewentualną wycenę komiksów
« Odpowiedź #2 dnia: Śr, 15 Styczeń 2020, 12:52:10 »
W dużej mierze Apasz ma rację, ale patrząc na zdjęcia wydaje mi się, że niektóre tytuły są w bardzo dobrym stanie (te nowsze).
Masz facebooka? Polecam zajrzeć na strony sprzedażowe komiksów lub od razu "uderzyć" ze sprzedażą w grupie Targowisko TM-Semic.

Użytkownik usunięty53490

  • Gość
Odp: Prośba o informacje i ewentualną wycenę komiksów
« Odpowiedź #3 dnia: Śr, 15 Styczeń 2020, 13:01:20 »
A, jeśli tam są jakieś zdjęcia, to ja ich nie widzę, pewnie w robocie są poblokowane portale ze zdjęciami. Kierowałem się jedynie opisem.

Offline amsterdream

Odp: Prośba o informacje i ewentualną wycenę komiksów
« Odpowiedź #4 dnia: Śr, 15 Styczeń 2020, 13:27:23 »
Te komiksy mogą być warte od 100zł do nawet 1000zł, wszystko zależne od stanu. Zdjęcie zbyt słabej jakości żeby ocenić.


Generalnie popytu na to brak.
:D
Akurat teraz jest ogromny boom na TM-Semic.

Użytkownik usunięty53490

  • Gość
Odp: Prośba o informacje i ewentualną wycenę komiksów
« Odpowiedź #5 dnia: Śr, 15 Styczeń 2020, 14:25:51 »
Te komiksy mogą być warte od 100zł do nawet 1000zł, wszystko zależne od stanu. Zdjęcie zbyt słabej jakości żeby ocenić.

 :D
Akurat teraz jest ogromny boom na TM-Semic.

 :o

Pobieżne przejrzenie Allegro tego nie potwierdza. Na 34 strony komiksów TM-Semic, licytowane są jedynie 4 aukcje.

Offline death_bird

Odp: Prośba o informacje i ewentualną wycenę komiksów
« Odpowiedź #6 dnia: Śr, 15 Styczeń 2020, 14:30:14 »
Najprostsza choć nie najtańsza opcja to wrzucić licytację od 1 zł z zaporową ceną minimalną i zobaczyć czy będzie jakieś zainteresowania a jeśli tak to do jakiej kwoty ono dobije. Cała reszta to gdybanie.
"Właśnie załatwiliśmy Avengers i to bez kiwnięcia palcem".

Offline vision2001

Odp: Prośba o informacje i ewentualną wycenę komiksów
« Odpowiedź #7 dnia: Śr, 15 Styczeń 2020, 14:36:04 »
:o

Pobieżne przejrzenie Allegro tego nie potwierdza. Na 34 strony komiksów TM-Semic, licytowane są jedynie 4 aukcje.
Obecnie wyznacznikiem sprzedaży nie jest allegro. Częściej grupy komiksowych sprzedaży na FB lub olx. Ciężko będzie cokolwiek odszukać i pokazać, że amsterdam ma rację, bo posty są usuwane, ale np. na allegro widać, że bywa, iż roczniki sprzedawane są za 120-180 pln, czyli średnio 10-15 zł/zeszyt. W gorszym stanie pewnie za zeszyt można żądać 5-8 zł.

Offline SawiK

Odp: Prośba o informacje i ewentualną wycenę komiksów
« Odpowiedź #8 dnia: Śr, 15 Styczeń 2020, 14:41:20 »
Cytuj
Generalnie popytu na to brak
Popyt jest, gorzej z tym że nie zawsze cena jest adekwatna do stanu.

Użytkownik usunięty53490

  • Gość
Odp: Prośba o informacje i ewentualną wycenę komiksów
« Odpowiedź #9 dnia: Śr, 15 Styczeń 2020, 16:07:11 »
Obecnie wyznacznikiem sprzedaży nie jest allegro. Częściej grupy komiksowych sprzedaży na FB lub olx. Ciężko będzie cokolwiek odszukać i pokazać, że amsterdam ma rację, bo posty są usuwane, ale np. na allegro widać, że bywa, iż roczniki sprzedawane są za 120-180 pln, czyli średnio 10-15 zł/zeszyt. W gorszym stanie pewnie za zeszyt można żądać 5-8 zł.

To są ceny ofertowe, nie sądzę, żeby za tyle to szło. Po co przepłacać za komiksy sprzed 20-30 lat, skoro te same historie, w znacznie lepszym stanie, bo nowe, na twardo i skompilowane logicznie, można kupić obecnie lub niedługo będzie można kupić, bo raczej na pewno ktoś to wyda? Może faktycznie nie dostrzegam jakiegoś argumentu "za", chętnie go wobec tego zobaczę.

Offline amsterdream

Odp: Prośba o informacje i ewentualną wycenę komiksów
« Odpowiedź #10 dnia: Śr, 15 Styczeń 2020, 18:01:09 »
Po co przepłacać za komiksy sprzed 20-30 lat

Bo jest cała rzesza osób, która ma ogromny sentyment do TM-Semic i za główny cel kolekcjonerski ustanowiła sobie skompletowanie tych komiksów w jak najlepszym stanie.

Offline pikkier

Odp: Prośba o informacje i ewentualną wycenę komiksów
« Odpowiedź #11 dnia: Cz, 16 Styczeń 2020, 07:01:54 »
Nie mam niestety konta na FB i raczej nie będę go zakładał. Mogę porobić lepszej jakości zdjęcia, ale to dopiero w weekend, bo jak widać po tym jednym zdjęciu dołączonym do mojego posta, przy żarówce to za dużo nie widać.

Nie wiem jakiego stanu co poniektórzy oczekują od używanych 30 letnich komiksów ? Dla mnie jak na ten wiek są one w bardzo dobrym stanie. Są kompletne, nie podarte, nie poplamione, owszem jest kilka numerów trochę sfatygowanych (głównie okładki) z czego dwie sztuki mają podklejone brzegi, ale to dosłownie może z 4 numery. Reszta jak na komiksy sprzed 30 lat wygląda bardzo dobrze. Trzeba pamiętać, że w latach 90 takie komiksy przechodziły przez wiele rąk, cały czas się je pożyczało, wymieniało itp.

Chyba zrobię tak jak napisała jedna z osób wypowiadających się w temacie, czyli wystawię od 1 zł. na allegro i zobaczymy czy jest to coś warte. Nie mam ciśnienia na ich sprzedaż, najwyżej z powrotem wrócą do pudła na kolejne lata.

P.S. kolega, który szuka argumentu "za" kupnem starych komiksów jest chyba młodej daty. Ludzie, których dzieciństwo przypadło na lata 80/90, w większości ma wielki sentyment do tamtych lat i wszystkiego co się wiązało z ich dzieciństwem. Ja np. do dziś wspominam posiadówki przy VHS-ach, pegasusach, zbieranie komiksów, wycieczki na BMX-ie itd. kompletnie inny świat, porównując do obecnego.

Wrzucam kilka fotek poszczególnych roczników/egzemplarzy, niestety tak jak napisałem zdjęcia robione nocą przy żarówce, więc ich jakość nie jest najlepsza.









« Ostatnia zmiana: Cz, 16 Styczeń 2020, 07:31:34 wysłana przez pikkier »

Offline Lafar

Odp: Prośba o informacje i ewentualną wycenę komiksów
« Odpowiedź #12 dnia: Cz, 16 Styczeń 2020, 08:04:43 »
Niestety, nie każdy kto ma sentyment do czegoś będzie chciał to kupić. Ja też mam duży sentyment do Semiców i na nich się wychowałem ale ich nie zbieram. Ty zresztą chyba też, bo właśnie chcesz je sprzedać.

Skoro sprzedajesz tylko jeżeli będzie 'zainteresowanie' na aukcji to oznacza, że masz jakąś kwotę w głowie od której byłbyś usatysfakcjonowany. Szybciej i wygodniej będzie ustawić aukcję od tej kwoty (albo chociaż podać ją jako minimalną).

Co do stanu, tak są w lepszym stanie komiksy które są starsze niż 30 lat. Wszystko zależy od tego jak się o nie dbało / przechowywało. Im lepszy stan tym wyższe kwoty - pamiętaj, że nakłady nie były takie małe a grupa zainteresowanych starymi semicami nie będzie się raczej drastycznie powiększać więc średni stan egzemplarzy może się nie przebić w aukcjach.

Offline SawiK

Odp: Prośba o informacje i ewentualną wycenę komiksów
« Odpowiedź #13 dnia: Cz, 16 Styczeń 2020, 08:47:38 »
Jak wystawisz na Allegro daj Tu linka.

Offline Pawelek

Odp: Prośba o informacje i ewentualną wycenę komiksów
« Odpowiedź #14 dnia: Cz, 16 Styczeń 2020, 11:22:38 »
@Apasz to profesjonalny spekulant - wmawia Ci, że to nic nie warte a potem na priv napisze, że weźmie całość za 50zł. Przecież to wszystko jest OOP. Wrzucaj z minimum okładkową. Jakie tam masz kwoty na tych np. z '92 ;)