Autor Wątek: Spaprane postanowienia noworoczne  (Przeczytany 1271 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline death_bird

Spaprane postanowienia noworoczne
« dnia: Cz, 09 Grudzień 2021, 23:06:56 »
Zbliża się nieuchronnie koniec kolejnego roku i tak mnie wzięło na ów przewrotny wątek.
Co nam nie wyszło z zeszłorocznych postanowień noworocznych?
Co sobie obiecywaliśmy i zawaliliśmy sprawę?
Przyznawać się.  ;D

Dla mnie to nie było tak do końca postanowienie noworoczne, ale na dosyć wczesnym etapie tego roku po cichu zacząłem sobie obiecywałem, że do końca A.D. 2021 postaram się zejść z liczbą nieprzeczytanych książek poniżej 100 sztuk. Teraz już widzę, że ponieważ następne w kolejności wypada grubaśne tomiszcze toteż raczej nic z tego nie wyjdzie, zabraknie mi pewnie z sześciu tomów i tym samym z próby będą nici.  :-\

To jak? Macie jakieś niedotrzymane zobowiązania? ;) I co się stało, że się nie udało?  ;D
"Właśnie załatwiliśmy Avengers i to bez kiwnięcia palcem".

Offline gashu

Odp: Spaprane postanowienia noworoczne
« Odpowiedź #1 dnia: Pt, 10 Grudzień 2021, 08:18:35 »
Chciałem kupować (suprajs!) mniej komiksów...  :o >:(

...
...

 ;D :P

Offline PJP

Odp: Spaprane postanowienia noworoczne
« Odpowiedź #2 dnia: Pt, 10 Grudzień 2021, 08:20:54 »
Nigdy nie robię takich postanowień ale w tym roku był wyjątek. Obiecałem sobie, dość lekko, że będę kupował więcej komiksów, żeby poznać innych artystów i postacie. Nie dotrzymałem słowa, bo w sumie w tym roku jak dla mnie niby oferta była bogata, ale nie aż tak :>

Offline perek82

Odp: Spaprane postanowienia noworoczne
« Odpowiedź #3 dnia: Pt, 10 Grudzień 2021, 09:06:32 »
Chciałem zacząć pić i palić. Znowu się nie udało. Zabrakło czasu i silnej woli.
Bardziej poważnie to mimo w miarę regularnych treningów na rowerze waga ani drgnęła. Rodzina mi kupiła psa i dzięki temu chyba pasek zapinam na inną dziurkę.
Wreszcie po 10 latach założyłem rolety i nawet kilka nocy przespałem ale wiele nocy zabrał pies.
No a komiksowo to chciałem, żeby było niegorzej niż rok temu i to się w sumie udało. Kilka komiksów zacnych przeczytałem jak czarne nenufary, raport Mandioci.
Parę dni temu przejrzałem wyniki naszych głosowań z ubiegłych lat i parę komiksów zamówiłem. Teraz leci np Mort cinder, mity cthulhu następne.
Trwa zabawa w wybieranie komiksów, które koniecznie trzeba przeczytać. Jeśli lubisz takie akcje, to zajrzyj tutaj:
https://forum.komikspec.pl/komiksowe-top-listy/100-komiksow-ktore-musisz-przeczytac-(przed-smiercia)/

Offline OokamiG

Odp: Spaprane postanowienia noworoczne
« Odpowiedź #4 dnia: Pt, 10 Grudzień 2021, 12:10:17 »
Od 20 lipca nie palę po 10 latach nałogu. Także zrzuciłem wagę, ale potem mi przybyło. Komiksów udało się chyba kupić mniej, co też postanowiłem na początku roku.

Offline eyesore

Odp: Spaprane postanowienia noworoczne
« Odpowiedź #5 dnia: Pt, 10 Grudzień 2021, 12:21:12 »
Tak życiowo to ten rok mnie przeczołgał, zjadł i wys@#ł że naprawdę się cieszę że się kończy. Przez to żadnych postanowień noworocznych, których sobie nie robię  ;) , nie ukończyłem.

Komiksowo to miałem zamiar nie zaczynać nowych serii (kilka razy się złamałem), dokończyć/zacząć rzeczy które już latami leżą na półkach (raczej średnio poszło, dlaczego- patrz początek postu), zmniejszyć ilość książek do przeczytania które mi zalegają (też nie pykło, odkryłem dział outlet w Świecie Książki, czasami za grosze są tam świetne pozycje a mam księgarnię pod nosem więc dostawa za darmo). 

« Ostatnia zmiana: Pt, 10 Grudzień 2021, 12:40:36 wysłana przez eyesore »

Offline Dracos

Odp: Spaprane postanowienia noworoczne
« Odpowiedź #6 dnia: Pt, 10 Grudzień 2021, 13:08:01 »
Ustawiłem sobie na LC wyzwanie żeby przeczytać 52 książki tak żeby liczba z kupki wstydu się zmniejszała i niby na liczniku minąłem tą liczbę ale co z tego jak 2/3 to audiobooki, a tylko 1/3 w papierze/ebooku. Jestem jakoś rozczarowany sobą.

Offline czarek

Odp: Spaprane postanowienia noworoczne
« Odpowiedź #7 dnia: So, 25 Grudzień 2021, 10:52:47 »
Zaplanowałem sobie przejście z synem (10 lat) Szlaku Orlich Gniazd z Krakowa do Częstochowy. Udało się. Na rok 2022 planuję przejście Głównego Szlaku Beskidzkiego. Innych, typowych postanowień noworocznych z reguły nie uskuteczniam.

sum41

  • Gość
Odp: Spaprane postanowienia noworoczne
« Odpowiedź #8 dnia: So, 25 Grudzień 2021, 13:06:30 »
Chcialem przytyc nie udalo sie, wszedzie tylko porady jak schodnac.

Offline Pawel.M

Odp: Spaprane postanowienia noworoczne
« Odpowiedź #9 dnia: So, 25 Grudzień 2021, 13:34:19 »
W ubiegłym roku założyłem, że będę pisał średnio jedną notkę na tydzień na bloga; rok ma 52 tygodnie, notek na dziś nasmarałem w 2021 - 53, czyli dotrzymane.
Ogólnie chciałbym zwiększyć ilość notek do 7 miesięcznie (3 wrażenia z przeczytanych książek, 1 temat okołoksiążkowy, 1 o komiksie, 1 o filmie/serialu i 1 historyczną, ale to nie wyjdzie z przyczyn czasowych, szczególnie notki historyczne wymagają sporo czasu - o książce nasmaram nawet na lapku w pociągu, o komiksie już to nie wyjdzie, bo muszę widzieć ten komiks, tak samo z filmem/serialem - lubię mieć na podglądzie jak piszę, a historyczne to już w ogóle wymagają obłożenia się książkami).

Chyba w 2017 miałem postanowienie, że ograniczę kupowanie książek do 8-9 miesięcznie i komiksów do 4-5 miesięcznie. Nie wyszło i od tamtej pory nie przyjmuję takich postanowień. Choć chciałbym ograniczyć kupowanie.

Offline radioblackmetal

Odp: Spaprane postanowienia noworoczne
« Odpowiedź #10 dnia: So, 25 Grudzień 2021, 15:28:21 »
Chcialem przytyc nie udalo sie, wszedzie tylko porady jak schodnac.

Odwrotnie do rad na schudnięcie, czyli: więcej jeść, mniej się ruszać 😉
Tolerancja nie oznacza akceptacji.


The darkness will swallow everything

sum41

  • Gość
Odp: Spaprane postanowienia noworoczne
« Odpowiedź #11 dnia: So, 25 Grudzień 2021, 21:37:22 »
Odwrotnie do rad na schudnięcie, czyli: więcej jeść, mniej się ruszać 😉

Siedze za biurkiem z 10h dziennie i jem nawet o 1 w nocy i niestety nic z tego, podobno mam dobra przemiane materi, chyba az za... wczesniej gdy pracowalem fizycznie wazylem 8kg wiecej, znajomi ktorzy z magazynu poszli do biura sie poroztywali u mnie wrecz odwrotnie ☺

Offline xanar

Odp: Spaprane postanowienia noworoczne
« Odpowiedź #12 dnia: Nd, 26 Grudzień 2021, 01:03:32 »
Jak nie przytyłeś a schudłeś to po prostu jesz mniej niż twoja podstawowa przemiana materii. Jeden będzie miał 2000 kcal inny 3000 kcal itd., musisz więcej jeść to przytyjesz, nie ma znaczenia czy jeszcze o 1, 6 czy 10-tej, jeden posiłek czy piętnaście, liczy się liczba kalorii spożyta w ciągu dnia, to tak z grubsza.
Twój komiks jest lepszy niż mój

sum41

  • Gość
Odp: Spaprane postanowienia noworoczne
« Odpowiedź #13 dnia: Nd, 26 Grudzień 2021, 11:06:22 »
Jak nie przytyłeś a schudłeś to po prostu jesz mniej niż twoja podstawowa przemiana materii. Jeden będzie miał 2000 kcal inny 3000 kcal itd., musisz więcej jeść to przytyjesz, nie ma znaczenia czy jeszcze o 1, 6 czy 10-tej, jeden posiłek czy piętnaście, liczy się liczba kalorii spożyta w ciągu dnia, to tak z grubsza.

Thx :) zona mi dokladnie to samo powtarza oraz zazdrosci :)