Autor Wątek: Poleci mi ktoś jakiś komiks  (Przeczytany 2164 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Zbyl

Poleci mi ktoś jakiś komiks
« dnia: So, 06 Listopad 2021, 22:14:01 »
Witam szukam jakiegos komiksu ostatnio się wkręciłem po przeczytaniu Deadly Class.
Szukam czegoś jak Deadly Class , może Key Locke ,ale tu juz widzialem serial wiec chyba tak sobie.
Najlepiej jakby to był horror lub thriller jakis przygodowy tylko proszę byle nie żadne komiksy superbohaterskie.

Offline Eyeless

Odp: Poleci mi ktoś jakiś komiks
« Odpowiedź #1 dnia: So, 06 Listopad 2021, 22:38:17 »
Dobry człowieku, serial Locke & Key niestety nie umywa się do komiksowego oryginału, Netflix zwyczajnie spierdzielił masę wątków. Ze względu na specyfikę oryginalnych komiksowych rozwiązań ( m.in. grzebanie w głowie) polegli chyba przez brak budżetu. W efekcie wyszło sporo zmian na poziomie historii, choć może to być zwyczajnie ewolucja pod znakiem netflixa ( patrz Wiedźmin)
« Ostatnia zmiana: So, 06 Listopad 2021, 22:40:37 wysłana przez Eyeless »

Offline Pan M

Odp: Poleci mi ktoś jakiś komiks
« Odpowiedź #2 dnia: So, 06 Listopad 2021, 22:50:48 »
Witam szukam jakiegos komiksu ostatnio się wkręciłem po przeczytaniu Deadly Class.
Szukam czegoś jak Deadly Class , może Key Locke ,ale tu juz widzialem serial wiec chyba tak sobie.
Najlepiej jakby to był horror lub thriller jakis przygodowy tylko proszę byle nie żadne komiksy superbohaterskie.

Liga niezwykłych dżentelmenów, We3, Black Heart Billy, Paper Girls, Lazarus.

Sorry za czepialstwo z mojej strony, ale to Deady Class to w sumie koncepcyjnie nie odstaje od bardziej dosadnych i mocniejszych przedstawicieli superhero pokroju Punishera, więc bo ja wiem czy  nie ma przedstawicieli gatunku, którzy by do Ciebie nie trafili na podstawie wstępnej oceny gustu?

Dobry człowieku, serial Locke & Key niestety nie umywa się do komiksowego oryginału, Netflix zwyczajnie spierdzielił masę wątków. Ze względu na specyfikę oryginalnych komiksowych rozwiązań ( m.in. grzebanie w głowie) polegli chyba przez brak budżetu. W efekcie wyszło sporo zmian na poziomie historii, choć może to być zwyczajnie ewolucja pod znakiem netflixa ( patrz Wiedźmin)


Dokładnie. Netflix to akurat bierze masę fajnych licencji i przerabia na byle co. Nigdy bym nie traktował obejrzenia serialu Netflixa na podstawie jakiegokolwiek materiału źródłowego jak wyczerpanie tematu, a bardziej lekkie zapoznanie się z nim.

Offline Zbyl

Odp: Poleci mi ktoś jakiś komiks
« Odpowiedź #3 dnia: Nd, 07 Listopad 2021, 00:57:43 »
Dzięki sprawdzę te tytuły , co do Key Locke to ogląda się ciekawie , ale w serialu jest masa głupot w 1 i również w 2 sezonie i byłem ciekawe czy w komiksie bohaterowie też byli tacy tępi.
Widzę, że komiks ma  6 tomów to w ktorym sie konczy 2 sezon ? Główny wątek jest ten sam czy netflix pozmieniał mam nadzieje,ze komiks zaskoczy.

Znacie jakąś strone gdzie coś jak manga updates gdzie można zobaczyc czy dana seria jest ongoing czy complete ?


Offline misiokles

Odp: Poleci mi ktoś jakiś komiks
« Odpowiedź #4 dnia: Nd, 07 Listopad 2021, 06:59:56 »
Pierwszy sezon L&K pokrywa się z komiksem. Drugi sezon to już nowa historia, bez pokrycia w komiksie.

Offline Zbyl

Odp: Poleci mi ktoś jakiś komiks
« Odpowiedź #5 dnia: Nd, 07 Listopad 2021, 11:38:34 »
Dzięki za info to dziwną drogą poszli bo przecież seria jest zakończona. Dla mnie zakonczenie 2 sezonu czyli pojawienie sie Gideona jest po prostu słabe. Czym to się różni od walki z Dodge dosłownie to samo, zero powiewu świeżości. Przekonaliście mnie sprawdzę komiks :)

Offline perek82

Odp: Poleci mi ktoś jakiś komiks
« Odpowiedź #6 dnia: Nd, 07 Listopad 2021, 12:12:49 »
Ja też polecę L&K. Unikam komiksów o młodzieży ale od tego ciężko było się oderwać. Oryginalność scenariusza, ogólnie klimat i równy poziom od początku do końca to duże walory.
Trwa zabawa w wybieranie komiksów, które koniecznie trzeba przeczytać. Jeśli lubisz takie akcje, to zajrzyj tutaj:
https://forum.komikspec.pl/komiksowe-top-listy/100-komiksow-ktore-musisz-przeczytac-(przed-smiercia)/

Offline Zbyl

Odp: Poleci mi ktoś jakiś komiks
« Odpowiedź #7 dnia: Nd, 07 Listopad 2021, 12:48:32 »
Zamówiłem Key and Locke, jak coś jeszcze macie to piszcie ,reszta komiksów mnie nie zainteresowała.
Najlepiej jakby to były serie zakończone i po polsku.

Offline misiokles

Odp: Poleci mi ktoś jakiś komiks
« Odpowiedź #8 dnia: Nd, 07 Listopad 2021, 12:56:12 »
Najlepszy komiks  świata - Skalp.

Offline death_bird

Odp: Poleci mi ktoś jakiś komiks
« Odpowiedź #9 dnia: Nd, 07 Listopad 2021, 14:09:25 »
Najlepszy komiks świata to "Władca gór".  ;D

Ale ze swojej strony proponowałbym jedno tomiszcze: "Zaćmienie".
"Właśnie załatwiliśmy Avengers i to bez kiwnięcia palcem".

Offline xanar

Odp: Poleci mi ktoś jakiś komiks
« Odpowiedź #10 dnia: Nd, 07 Listopad 2021, 14:12:53 »
Batman – Świat
Twój komiks jest lepszy niż mój

Offline Interloper

Odp: Poleci mi ktoś jakiś komiks
« Odpowiedź #11 dnia: Nd, 07 Listopad 2021, 14:24:07 »
Hitman Gartha Ennisa.
Bękarty z południa.
Saga.
Chew.

Pełno jest dobrych komiksów.

Offline Eyeless

Odp: Poleci mi ktoś jakiś komiks
« Odpowiedź #12 dnia: Nd, 07 Listopad 2021, 17:58:50 »
Pierwszy sezon L&K pokrywa się z komiksem. Drugi sezon to już nowa historia, bez pokrycia w komiksie.
Co najwyżej kilka pierwszych odcinków , w całym sezonie to scenarzyści odjechali od oryginału tak daleko jak gra o tron w 3-4 serii

Offline szulig

Odp: Poleci mi ktoś jakiś komiks
« Odpowiedź #13 dnia: Nd, 07 Listopad 2021, 18:16:02 »
Dni, ktorych nie znamy

Offline horror

Odp: Poleci mi ktoś jakiś komiks
« Odpowiedź #14 dnia: Pn, 08 Listopad 2021, 10:29:56 »
Gideon Falls tez ma swoj specyficzny nastroj - polecam.