Autor Wątek: Piłka Nożna  (Przeczytany 138456 razy)

Offline HugoL3

Odp: Piłka Nożna
« Odpowiedź #1845 dnia: Nd, 16 Czerwiec 2024, 18:44:57 »
Z San Marino i Luksemburgiem chodziło o to, że akurat dla nich kasa za ME byłaby poważna i już dla niej samej byłoby warto jechać. Tymczasem dla takiego Mbappe i jego kumpli forsa z ME ma znaczenie drugo- albo i trzeciorzędne. I dla sporego odsetka grających teraz reprezentacji liczy się przede wszystkim fakt udziału i pokazania się od jak najlepszej strony. W zw. z powyższym nie uważam żeby kłamstwem było, że Lewandowskiemu może się nie chcieć, a pieniądze z turnieju to dla niego żadna istotna motywacja tylko dodatek i nic poza tym.

Nie rozumiesz.
Związek zarabia kase a następnie dzieli się nią z piłkarzami (bo to oni wybiegali te wyniki).
Dla każdego związku kasa jest ważna, nie ważne czy to Niemcy, Włochy czy San Marino.
I jak widać piłkarzom, nawet tym najlepiej zarabiającym chce się grać.

Offline death_bird

« Odpowiedź #1846 dnia: Nd, 16 Czerwiec 2024, 19:41:18 »
Nie rozumiem?
Związek zarabia kasę a następnie dzieli się nią z piłkarzami. Ale ta kasa jest istotna dla słabych reprezentacji gdzie (w skrajnych sytuacjach) piłkarze są półamatorami i normalnie pracują. Dla topowych a nawet nieco powyżej przeciętnych zawodników pieniądze z reprezentacji to dodatek funkcyjny do tego co zarabiają w klubach. Jeżeli napiszesz mi, że czołowym piłkarzom kontynentu chce się grać w reprezentacjach, bo mają z tego kasę to nie pozostanie mi nic innego jak pokiwać głową. Oni pieniądze robią gdzie indziej. W reprezentacji realizują się głównie ambicjonalnie, bo to jednak inna skala prestiżu niż rozgrywki ligowe czy nawet pucharowe.
Kto jest obecnym mistrzem Europy to wiedzą chyba wszyscy. Odpowiedź na pytanie "Kto cztery lata temu wygrał LM?" większość będzie raczej sprawdzać w sieci.
"Właśnie załatwiliśmy Avengers i to bez kiwnięcia palcem".

Offline Dracos

« Odpowiedź #1847 dnia: Nd, 16 Czerwiec 2024, 20:12:34 »
Jeszcze ważne są kontrakty reklamowe, ciężko wyobrazić sobie sytuację że ktoś popularny tylko na rynku krajowym, ale grający w zagranicznej lidze mógłby powiedzieć że nie ma ochoty grać w reprezentacji. Ci którzy mają kontrakty globalne też nie mogą powiedzieć ja to pasuje małe mam szanse na tytuł, a prawdopodobieństwo kontuzji duże, zaraz by był posunięty z fotelika. A te kontrakty to czasem drugie tyle co zarabiają w klubie.

Offline HugoL3

« Odpowiedź #1848 dnia: Pn, 17 Czerwiec 2024, 09:03:43 »
Nie rozumiem?
Związek zarabia kasę a następnie dzieli się nią z piłkarzami. Ale ta kasa jest istotna dla słabych reprezentacji gdzie (w skrajnych sytuacjach) piłkarze są półamatorami i normalnie pracują. Dla topowych a nawet nieco powyżej przeciętnych zawodników pieniądze z reprezentacji to dodatek funkcyjny do tego co zarabiają w klubach. Jeżeli napiszesz mi, że czołowym piłkarzom kontynentu chce się grać w reprezentacjach, bo mają z tego kasę to nie pozostanie mi nic innego jak pokiwać głową. Oni pieniądze robią gdzie indziej. W reprezentacji realizują się głównie ambicjonalnie, bo to jednak inna skala prestiżu niż rozgrywki ligowe czy nawet pucharowe.
Kto jest obecnym mistrzem Europy to wiedzą chyba wszyscy. Odpowiedź na pytanie "Kto cztery lata temu wygrał LM?" większość będzie raczej sprawdzać w sieci.

Sorry, ale dalej nie rozumiesz.
Napisałem, że dla każdego związku kasa jest ważna. Nie myśl teraz o piłkarzach.
Gdyby nagle Francja przestała wygrywać, to wiadomo że Mbappe z głodu by nie cierpiał, ale związek tak i to poważnie.
I nie ma wtedy znaczenia czy liga z danego kraju jest mocna, bo od dawna nie jest to ten sam organ. Ciała zależne, ale bez robienia wyników w eliminacjach, Ligach Narodów itd mieliby cienko.

Offline isteklistek

« Odpowiedź #1849 dnia: Pn, 17 Czerwiec 2024, 10:08:00 »
Po meczu z Holandią wszyscy oszaleli. Wszyscy spodziewali się przegranej z wielka kompromitacja, ale przegraliśmy. Niektórzy powiedzą, że to "zwycięska porażka", rozumiem, że byliśmy już na dnie, morale nie były najlepsze, ale my zagraliśmy przeciętny mecz ... nie graliśmy jakbyśmy grali o życie, graliśmy w miarę poprawnie z rokowaniami na przyszłość, bo trzeba zaznaczyć, że Holandia była przeciętna, a i tak jakoś nie walczyli o życie - moim zdaniem zagrali by zagrać, trochę im nie wychodziło, ale nikt nie robi tragedii. Ugrali co chcieli.

Niestety nam głupawka się udziela, po pierwszym meczu przegranym. Zawsze był mecz otwarcia, mecz o wszystko i mecz o honor - niewiele się zmieniło. Przegraliśmy mecz otwarcia i to trzeba podkreślać, bo my nic nie osiągnęliśmy, dalej jesteśmy w punkcie 0, gdzie musimy wygrać z Austrią. Po meczu Austria - Francja będziemy trochę mądrzejsi. Wszyscy liczyli na blamanż, wstyd i to się nie wydarzyło, ale to nie znaczy, że mamy popadać w hurra optymizm. O ile jestem w stanie zrozumieć, że w dniu meczu niektórzy popadli w euforię i za bardzo popłynęli, to dzień po meczu powinniśmy już na chłodno przeanalizować to, co się stało i wrócić do rzeczywistości.

Offline HugoL3

« Odpowiedź #1850 dnia: Pn, 17 Czerwiec 2024, 12:36:17 »
Jakby Depay załadował wszystko co miał na nodze, to by do przerwy było 1:4 :)

Offline death_bird

« Odpowiedź #1851 dnia: Pn, 17 Czerwiec 2024, 13:57:49 »
Sorry, ale dalej nie rozumiesz.
Napisałem, że dla każdego związku kasa jest ważna. Nie myśl teraz o piłkarzach.

Ja nie rozumiem?
Zaczęło się od Lewandowskiego i w jego kontekście napisałem, że dla piłkarzy ta kasa jest nieistotna/mało istotna/średnio istotna i że dla nich liczy się co innego. A Ty wyjechałeś ze związkami. Ja nie odnosiłem się do związków tylko do grajków. Na zasadzie, że skoro Lewandowskiemu by się nie chciało to może zrezygnować kiedy mu się żywnie podoba, bo kasa go w Reprezentacji nie trzyma. A Ty z tymi związkami, że kłamstwa, bo kasa od federacji. No i co z tego? Ja o piłkarzach a Ty mi o tym, żebym zapomniał o piłkarzach, bo związki...

Offline HugoL3

« Odpowiedź #1852 dnia: Pn, 17 Czerwiec 2024, 15:26:25 »
Ja nie rozumiem?
Zaczęło się od Lewandowskiego i w jego kontekście napisałem, że dla piłkarzy ta kasa jest nieistotna/mało istotna/średnio istotna i że dla nich liczy się co innego. A Ty wyjechałeś ze związkami. Ja nie odnosiłem się do związków tylko do grajków. Na zasadzie, że skoro Lewandowskiemu by się nie chciało to może zrezygnować kiedy mu się żywnie podoba, bo kasa go w Reprezentacji nie trzyma. A Ty z tymi związkami, że kłamstwa, bo kasa od federacji. No i co z tego? Ja o piłkarzach a Ty mi o tym, żebym zapomniał o piłkarzach, bo związki...

Tak, nie rozumiesz bo napisałeś takie bzdury:

"Związek zarabia kasę a następnie dzieli się nią z piłkarzami. Ale ta kasa jest istotna dla słabych reprezentacji gdzie (w skrajnych sytuacjach) piłkarze są półamatorami i normalnie pracują."

Więc ta kasa nie jest istotna dla słabych reprezentacji, tylko absolutnie dla wszystkich. Reprezentacja = związek, a nie zbiór 26 piłkarzy.
Związek później się tym dzieli z piłkarzami w zależności od wyników.

Offline death_bird

« Odpowiedź #1853 dnia: Pn, 17 Czerwiec 2024, 16:47:09 »
Cofnij się może do początku poprzedniej strony. Przeczytaj co napisałem, przeczytaj co napisałeś. To jest rozmowa równoległa na zasadzie: "Ty mówisz o piłkarzach? Tak, ja mówię o federacjach".

Online Deg

« Odpowiedź #1854 dnia: Pn, 17 Czerwiec 2024, 19:00:44 »
Jakby Depay załadował wszystko co miał na nodze, to by do przerwy było 1:4 :)
A jakby wszystkie celne strzały wpadły to mielibyśmy hokejowe 7:4. U buka emerytura do końca życia ;)
Po meczu z Holandią wszyscy oszaleli.
Ja tam jestem rozczarowany.
« Ostatnia zmiana: Pn, 17 Czerwiec 2024, 19:02:31 wysłana przez Deg »
This is my truth, tell me yours.

Offline Brvk

« Odpowiedź #1855 dnia: Pn, 17 Czerwiec 2024, 19:26:16 »
Ja już piłki od lat nie oglądam i meczu Polaków też nie widziałem (choć chciałem, ale TVP Sport padło), ale poczytałem relacje i trochę mnie zdziwiło, że przegraliśmy, a wszyscy chwalą postawę. Czyżby nastąpiło przejście z podejścia "możemy wygrać z każdym, bo regularnie gramy na turniejach, a kadra to przedstawiciele najlepszych lig" do "cieszmy się z jakiejkolwiek walki, bo i tak cud, że tam gramy"?

Offline PJP

« Odpowiedź #1856 dnia: Pn, 17 Czerwiec 2024, 19:41:53 »
Zgadzam się, że tylko fuksowi zawdzięczamy (i niemrawej postawie Holendrów), że nie dostaliśmy do przerwy jeszcze ze dwóch goli ;) Są przebłyski, ale nadal mamy tradycyjne trzy mecze. Postawiłem na naszych, bo myślałem, że się sprężą itd. Nie powiem - były momenty, ale generalnie taka typowo polska gra na przetrzymanie i "jakoś to będzie".

Offline Necr09

« Odpowiedź #1857 dnia: Wt, 18 Czerwiec 2024, 08:51:42 »
Po wczorajszym meczu Austria Francja mam nadzieję, że te patałachy z Hiszpanii nie dostaną żadnego więcej meczu do sędziowania. Tak beznadziejnego sędziowanie nie widziałem od momentu jak się liga hiszpańska skończyła. Jedyna bramka padła po akcji, której w ogóle nie powinno być bo ślepy kret Manzano nie widział, że to bramkarz Francji odbił piłkę i powinien być rożny dla Austriaków. Doliczając do tego masę niepotrzebnych i danych z czapy kartek, brak odgwizdania ręki w 93' dla Austrii pod polem karnym Francji czy żenadę ze zmianą Mbappe to naprawdę można się dziwić jakim cudem hiszpańscy sędziowie są brani pod uwagę przy jakichkolwiek turniejach.
FGO: 758,469,198

Offline HugoL3

« Odpowiedź #1858 dnia: Śr, 19 Czerwiec 2024, 18:00:02 »
Cofnij się może do początku poprzedniej strony. Przeczytaj co napisałem, przeczytaj co napisałeś. To jest rozmowa równoległa na zasadzie: "Ty mówisz o piłkarzach? Tak, ja mówię o federacjach".

Tak, napisałeś że "kapitan z niego żaden no i kasa nie ta".
Na co Ci odpisałem, że to kłamstwo, że tak czy siak grają w tej reprezentacji. Nie ma żadnego obowiązku, zwłaszcza teraz gdy piłkarze mają na liczniku i 60-70 meczów w roku kalendarzowym, a i tak przyjeżdzają grać, mimo że faktycznie kontrakt gwiazdorski w Bayernie/Barcelonie to nie to samo co wyjściowe za 3 mecze na turnieju rangi kontynentalnej.
Każdemu zależy żeby grać, bo inaczej byłby to turniej drugiej kategorii.

Online Deg

« Odpowiedź #1859 dnia: Śr, 19 Czerwiec 2024, 18:25:34 »
Może przydałby się wątek "Euro 2024", bo tu się można trochę pogubić.
This is my truth, tell me yours.