Autor Wątek: Piłka Nożna  (Przeczytany 124190 razy)

0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

Offline Death

Odp: Piłka Nożna
« Odpowiedź #1305 dnia: Nd, 04 Grudzień 2022, 19:42:15 »
Hmm...
Grając z Argentyną tak jak dziś z Francją byłyby duże szanse na remis czyli 5 pkt czyli pierwsze miejsce w grupie czyli 1/8 finału z Australią czyli być może ćwierćfinał.

Offline HugoL3

Odp: Piłka Nożna
« Odpowiedź #1306 dnia: Nd, 04 Grudzień 2022, 20:43:08 »
Hmm...
Grając z Argentyną tak jak dziś z Francją byłyby duże szanse na remis czyli 5 pkt czyli pierwsze miejsce w grupie czyli 1/8 finału z Australią czyli być może ćwierćfinał.

Dawno nie przeczytałem niczego mądrzejszego.

Ale znając życie, z Kangurami nie poszłoby nam tak łatwo.

Dzisiaj niby lepiej, ale wciąż piłka nam ciąży. Nie umiemy jej wyprowadzić. Zieliński próbował, ale obiektywnie wybory słabe. Najlepsza akcja w pierwszej połowie mogła skończyć się bramką - wtedy MOŻE mecz potoczyłby się po naszemu. Z drugiej strony - Mbappe klasa. Mega psycha, widać było koncentracje przez cały mecz, nie zignorował naszej drużyny tak jak zrobiła to francuska prasa. Dwa razy kropnął tak, że nie było czego zbierać - naprawdę masterclass. A u nas Lewandowski stał na prawym skrzydle. Bo na środku by go pokryli? Podejrzewam, że na Mbappe poszły podobne wskazówki trenera, jednak jakimś cudem młody Francuz był niepilnowany w obu sytuacjach, w których załadował bramki. Już nie wspomnę o tym, jaką swobodę miał Giroud przy swojej pierwszej niewykorzystanej okazji, sytuacji bramkowej oraz przy drugiej bramce, kiedy napędził całą akcję na środku boiska. Szok, naprawdę można było chłopa przestawić w dwóch akcjach i wciąż walczyć o dobry wynik. Kiwior tylu błędów nie popełnił przez cały sezon Serie A co na tym mundialu. Ale będą z niego ludzie.
Jeszcze martwi, że na boisko wchodzi Grosicki i daje lepsze podania niż Kamiński, Frankowski, Cash oraz Zalewski razem wzięci.

Przecież to naprawdę nie działa tak, że Polska to jeden Lewy - przykryjemy go i po meczu. No na nas i na Lewego ewidentnie to działa. Dużo było takich meczów reprezentacji czy klubu. Ale, mimo wszystko ma stać w tym polu karnym i czekać. Nie w tym meczu, to w następnym. Ok, może podłączać się do rozegrania coś na wzór Kane'a albo Messiego, ale ogólnie jest bezużyteczny na skrzydle lub środku boiska. Nie mamy żadnego kozaka, który wbiegnie z pomocy na jego pozycję.
Inne kluby, które mają napastnika o podobnej charakterystyce (niekoniecznie klasie) grają twardo to co umieją, aby wykorzystać atut w postaci właśnie dobrze zbudowanego wysuniętego napastnika i nie rzucają nim po całym boisku w obawie przed ścisłym kryciem.

Offline Leyek

Odp: Piłka Nożna
« Odpowiedź #1307 dnia: Nd, 04 Grudzień 2022, 22:30:22 »
Hmm...
Grając z Argentyną tak jak dziś z Francją byłyby duże szanse na remis czyli 5 pkt czyli pierwsze miejsce w grupie czyli 1/8 finału z Australią czyli być może ćwierćfinał.

Albo byśmy przegrali 0:4 i dzisiejszego meczu by w ogóle nie było. Równie dobrze można napisać, że dziś mogliśmy się murować i może byśmy dotrwali do dogrywki i bylibyśmy w ćwierćfinale.

Trzeba oddać Cześkowi, że swoje zadanie wykonał. W grupie grał zachowawczo, na wyjście, czyli załatwienie planu minimum. Dziś zagraliśmy pierwszy "normalny" mecz na tych mistrzostwach (no może jeszcze połowicznie z Arabią). I jak się fajnie to oglądało (szczególnie po grupowych męczarniach) to jednak jakbyśmy się murowali byłby mniejszy zawód, a tak się człowiek łudził po pierwszej połowie :)

Jedynie winię trenera za "schowanie" Grosickiego. Dziś przez 10 minut, przeciwko głównemu faworytowi imprezy miał 3 super wrzutki. Więcej niż pozostali skrzydłowi razem wzięci przez 4 mecze.

PS. A Zalewski to jest porażka. Dla Kiwiora takie mistrzostwa to na razie za wysoki poziom (ale może zaprocentuje to na przyszłość).
PS2. No i muszę przyznać, że hejtowany przeze mnie Zielu dziś zagrał b. dobrze, nie mogłem wyjść z podziwu (może przeczytał moje i @Skandalisty wpisy ;) przed meczem).
PS3. Po Szczęsnym naszym najlepszym graczem na tym turnieju był bezapelacyjnie Bereszyński.
« Ostatnia zmiana: Nd, 04 Grudzień 2022, 22:33:51 wysłana przez Leyek »

Offline Koalar

Odp: Piłka Nożna
« Odpowiedź #1308 dnia: Nd, 04 Grudzień 2022, 23:09:47 »
Też myślę, że różnie mogło być, gdybyśmy zagrali otwarciej z Argentyną. Poza tym nasza żenująca gra sprawiła pewnie, że podskórnie Francuzi myśleli, że wygrają na luzie i mieli niezłe zdziwko, jak zaczęliśmy grać w piłkę. No i jednak lepiej nam się gra z europejskimi drużynami, a z takimi dużo biegającymi jak Meksyk i Argentyna idzie nam gorzej (Francja nie grała z taką intensywnością).
Mimo wszystko jednak lepiej było postawić wszystko na jedną kartę i powalczyć o pierwsze miejsce gwarantujące łatwiejszą drabinkę. Remis z Argentyną, potem Australia, Holandia, którą dobrze znamy i już półfinał. Z drugiej strony Francja, Anglia, Hiszpania/Portugalia... Mission impossible.
pehowo.blogspot.com - blog z moimi komiksami: Buzz, Fungi, PEH.

Offline isteklistek

Odp: Piłka Nożna
« Odpowiedź #1309 dnia: Nd, 04 Grudzień 2022, 23:35:07 »
Francja zdecydowanie mocniejsza od nas. Widać, że przewyższali nas pod każdym względem, a jeżeli chodzi o środek i atak, to byli mocniejsi od Argentyny. Polacy zagrali mniej bojaźliwie, ale co z tego jak wszystko nie poukładane i powiedziałbym, że to indywidualne zrywy i umiejętności poszczególnych zawodników coś dały, gdy dostali trochę swobody taktycznej, a nie murowania i treningu biegowego.

Kwasów chyba jest w trochę w reprezentacji, bo Lewy po meczu znowu uderzył w trenera. Nie wiem, jak to jest, ale ponoć z kontraktem Michniewicza coś nie tak, bo jedni twierdzą, że automatycznie się przedłużył po wyjściu z grupy, a prezes PZPN twierdzi, że w 90% nie ma tam takiego zapisu. Jeszcze nie zdążyli wyjechać, a grubo się dzieje.

Offline Death

Odp: Piłka Nożna
« Odpowiedź #1310 dnia: Pn, 05 Grudzień 2022, 00:13:15 »

Offline perek82

Odp: Piłka Nożna
« Odpowiedź #1311 dnia: Pn, 05 Grudzień 2022, 12:55:25 »
Już miałem nie komentować występu naszej kadry, ale no nie mogłem się powstrzymać
Trwa zabawa w wybieranie komiksów, które koniecznie trzeba przeczytać. Jeśli lubisz takie akcje, to zajrzyj tutaj:
https://forum.komikspec.pl/komiksowe-top-listy/100-komiksow-ktore-musisz-przeczytac-(przed-smiercia)/

Offline HugoL3

Odp: Piłka Nożna
« Odpowiedź #1312 dnia: Pn, 05 Grudzień 2022, 13:28:19 »
https://wiadomosci.wp.pl/miliony-od-morawieckiego-dla-pilkarzy-burza-po-tekscie-wp-to-strzal-stope-6841263044274720a

1. Za co?
2. Przecież to prywatna impreza FIFY, która zarabia na transmisjach, biletach, merchu i płaci uczestnikom za awans, zwycięstwo, remis, porażkę. Tu nie ma do czego dopłacać. Gdzie my kurwa żyjemy.

Offline Necr09

Odp: Piłka Nożna
« Odpowiedź #1313 dnia: Pn, 05 Grudzień 2022, 18:43:10 »
Dawno nie widziałem tak źle wykonywanych karnych o.0
FGO: 758,469,198

Offline Leyek

Odp: Piłka Nożna
« Odpowiedź #1314 dnia: Wt, 06 Grudzień 2022, 19:51:46 »
Uda się człowiekowi wytypować niespodziankę (patrząc po innych typach) a tu tylko 1 pkt. za to :/

Mega się cieszę z odpadnięcia Hiszpanii, która tylko udawała, że gra w końcówce z Japonią (kalkulując pewnie mecz z Marokiem) i się fajnie przejechała. Myślę, że z Chorwacją byłoby im łatwiej.

Offline Death

Odp: Piłka Nożna
« Odpowiedź #1315 dnia: Wt, 06 Grudzień 2022, 23:54:34 »
Szczerze mówiąc dla mnie niespodzianką był fakt, że Maroko sobie nie poradziło z Hiszpanią w 90 minut. :)
Specjalnie na ten mecz kupiłem trzech Marokańczyków do składu w fantasy i liczyłem, że zmiotą karakanów z planszy i mi zapunktują jeszcze lepiej.



« Ostatnia zmiana: Śr, 07 Grudzień 2022, 00:20:50 wysłana przez Death »

Offline death_bird

Odp: Piłka Nożna
« Odpowiedź #1316 dnia: Pt, 09 Grudzień 2022, 18:48:43 »
VIVAT CHORWACJA!!!  ;D ;D ;D
"Właśnie załatwiliśmy Avengers i to bez kiwnięcia palcem".

Offline Necr09

Odp: Piłka Nożna
« Odpowiedź #1317 dnia: Pt, 09 Grudzień 2022, 18:52:54 »
Czwarta wygrana w karnych w 6 ostatnich meczach w fazie pucharowej Chorwacji na mundialach xD
- wygrane karne z Danią w 1/8
- wygrane karne z kacapami w 1/4
- wygrana w dogrywce z Anglią w 1/2
- porażka w regulaminowym czasie z Francją w finale
- wygrane karne z Japonią w Katarze
- i teraz z Brazylią
FGO: 758,469,198

Offline Leyek

Odp: Piłka Nożna
« Odpowiedź #1318 dnia: So, 10 Grudzień 2022, 18:12:57 »
Marokańczycy podpatrzyli taktykę od nas, tylko trochę lepiej ją stosują :) Obrona aktywna, jest kim kontrować itd.

Portugalia bez Ronaldo była mocna i bardzo mi się podobała i myślałem, że dadzą radę. Teraz tylko byleby Arg nie wygrała i będzie git :) Bo tak to zaraz znowu dadzą karłowi kolejną niezasłużoną Złotą Piłkę.

Offline Death

Odp: Piłka Nożna
« Odpowiedź #1319 dnia: So, 10 Grudzień 2022, 18:19:34 »
Jakikolwiek medal, dobra gra Messiego w drugiej połowie sezonu i złota piłka jego. On ma zawsze ze 100 - 200 pkt za samo nazwisko. Myślę, że France Football specjalnie go nie dało do top 30 w poprzedniej złotej piłce, bo gdyby można było potem na niego głosować, to byłby w trójce i w końcu by się okazało, że ta nagroda nie ma żadnego sensu, bo miał absolutnie fatalny sezon.
Ale teraz? No przynajmniej na ten moment zasługuje. Jak jeszcze dziś odpadnie Mbappe, to kto może mu zagrozić? No już nikt.