Autor Wątek: Piłka Nożna  (Przeczytany 121786 razy)

0 użytkowników i 3 Gości przegląda ten wątek.

Offline szulig

Odp: Piłka Nożna
« Odpowiedź #1155 dnia: Wt, 22 Listopad 2022, 20:32:51 »
Żeby nasi w połowie tak aktywnie grali jak Francuzi

Offline perek82

Odp: Piłka Nożna
« Odpowiedź #1156 dnia: Wt, 22 Listopad 2022, 20:33:01 »
Ja wiem że ten plan nie był najszczęśliwszy ale tak to na boisku wyglądało. Zresztą jak posłuchać naszych graczy w wywiadach to oni do tego nas przygotowywali.
Porażka Argentyny sprawia że będą nas musieli pokonać w ostatnim meczu. Arabię w każdym układzie trzeba by pokonać.
Trwa zabawa w wybieranie komiksów, które koniecznie trzeba przeczytać. Jeśli lubisz takie akcje, to zajrzyj tutaj:
https://forum.komikspec.pl/komiksowe-top-listy/100-komiksow-ktore-musisz-przeczytac-(przed-smiercia)/

Offline Motyl

Odp: Piłka Nożna
« Odpowiedź #1157 dnia: Wt, 22 Listopad 2022, 20:36:19 »
@Motyl: albo też Arabia przed ostatnim meczem może mieć 6 punktów i wypuścić rezerwę. :P
Zakładam, że mam do obejrzenia jeszcze dwa mecze na tych MŚ i najbliższego jestem naprawdę ciekaw.

Na ich miejscu, mając 6 pkt przed meczem z Meksykiem, biłbym się o co najmniej jeden punkt, aby na pewno zająć pierwsze miejsce w grupie i uniknąć w kolejnej rundzie Francji :)

Offline Leyek

Odp: Piłka Nożna
« Odpowiedź #1158 dnia: Wt, 22 Listopad 2022, 21:03:52 »


Cytuj
‼️ TO JUŻ DZISIAJ ‼️ Trzeciego dnia Mistrzostw Świata w Katarze Polska repra zmierzy się z Meksykiem. Patrząc okiem sceptyka, to ciężko spodziewać się brawurowej i efektownej rozgrywki (po naszej stronie), ale od czego jest niezachwiana wiara, że tym razem będzie inaczej (przynajmniej do 1 minuty pierwszego spotkania)? Z tej okazji, podobnie jak w przypadku baraży do MŚ, postanowiłem podpytać kilku zainteresowanych piłką jegomości spod znaku kadrów i dymków. Poniżej znajdziecie komentarze oraz typowania pierwszego meczu, momentu w którym skończymy przygodę z Katarem i tego kto finalnie wzniesie do góry złoty puchar. Przed kolejnymi spotkaniami Polski (sobota - Arabia Saudyjska, środa - Argentyna) pojawią się tu podobne przewidywania na te spotkania - co będzie dalej? Zależy od Lewandowskiego i spółki.

===

- SZYMON HOLCMAN (Kultura Gniewu, Magazyn Kreski)

To nie jest turniej, na który czekałem. Wziął mnie z totalnego zaskoczenia przerywając rozgrywki Premier League, które - co tu ukrywać - ekscytują mnie na co dzień i to dużo bardziej. To nie jest turniej, którego bym chciał. Bo Mundial w Katarze, kupiony za olbrzymie pieniądze szejków, rozgrywany na nikomu niepotrzebnych stadionach wybudowanych na środku pustyni kosztem życia kilkunastu tysięcy współczesnych ekonomicznych niewolników to nie jest to, o co powinno chodzić w "święcie futbolu". Jak w soczewce odbijają się w tym turnieju wszystkie problemy modern football i jednej z najbardziej skorumpowanych światowych korporacji, jaką jest FIFA. Można oczywiście ten Katar bojkotować, ale jeśli nie chce się być hipokrytą to trzeba w takim razie bojkotować cały współczesny świat. Bo problemy futbolu przecież tylko ich emanacją.

Co do sportowego aspektu tego Mundialu to przyznam, że nie spodziewam się jakichś fajerwerków. Rozgrywany jest w jakiejś absurdalnej dla większości lig porze roku, bez żadnego oddechu danego piłkarzom. Obawiam się wielu kontuzji i spadku formy. Zgadzam się z Leszkiem Jaroszem, autorem fascynującej i imponującej książki "Historia Mundiali", że turniej wygra drużyna, która w kadrze ma najwięcej jakościowych graczy, te z zapchajdziurami na ławkach daleko nie zajadą. Stawiam zatem na Brazylię i Anglię, również dlatego że grają w tych reprezentacjach zawodnicy Arsenalu. Fajnie będzie mieć w szatni zawodników z Pucharem Świata na koncie (w momencie, gdy piszę te słowa Saka ma już dwa gole na mistrzostwach!).

A nasze Orły... Jeśli ostatni mecz przed Mundialem, z Chile, był zasłoną dymną to mnie całkowicie ten dym zaczadził. Do tego te nieszczęsne wypowiedzi Krychy i Szczęsnego. Nie wróżę polskiej drużynie sukcesów, wbrew temu co szepcze mi serce kibica, a serce kibica zawsze wierzy i silniejsze jest od rozumu. I zawsze sercem się kieruję, ale tym razem pozwolę sobie dopuścić do głosu także rozum :) A zatem typuję wynik meczu Polska - Meksyk następująco:

Serce: 1-0
Rozum 1-2

Serce: odpadniemy w 1/8 turnieju
Rozum: nie wyjdziemy z grupy.

(na grafice umieściłem wskazania ze strony serca - red.)

- MACIEJ JASIŃSKI (scenarzysta)

Pierwsze mecze polskiej reprezentacji, jakie pamiętam, to Mundial 1982. I prawdopodobnie dzięki tamtemu sukcesowi naszych piłkarzy zostałem kibicem. I tak od 40 lat jestem z nimi na dobre i złe, choć tego dobrego było niewiele.

Ale te cztery dekady kibicowania nauczyły mnie dwóch rzeczy. Po pierwsze nie nastrajać się zbyt optymistycznie, bo wtedy łatwiej przełknąć kolejny słaby mecz i porażkę. Po drugie zaś, że na polską kadrę ktoś rzucił klątwę i dopóki się jej nie zdejmie, to nie ma co liczyć na sukces na jakiejś imprezie międzynarodowej. Choć mamy wielu świetnych piłkarzy grających w topowych klubach, to owa klątwa znów sprawi, że Szczęsny puści babola, Krychowiak zejdzie z czerwoną kartką w pierwszej połowie, Lewandowski z Milikiem zmarnują trzy "setki", a my znów nie wyjdziemy z grupy.

Wynik 2:2 jaki obstawiam w meczu z Meksykiem to realna ocena doprawiona bardzo dużą dawką niezdrowego optymizmu. Ale tak naprawdę nie wynik jest najważniejszy, ale zaangażowanie. Jestem w stanie wybaczyć piłkarzom nawet sromotną porażkę, jeśli widzę, że robili wszystko co mogli, że się starali i zostawili płuca i serca na boisku. Lepsze to, niż ostatnie minuty meczu z Japonią z 2018 roku, które powracają w moich koszmarach sennych i choć staram się o nich zapomnieć, to nie da się tego odzobaczyć.

- BATŁOMIEJ RABIJ (Mandioca, ekspert piłkarski)

Trudno przewidywać w przypadku mistrzostw nieprzewidywalnych. Pierwszy raz rozgrywanych w trakcie sezonu europejskiego, a nie zaraz po nim. Azja, obie Ameryki rozgrywki zakończyły a Europa jest w trakcie od trzech-czterech miesięcy. Sportowo liczę na dominację ekip z Europy Zachodniej. Chciałbym aby ambitny, niemalże ojcowski projekt Luisa Enrique okazał się sukcesem, za który uważam finał. Po ludzku kibicuję Messiemu, by skończył z mistrzostwem, ale też Neymarowi, by przełamał niemoc. Nie wiem jak to pogodzą, bo Niemców i Anglików stawiam najwyżej, szczególnie, że Francja straciła już sześciu piłkarzy a jeszcze meczu nie zagrała.

Typowania wyników nie lubię, tak samo jak stylu gry Polski. Lubię to jak zadrę w dupie, jak to pięknie pisał Stachura. Jeśli zagrają z pazurem i dostarczą emocji to niech ich niesie. Ale obawiam się grzęźnięcia w błocie i zakończenia mundialu w fazie grupowej.

Mistrzem zostanie... wiem, to zabawa, ale nie znoszę się w nią bawić. Po prostu, kocham futbol i nawet nie jest dla mnie ważne kto wygra byleby było pięknie i emocjonalnie.

- MIKOŁAJ RATKA (rysownik, kolorysta)

Czy to będzie najgorszy mundial w historii? Wiele na to wskazuje. Pomijając kontrowersje organizacji mistrzostw w kraju piłkarsko - i nie tylko piłkarsko - Trzeciego Świata, będzie to pierwszy turniej rozegrywany o tej porze roku. Jeszcze tydzień temu wszystkie poważne ligi grały swoje mecze, piłkarze wezmą więc udział w mistrzostwach z marszu, bez odpoczynku i po rekordowo krótkim zgrupowaniu. Co z tego wyjdzie? Nie wiadomo, oby nie plaga kontuzji. Jest to też pierwszy mundial, który nie wzbudza we mnie większych emocji. Nie czuję atmosfery największego piłkarskiego święta. Odbędzie się i tyle, byle do Ekstraklasy.

Nie mam też żadnych oczekiwań wobec naszej reprezentacji. Kompromitacja, awans z grupy, a może ćwierćfinał? Wszystko mi jedno. Zwyczajowo postawię na trzy mecze i do domu. Dwa z nich rozegramy na jedynym nieklimatyzowanym stadionie, wymówka już jest. Nie zdziwię się jednak jeśli wyjdziemy z grupy, bo Czesław Michniewicz to farciarz. Na pewno z zainteresowaniem będę obserwował poczynania naszych młodych - Kiwiora, Zalewskiego czy Skórasia. Liczę też na występy Bielika, które mu się po prostu należą za te wszystkie kontuzje.

A kto faworytem? Mistrzostwo dla Francji, ja kibicuję jak zawsze Duńczykom (1992 r., wiecie, rozumiecie) oraz Meksykowi. Jak sięgam pamięcią El Tri wychodzą z grupy by potem odpaść w 1/8. Grają atrakcyjny futbol, z serduchem, ale aktualnie są w dołku, więc jest szansa dla naszych (o ile nie wyjdą na mecz w pampersach). Typuję 2:1 dla Polski.

- JAKUB SYTY (scenarzysta, tłumacz)

Co do naszej kadry, to zakładam optymistycznie, że kolejność meczów może nam pomóc zapewnić sobie awans z grupy, bo jeśli ogramy na start Meksyk, to raczej się uda. Z Argentyną to wiadomo, że dostaniemy lekcję futbolu. Tak naprawdę, to liczę po prostu na błysk Lewandowskiego czy Zielińskiego, solidność Casha czy Bielika, a tak to raczej nie spodziewam się ładnego grania. Wydaje mi się, że na samym turnieju będzie padać sporo bramek. Nie było czasu na posezonowe odpoczynki, piłkarze są w rytmie meczowym, więc powinny być gole, a nie posucha. A już poza sportowo, to mam nadzieję, że ten karton, z którego jest zbudowany ten turniej, się nie rozklei w jakichś dziwnych miejscach w międzyczasie.

- PAWEŁ TIMOFIEJUK (Timof, Polskie Stowarzyszenie Komiksowe)

To ostatnie mistrzostwa z przyzwoitą liczbą uczestników, w następnych przez rozdmuchanie liczby drużyn atmosfera zapewne siądzie. Ale i te nie są jakoś wybitnie oczekiwane - towarzyszy im smród traktowania ludzi jak mięso i rzucania kasą w możnych tego świata (gwiazdy piłki i celebryci). Od strony piłkarskiej coś mi mówi, że będzie mnóstwo goli. Hurraoptymistycznie mam nadzieję, że Polska wyjdzie w końcu z grupy. Ale to chyba szczyt możliwości.

===

Jak widać jest całkiem optymistycznie, bo nikt nie zakłada porażki z Meksykiem! Od siebie dodam, że zupełnie nieracjonalnie postawię na wariant hurraoptymistyczny - wyjście z grupy, fart w 1/8 i koniec przygody dopiero w ćwierćfinale. Lewandowski coś tam strzeli, ale najbardziej liczę na wyluzowanego Casha, Zalewskiego czy mimo wszystko Zielińskiego. Pięknym chichotem losu byłoby gdyby pod koniec któregoś meczu losy spotkania rozstrzygnął uderzeniem głową mocno nielubiany Artur Jędrzejczyk. A to wszystko po brzydkich, przepchniętych kolanem meczach - jak to pod wodzą Czesława Michniewicza. Na mistrza typuję Niemcy - za dwa lata Euro u nich, więc niech mają.

===

PS. NIC SIĘ NIE STAŁO! Na na na na na na na na!

Offline Leyek

Odp: Piłka Nożna
« Odpowiedź #1159 dnia: Śr, 23 Listopad 2022, 00:52:59 »


Cytuj
"Jak Myszka Miki". W Niemczech aż huczy o nowej fryzurze gwiazdy

Dziennik "Bild" porównał ofensywnego gracza reprezentacji Niemiec do Myszki Miki. Dodano, że koledzy z drużyny żartowali z fryzury Gnabry'ego, którą można zobaczyć na poniższym zdjęciu.

"Podczas wieczornego treningu kadry narodowej gwiazda Bayernu Serge Gnabry zaskoczył nową fryzurą: dwa warkocze, po jednym z każdej strony - z daleka wyraźnie przypominały uszy Myszki Miki" - relacjonuje niemiecki tabloid.

I to są futbolowe problemy, a nie że drużyna przegrała, zremisowała itd. Sam tytuł już sugeruje, że sprawa poważna :)

Offline HugoL3

Odp: Piłka Nożna
« Odpowiedź #1160 dnia: Śr, 23 Listopad 2022, 09:48:24 »
Pominę kurtyną milczenia komentarze poprzedników o zmianie wykonawcy rzutów karnych w celu zaskoczenia rywala albo rozmontowania ekipy i powołania tylko młodych.

Ja rozumiem, że Michniewicz gra w taki sposób jaki zapewnił mu sukcesy na młodzieżowym Euro, z Leicester gdy trenował Legię. Ale to nie jest styl, który buduje zespół. Może trochę mental, o ile oczywiście w parze z tym męczeniem buły idą wyniki, ale ogólnie to ani nie ma w takiej grze kreatywności, ani efektowności, tylko strzelić i bronić. Nawet gorzej niż typowe catenaccio Włochów, którzy zawsze wiedzieli kiedy skontrować, a na ostatnim Euro nawet mimo braku klasowego napastnika chcieli grać piłką, narzucić swój styl i wygrać.

Na te turnieje się jeździ, aby coś pokazać, zostać zapamiętanym w jakiś pozytywny sposób. Arabia to pokazała. Okej, mogą być fuksy jak Szwajcaria z Hiszpanią w 2010 roku albo Senegal z Francją w 2002, ale nawet gdybyśmy wygrali z Meksykiem po karnym to nie byłby to wynik, który pójdzie w świat. My ich nawet nie chcieliśmy kontrować gdy nadarzyła się okazja. No super plan mieliśmy na ten remis. Rok temu z Hiszpanią można się było chwalić remisem za Sousy. Powiem więcej, wtedy się cieszyliśmy a i tak był niedosyt, że można było z tego meczu wyciągnąć więcej.
« Ostatnia zmiana: Śr, 23 Listopad 2022, 10:43:45 wysłana przez HugoL3 »

Offline isteklistek

Odp: Piłka Nożna
« Odpowiedź #1161 dnia: Śr, 23 Listopad 2022, 11:09:16 »
Zobaczymy po drugim meczu jak nasza sytuacja będzie wyglądała, wtedy można będzie rozliczać Michniewicza z tego, co zrobił. Zdobył punkt z przeciętnym Meksykiem, który ma sporo problemów i wiadomo, że selekcjoner odchodzi po mistrzostwach. Mistrzostwa pokazują, że niektóre drużyny się rozwijają, próbują grać nowoczesną piłkę - szybki pressing, odbiór, atak i czasem wychodzi, a czasem nie. Polacy jeżeli będą grać to, co wczoraj, to za chwilę drużyn, które nam odjadą będzie więcej, nie wiem, czy mamy na tę chwilę mocny regres, zobaczymy po mistrzostwach ile drużyn gra lepiej od nas lub też rokuje na przyszłość, że coś z tego będzie.

Offline perek82

Odp: Piłka Nożna
« Odpowiedź #1162 dnia: Śr, 23 Listopad 2022, 11:18:54 »
Gdzieś w necie widziałem grafikę z podaniami Wojtka. Żenada. Laga za lagą.
Już w czasie meczu się zastanawiałem, kiedy go noga rozboli od takiego wybijania hen hen za miedzę.
Trwa zabawa w wybieranie komiksów, które koniecznie trzeba przeczytać. Jeśli lubisz takie akcje, to zajrzyj tutaj:
https://forum.komikspec.pl/komiksowe-top-listy/100-komiksow-ktore-musisz-przeczytac-(przed-smiercia)/

Offline Necr09

Odp: Piłka Nożna
« Odpowiedź #1163 dnia: Śr, 23 Listopad 2022, 11:28:37 »
Tutaj to bardziej michniewiczball i jego taktyka "laga na Robercika" skutecznie eliminując Zielińskiego z jakiegokolwiek rozegrania. Za Sousy obrona była żenująca, ale potrafiliśmy grać ofensywnie i przede wszystkim trener potrafił zareagować w przerwie, teraz z 711 jest tragicznie i w obronie i w ataku, a wpuszczenie Milika w 88' to już ciężko skomentować.
FGO: 758,469,198

Offline perek82

Odp: Piłka Nożna
« Odpowiedź #1164 dnia: Śr, 23 Listopad 2022, 11:38:30 »
Nie, no to nie był mój zarzut do Wojtka, tylko do objętej taktyki. No trochę wstyd na mundialu coś takiego zaprezentować.
Nieraz miał przecież obrońców obok siebie, a Meksyk nie rwał się do pressingu.
Trwa zabawa w wybieranie komiksów, które koniecznie trzeba przeczytać. Jeśli lubisz takie akcje, to zajrzyj tutaj:
https://forum.komikspec.pl/komiksowe-top-listy/100-komiksow-ktore-musisz-przeczytac-(przed-smiercia)/

Offline OokamiG

Odp: Piłka Nożna
« Odpowiedź #1165 dnia: Śr, 23 Listopad 2022, 11:48:15 »
Czytając opinie zagranicznych dziennikarzy jest mi wstyd.

Offline Leyek

Odp: Piłka Nożna
« Odpowiedź #1166 dnia: Śr, 23 Listopad 2022, 12:15:35 »
@Necr09 No nie wiem czy tak ofensywnie graliśmy, mając 2-3 graczy z przodu (bo tak u nas wyglądało to śmieszne 5-3-2).

Szczęsny musiał walić długą, bo pewnie tak miał nakazane. Trener wiedział, że nikt z naszych nie jest w stanie wyprowadzić piłki z obrony :) W piłce na najwyższym poziomie długa od bramkarza idzie bardzo sporadycznie, jak już jest megawysoki pressing założony. Może w 1 na 30 sytuacji.

Wczoraj najlepszy dla mnie był Bereszyński. Szczęsny nawet dawał radę o dziwo. Zieliński na swoim tradycyjnym reprezentacyjnym poziomie dna (osobiście nie widziałem jego dobrego meczu w kadrze, może w sparingach coś tam gra bo tych nie oglądam). Lewy totalnie odcięty, a i tak karnego wywalczył. Zalewski-Kamiński ustawieni jako defensywni skrzydłowi z przodu nic nie zrobili. Kamiński pod koniec lekko odważniej grał.

Offline Necr09

Odp: Piłka Nożna
« Odpowiedź #1167 dnia: Śr, 23 Listopad 2022, 12:47:58 »
Tak, uważam, że wtedy graliśmy bardziej ofensywnie, nawet patrząc po statystykach z Euro 2021:

przeciwnik | strzały | celne
Słowacja   |    17    |  3   
Hiszpania  |    5      |  2
Szwecja    |    18    |  6

widać, że coś próbowaliśmy atakować,

co do Szczęsnego to nie miałem zamiaru go atakować za taktykę, wręcz mnie zaskoczył, że nie odwalił niczego jak to zwykł w meczach otwarcia.

Edit:
Gdzieś w necie widziałem grafikę z podaniami Wojtka


EDIT2:
Podobno Neuer wyjdzie z opaską "One Love" za którą sędziowie mieli dawać żółte kartki przed rozpoczęciem spotkań. Co ciekawe większość bukmacherów nagle wycofała zakład, że to on zdobędzie pierwszą żółtą kartke.
« Ostatnia zmiana: Śr, 23 Listopad 2022, 13:45:18 wysłana przez Necr09 »
FGO: 758,469,198

Offline Leyek

Odp: Piłka Nożna
« Odpowiedź #1168 dnia: Śr, 23 Listopad 2022, 13:54:57 »
Fajny ten mundial dla Bayernu. 4 dzień już 3 kontuzje z tego 2 poważne, a jeszcze nawet nie grali Niemcy.

Cytuj
Mimo powrotu do gry, Noussair Mazraoui nie jest w stanie kontynuować gry. Marokańczyk opuszcza boisko na noszach...

Cytuj
Oficjalnie: Koniec mundialu dla Lucasa Hernandza. Francuski Związek Piłki Nożnej potwierdza, że defensor przeszedł badanie rezonansem magnetycznym w klinice Aspetar.
Badanie potwierdziło zerwanie więzadła krzyżowego przedniego kolana prawego...

+ Sane uraz na treningu

a bonusowo Mane leczony przez szamanów i operacja opóźniona o 2 tygodnie.

Offline death_bird

Odp: Piłka Nożna
« Odpowiedź #1169 dnia: Śr, 23 Listopad 2022, 21:17:00 »
Pominę kurtyną milczenia komentarze poprzedników o zmianie wykonawcy rzutów karnych w celu zaskoczenia rywala

No nie. Nie pomijaj tylko wyjaśnij dlaczego pomijasz.

P.S. Tenno heika banzai!  ;D ;D ;D
"Właśnie załatwiliśmy Avengers i to bez kiwnięcia palcem".