Autor Wątek: Piłka Nożna  (Przeczytany 124226 razy)

0 użytkowników i 3 Gości przegląda ten wątek.

Offline Edgar

Odp: Piłka Nożna
« Odpowiedź #945 dnia: Pn, 23 Maj 2022, 09:25:53 »
Kiedy wracacie do Ekstraklasy ? Trochę mi was brakuje
Ech, najbliższe dni pokażą, czy w ogóle będzie taka szansa, bo mogą być problemy z licencją na pierwszą ligę. A nawet jeśli ta licencja będzie, to dwa ostatnie sezony wprowadziły taki chaos organizacyjny, że trzeba trafić ze zmianami sportowymi, żeby liczyć się w walce o awans. A jeszcze dwa lata temu byliśmy stawiani za wzór zdrowo funkcjonującego, stabilnego klubu.
Tymczasem Ekstraklasa wróciła na drugą stronę miasta, ale mimo wczorajszej euforii moi znajomi, będący kibicami Widzewa raczej nie patrzą w przyszłość z optymizmem, bo też mają tam niezły bałagan i sportowo nie najlepiej. Awans został wywalczony słabością innych.
Mam już swoje lata, więc pamiętam, jak w latach dziewięćdziesiątych łódzkie drużyny były czołowymi w kraju, ale wraz z podupadaniem samej Łodzi piłka nożna też popadła w marazm.
Na pewno jednak nadejdą lepsze czasy i zagramy derby w najwyższej klasie.  ;)

Offline HugoL3

Odp: Piłka Nożna
« Odpowiedź #946 dnia: Pn, 23 Maj 2022, 15:03:02 »
  Zakończyła rozgrywki najlepsza liga świata, szkoda że w ten sposób

Dało się zakończyć lepiej? Wydaje mi się, że nie. 5 minut City zajęło odwrócenie losów mistrzostwa.

Offline death_bird

Odp: Piłka Nożna
« Odpowiedź #947 dnia: Pn, 23 Maj 2022, 15:34:29 »
Oczywiście, że mogło zakończyć się lepiej.
Lepiej jest zawsze wtedy gdy komuś uda się pokonać wypaczające rywalizację petrodolary.
"Właśnie załatwiliśmy Avengers i to bez kiwnięcia palcem".

Offline Necr09

Odp: Piłka Nożna
« Odpowiedź #948 dnia: Pn, 23 Maj 2022, 15:35:31 »
Mogli poczekać z bramką na 3:2 do 90+4' tak jak dekadę temu strzelił Aguero dając ligę Obywatelom ;) nie zmienia to faktu, że zakończenie ligi angielskiej najlepiej jak się dało :)
FGO: 758,469,198

Odp: Piłka Nożna
« Odpowiedź #949 dnia: Pn, 23 Maj 2022, 16:26:06 »
  To żadni Obywatele tylko arabska szajka. Stanowcze nie arabskim pieniądzom oni kupują już tu wszystko, kluby, zwycięstwa, turnieje, ludzi. Podczas przygotowań do mistrzostw w Katarze, zginęło więcej robotników niż żołnierzy podczas lądowania w Normandii.

Offline HugoL3

Odp: Piłka Nożna
« Odpowiedź #950 dnia: Pn, 23 Maj 2022, 16:52:30 »
Oczywiście, że mogło zakończyć się lepiej.
Lepiej jest zawsze wtedy gdy komuś uda się pokonać wypaczające rywalizację petrodolary.

xD

Online isteklistek

Odp: Piłka Nożna
« Odpowiedź #951 dnia: Wt, 31 Maj 2022, 09:42:13 »
Nie wiem, czy ktoś widział wczoraj konfę reprezentacji, ale było to żałosne z tym Lewym. Najlepsze jest to, że jakiś czas temu dziennikarze się wygadali, że Lewandowski chcę  bardziej rozbudować markę, a w Niemczech jest to mało prawdopodobne, bo oni zazwyczaj stawiają na swoich sportowców i nie ma miejsca za bardzo na innych. Druga sprawa, że Lewy nie ma kontraktów reklamowych o skali globalnej, a przejście do Barcelony ponoć ma otworzyć mu tę furtkę. Niby miał być rynek USA, aby trochę się podbić, a teraz Hiszpania. Dziwne, że nikt nie grzmi, że Lewy znowu sobie załatwia swoje prywatne interesy na kadrze tak, jak poprzednio kręcąc reklamówkę Amazon Prime na zgrupowaniu.

Online perek82

Odp: Piłka Nożna
« Odpowiedź #952 dnia: Wt, 31 Maj 2022, 10:20:43 »
Ja grzmię😀 nie podoba mi się, że jako kapitan reprezentacji zajmuje się sobą. Jego wczorajsze słowa uważam za co najmniej w kiepskim guście i bez klasy. To jest biznes, wiadomo, i przeciąganie liny trwa i każdy to robi jak umie. Czasami jednak warto inaczej dobrać słowa albo nie słuchać doradcy.
Inna sprawa, że wg mnie Bayern ma rację. Lewy młodszy już nie będzie. Ma jeszcze rok kontraktu za grube miliony. Albo będzie grał jeszcze rok i wtedy odejdzie albo jednak zostanie na kolejny rok (bo czemu to wykluczyć?). Albo już dzisiaj ktoś go kupi. Trochę kasy wpadnie a do tego odpadnie jego kontrakt z budżetu. Dawanie mu kolejnej umowy na parę lat to już ryzyko. Jeśli klub zaczyna łamać swoje własne zasady to prosta droga do problemów.
Sportowa klasa jest poza dyskusją ale prawda jest też taka że Bayern z Lewym wygrał tylko 1 LM. Taki Benzema ma już 5. Ligę niemiecką będą wygrywać z Lewym albo i bez niego. Także nie jest tak, że on dla Bayernu jest wart każdych pieniędzy.
Pewnie jednak krytykowanie Lewego w Polsce jest trudne. Łatwiej to robić prywatnie czy na jakimś forum niż publicznie w mediach.
Trwa zabawa w wybieranie komiksów, które koniecznie trzeba przeczytać. Jeśli lubisz takie akcje, to zajrzyj tutaj:
https://forum.komikspec.pl/komiksowe-top-listy/100-komiksow-ktore-musisz-przeczytac-(przed-smiercia)/

Offline OokamiG

Odp: Piłka Nożna
« Odpowiedź #953 dnia: Wt, 31 Maj 2022, 10:26:58 »
Co do ligii niemieckiej nie jestem pewien, czy dominacja bayernu po jego odejściu będzie oczywista.

Online perek82

Odp: Piłka Nożna
« Odpowiedź #954 dnia: Wt, 31 Maj 2022, 10:53:01 »
Kupią najlepszych graczy z innych niemieckich klubów i wygrają kolejne 10 tytułów z rzędu. W ostateczności. Tak już robili.
Ale nawet jeśli wtopią od czasu do czasu, to dla Bayernu celem jest LM. Bundesliga jest oczywistością.
Ale też mogę się mylić. W końcu nie śledzę tej ligi.
Trwa zabawa w wybieranie komiksów, które koniecznie trzeba przeczytać. Jeśli lubisz takie akcje, to zajrzyj tutaj:
https://forum.komikspec.pl/komiksowe-top-listy/100-komiksow-ktore-musisz-przeczytac-(przed-smiercia)/

Online isteklistek

Odp: Piłka Nożna
« Odpowiedź #955 dnia: Wt, 31 Maj 2022, 11:01:51 »
Bayern ma przewagę nie tylko w Niemczech, ale też w Europie. Gdyby tylko te finansowe fair play obowiązywało wszystkich , to sytuacja by się unormowała i sporo klubów, które żyją i wydają ponad stan byłoby w kłopotach. Przykładem jest Barcelona, która niby nie może wdawać, kontraktować na wysokich płacach, a jednak to robi. PSG tak samo pompuje ogromne pieniądze. Nie mam z tym problemu, jeżeli chcemy robić wolną amerykankę, to niech będzie to dla wszystkich, a jeżeli chcemy ograniczać to też wszystkich, a wtedy niech się dzieje, że mnóstwo klubów po prostu padnie, albo na lata będą w niebycie.

Od strony sportowej nie wiem, czy projekt jednego zawodnika ma sens, niezależnie od tego jakby on dobry by nie był. PSG z Messim się nie udało i było bardzo daleko od sukcesu. Nie wiem, czy Lewandowski jest tym "ostatnim, brakującym" ogniwem dla Barcelony. Ja w nim nie widzę zawodnika, który miałby pociągnąć klub do sukcesu, raczej jako ważny element zespołu, ale jako decydujący, charyzmatyczny lider ... nie wydaje mi się, aby tak było w Bayernie, w reprezentacji Polski i pewnie to samo w Barcelonie, w której może nastrzelać koło 30 bramek w lidze. W Barcelonie chyba też nie ma narracji - Lewandowski = liga mistrzów. Odważnym krokiem jest zmiana ligi na inną, gdzie się gra zdecydowanie inaczej i to w momencie schyłku kariery, gdzie może zdarzyć się, że "jesteś tak dobry, jak twój ostatni mecz" i tu już nie będzie z czego się odbijać, zamiast gwiazdy staniesz się szybko memem w internecie, ale pewnie z tego sobie Lewandowski zdaje sprawę i trzeba mieć charakter, aby tak zaryzykować i grać o pełną pule w takim momencie, jakim jest.

Offline HugoL3

Odp: Piłka Nożna
« Odpowiedź #956 dnia: Wt, 31 Maj 2022, 14:15:04 »
Dziwne, że nikt nie grzmi, że Lewy znowu sobie załatwia swoje prywatne interesy na kadrze tak, jak poprzednio kręcąc reklamówkę Amazon Prime na zgrupowaniu.

Bo kadra to tylko niewdzięczny dodatek do jego obowiązków. W dodatku Bayern miałby coś do powiedzenia w przypadku nagrań dla Amazonu, a PZPN nie będzie robić problemów, bo dla nich to też jest promocja.

Ja grzmię😀 nie podoba mi się, że jako kapitan reprezentacji zajmuje się sobą. Jego wczorajsze słowa uważam za co najmniej w kiepskim guście i bez klasy.

Odpowiedział na zadane pytanie i prosił, by nie ciągnąć już tego tematu.

Ja trochę go rozumiem. Bayern robił po cichu zakusy pod Haalanda, a w tym samym czasie Lewy chciał przedłużyć kontrakt o 3 lata. Bayern ma tę swoją głupią zasadę, że dla zawodników 30+ kontrakty max na 2 lata. Tylko, że Robert to naprawdę top na swojej pozycji. Nie kręci się po gabinetach lekarskich jak Ramos czy Neymar, a gra co mecz 90 minut i gwarantuje gole.

Bayern ma przewagę nie tylko w Niemczech, ale też w Europie. Gdyby tylko te finansowe fair play obowiązywało wszystkich , to sytuacja by się unormowała i sporo klubów, które żyją i wydają ponad stan byłoby w kłopotach. Przykładem jest Barcelona, która niby nie może wdawać, kontraktować na wysokich płacach, a jednak to robi. PSG tak samo pompuje ogromne pieniądze. Nie mam z tym problemu, jeżeli chcemy robić wolną amerykankę, to niech będzie to dla wszystkich, a jeżeli chcemy ograniczać to też wszystkich, a wtedy niech się dzieje, że mnóstwo klubów po prostu padnie, albo na lata będą w niebycie.

O jakiej przewadze piszesz? Liga niemiecka to jedyna z Top 5, w której komisja ligi patrzy na ręce właścicieli i nie pozwala na przejęcie klubu przez prywatny kapitał. Zasada 50+1 ma swoje plusy i minusy, ale jeśli rozmawiamy o dominacji w Europie, przy obecnie panujących trendach, to cud że Bayern jeszcze nie wypadł z gry jak na przykład kluby włoskie.

Jeszcze odnośnie "Nie mam z tym problemu, jeżeli chcemy robić wolną amerykankę, to niech będzie to dla wszystkich," no tylko, że wtedy każdy klub musiałby zostać sprzedany, w dodatku inwestorowi o podobnym kapitale. Albo raczej chęci do inwestowania - obecnie chyba najbogatszym (oficjalnie) właścicielem klubu piłkarskiego jest Stan Kroenke, posiadacz Arsenalu. Klub ten od lat nie gra w LM. Kroenke raczej oszczędnie rządzi klubem, wiec nie ma co liczyć na spektakularne transfery i inne finansowe zabawy.

Zresztą finanse nie grają - tak jak ktoś tu pisał niedawno o klubach z właścicielami, na co zareagowałem wymownym "xD". Owszem, pomogą bardzo mocno - w końcu dzięki nim można zbudować infrastrukturę, klinikę, sztab, zespół, ale ostatecznie to boisko wszystko weryfikuje. W Herthcie były duże ambicje, ale się nie udało. Poza tym w futbol inwestują nie tylko arabscy szejkowie, ale też inwestorzy z Azji oraz USA. Oni też kładą na to grube miliony. Narodowe związki jak władze ligi zbyt łatwo ulegają pokusie zarobienia szybkich pieniędzy, bo każdy ma interes w tym, by kluby były bardziej konkurencyjne. Troszkę błędne koło.
Każda próba spowolnienia tego jest skazana na porażkę.
W dodatku dożyliśmy chorych czasów, gdzie piłkarze są ponad klubem. Pokazuje to Lewy. Pokazywał to Messi i Ronaldo. Nawet słabsi piłkarze, ale bardzo medialni, mają niesamowitą siłę przebicia: Neymar, Dybala, Pogba.

A no i jeszcze słowo o tym Haalandzie. Gdzieeee... Jak chłop zarobi w City 5 razy tyle ile byłby w stanie zaoferować bawarski klub... na co oni liczyli...
« Ostatnia zmiana: Wt, 31 Maj 2022, 14:44:21 wysłana przez HugoL3 »

Online isteklistek

Odp: Piłka Nożna
« Odpowiedź #957 dnia: Wt, 31 Maj 2022, 15:17:06 »
Bayern robi zakusy pod najlepszych zawodników i dziwne gdyby tego nie robił, bo znaczyło by to, że pion sportowy odpowiedzialny za składanie kadry klubu, realizowanie wizji klubu nie działa i trzeba ludzi zwolnić. Zakulisowe rozmowy z agentami piłkarzy, czy trenerów toczą się zawsze i nie rozumiem czemu miało być to konsultowane z piłkarzem, czy mu się to podoba, czy nie. Piłkarz nie może być większy od klubu, a klub musi się zabezpieczyć i patrzeć na kilka kroków do przodu.

Od lat przed rozpoczęciem sezonu LM Bayern jest wymieniany w gronie faworytów. W tym klubie nie ma żadnych problemów, kadra jest stabilna, zazwyczaj ma czołowych reprezentantów Niemiec i walczy o najwyższe cele. W tym sezonie kadra Bayernu mocno oberwała przez kontuzję i covid, długo zawodnicy dochodzili do siebie. A teraz Barcelona ma zapowiedziane transfery zawodników, ale nie ma pieniędzy, aby ich zarejestrować (nie podpisali funduszu CVC, nic nie sprzedali jeszcze z aktywów), a już chcą kupić Lewandowskiego i jeżeli, to zrobią, to nie kupią tamtych i kadra w zasadzie niewiele się zmieni, czyli pozostaną ci sami zawodnicy, a wiadomo, że obronę i pomoc trzeba wzmocnić, bo młodymi daleko się nie zajedzie. Na tę chwilę Bayern ma zdecydowanie lepszą kadrę, mocniejsze fundamenty, aby zdobyć sukces w nadchodzącym sezonie i następnym ... Barcelona ma niesamowitych młodych graczy, fantastyczny projekt jeżeli ci młodzi wypalą, ale czy to będzie za sezon, czy więcej nie wiadomo - wiadomo, że Lewandowski raczej nie będzie już tego częścią, bo odejdzie, jeżeli podpiszę kontrakt na 3 lata. Prawda jest taka, że Lewandowski chcę zmienić Bayern doskonale funkcjonujący na Barcelonę, która jest w nie najlepszym stanie, ale rokuję na kiedyś. Może marka, nazwa Barcelona jest silniejsza niż Bayern i nic poza tym, więc głoszenie, że Bayern jest mniej pewny w walce o trofea na tę chwilę to spore nadużycie, dlatego ja nie wierzę w to, co media polskie pompują, że Lewy chce zmienić otoczenie, bo chce wygrywać trofea i wybiera lepszą drużynę - fakty temu przeczą.


Offline Dracos

Odp: Piłka Nożna
« Odpowiedź #958 dnia: Wt, 31 Maj 2022, 15:29:58 »
Bayern ma tę swoją głupią zasadę, że dla zawodników 30+ kontrakty max na 2 lata.

Dla mnie to przykład typowego skostniałego korpo które nie potrafi się szybko zmieniać i adaptować do nowych warunków. Kiedyś taka zasada to może i miała sens ale dziś kiedy topowi zawodnicy tak o siebie dbają z dietą z indywidualnym treningiem i czym tam jeszcze że ten wiek pełnej przydatności zawodnika mocno się przesunął.

Btw zawsze jak ktoś pisze że ktoś inwestuje w kluby piłkarskie to mnie coś uwiera bo chyba powinno się pisać wkłada pieniądze bo tam zysku z inwestycji to chyba nigdy nie uświadczysz ;)

Offline HugoL3

Odp: Piłka Nożna
« Odpowiedź #959 dnia: Wt, 31 Maj 2022, 16:48:12 »
Btw zawsze jak ktoś pisze że ktoś inwestuje w kluby piłkarskie to mnie coś uwiera bo chyba powinno się pisać wkłada pieniądze bo tam zysku z inwestycji to chyba nigdy nie uświadczysz ;)

Też tak mi się wydaje, ale ponoć marketing czyni cuda i niektóre kluby są w stanie zarobić.

Co do przyszłości Bayernu - no to nie wiem szczerze. Dla mnie kadra jest z roku na rok coraz gorsza. Wypuścili Kroosa, Alabę, Hummelsa a teraz Lewego. Kolejny będzie Gnabry. Co do "spektakularnych" transferów to mam wrażenie, że nie wniosły one tyle, ile sobie życzono: Sane, Hernandez, Pavard, Tolisso, Sule - drodzy piłkarze, ale wciąż wszystko kręci się wokół Lewego, Muellera i Kimmicha.
Jedyny, który na dobre się obronił to chyba Goretzka.

Jeszcze zobaczymy jak potoczą się losy Mane, o którego przyjściu mówi się już od jakiegoś czasu.