Autor Wątek: Piłka Nożna  (Przeczytany 124200 razy)

0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

Offline Darth_Simon

Odp: Piłka Nożna
« Odpowiedź #330 dnia: So, 19 Czerwiec 2021, 23:40:16 »
Wynik trafilem przypadkiem dzięki analizie. Uznałem że Hiszpanie nie bardzo umieją strzelać gole (zawsze chcą wejść z piłką do bramki) więc pierwotnie zakładałem 0:0. Ale potem skojarzyłem że Polacy nie umieją bronić i co najmniej jedną bramkę stracą. Liczyłem że fuksem coś strzela i tak mi wyszło 1:1.
Dark side of the Force is the pathway to many abilities some consider to be unnatural - Chancelor Palpatine to Anakin Skywalker

Offline OokamiG

Odp: Piłka Nożna
« Odpowiedź #331 dnia: So, 19 Czerwiec 2021, 23:42:17 »
Perek dawaj aktualną tabele :D.

Offline adamarluk

Odp: Piłka Nożna
« Odpowiedź #332 dnia: Nd, 20 Czerwiec 2021, 00:40:33 »
Szkoda, że niektórzy z kolegów nie potrafią docenić remisu z jedną z najlepszych drużyn na świecie na jej terenie. Odstępowaliśmy umiejętnościami, ale nie ambicją, wolą walki.....
Mecz ze Szwecją będzie piekielnie trudny, ale nie będzie meczem  o honor....
Po dzisiejszym wieczorze jestem szczerze wzruszony i szczęsliwy.

Offline O.

Odp: Piłka Nożna
« Odpowiedź #333 dnia: Nd, 20 Czerwiec 2021, 01:01:37 »
gdyby nie fatalny sędzia i fart to przegralibyśmy 3:1

Offline adamarluk

Odp: Piłka Nożna
« Odpowiedź #334 dnia: Nd, 20 Czerwiec 2021, 01:06:49 »
Gdyby nie fart Słowaków, nie skończyłoby się naszą przegraną
Ot cała piłka.
Gramy dalej  :D :D :D :D

Offline Deg

Odp: Piłka Nożna
« Odpowiedź #335 dnia: Nd, 20 Czerwiec 2021, 01:20:00 »
gdyby nie fatalny sędzia i fart to przegralibyśmy 3:1
Jakiś hiszpański frustrat napisał dziś to samo :)
This is my truth, tell me yours.

Offline O.

Odp: Piłka Nożna
« Odpowiedź #336 dnia: Nd, 20 Czerwiec 2021, 01:53:08 »
Jakiś hiszpański frustrat napisał dziś to samo :)
no ale taka prawda

Offline szulig

Odp: Piłka Nożna
« Odpowiedź #337 dnia: Nd, 20 Czerwiec 2021, 07:56:17 »
Włochy - Walia 2:0
Szwajcaria - Turcja 0:1

Offline Edgar

Odp: Piłka Nożna
« Odpowiedź #338 dnia: Nd, 20 Czerwiec 2021, 08:05:11 »
Taką drużynę chciałbym widzieć w meczu ze Szwecją. Nie było odpuszczania, dreptania. Oczywiście Hiszpanie mieli pecha, ale my też przecież nie skończyliśmy na jednej bramkowej akcji. Mam tylko nadzieję, że treneiro widzi, że druga linia bez Krychowiaka funkcjonuje znacznie lepiej. Ja jestem zadowolony z postawy naszych i fajnie, że mecz ze Szwedami będzie o coś. Jeszcze może się okazać, że Hiszpania nie wyjdzie z tej grupy. :)

Włochy - Walia 2:0
Szwajcaria - Turcja 1:1

A bonusowo
ŁKS - Górnik Łęczna 3:1

Offline perek82

Odp: Piłka Nożna
« Odpowiedź #339 dnia: Nd, 20 Czerwiec 2021, 08:17:05 »
Perek dawaj aktualną tabele :D.
Mówisz masz

Przyrost punktów liczony za piątek i sobotę. Brawa dla Kierpica który trafił wynik Polaków.
Trwa zabawa w wybieranie komiksów, które koniecznie trzeba przeczytać. Jeśli lubisz takie akcje, to zajrzyj tutaj:
https://forum.komikspec.pl/komiksowe-top-listy/100-komiksow-ktore-musisz-przeczytac-(przed-smiercia)/

Offline OokamiG

Odp: Piłka Nożna
« Odpowiedź #340 dnia: Nd, 20 Czerwiec 2021, 10:07:45 »
Włochy 2:0 Walia
Szwajcaria 1:0 Turcja

Offline death_bird

Odp: Piłka Nożna
« Odpowiedź #341 dnia: Nd, 20 Czerwiec 2021, 10:14:07 »
Szkoda, że niektórzy z kolegów nie potrafią docenić remisu z jedną z najlepszych drużyn na świecie na jej terenie.

Ktoś tutaj chyba uległ magii nazwy.
Taka Hiszpania jaką oglądamy na tym turnieju ma spore szanse na to żeby nie wyjść z przeciętnej grupy (do tego najprawdopodobniej wystarczą dwa remisy w ostatniej kolejce).
Dużo zweryfikuje mecz z "jedynie" solidnymi Szwedami - wtedy okaże się czy Słowacy to był pech czy też Hiszpania to był wyjątkowy fuks.
"Właśnie załatwiliśmy Avengers i to bez kiwnięcia palcem".

Offline perek82

Odp: Piłka Nożna
« Odpowiedź #342 dnia: Nd, 20 Czerwiec 2021, 11:10:44 »
Faza grupowa się powoli kończy, musimy postanowić, jak będziemy przyznawać punkty w fazie pucharowej.
Proponowałbym wybór między takimi rozwiązaniami:

1) tak jak proponowałem na początku; obstawiamy wyniki i je później porównujemy z wynikiem po 90 lub po 120 (jeśli jest dogrywka). Czyli np. stawiamy 1:0. Jeśli mecz po 90 minutach tak się skończy, to 3 punkty. Jeśli po 90 min. będzie 0:0, ale po dogrywce 1:0 to również są 3 punkty. Plusem tego rozwiązania jest prostota.

2) padła propozycja, żeby typować wynik (tak jak powyżej - po 120 min., jeśli jest dogrywka), ale też awans (i to by dawało extra punkt). To rozpiszę na przykładach:
a) typujemy np. 1:0 (i domyślnie awans danej drużyny), wtedy możliwe sytuacje są:
 - 0 pkt, gdy nasza nie wygra i nie awansuje w karnych
 - 1 pkt, gdy padnie remis, ale nasza drużyna awansuje w karnych
 - 2 pkt, gdy nasza drużyna wygra w innym wymiarze i oczywiście awansuje
 - 4 pkt, gdy padnie wynik 1:0 (po 90 min, albo 0:0 po 90 min i 1:0 po dogrywce)

b) typujemy remis i awans drużyny X
 - 0 pkt, gdy wygra drużyna Y
 - 1 pkt, gdy wygra drużyna X
 - 1 pkt, gdy padnie remis (inny niż typowany) i w karnych awansuje drużyna Y
 - 2 pkt, gdy padnie remis (inny niż typowany) i w karnych awansuje drużyna X
 - 3 pkt, gdy padnie remis (dokładnie taki jak typowany) i w karnych awansuje drużyna Y
 - 4 pkt, gdy padnie remis (dokładnie taki jak typowany) i w karnych awansuje drużyna X

Idea może i ciekawa, ale trochę się to komplikuje. Wszystko jest oczywiście do ogarnięcia, tylko mniej intuicyjne będą zmiany w tabeli - teraz widać od razu, kto trafił dokładny wynik, a kto ciuła po punkciku tu i tam.
Jest jeszcze parę dni do decyzji. Dajcie znać.
Trwa zabawa w wybieranie komiksów, które koniecznie trzeba przeczytać. Jeśli lubisz takie akcje, to zajrzyj tutaj:
https://forum.komikspec.pl/komiksowe-top-listy/100-komiksow-ktore-musisz-przeczytac-(przed-smiercia)/

Offline xanar

Odp: Piłka Nożna
« Odpowiedź #343 dnia: Nd, 20 Czerwiec 2021, 11:13:31 »
Limit szczęścia się chyba wyczerpał, ta bramka Lewandowskiego też po faulu, którego sędzia nie widział.
Fakt, faktem lepiej wyglądali niż w tym ze Słowacją, ale nie wiem czy to powinien być jakiś punkt odniesienia :)
Nie wiem, czy może nie wszyscy zauważyli po tym "zwycięskim remisie", ale nadal jesteśmy ostatni w tabeli.
Twój komiks jest lepszy niż mój

Michael_Korvac

  • Gość
Odp: Piłka Nożna
« Odpowiedź #344 dnia: Nd, 20 Czerwiec 2021, 11:16:58 »
Piłka Nożna, powiem krótko i na temat, obchodzi mnie tyle, co zeszłoroczny śnieg. Liczy się Portugalczyk C. Ronaldo, kilku zawodników z Lig Europejskich (nie polskich!), i Lewandowski, którego podziwiam jako wybitnego polskiego sportowca. Nic poza tym. Jest jedno ale, czego nie potrafię ogarnąć, dlaczego tak się dzieje: obejrzenie meczu Hiszpania - Polska (była to konieczność; sam nie rozumiem do końca, dlaczego oglądam mecze reprezentacji Polski na dużych ważnych imprezach, skoro nie cierpię Piłki Nożnej; robię to od dziecka, dochodzi do tego ,,polska duma" i, rzekłbym, patriotyczny obowiązek) dało mi tyle satysfakcji, a z punktu widzenia czysto sportowego widowiska... był to piękny, surowy i twardy mecz. Paczałki moje prawie że eksplodowały! Takie to było dobre! Jakby Anglia z Francją grała o mistrzostwo świata! Widz nawet nie odczuwał tego, że przeciwnicy Polski posiadali przez 70% czasu piłkę. Że co? A gdzie tam!

Co ciekawe, w Polacy zaprezentowali we wczorajszym spotkaniu, ,,takie cuś": wariant stosowany w futbolu, o czym nie miałem pojęcia, zwany ,,krokodylem" (Mein Gott! Przez pewien czas myślałem, że na murawie leży kolejny ,,sercowiec", tym razem z Polski):