Autor Wątek: Figurki kolekcjonerskie  (Przeczytany 52354 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline kknd2

Odp: Figurki kolekcjonerskie
« Odpowiedź #480 dnia: Pt, 08 Grudzień 2023, 09:07:43 »

Offline Voitas

Odp: Figurki kolekcjonerskie
« Odpowiedź #481 dnia: Pt, 08 Grudzień 2023, 12:13:00 »

Offline Castiglione

Odp: Figurki kolekcjonerskie
« Odpowiedź #482 dnia: Nd, 07 Styczeń 2024, 17:23:12 »
Dotarło małe uzupełnienie kolekcji S.H.Figuarts.



Nie jest to oczywiście oryginalny produkt Bandai, bo w tym przypadku nie może być - forma ta pojawia się tylko w fanowskiej twórczości. Zwykle niezbyt mnie interesują takie rzeczy, ale pamiętam, jak za dzieciaka przeglądało się internet w poszukiwaniu newsów o DB, a wszędzie latały grafiki z rzekomymi nowymi tranformacjami, które zazwyczaj na kilometr biły fejkiem, jednak jedna z tych form się wyróżniała.

Grafika, rzekomo przedstawiająca Goku jako SSJ5, pochodzi z hiszpańskiego magazynu z 1999 roku. Jej autorem był Daniel Montiel Franco, który tak naprawdę narysował własną postać o imieniu Tablos, jednak po wycieku do neta ten obrazek na tyle wbił się w fandom, że już chyba na zawsze pozostanie kolejnym poziomem Goku - design był wykorzystywany chociażby w wielu fanowskich mangach.



Uznałem, że ta forma, mimo że nieoficjalna, jest jednak na tyle ikoniczna, a przy tym faktycznie fajna, że chętnie dołączyłbym ją do swojego zbioru. Bandai nam tego oczywiście nie da, ale taka figurka ukazała się ostatnio od Kong Studios. Jakościowo jest naprawdę w porządku. Miałem pewne obawy, ale produkt jest bardzo zbliżony do oryginałów - jedynie stawy trochę ciężko chodzą - a wizualnie prezentuje się bardzo dobrze. Myślę, że spokojnie można postawić obok Figuartsów.

Offline Castiglione

Odp: Figurki kolekcjonerskie
« Odpowiedź #483 dnia: Nd, 07 Styczeń 2024, 22:32:58 »
Przy okazji zebrałem się (w końcu), żeby odkurzyć figurki, więc po ponownym poukładaniu porobiłem kilka zdjęć. Ostatnio trochę zwolniłem z zakupami i w pre-orderze mam tylko Meta Coolera, jedynie ilość pozycji w schowku ciągle rośnie. Na dzisiaj tak to się u mnie prezentuje:








Offline Murazor

Odp: Figurki kolekcjonerskie
« Odpowiedź #484 dnia: Nd, 21 Styczeń 2024, 14:49:49 »
Nie samym DB człowiek żyje :) Constantine od Mezco, moja pierwsza figurka od nich i pewnie nie ostatnia, bo jakością (i ceną :( ) są poziom albo dwa nad konkurencją.

Materiałowe ciuchy, świetnie odzworowane twarze, obita z cynicznym uśmiechem wymiata (to ta z piła motorową na zdjęciu ;) ) i masa dodatków: miecz, sztylet, krzyż, płomienie, efekty czarów, karty tarota, piła (!) i chyba ze 20 mini papierosów w różnych kombinacjach :D

« Ostatnia zmiana: Nd, 21 Styczeń 2024, 14:51:39 wysłana przez Murazor »

Offline Castiglione

Odp: Figurki kolekcjonerskie
« Odpowiedź #485 dnia: Pt, 01 Marzec 2024, 20:54:54 »
Zdjęcia to nie do końca oddają, ale Metal Cooler z Figuarts prezentuje się znakomicie. Bardzo wyróżnia się na półce i na żywo efekt robi super wrażenie. Niby postać z kinówki, do tego raczej średniej, ale na ten moment jedna z moich ulubionych figurek z DB.