Autor Wątek: Piłka Nożna  (Przeczytany 121896 razy)

Grzesko i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Koalar

Odp: Piłka Nożna
« Odpowiedź #75 dnia: Cz, 01 Kwiecień 2021, 19:04:11 »
Na moje oko to grali na tyle, na ile im się chciało, a ewidentnie wyglądali tak, jakby grali za karę. Tak z ciekawości - oceniasz zespół Anglików po tym jednym meczu czy obserwujesz ich grę dłuższy czas? Bo ja się zgadzam z Tobą, że zagrali słabo i była okazja, żeby im utrzeć nosa, ale to, że oni zagrali na tyle, na ile umieli, to dość odważna teza.
pehowo.blogspot.com - blog z moimi komiksami: Buzz, Fungi, PEH.

Offline death_bird

Odp: Piłka Nożna
« Odpowiedź #76 dnia: Cz, 01 Kwiecień 2021, 20:39:15 »
Jeżeli chodzi o obserwacje "organoleptyczne" to mecze innych reprezentacji oglądam wyłącznie w wydaniu turniejowym.
Natomiast na bieżąco i w sposób ciągły śledzę wyniki reprezentacji i lig europejskich (tych najważniejszych).

Obserwując zaś wczorajszy mecz absolutnie nie widziałem żeby Anglicy wygrali z nami trzymając ręce w kieszeniach.
O ile pierwsza połowa to była ich dominacja to brała się ona jednak z tego, że graliśmy przysłowiowy piach. A fakt ten nie przełożył się na jakąś straszną kanonadę i trudno tutaj napisać żeby Szczęsny przez cały mecz był w jakichś niesamowitych opałach. Sytuacji klarownych mieli raptem kilka.
Bramkę na 1:0 zdobyli po iście kretyńskim faulu na poziomie naszej pierwszej ligi chyba a komentarz był taki, że straciliśmy ją idiotycznie, ale na szczęście jest dużo czasu żeby gonić wynik. Gonić wynik a nie modlić się o jak najniższy wymiar kary.
W drugiej połowie, gdy nasze orły i sokoły zmieniły pampersy widać było, że wystarczy zacząć grać żeby się przekonać, że obrona gospodarzy to nie jest jakiś straszny monolit. Bramkę stracili iście frajersko.
Później był nieodgwizdany karny. No i na koniec gol na 2:1 w 85 minucie, strzelony po stałym fragmencie przez obrońcę.
Z mojego rozumienia pojęcia "gra z rękami w kieszeniach" wynika, że ładujesz przeciwnikowi 2 bramki w pierwszych 30 minutach a następnie przez resztę meczu grasz w przysłowiowego dziada kontrolując przebieg spotkania. I ostateczny rezultat przez cały mecz nie budzi wątpliwości.
Tego typu spotkaniem było to z 1999 roku. Ale nie to wczorajsze.
Wczoraj przy absolutnie żenującej postawie naszych w pierwszej połowie Anglicy bynajmniej nie zapewnili sobie bezpiecznej przewagi. Co więcej - w pewnym momencie mogli przegrywać. A ile razy "siedliśmy" na nich przez całą drugą połowę? Cztery? Pięć razy?
Jak dla mnie to nie tyle oni wygrali ten mecz ze słabeuszem co my go przerżnęliśmy na własne życzenie.
Na chwilę obecną jestem bardzo ciekaw ich wrześniowego meczu z Węgrami.
"Właśnie załatwiliśmy Avengers i to bez kiwnięcia palcem".

Online perek82

Odp: Piłka Nożna
« Odpowiedź #77 dnia: Cz, 01 Kwiecień 2021, 21:23:50 »
Oby w meczu z Węgrami wyjęli ręce z kieszeni bo jak nie to może zadecydować o naszych szansach na choćby baraże
Trwa zabawa w wybieranie komiksów, które koniecznie trzeba przeczytać. Jeśli lubisz takie akcje, to zajrzyj tutaj:
https://forum.komikspec.pl/komiksowe-top-listy/100-komiksow-ktore-musisz-przeczytac-(przed-smiercia)/

Offline Koalar

Odp: Piłka Nożna
« Odpowiedź #78 dnia: Pt, 02 Kwiecień 2021, 12:45:38 »
Z mojego rozumienia pojęcia "gra z rękami w kieszeniach" wynika, że ładujesz przeciwnikowi 2 bramki w pierwszych 30 minutach a następnie przez resztę meczu grasz w przysłowiowego dziada kontrolując przebieg spotkania. I ostateczny rezultat przez cały mecz nie budzi wątpliwości.

No nie. Grać z rękami w kieszeniach to można pierwsze 15 minut, ostatnie 10, całą połowę, cały mecz albo nawet jedną akcję. To jest po prostu tyle co gra na pół gwizdka, na odwal się, bez zaangażowania. To, co Ty opisałeś, to jest gra z rękami w kieszeniach już po zapewnieniu sobie bezpiecznego prowadzenia (czyli aby zapewnić sobie bezpieczną przewagę, to należałoby najpierw nie grać z rękami w kieszeniach, tylko na odpowiednim poziomie).
pehowo.blogspot.com - blog z moimi komiksami: Buzz, Fungi, PEH.

Offline AntekSocjalny

Odp: Piłka Nożna
« Odpowiedź #79 dnia: Śr, 28 Kwiecień 2021, 23:12:51 »
Na 3 kolejki przed końcem, Legia Warszawa zdobyła 16 tytuł Mistrza Polski

Online Leyek

Odp: Piłka Nożna
« Odpowiedź #80 dnia: Śr, 28 Kwiecień 2021, 23:17:00 »
Teraz tylko:
- sprzedać wyróżniających się zawodników,
- kupić jakichś noname'owych Jugoli,
- odpaść w II/III rundzie el. LM (potem w kolejnej w ramach LE)
i można spokojnie skupić się na walce o obronę mistrza ;)

Offline AntekSocjalny

Odp: Piłka Nożna
« Odpowiedź #81 dnia: Śr, 28 Kwiecień 2021, 23:33:18 »
Plan całkiem prawdopodobny biorąc pod uwagę, że Miodek już mówił, że potencjalne wzmocnienia to tylko bezgotówkowe...no zobaczymy ważne, że 16.05 będę mógł świętować kolejne mistrzostwo na Łazienkowskiej

Użytkownik usunięty53490

  • Gość
Odp: Piłka Nożna
« Odpowiedź #82 dnia: Cz, 29 Kwiecień 2021, 10:15:36 »
LEGIA M16TRZ!  ;D

A głosy o LM to głosy zawistników. Trzeba mierzyć siły na zamiary, LM jest i zawsze była poza zasięgiem polskich klubów. A i tak Legiunia dwa razy dokonała niemożliwego i awansowała, a ostatnio nawet odniosła w niej wielki sukces, bo za taki należy uznać wyjście na trzecim miejscu z tak mocnej grupy, do jakiej trafiła. Chociaż w sumie wyjście z grupy w 1995 r. też było wielkim sukcesem :)

Mnie brak LM zupełnie nie przeszkadza, bo ja od klubu oczekuję zdobywania trofeów. Wolę zatem kolekcjonowanie tytułów mistrzowskich, niż grę w LM, gdzie będziemy dostawać bęcki od wszystkich. Oczywiście LM to fajny zastrzyk finansowy, ale skoro bez tego można zdobywać tytuły w polskiej lidze, to dla mnie jest to jak najbardziej ok. No i dodatkowy minus LM jest taki, że w razie awansu będą się koncentrować na niej, a że zawodnicy polskich klubów nie potrafią grać co 3 dni na równym poziomie, to wtedy z mistrzostwem trzeba się będzie pożegnać. Także dla mnie git  8)

Online perek82

Odp: Piłka Nożna
« Odpowiedź #83 dnia: Cz, 29 Kwiecień 2021, 13:52:44 »
Takie podejście sprawia że zupełnie się tą ligą nie interesuję. Kiszenie się we własnym sosie przypomina osiedlową ligę piątek wynajmujących jakiś szkolny orlik. Tylko tam jest uczciwie bo wszyscy wiedzą że kopią sobie amatorzy dla przyjemności. No ale jest jak jest.
Trwa zabawa w wybieranie komiksów, które koniecznie trzeba przeczytać. Jeśli lubisz takie akcje, to zajrzyj tutaj:
https://forum.komikspec.pl/komiksowe-top-listy/100-komiksow-ktore-musisz-przeczytac-(przed-smiercia)/

Offline gashu

Odp: Piłka Nożna
« Odpowiedź #84 dnia: Cz, 29 Kwiecień 2021, 16:30:33 »
Na dodatek często zaangażowanie grających w tych osiedlowych ligach jest dużo większe niż naszych pożal-się-boże "zawodowców" z Esktraklasy.

Offline Gorzki

Odp: Piłka Nożna
« Odpowiedź #85 dnia: Pt, 30 Kwiecień 2021, 12:06:44 »
Zgadzam się, że mistrzostwo jest celem samym w sobie.
A ten tytuł smakuje dodatkowo ponieważ Legia stała się już oficjalnie najbardziej utytułowanym klubem w Polsce.

Nie zmienia to faktu, że konieczne są występy w pucharach. Nie w eliminacjach tylko w grupie
Są koniecznością jeśli klub ma się rozwijać. Pieniądze za Ligę Mistrzów są straszliwe.
Prestiż ułatwiający kontraktowanie kolejnych zawodników. No i to co kibice lubią najbardziej już same mecze z rywalami o wyższym poziomie niż Ci w lidze.
Ja po odpadnięciu z eliminacji wyłączam się tydzień, dwa. Po przegranej w lidze mam tylko popsuty wekend  :P

Offline Szekak

Odp: Piłka Nożna
« Odpowiedź #86 dnia: Pt, 30 Kwiecień 2021, 13:04:48 »
Wy tu o naszej badziewiastej lidze, a w lidze hiszpańskiej odchodzą niesamowite rzeczy. Pierwsze cztery drużyny dzielą trzy punkty, Atleti jak wygra wszystko to ma mistrza, Real musi liczyć na wpadkę Atleti, Barca musi wygrać z Atleti i liczyć na wpadkę Realu, a jest jeszcze Sevilla mająca bezpośredni mecz z Realem. Niesamowite emocje będą na koniec tego dziewacznego, pandemicznego sezonu.
Piękno jest w oczach patrzącego.

Odp: Piłka Nożna
« Odpowiedź #87 dnia: Nd, 23 Maj 2021, 19:25:32 »
  Zakończyła rozgrywki najlepsza liga świata. City mistrzem, co było dosyć prawdopodobne. Spore rozczarowanie to Liverpool, który w sumie pewnie i tak jest zadowolony z wyniku chociaż zawdzięcza go raczej wpadkom rywali niż własnej znakomitej grze, mieli na finiszu sporo szczęścia chociaż jednocześnie los ich nie głaskał specjalnie. Sporym rozczarowaniem gwiazdeczki Bundesligi, którzy byli typowani na gwiazdy również w PL, Werner, Havertz, Rodriguez, Alcantara żaden nie zachwycił jednak przeskok poziomu okazał się bardzo wysoki. Do tego klapa na ostatniej prostej Leicester no i Arsenal kompletnie przepadł. Oprócz tego wczoraj Atletico pogodziło Real i Barcelonę a Lewandowski pobił rekord Gerda Mullera który nagle z dnia na dzień stał się sprawą narodową, dla niego ostatni dzwonek chyba aby pokazać się gdzieś indziej. Wcześniej triumf w najlepszej lidze świata amatorskich kopaczy szmacianki czyli powszechnie lubianej Legii Warszawa. Dzisiaj pozostaje życzyć zwycięstwa Lille czego pewnie chce 99% piłkarskiego świata, no i ode mnie osobiście oby Milan i Napoli wytrzymały ciśnienie.

Offline kierpic

Odp: Piłka Nożna
« Odpowiedź #88 dnia: Nd, 23 Maj 2021, 20:10:29 »
[...] no i ode mnie osobiście oby Milan i Napoli wytrzymały ciśnienie.
Oby nie, ale zgadzam się, "Wojna domowa" to bardzo dobra historia ;)

Odp: Piłka Nożna
« Odpowiedź #89 dnia: Nd, 23 Maj 2021, 20:15:59 »
  Hehe, nie to że jestem jakimś fanem czy antyfanem ale ileż razy ten Juventus? Przyda im się taki klaps w dziąsło. Na datek z chęcią zobaczę znowu te czerwone pasiaki z Mediolanu, wielka marka która mocno zdziadziała na przestrzeni ostatnich lat.