Autor Wątek: Piłka Nożna  (Przeczytany 124186 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Rodrigues

Odp: Piłka Nożna
« Odpowiedź #1185 dnia: Pt, 25 Listopad 2022, 07:23:51 »
Najładniejszy gol jak do tej pory i poważny kandydat do najładniejszej bramki turnieju  ;)

Offline Necr09

Odp: Piłka Nożna
« Odpowiedź #1186 dnia: Pt, 25 Listopad 2022, 11:42:07 »
W. Szczęsny w wywiadzie dla TVP Sport:
Cytuj
My gramy słabo od tyłu i robimy sobie więcej krzywdy, grając od tyłu, niż dobrego. Nie jesteśmy na tyle dobrze przygotowani technicznie z tyłu, bo mamy świetnych zawodników z przodu, ale tę piłkę trzeba doprowadzić do ataku, żeby móc budować piękne akcje. W takich sytuacjach wybiera się najprostsze środki. Piłkę trzeba najpierw przetransportować na połowę przeciwnika i potem tam układać grę. To nie jest zrobione na chaos, tylko jest to przygotowane, kiedy ty wiesz, że taki jest plan na mecz - kontynuował 32-latek.

To jest niesamowite jaki gen przegrywu udało się 711 wyhodować w tak krótkim czasie, nie jestem w stanie uwierzyć, że grając w topowych klubach Europy nie są w stanie wymienić 2-3 podań i muszą grać dalekimi podaniami.
FGO: 758,469,198

Offline perek82

Odp: Piłka Nożna
« Odpowiedź #1187 dnia: Pt, 25 Listopad 2022, 11:55:37 »
Normalnie wprowadzamy awangardę do futbolu w trzeciej dekadzie 21 wieku.
Pamiętam jak w trampkarzach piątkę wybijał największy obrońca, bo potrafił dokopać do linii środkowej. Gliki, Wojtki są trochę ode mnie młodsi, ale chyba myśl szkoleniowa taka sama im towarzyszyła.
A gdybyśmy mieli lepszych obrońców niż napastników, to jakbyśmy grali? Tylko na swojej połowie?
Trwa zabawa w wybieranie komiksów, które koniecznie trzeba przeczytać. Jeśli lubisz takie akcje, to zajrzyj tutaj:
https://forum.komikspec.pl/komiksowe-top-listy/100-komiksow-ktore-musisz-przeczytac-(przed-smiercia)/

Offline Martin Eden

Odp: Piłka Nożna
« Odpowiedź #1188 dnia: Pt, 25 Listopad 2022, 12:22:52 »
Pamiętam, jak za czasów Piechniczka w 96' albo 97' był reportaż przed Polska-Włochy, albo Włochy-Polska (0:0 i 0:3) i pokazywali w magazynie GOL trening kadry. Komentarz zapamiętałem do dziś "Bramkarze ćwiczyli wykop od bramki" i na ekranie Woźniak jak nap***la z ręki taką świecę do góry. Chyba robili to na złość, albo nie wiem, ale zapamiętałem te pionowe wykopy. Do znalezienia, bo na VOD TVP są stare magazyny GOL.

Jak widać, niewiele się zmieniło.

Ktoś tu na poprzedniej stronie wrzucał motyw konia pociągowego. Trzymając się tych stajennych klimatów można powiedzieć, że widać, jak ważny jest dżokej, nie tylko koń.

Offline isteklistek

Odp: Piłka Nożna
« Odpowiedź #1189 dnia: Pt, 25 Listopad 2022, 12:37:28 »
Sporo trenerów ten mecz z Meksykiem Michniewicza chwali. Wystarczy obejrzeć na meczykach. pl studio, gdzie jest asystent Nawałki Zając, który wypowiada się, że w sumie jest dobrze, bo obrona, bo wynik się zgadza i nie jesteśmy przekreśleni. To trochę pokazuje jaka jest mentalność naszej myśli szkoleniowej, gdyby wynik się zgadzał, to oni by piali z zachwytu. Ci szkoleniowcy podobnie jak Michniewicz nie rozumieją, że ten mecz pod każdym względem mając taki potencjał i tyle czasu na przygotowanie to wstyd. Ja nie wiem, może ten mecz to wypadek przy pracy i aż tak stres nas zjadł, że byliśmy całkowicie sparaliżowani w organizacji gry, co jest możliwe. Zobaczymy po sobocie.

Offline PJP

Odp: Piłka Nożna
« Odpowiedź #1190 dnia: Pt, 25 Listopad 2022, 13:40:51 »
Podsumowując - polska myśl szkoleniowa a raczej polska "myśl" szkoleniowa, psychika zawodników no i oczywiście leśne dziadki wiadomo skąd. Co ciekawe, te problemy zostały już wskazane ze dwadzieścia czy trzydzieści lat temu. Wnioski? 8)

Offline deFranco

Odp: Piłka Nożna
« Odpowiedź #1191 dnia: Pt, 25 Listopad 2022, 17:11:23 »
Idąc tokiem rozumowania PZPN-u, pewnie następcą CM711 będzie Probierz   ;)

Offline Martin Eden

Odp: Piłka Nożna
« Odpowiedź #1192 dnia: Pt, 25 Listopad 2022, 17:20:19 »
Idąc tokiem rozumowania PZPN-u, pewnie następcą CM711 będzie Probierz   ;)

Wcale się nie zdziwię już teraz.

Ale właśnie usłyszałem wypowiedzi Trenejro, że nie ważny jest styl tylko wynik. Ten gość dalej nic nie rozumie :)
No przecież właśnie o to chodzi, że nie zrobiliście wyniku. Że ty uważasz ten remis za wynik, a większość ludzi nie. Że to potwierdza, z jakimi założeniami wyszedłeś na mecz - że remis to wynik.
Parafrazując Winstona, "miałeś do wyboru hańbę lub wojnę. Wybrałeś hańbę, a i tak będziesz mieć wojnę".


Offline Chmurny

Odp: Piłka Nożna
« Odpowiedź #1193 dnia: So, 26 Listopad 2022, 10:47:00 »
Jakiś kibic kulturoznawca z twiterza, w wolnym tłumaczeniu:

"Widząc Polskę grającą w piłkę, można zrozumieć, jak Kieślowski znalazł piękno w smutku".

Offline Necr09

Odp: Piłka Nożna
« Odpowiedź #1194 dnia: So, 26 Listopad 2022, 14:47:30 »
A myślałem, że "karny" dla Portugalii to był szczyt drukowania, a tu taka niespodzianka. Kolejny plus dla Szczęsnego na tym turnieju, że to obronił.
FGO: 758,469,198

Offline OokamiG

Odp: Piłka Nożna
« Odpowiedź #1195 dnia: So, 26 Listopad 2022, 15:59:46 »

Offline death_bird

Odp: Piłka Nożna
« Odpowiedź #1196 dnia: So, 26 Listopad 2022, 16:08:19 »
Ufff.... Jakby mi ktoś powiedział 20 lat temu, że można się denerwować przy meczu z Arabią...
Wynik lepszy niż gra, bo momentami naprawdę piach, ale przynajmniej wygląda, że Szczęsny dojrzał mentalnie. Karny z dobitką. To chyba pierwszy raz kiedy wybronił nam coś na dużej imprezie.
Przy czym patrząc na sędziowanie to nie wiem jakim cudem Cash nie wyleciał z boiska. Chłop powinien więcej myśleć.
Oby remis Meksyku.
"Właśnie załatwiliśmy Avengers i to bez kiwnięcia palcem".

Offline perek82

Odp: Piłka Nożna
« Odpowiedź #1197 dnia: So, 26 Listopad 2022, 16:10:28 »
Wreszcie trochę szczęścia w naszą stronę popłynęło. Widać jak na dłoni niedostatki tej drużyny ale dzisiaj wygrali z drużyną która była piłkarsko lepsza. To też jest sztuka.
Uff, zmęczyłem się oglądaniem😀
Trwa zabawa w wybieranie komiksów, które koniecznie trzeba przeczytać. Jeśli lubisz takie akcje, to zajrzyj tutaj:
https://forum.komikspec.pl/komiksowe-top-listy/100-komiksow-ktore-musisz-przeczytac-(przed-smiercia)/

Offline Leyek

Odp: Piłka Nożna
« Odpowiedź #1198 dnia: So, 26 Listopad 2022, 16:23:28 »
Polska - Arabia Saud. 2:0

Za nasze mecze powinny być punkty x 2 :)

Przy 2:0 i tak chciałem, żebyśmy chociaż na 3:0 podwyższyli. Teraz się boję, że jednej z setek magistra Lewego (karny lub sam na sam z Arabią) może nam w ogólnym rozrachunku zabraknąć.
Szkoda, że nie wpuścił Świderskiego. Na penwo więcej niż Piątek by zdziałał.

Offline Brvk

Odp: Piłka Nożna
« Odpowiedź #1199 dnia: So, 26 Listopad 2022, 16:26:42 »
Mecz przypominał pojedynek dwóch bokserów drugiej kategorii. Wymiana ciosów jest, chociaż finezji nie za wiele, a kto pierwszy mocno trafi, ten wygra.

Meksyk, gola!!!