Autor Wątek: Piłka Nożna  (Przeczytany 124348 razy)

0 użytkowników i 3 Gości przegląda ten wątek.

Offline death_bird

Odp: Piłka Nożna
« Odpowiedź #1140 dnia: Wt, 22 Listopad 2022, 19:14:29 »
No i taka hierarchizacja świadczy o wadach procesu myślowego. Skutek cały świat widział niestety.
W każdym razie ciekaw jestem baaardzo jak nastroje u Saudyjczyków przełożą się na mecz z nami. Oni pewnie na skrzydłach a nasze orły, sokoły zapewne z gulą w gardle i na trzęsących się nogach, bo to jak zwykle "o wszystko".

P.S. W piłce nożnej i do tego na MŚ nie chodzi o sprawiedliwość tylko o to ile komu do siatki wpadło. ;)
"Właśnie załatwiliśmy Avengers i to bez kiwnięcia palcem".

Offline OokamiG

Odp: Piłka Nożna
« Odpowiedź #1141 dnia: Wt, 22 Listopad 2022, 19:18:53 »
Perek dziś mało liczenia ma.

Offline Koalar

Odp: Piłka Nożna
« Odpowiedź #1142 dnia: Wt, 22 Listopad 2022, 19:33:22 »
Nie wiem, o co tam chodzi, na papierze dobre grajki, w klubach coś grają, asysty, gole, a w reprezentacji nie umieją wymienić trzech celnych podań. Pomysłu na grę zero. Stałe fragmenty gry schematyczne, a wolne słabo bite. To jest smutne. Młodzi chyba nie dali rady mentalnie. Na szczęście stara gwardia i obrona dała radę i Meksyk niezbyt groźny.
Z tym karnym to niestety Lewy miał kupę w majtkach i dlatego strzelił nie w swoim stylu. Zawsze mógł oddać piłkę komuś dalszemu w kolejce, jeśli nie czuł się na siłach.

Przy zwycięstwie gralibyśmy z Arabią na większym luzie. Teraz my musimy i mental po zmarnowanej szansie słabiutki, a oni mogą grać swoje. Będzie ciężko.
pehowo.blogspot.com - blog z moimi komiksami: Buzz, Fungi, PEH.

Offline Motyl

Odp: Piłka Nożna
« Odpowiedź #1143 dnia: Wt, 22 Listopad 2022, 19:43:54 »
Zaprzepaścili szansę (karny) na własne życzenie. Zakładając, że Arabia miała dziś wypadek przy pracy i przegra zarówno z nami, jak i Meksykiem, a Argentyna wygra dwa pozostałe mecze, to będzie miała 6 punktów, a my i Meksyk po 4 i będzie liczył się bilans bramek. Loteria, a patrząc na celność naszych, Meksyk może się dzięki temu prześlizgnąć dalej.

Offline carnivale

Odp: Piłka Nożna
« Odpowiedź #1144 dnia: Wt, 22 Listopad 2022, 19:50:44 »
Prawda jest taka ,że tą drużynę należałoby całą bez wyjątku rozjebać. Nabrać jakiś młodzianów po 19 lat, dać sobie spokój z dużymi turniejami przez najbliższe lata tylko lepić z nich drużynę na miano "narodowej" bo ileż można męczyć bułę tymi samymi zawodnikami , którzy przez lata nie nauczyli się grać ze sobą.

Offline death_bird

Odp: Piłka Nożna
« Odpowiedź #1145 dnia: Wt, 22 Listopad 2022, 19:58:49 »
Zakładając, że Arabia miała dziś wypadek przy pracy i przegra zarówno z nami, jak i Meksykiem,

Nie widziałem meczu Arabii (tylko nasz), ale takie choćby bardzo teoretyczne zakładanie ich porażki z nami to jest lekkie nieporozumienie. To co dzisiaj wyszło na boisko to jest kilkunastu przypadkowych ludzi z których jeden czy dwóch potrafi raz czy drugi kopnąć piłkę prosto. A bez prosto podanej piłki Lewandowski sam z niczego bramki nie ukręci. Patrząc po zbliżeniach na niego to chłop po tym karnym nie wykazywał żadnej sportowej złości - wyłącznie jakąś mniejszą czy większą załamkę psychiczną. Z Arabią jak nie zagra od pierwszych minut z Milikiem (bo mimo wszystko nie wydaje mi się żeby sadzanie go na ławce było w jakimkolwiek zakresie pomocne), który będzie musiał brać ciężar na siebie to obstawiałbym turniej na zero z przodu.
"Właśnie załatwiliśmy Avengers i to bez kiwnięcia palcem".

Offline Motyl

Odp: Piłka Nożna
« Odpowiedź #1146 dnia: Wt, 22 Listopad 2022, 20:12:10 »
Nie widziałem meczu Arabii (tylko nasz), ale takie choćby bardzo teoretyczne zakładanie ich porażki z nami to jest lekkie nieporozumienie.

Nie nieporozumienie, tylko hierarchia wynikająca z rankingu fifa: 3. Argentyna, 13. Meksyk, 26. Polska, 51. Arabia Saudyjska. Kopciuszek sprawił dziś niespodziankę, ale nie jest powiedziane, że musi ograć wszystkich. Nie widzę podstaw do optymizmu po dzisiejszej grze naszych, ale mam nadzieję albo łudzę się, że trener nie jest idiotą i dokona zmian w składzie, eliminując to, co dziś naszym nie wychodziło. Jakieś pole manewru ma. Na przykład Bielik w drugiej połowie pokazał się lepiej niż Zalewski. No a z kim mają te nasze dziadki wygrać, jak nie z Arabią? 

Offline perek82

Odp: Piłka Nożna
« Odpowiedź #1147 dnia: Wt, 22 Listopad 2022, 20:14:43 »
Ja to widzę tak, że założeniem było granie na 0:0. Ewentualnie jakiś fuks po rzucie różnym lub karny z dupy i w sumie prawie wyszło. Czesiu myślę przed meczem taki wynik by wziął w ciemno.
Nie chcieliśmy grać z kontry, bo do tego trzeba by jakiś pressing założyć. Jak się odzyskuje piłkę pod swoim polem karnym to kontrę bardzo ciężko złożyć.
Ale trakcie meczu zabrakło reakcji. Meksyk okazał się zupełnie bezzębny. Można było spróbować planu B (ale czy on był???).
Patrząc z boku to tak negatywna taktyka zabija resztki umiejętności jakie są w tej grupie. Zieliński nie umie nic z piłką zrobić, Cash mało biega do przodu. Lewy musi walczyć o górne piłki 40 m od bramki.
Na kolejny mecz trzeba będzie spróbować czegoś innego.
Trwa zabawa w wybieranie komiksów, które koniecznie trzeba przeczytać. Jeśli lubisz takie akcje, to zajrzyj tutaj:
https://forum.komikspec.pl/komiksowe-top-listy/100-komiksow-ktore-musisz-przeczytac-(przed-smiercia)/

Offline OokamiG

Odp: Piłka Nożna
« Odpowiedź #1148 dnia: Wt, 22 Listopad 2022, 20:17:58 »
No i Kangury już skoczyły do góry.

Offline Motyl

Odp: Piłka Nożna
« Odpowiedź #1149 dnia: Wt, 22 Listopad 2022, 20:19:23 »
Na Arabię przyda się dwóch napastników, niech absorbują obrońców. No i przy remisie, jak był dzisiaj, to zmiany i to szybkie zmiany, a nie 5-10 minut przed końcem meczu.

Offline szulig

Odp: Piłka Nożna
« Odpowiedź #1150 dnia: Wt, 22 Listopad 2022, 20:20:30 »
@Motyl, na prawdę wierzysz że zdobędziemy jeszcze jakieś punkty w tym turnieju? To było wszystko na co nas stać, ile było strzałów na bramkę? Ja porobiłem zakłady w pracy że nasi nie wyjdą z grupy.

Offline death_bird

Odp: Piłka Nożna
« Odpowiedź #1151 dnia: Wt, 22 Listopad 2022, 20:20:46 »
@perek82 - ale przecież taki plan po wyniku Arabii powinien był od raz wziąć w łeb, bo raz, że kopciuszek okazał się nie być dostarczycielem punktów, dwa Meksyk wiedział już, że w drugim meczu wyjdzie na wkurzoną Argentynę a ich ostatni mecz nie będzie formalnością i w efekcie musiał szukać punktów w pierwszym meczu niemalże rozpaczliwie (jak im poszło to wszyscy widzieliśmy) a trzy - na koniec gramy z wkurzoną Argentyną. 
Ja mam bardzo poważne wątpliwości czy u Czesia ktokolwiek myśli.

Nie nieporozumienie, tylko hierarchia wynikająca z rankingu fifa: 3. Argentyna, 13. Meksyk, 26. Polska, 51. Arabia Saudyjska.

Mam nadzieję, że Saudyjczycy patrzą w ranking, bo bez tego może być bieda. ;)

No a z kim mają te nasze dziadki wygrać, jak nie z Arabią?

Bardzo nie chcę odpowiadać na to pytanie...  :(

Ale. Bo zapomniałem wcześniej napisać a należałoby wspomnieć: jestem bardzo zaskoczony faktem, że Szczęsnego demon nawiedził i chłop nie jest sobą, bo zagrał nad wyraz spokojnie jak na swoje turniejowe standardy. Oby nie egzorcyzmowano go w trakcie imprezy. ;)
« Ostatnia zmiana: Wt, 22 Listopad 2022, 20:25:20 wysłana przez death_bird »
"Właśnie załatwiliśmy Avengers i to bez kiwnięcia palcem".

Offline Motyl

Odp: Piłka Nożna
« Odpowiedź #1152 dnia: Wt, 22 Listopad 2022, 20:26:24 »
@perek82 - ale przecież taki plan po wyniku Arabii powinien był od raz wziąć w łeb, bo raz, że kopciuszek okazał się nie być dostarczycielem punktów, dwa Meksyk wiedział już, że w drugim meczu wyjdzie na wkurzoną Argentynę a ich ostatni mecz nie będzie formalnością i w efekcie musiał szukać punktów w pierwszym meczu niemalże rozpaczliwie (jak im poszło to wszyscy widzieliśmy) a trzy - na koniec gramy z wkurzoną Argentyną. 

Teoretycznie Meksyk może mieć najwięcej szczęścia w tej kuriozalnej sytuacji grupowej. Arabia w ostatnim meczu może być trochę osłabiona. Dziś ich sędzia mocno punktował kartkami. W sumie sześciu graczy jest zagrożonych, więc jak zobaczą z Polską żółtko, to już z Meksykiem nie zagrają. No i po tym koszmarnym zderzeniu w końcówce wypadł im czołowy piłkarz, który ma złamaną szczękę i kość twarzy.

Offline Motyl

Odp: Piłka Nożna
« Odpowiedź #1153 dnia: Wt, 22 Listopad 2022, 20:29:43 »
@Motyl, na prawdę wierzysz że zdobędziemy jeszcze jakieś punkty w tym turnieju? To było wszystko na co nas stać, ile było strzałów na bramkę? Ja porobiłem zakłady w pracy że nasi nie wyjdą z grupy.

Myślę, że z Arabią mogą wygrać. Ale obojętnie czy im się uda, czy zremisują, to o awans będzie trudno. Bo zakładając ten schemat, o którym pisałem wyżej, że mamy po 4 punkty z Meksykiem, myślę, że Meksyk może niżej przegrać z Argentyną niż my.

Offline death_bird

Odp: Piłka Nożna
« Odpowiedź #1154 dnia: Wt, 22 Listopad 2022, 20:30:40 »
@Motyl: albo też Arabia przed ostatnim meczem może mieć 6 punktów i wypuścić rezerwę. :P
Zakładam, że mam do obejrzenia jeszcze dwa mecze na tych MŚ i najbliższego jestem naprawdę ciekaw.
"Właśnie załatwiliśmy Avengers i to bez kiwnięcia palcem".