Autor Wątek: Kolejki  (Przeczytany 1254 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline PJP

Kolejki
« dnia: Nd, 07 Lipiec 2019, 21:28:46 »
Ponoć to dość częsta przypadłość u panów - kolejki. W wersji rozszerzonej - tramwaje, komunikacja miejska. Wiadomo,  kolejki kupuje się dla dzieci, kuzynów lub chrześniaków ;) 
« Ostatnia zmiana: Nd, 07 Lipiec 2019, 21:56:51 wysłana przez PJP »

Odp: Kolejki
« Odpowiedź #1 dnia: Nd, 07 Lipiec 2019, 21:50:11 »
O kur...ka, jak ktoś sądzi, że zbieranie komiksów to kosztowne hobby to powinien obejrzeć ten filmik. Mi został po czasach dzieciństwa całkiem spory zestaw głównie Piko, wszystko w standardzie TT. Tak zerkając na allegro to to będzie dosyć dużo warte, oczywiście część nadaje się do restauracji z racji tego, że byłem w końcu dzieckiem. Ale nie miałem nigdy jakichś tendencji do niszczenia, więc głównie wymiana zaczepów zdaje się wchodziła by w grę, no i pewnie silniczki w lokomotywach.

Offline PJP

Odp: Kolejki
« Odpowiedź #2 dnia: Nd, 07 Lipiec 2019, 21:58:25 »
Też miałem Piko z dużą makietą ale się gdzieś rozlazło. Powoli wracam - tak delikatnie ;-)
https://allegro.pl/oferta/realistyczna-kolejka-fenfa-ogromny-zestaw-8-5-m-5813926940

Odp: Kolejki
« Odpowiedź #3 dnia: Nd, 07 Lipiec 2019, 22:05:09 »
Nieeeeeeee. Jak taka działalność to tylko z zasilaniem puszczanym przez szyny. Przy odpowiednio rozłożonych trasach i odpowiednim transformatorze lub kilku połączonych równolegle można sterować kilkoma pociągami. Inaczej jaki jest sens zabawy?

Offline PJP

Odp: Kolejki
« Odpowiedź #4 dnia: Nd, 07 Lipiec 2019, 22:06:49 »
Na razie zbieram na lepsze zestawy startowe. Wiadomo, że druciki w szynach najlepsze :)

Odp: Kolejki
« Odpowiedź #5 dnia: Nd, 07 Lipiec 2019, 22:15:52 »
Czyli jak te wagony będą kompatybilne z takimi prawdziwymi systemami? Sprzęgów realnych nie ma, zderzaków brak wogóle. To raczej taka zabawka dla dziecka niż dla tatusia :D No i jakieś takie duże się wydaje, to ten większy rozmiar?

Offline PJP

Odp: Kolejki
« Odpowiedź #6 dnia: Nd, 07 Lipiec 2019, 22:26:41 »
Musi być jakiś pretekst żeby kupić lepsze zestawy chociaż jak tak patrzę na Allegro są one nieco dziwne - te nowe...
Tu już ładnie posegregowane http://taniekolejki.pl/pl/zestawy-startowe-kolejek
« Ostatnia zmiana: Nd, 07 Lipiec 2019, 22:28:18 wysłana przez PJP »

Odp: Kolejki
« Odpowiedź #7 dnia: Nd, 07 Lipiec 2019, 22:54:24 »
  Dlaczego? Przeglądnąłem sam z ciekawości, są śliczne tak jak kiedyś. Fajnie byłoby mieć coś takiego, ale to jednak poza moim zasięgiem już nawet nie ze względu na finanse bo nawet ograniczając się do jednego wagonu i kilku torów miesięcznie można w kilka lat bardzo zacny zestawik skompletować, ale to przede wszystkim trzeba posiadać duży dom i wyrozumiałą rodzinę, która by przymknęła oko na zaadaptowanie pomieszczenia lub jego części pod tak zbożny cel. Bo tak składać i rozkładać, to się nieco mija z celem.
   Ogólnie modelarstwo to świetne hobby, przepadałem zwłaszcza za militariami z kolekcji miniaturowych żołnierzy to część została mi do dzisiaj nawet. No i moje ulubione modele samolotów, zwłaszcza II-wojennych myśliwców za którymi szalałem, kiedyś to nawet potrafiłem podać jaki model silnika był w Spitfire mk.II a jaki w mk. IX, ale już 100 lat temu wywietrzało mi to z głowy. Na szczęście mamy XXI wiek i mogę sobie pograć w War Thunder :D A już takie prawdziwe modelarstwo w którym samemu tworzy się od podstaw to kosmos.