Autor Wątek: Samochody elektryczne  (Przeczytany 1373 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

sum41

  • Gość
Odp: Samochody elektryczne
« Odpowiedź #15 dnia: Śr, 26 Maj 2021, 13:52:37 »
Mieszkam w poblizu miasta liczacego 80tys. ludzi, spalarnia smieci byla obiecana okolo 10 lat temu i nadal cisza.

To jest tak jak ostatnio w sklepie widzialem drewniane gadzety na grilowanie od slomek po  noze, tylko czy nie produkujac plastiku  w zamian na produkcje tych  gadzetow nie trzeba bylo sciac kolejnych drzew?

Czy nie lepiej promowac aby ludzie jednli metalowymi sztuccami ktore mozna uzywac tysiace razy, na imprezach masowych wprowadzic kaucje?

Na niedziele mam zamowiony katering, oprocz ceny za jedzenie placilem 200 zl kaucji za jakis tam specjalny kociolek - proste chyba do zrobienia.

Offline gashu

Odp: Samochody elektryczne
« Odpowiedź #16 dnia: Śr, 26 Maj 2021, 15:11:29 »
Może to kociołek z magicznym napojem ;)

Użytkownik usunięty53490

  • Gość
Odp: Samochody elektryczne
« Odpowiedź #17 dnia: Śr, 26 Maj 2021, 15:28:34 »
Jak słyszę "ekologia", to natychmiast łapię się za portfel. Bo temu tylko i wyłącznie ma służyć, napychaniu kasy komu trzeba. Padłe tu argumenty o częstej wymianie samochodów i ścinaniu większej liczby drzew na produkcję "ekologicznych" drewnianych sztućców (albo papierowych toreb) ze wszech miar słuszne.

Niestety ludziom łatwo namieszać w głowach. Niedawno zostałem przez koleżankę skrytykowany za noszenie zakupów w "nieekologicznej", plastikowej reklamówce. Zasugerowała, żebym wyrzucił i kupił nową, materiałową. Zapytałem czy to będzie ekologiczne, że wyrzucę dobrą reklamówkę, z której korzystam regularnie i korzystał będę dopóki się nie rozwali i w to miejsce kupię kolejną, ale tym razem "ekologiczną". Zatkało, mózg się zawiesił.

sum41

  • Gość
Odp: Samochody elektryczne
« Odpowiedź #18 dnia: Śr, 26 Maj 2021, 22:23:40 »
Czemu sie dziwic jak jednym z czolowych przedstawicieli jest Greta Thunberg z ktorej to biora "niby" przykład mlodzi ludzie ktorzy zmieniaja co roku telefony komorkowe czy kompy pod gry, a jak wiadomo do ich produkcji potrzeba surowców ziem rzadkich ktorych za duzo nie posiadamy.

W ramach dyskusji o autach  8)


Offline misiokles

Odp: Samochody elektryczne
« Odpowiedź #19 dnia: Cz, 27 Maj 2021, 07:54:23 »
A tak spytam lekko offtopicowo.
Zakładając, że produkcja, utrzymanie i utylizacja kosztuje tylko samo samochody spalinowe i elektryczne.

Macie działkę pod dość ruchliwą drogą. Na niej sadzicie pomidory, ogórki i rzodkiewkę. W jednym przypadku po tej drodze jeżdżą spalinówki, w drugim same elektryki. Jak w waszą chęcią do spożywania warzywek z ogrodka? Takie samo w obu przypadkach?

sum41

  • Gość
Odp: Samochody elektryczne
« Odpowiedź #20 dnia: Cz, 27 Maj 2021, 08:35:06 »
A tak spytam lekko offtopicowo.
Zakładając, że produkcja, utrzymanie i utylizacja kosztuje tylko samo samochody spalinowe i elektryczne.

Macie działkę pod dość ruchliwą drogą. Na niej sadzicie pomidory, ogórki i rzodkiewkę. W jednym przypadku po tej drodze jeżdżą spalinówki, w drugim same elektryki. Jak w waszą chęcią do spożywania warzywek z ogrodka? Takie samo w obu przypadkach?

Pojawilo sie rozwiazanie ktore zadowoli Ciebie i mnie - samochod hybryddowy do wygrania w Loterii Szczepionkowej.

Choc jest jeszcze mniej inwazyjne w srodowisko rozwiazanie, gdyz sa tez do wygrania hulajnogi :)

A na powaznie mieszkam na wsi, mam swoj ogrodek, sad i 2 szklarnie, daleko od drogi ale co z tego jak sasiad 2 dni temu na polu obok mnie walil oprysk o 11.30 w nocy...

Offline xanar

Odp: Samochody elektryczne
« Odpowiedź #21 dnia: Cz, 27 Maj 2021, 08:44:06 »
A tak spytam lekko offtopicowo.
Zakładając, że produkcja, utrzymanie i utylizacja kosztuje tylko samo samochody spalinowe i elektryczne.

Macie działkę pod dość ruchliwą drogą. Na niej sadzicie pomidory, ogórki i rzodkiewkę. W jednym przypadku po tej drodze jeżdżą spalinówki, w drugim same elektryki. Jak w waszą chęcią do spożywania warzywek z ogrodka? Takie samo w obu przypadkach?

Tylko aktualnie te samochody na słońce nie jeżdżą i ten prąd trzeba do nich jakoś zatankować a u nas ok. 80% prądu z węgla, także te spaliny są tylko w innym miejscu.
Twój komiks jest lepszy niż mój

Offline misiokles

Odp: Samochody elektryczne
« Odpowiedź #22 dnia: Cz, 27 Maj 2021, 09:14:56 »
Dokładnie. Podobnie jak że śmieciami. Można śmiecić gdzie popadnie, a można śmieci zwozić w jedno miejsce - w końcu (nie)rozkładają się tak samo.

Offline parsom

Odp: Samochody elektryczne
« Odpowiedź #23 dnia: Cz, 27 Maj 2021, 09:44:27 »
A na powaznie mieszkam na wsi, mam swoj ogrodek, sad i 2 szklarnie, daleko od drogi ale co z tego jak sasiad 2 dni temu na polu obok mnie walil oprysk o 11.30 w nocy...

A kiedy ma walić? W dzień? Żeby pszczoły pozabijać?

sum41

  • Gość
Odp: Samochody elektryczne
« Odpowiedź #24 dnia: Cz, 27 Maj 2021, 09:54:00 »
A kiedy ma walić? W dzień? Żeby pszczoły pozabijać?

A myslisz ze ktos patrzy z rolnikow na pszczoly? Gosc ma ponad 300ha i poprostu sie nie wyrabia a nie ze pszczoly, sasiad z drugiej strony robil oprys o 16 i to przy dosc mocnym wietrze gdzie ladna czesc z wiatrem leciala na moja dzialke.

2km odemnie jest kilka hektarow z jabłkami gdzie tez walili opryskiem w dzien, teraz robia to w nocy bo ludzie skarzyli sie na smrod. Znajomy tam pracuje i gadal ze na sam oprysk gosc wydaje na sezon 130 tys. - a potem kupuj polskie jablka bo zdrowsze od tych z zagranicy, moze kiedys bo teraz to samo...

Użytkownik usunięty53490

  • Gość
Odp: Samochody elektryczne
« Odpowiedź #25 dnia: Cz, 27 Maj 2021, 12:03:58 »
Dokładnie. Podobnie jak że śmieciami. Można śmiecić gdzie popadnie, a można śmieci zwozić w jedno miejsce - w końcu (nie)rozkładają się tak samo.

Nie porównuj nieporównywalnych. Spaliny, nawet jak są "produkowane" w jednym miejscu, to potem i tak są roznoszone gdzie popadnie, w zależności od kierunku wiatru danego dnia.