Autor Wątek: Mundial 2022 typowanie wyników  (Przeczytany 18023 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline perek82

Mundial 2022 typowanie wyników
« dnia: Pt, 18 Listopad 2022, 07:53:41 »
To co, może się pobawimy w typowanie wyników? Żeby było ciekawiej, to wejście za 10 PLN-ów, zwycięzca zgarnia pulę, za którą kupuje komiks i chwali się nim na forum.
Punktacja wg poniższych zasad (tak jak przy ostatnim Euro):

1. Faza grupowa:
a) 3 pkt za dokładny wynik
b) 1 pkt za trafiony "kierunek"
c) 0 pkt w pozostałych przypadkach

2. Faza pucharowa - typujemy wyniki na koniec meczu (90 min / 120 min jeśli jest dogrywka) oraz awans (jeśli ktoś obstawi remis, to ma podać, kto awansuje)
a) 4 pkt za dokładny wynik i awans
b) 2 pkt za trafiony kierunek i awans
c) 1 pkt za trafiony awans (np. ktoś wytypuje remis i awans pierwszej drużyny (w domyśle w karnych), ale ona awansowała po zwycięstwie w czasie gry).
d) 0 pkt w pozostałych przypadkach

Ja regularnie (postaram się codziennie) wrzucam zaktualizowany ranking.
W tym wątku ograniczmy się do typowania (i rozmowach o tym), a emocje czysto piłkarskie zamieszczajmy w dedykowanym wątku - łatwiej będzie się połapać.
Będą chętni?
Trwa zabawa w wybieranie komiksów, które koniecznie trzeba przeczytać. Jeśli lubisz takie akcje, to zajrzyj tutaj:
https://forum.komikspec.pl/komiksowe-top-listy/100-komiksow-ktore-musisz-przeczytac-(przed-smiercia)/

sum41

  • Gość
Odp: Mundial 2022 typowanie wyników
« Odpowiedź #1 dnia: Pt, 18 Listopad 2022, 07:57:06 »
To nie bojkotujemy mundialu jak ruskich?
Na placach budowy zginelo ponad 6500 robotnikow a nie czekaj ruskie prodkuty mozna zamienic a Fify i mundialu nie  a rozrywki osobistej odmowic sobie niemozna...

Offline Edgar

Odp: Mundial 2022 typowanie wyników
« Odpowiedź #2 dnia: Pt, 18 Listopad 2022, 08:07:34 »
To ja może zacznę od typu na pierwszy dzień.

Katar - Ekwador 1:1

Zupełnie nie znam piłkarskiej siły Kataru, ale myślę, że może mieć znaczenie fakt lepszego i dłuższego przygotowania do mundialu. Poza tym boję się trochę "gospodarskiego" sędziowania. To wszystko wystarczy jednak według mnie najwyżej na remis z nie najmocniejszym przecież Ekwadorem.

Offline Motyl

Odp: Mundial 2022 typowanie wyników
« Odpowiedź #3 dnia: Pt, 18 Listopad 2022, 09:04:51 »
To ja może zacznę od typu na pierwszy dzień.

Katar - Ekwador 1:1

Zupełnie nie znam piłkarskiej siły Kataru, ale myślę, że może mieć znaczenie fakt lepszego i dłuższego przygotowania do mundialu. Poza tym boję się trochę "gospodarskiego" sędziowania. To wszystko wystarczy jednak według mnie najwyżej na remis z nie najmocniejszym przecież Ekwadorem.

Jak wieść gminna niesie, katar przekupił siedmiu czy ośmiu Ekwadorczyków, aby przegrali mecz. Także mecze z udziałem gospodarzy w ogóle bym pomijał, bo tu cyrki będą. A jak mają zostać, to nie powinny być obstawiane z uwagi na liczne kontrowersje związane z organizatorem mistrzostw. Ducha sportu to tu nie ma żadnego.

sum41

  • Gość
Odp: Mundial 2022 typowanie wyników
« Odpowiedź #4 dnia: Pt, 18 Listopad 2022, 09:14:17 »
Motyl nie pisz takiz rzeczy to niemozliwe aby Fifa dopuscila do takich zlych rzeczy zaraz bedziesz jak ja foliarzem a przeciez Fifa  dba o ekologie mniejszosci i tp to jest piekna organizacja.

Nie psujemy fanom pilki ich swieta - na miesiac mozemy sie zgodzic na podwujne standardy a te 6500 ofiar to zapewne nie przestrzegalo BHP, w tv nie karza bojkotowac wiec tego nie robimy to przeciez glownie rozrywka zachodu z ogromna kasa :)

Offline Necr09

Odp: Mundial 2022 typowanie wyników
« Odpowiedź #5 dnia: Pt, 18 Listopad 2022, 09:21:57 »
Jak wieść gminna niesie, katar przekupił siedmiu czy ośmiu Ekwadorczyków, aby przegrali mecz. Także mecze z udziałem gospodarzy w ogóle bym pomijał, bo tu cyrki będą. A jak mają zostać, to nie powinny być obstawiane z uwagi na liczne kontrowersje związane z organizatorem mistrzostw. Ducha sportu to tu nie ma żadnego.

Nie brałbym na pewniaka tego co ten typ napisał w tamtym tweecie, tu ładnie wyjaśnili dlaczego:

https://transfery.info/aktualnosci/katar-kupil-zwyciestwo-w-meczu-otwarcia-mundialu-fejk-rozpowszechniony-przez-najwieksze-media/175952

Co do samego meczu to imho Katar będzie mocno odstawał od reszty reprezentacji, to nie Korea&Japonia 02' żeby sędziowie tak ordynarnie przepychali gospodarzy więc Katar: Ekwador 0:2
FGO: 758,469,198

Offline Motyl

Odp: Mundial 2022 typowanie wyników
« Odpowiedź #6 dnia: Pt, 18 Listopad 2022, 09:45:11 »
Motyl nie pisz takiz rzeczy to niemozliwe aby Fifa dopuscila do takich zlych rzeczy zaraz bedziesz jak ja foliarzem a przeciez Fifa  dba o ekologie mniejszosci i tp to jest piekna organizacja.

Nie psujemy fanom pilki ich swieta - na miesiac mozemy sie zgodzic na podwujne standardy a te 6500 ofiar to zapewne nie przestrzegalo BHP, w tv nie karza bojkotowac wiec tego nie robimy to przeciez glownie rozrywka zachodu z ogromna kasa :)

Bez przesady, nie demonizujmy całej piłki. Czarne owce były i będą, niemniej smród katarskich petrodolarów będzie się ciągnął długo po zakończeniu tych mistrzostw, a także nikt nie poradzi na to, że ta impreza ma łatkę wielkiego przewału w opinii publicznej. Liczę, że katar przegra wszystkie mecze i nie strzeli żadnej bramki i będzie najgorszą drużyną imprezy.

sum41

  • Gość
Odp: Mundial 2022 typowanie wyników
« Odpowiedź #7 dnia: Pt, 18 Listopad 2022, 09:57:17 »
Zgadzam sie ale to nie pierwsze machloje Fify wiec nie mowmy ze to tylko tutaj i tylko teraz a potem znow wszystko wroci do normy.

Z tego co czytam i slysze od znajomych to przewijajace sie stwierdzenie "kibice od dawna są zdania/wiedza że FIFA to mafia"

Wiec ja sie pytam - dlaczego oglądają mecze? Wystarczy zbojkotować. Inaczej to puste słowa, to tak jakby kupować świadomie kradzione rzeczy i narzekać, że się kupuje u złodzieja.

Poszedl by jakis konkretny bojkot i by zobaczyli ze cyferki sie nie zgadzaja i by wtedy jakies zmiany poczynili :)
Wiec

Offline Leyek

Odp: Mundial 2022 typowanie wyników
« Odpowiedź #8 dnia: Pt, 18 Listopad 2022, 09:57:26 »
2. Faza pucharowa - typujemy wyniki na koniec meczu (90 min / 120 min jeśli jest dogrywka) oraz awans (jeśli ktoś obstawi remis, to ma podać, kto awansuje)
a) 4 pkt za dokładny wynik i awans
b) 2 pkt za trafiony kierunek i awans
c) 1 pkt za trafiony awans (np. ktoś wytypuje remis i awans pierwszej drużyny (w domyśle w karnych), ale ona awansowała po zwycięstwie w czasie gry).
d) 0 pkt w pozostałych przypadkach

Wydaje mi się, że jeszcze brakuje 3 pkt. (za wytypowany dokładnie wynik remisowy i nie trafione kto awansuje).

Offline perek82

Odp: Mundial 2022 typowanie wyników
« Odpowiedź #9 dnia: Pt, 18 Listopad 2022, 10:09:14 »
Tak, trafna uwaga. Arkusz tak właśnie zlicza (za trafnie wytypowany awans dolicza po prostu 1 punkt).

To ja może wrzucę swoje typy przy okazji - od razu na całą pierwszą serię spotkań. Piłki reprezentacyjnej nie śledzę na bieżąco, więc nie wiem nawet, kto w Europie obecnie rządzi (inne kontynenty to już zupełnie). Więc też nie ma się co za bardzo zastanawiać:

Katar   0   1   Ekwador
Senegal   0   2   Holandia
Anglia   2   0   Iran
Stany Zjednoczone   1   1   Walia
Argentyna   4   0   Arabia Saudyjska
Dania   2   0   Tunezja
Meksyk   1   1   Polska
Francja   2   1   Australia
Maroko   1   2   Chorwacja
Niemcy   3   1   Japonia
Hiszpania   3   0   Kostaryka
Belgia   2   0   Kanada
Szwajcaria   2   1   Kamerun
Urugwaj   1   1   Korea Południowa
Portugalia   2   1   Ghana
Brazylia   2   0   Serbia
Trwa zabawa w wybieranie komiksów, które koniecznie trzeba przeczytać. Jeśli lubisz takie akcje, to zajrzyj tutaj:
https://forum.komikspec.pl/komiksowe-top-listy/100-komiksow-ktore-musisz-przeczytac-(przed-smiercia)/

Offline OokamiG

Odp: Mundial 2022 typowanie wyników
« Odpowiedź #10 dnia: Pt, 18 Listopad 2022, 10:26:53 »
Katar 0 : 2 Ekwador

Offline Darth_Simon

Odp: Mundial 2022 typowanie wyników
« Odpowiedź #11 dnia: Pt, 18 Listopad 2022, 10:30:21 »
Katar 1 : 0 Ekwador
Dark side of the Force is the pathway to many abilities some consider to be unnatural - Chancelor Palpatine to Anakin Skywalker

Offline HugoL3

Odp: Mundial 2022 typowanie wyników
« Odpowiedź #12 dnia: Pt, 18 Listopad 2022, 12:30:28 »
Katar   0   2   Ekwador
Senegal   1   2   Holandia
Anglia   4   0   Iran
Stany Zjednoczone   1   1   Walia
Argentyna   4   0   Arabia Saudyjska
Dania   2   1   Tunezja
Meksyk   1   1   Polska
Francja   3   1   Australia
Maroko   1   2   Chorwacja
Niemcy   3   1   Japonia
Hiszpania   2   1   Kostaryka
Belgia   5   0   Kanada
Szwajcaria   1   1   Kamerun
Urugwaj   1   1   Korea Południowa
Portugalia   3   1   Ghana
Brazylia   3   2  Serbia

Gdzie wpłacamy wejściowe?

Offline Edgar

Odp: Mundial 2022 typowanie wyników
« Odpowiedź #13 dnia: Pt, 18 Listopad 2022, 12:42:25 »
Chyba zrobimy tak jak przy ostatniej okazji. Zwycięzca wyśle reszcie numer PayPal lub numer konta już po zakończeniu mistrzostw.

Offline perek82

Odp: Mundial 2022 typowanie wyników
« Odpowiedź #14 dnia: Pt, 18 Listopad 2022, 12:48:33 »
pewnie, nie robimy z nikogo skarbnika:)
Trwa zabawa w wybieranie komiksów, które koniecznie trzeba przeczytać. Jeśli lubisz takie akcje, to zajrzyj tutaj:
https://forum.komikspec.pl/komiksowe-top-listy/100-komiksow-ktore-musisz-przeczytac-(przed-smiercia)/