Autor Wątek: LEGO - Zestawy kolekcjonerskie. Klasyki i inne geekowskie gadżety  (Przeczytany 60741 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

sum41

  • Gość
Odp: LEGO - Zestawy kolekcjonerskie. Klasyki i inne geekowskie gadżety
« Odpowiedź #45 dnia: Nd, 26 Kwiecień 2020, 19:47:56 »
Ladny zamek ale te podstawki grube to byla porazka.

Offline nori

Odp: LEGO - Zestawy kolekcjonerskie. Klasyki i inne geekowskie gadżety
« Odpowiedź #46 dnia: Cz, 30 Kwiecień 2020, 15:24:15 »
Nie ma to jak obcowanie z historią. Zestaw 375 Castle, obecnie znany pod bardziej adekwatną nazwą Yellow Castle, to piękny zabytek pochodzący z 1978 roku. Ponad 40 lat!
I składa się nadal fajnie. Nawet konie!








 
8studs blog o klockach LEGO, komiksach i filmach.

Offline Antari

Odp: LEGO - Zestawy kolekcjonerskie. Klasyki i inne geekowskie gadżety
« Odpowiedź #47 dnia: Cz, 30 Kwiecień 2020, 15:49:15 »
Tarcze i zbroje miały na sobie nalepki? Na zdjęciu mają piękne herby a po złożeniu u Ciebie dominuje szarość.

Dość ciekawy kolor tej cegły to mu trzeba zostawić.

Offline nori

Odp: LEGO - Zestawy kolekcjonerskie. Klasyki i inne geekowskie gadżety
« Odpowiedź #48 dnia: Cz, 30 Kwiecień 2020, 17:59:50 »
Tak, ten zestaw ma ozdobniki, także na tarcze i torsy, w formie naklejek. Egzemplarz który mi się trafił, ma naklejki nowe, nienaklejone, póki co, zostawiłem je w tej formie.
8studs blog o klockach LEGO, komiksach i filmach.

Bender

  • Gość
Odp: LEGO - Zestawy kolekcjonerskie. Klasyki i inne geekowskie gadżety
« Odpowiedź #49 dnia: Cz, 30 Kwiecień 2020, 19:32:16 »
Uuu to rarytas!

Offline nori

Odp: LEGO - Zestawy kolekcjonerskie. Klasyki i inne geekowskie gadżety
« Odpowiedź #50 dnia: Cz, 30 Kwiecień 2020, 19:44:50 »
Instrukcja i naklejki:

8studs blog o klockach LEGO, komiksach i filmach.

Offline Kadet

Odp: LEGO - Zestawy kolekcjonerskie. Klasyki i inne geekowskie gadżety
« Odpowiedź #51 dnia: Cz, 30 Kwiecień 2020, 21:26:05 »
Może to nostalgia, ale te stare zestawy mają dla mnie niezaprzeczalny klimat.

Po pierwsze, działa chyba tu zasada "less is more" - dużo miejsca, dużo figurek kosztem jakichś szmerów-bajerów i mnóstwo przestrzeni dla wyobraźni i toczenia własnych bitew i kampanii :) Po drugie, nie jestem w stanie tego w pełni uzasadnić, ale złożenie konia ze standardowych klocków wydaje mi się w pewien surowy sposób "szlachetniejsze" niż wyjęcie z opakowania jednoczęściowego wierzchowca. Podobnie z budową wież i murów ze zwykłych klocków 2x1 i 4x1 zamiast z dużych paneli, z których jeden sam robi niemal całą ścianę.
Proszę o wsparcie i/lub udostępnienie zbiórki dla dziewczynki z guzem mózgu: https://www.siepomaga.pl/lenka-wojnar - PILNE!

Dzięki!

Offline sad_drone

Odp: LEGO - Zestawy kolekcjonerskie. Klasyki i inne geekowskie gadżety
« Odpowiedź #52 dnia: Cz, 21 Maj 2020, 11:18:54 »
Na moje nieszczescie kupilem domek na drzewie polecany przez parsona i kompletnie przerosl moje oczekiwania, w zwiazku z tym przymierzam sie do dalszego trwonienia pieniedzy w lego. W zwiazku z tym pytanie, jaki % odciety od ceny katalogowej kwalifikuje sie do dobrej promocji ? Teraz np statek piracki creator jest do kupienia za -20%, to juz dobre promo czy bedzie jeszcze lepiej ?
If I Had More Time, I Would Have Written a Shorter Letter.

Offline stachel

Odp: LEGO - Zestawy kolekcjonerskie. Klasyki i inne geekowskie gadżety
« Odpowiedź #53 dnia: Cz, 21 Maj 2020, 11:28:16 »
Trochę zależy od wielkości i częstotliwości klocków w zestawach, ale <0,3zł za klocek to przeważnie dobra cena. Generalnie polecam obserwowanie cen np. na promoklocki.pl, mają też historię (chociaż najniższa cena potrafi łapać jakieś śmieci z Allegro czasami).

Offline parsom

Odp: LEGO - Zestawy kolekcjonerskie. Klasyki i inne geekowskie gadżety
« Odpowiedź #54 dnia: Cz, 21 Maj 2020, 11:44:34 »
Ten statek będzie pewnie jeszcze można wyhaczyć na lepszej promocji (chyba że będzie dużym hitem i szybko się wyprzeda).
Ogólnie - zestawy dostępne w każdym sklepie - można kupić sporo taniej. W zasadzie cena w sklepach jest zawsze poniżej katalogowej, więc promocją jest to, co ponad te 20% taniej (od katalogowej).
Zestawy takie jak Ideas czy inne duże (Creator Expert) - te 20-30% to czasem maks (ale nie zawsze - np. samochody Creator Expert można czasem kupić sporo taniej). Znajdź sobie na promoklocki.pl zestaw podobnej wielkości i sprawdź jaka była historia jego ceny. Zobaczysz czego można się spodziewać (pomijaj jakieś jednorazowe niskie ceny bo to często coś, co nie istniało).

To mi przypominało o innym wakacyjnym zestawie:

Na rynku od lat, pewnie kiedyś w końcu zniknie. Brać póki jest, z tych które mam budzi chyba największą ciekawość wśród ludzi mnie odwiedzających.
« Ostatnia zmiana: Cz, 21 Maj 2020, 11:46:41 wysłana przez parsom »

Offline JonasCrow

Odp: LEGO - Zestawy kolekcjonerskie. Klasyki i inne geekowskie gadżety
« Odpowiedź #55 dnia: Pt, 22 Maj 2020, 13:01:28 »
LEGO ponownie pozytywnie zaskakuje! Złaknieni fani Pirackich klimatów w tym roku otrzymają jeszcze jeden zestaw w tych klimatach.

jest coś jeszcze... aż ślinka cieknie!

https://www.lego.com/pl-pl/product/pirates-of-barracuda-bay-21322


Offline sad_drone

Odp: LEGO - Zestawy kolekcjonerskie. Klasyki i inne geekowskie gadżety
« Odpowiedź #56 dnia: Pt, 22 Maj 2020, 13:54:35 »
Jeszcze w temacie promocji, po czym można poznać że set wyszedł z produkcji i należy się spieszyć z zakupem ? Po jego statusie w oficjalnym sklepie lego ?
If I Had More Time, I Would Have Written a Shorter Letter.

Offline parsom

Odp: LEGO - Zestawy kolekcjonerskie. Klasyki i inne geekowskie gadżety
« Odpowiedź #57 dnia: Pt, 22 Maj 2020, 14:40:09 »
Czasem w sklepie Lego oznaczają te zestawy jako "ostatnie sztuki". Jak już całkiem zniknął - "produkt wycofany". Na niektórych blogach czasem pojawiają się listy co będzie wycofywane.

Michael_Korvac

  • Gość
Odp: LEGO - Zestawy kolekcjonerskie. Klasyki i inne geekowskie gadżety
« Odpowiedź #58 dnia: So, 23 Maj 2020, 17:24:57 »
jest coś jeszcze... aż ślinka cieknie!

https://www.lego.com/pl-pl/product/pirates-of-barracuda-bay-21322

Perła, cudeńko, diament w koronie legoludkowych kolekcji! Piraci z serii "IDEAS", to rzecz najbardziej nietuzinkowa z wszystkich - pod względem tematu tudzież grupy lub Uniwersum, kategorii i wieku, kolekcji klocków LEGO, jaką widziałem w życiu. Mimo iż patrzałki moje widziały nieprzebrane ilości zestawów, zestawików i jakichś większych modeli od "LEGO", i tak nie widziałem wszystkiego.

Również, pod względem rozmiaru zbudowanego modelu i przygodowo-baśniowej kolorystyki, , ów "Statek Piracki" wraz z figurkami i innymi elementami modelu dominuje nad dziesiątkami złożonych opcji modeli konkurentów z innych cykli czy tematyk LEGO. Niesamowita sprawa!

Mnie osobiście mocno geekowsko, wręcz nostalgicznie, zainspirowała dodatkowo do zainteresowania się na poważnie tworzeniem legowych kolekcji, widziana ostatnio na bazowej stronie sklepu "LEGO", taka oto ,,startówka":

https://www.lego.com/pl-pl/product/adventures-with-mario-starter-course-71360



Bender

  • Gość
Odp: LEGO - Zestawy kolekcjonerskie. Klasyki i inne geekowskie gadżety
« Odpowiedź #59 dnia: Śr, 03 Czerwiec 2020, 09:50:12 »
Pytanko, czy ktoś kupował coś z Lego Shop bezpośrednio?  Czym wysyłają w tej opcji nieekspresowej?